Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Арифметика невдалого шлюбу

by Guest on Jan 20, 2010

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК

Бармени – найгірші сім’янини, стоматологи... найкращі
Британські психологи дійшли висновку: сподіватися на подружню вірність – дарма, якщо один з партнерів активно спілкується з представниками протилежної статі. Не з власної ініціативи – коли службовий обов’язок змушує.

Учені підрахували: найвища ймовірність розлучення (понад 40%) – у балерин, масажистів та барменів. Медсестри і психіатри – у тій же групі ризику. 20% шлюбів зі секретарями, кухарями та математиками – невдалі. Вчителі, пожежники і письменники теж не переймаються зміною цивільного стану – 16% подає на розлучення. Співробітники судових органів і ритуальних контор розривають стосунки рідше – у 12% випадків. А от стоматологи, ортопеди та священнослужителі вміють дотримуватись подружніх обіцянок – лише 2% пориває стосунки з коханою “половинкою”.

Спроба вивести формулу приреченого шлюбу – не нова. Міхаель Вагнер, вчений Кельнського університету, роками досліджував причини розлучень. “Наявність або відсутність дітей, вік, коли молодята побралися, релігійні переконання, фахова діяльність – усі ці чинники впливають на міцність “пут Гіменея”, – переконує він. Спрогнозувати ймовірність розлучення – не так вже й складно. Наприклад, якщо сім’я винаймає помешкання, ризик розлучення зростає... на 45%. Якщо у дружини – краща робота, а рівень освіти – вищий, ніж у чоловіка, ймовірність розриву стосунків “зашкалює”. “Погасити” ризик може лише спільна дитина або... громадянський шлюб. Кожен спільно прожитий рік знижує можливість розлучення: на 2% для чоловіків та на 7% – для жінок.

Якщо наречені – жителі великого міста, не релігійні й побралися до 21 року, їхній шлюб потрапляє у “зону підвищеного ризику”. А чим пара старша, тим позитивніший прогноз.

Подібних досліджень – чимало. Висновки – схожі. Не треба бути дипломованим спеціалістом, аби розуміти: ймовірність розриву підвищується, якщо у стосунках подружжя домінує зневага, провокації та деструктивна критика. Якщо один з партнерів – балакучий, а інший – мовчазний, обоє не отримуватимуть задоволення від спілкування. “А варіант “обоє говорять, обоє – мовчать” кращий? – запитує психотерапевт Тереза Торопова. – Проблема в тому, що ми не чуємо одне одного. Про своє говоримо, себе слухаємо”...

Співвідношення похвали та критики також впливає на тривалість шлюбу. Джон Готтман, авторитетний американський дослідник розлучень, стверджує: шлюби – особливо міцні, якщо похвала і критика перебувають у співвідношенні 5:1. Рівняння просте: одне критичне зауваження – п’ять компліментів. Дотримуватися цього принципу важливіше жінкам. “Прискіплива дружина? Ймовірність розлучення стрімко зростає”, – вважає психолог Томас Бредбері з університету Лос-Анджелеса.

Зміцнити шлюб може позитивне мислення і схожість інтересів. Подібне притягує подібне. Протилежності поєднуються. Парадокс стосунків. “Чоловік і жінка – два полюси, – вважає психотерапевт Тереза Торопова. – Вони можуть різнитися характером, темпераментом, а от цінності та інтереси повинні збігатися. Інакше кожен житиме власним життям”.

Ризик розлучення може передаватися... з покоління в покоління. Та й укладення шлюбного контракту впливає на подружнє життя. Негативно. А якщо на весілля запрошено сотню-дві гостей, ймовірність розриву відносин... мінімальна.

“На ініціатора укладення контракту завжди падає підозра. Він не спалює за собою мостів. Залишає шлях для відступу, – зауважує адвокат Марія Гірняк, спеціаліст зі сімейного права. – Найбільше, що його хвилює, – гроші. Скупість, потреба фінансової незалежності – варіантів, пов’язаних з грошима, безліч. Сьогодні причина розлучень №1 – заробітчанство. Раніше лідирували ранні шлюби. Через незрілість молодят – психологічну, моральну, фізичну, економічну. Запитую у клієнтів: “Чому розлучаєтесь?” і чую у відповідь: “Не знаю”. Доводиться “на ходу” вигадувати. Добре, що є шаблон – “не зійшлися характерами”. Приховує справжні мотиви”...

“Шлюб – це соціальний інститут. Неприродний, тому й чинимо спротив, – переконує психолог Віктор Кудрявцев. – “Подружня” вірність лебедів, вовків – усе це байки. Є якийсь вид гризунів, які задовольняються одним партнером. Та й то вони не живуть довго. Не встигають “вскочити у гречку”. Втримати нас від зради можуть три речі: церковний шлюб, штамп у паспорті і шлюбний контракт. Хто у що вірить. Але найголовніше – це усний контракт, ваша домовленість. Не компроміс. Проте дошукуватись якихось узагальнень не варто. Усе – відносне. Між перельотом птахів і травматизмом на вулиці теж є зв’язок. Сезонність. Шукайте власний рецепт сімейного щастя”.


Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК
Джерело:  Високий Замок 
www.wz.lviv.ua

 

Сім’я і виховання 926 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Прес-випуски. За даними Головного управління статистики у Чернівецькій

В області на кінець 2010р. водопроводами та окремими водопровідними мережами було обладнано всі 11 міст, 8 селищ міського типу та 8 сільських...

Прес-випуск

Івасюк в останній маршрутці

Івасюк в останній маршрутці Автор: Іван Фаріон Перехрестя Стрийської-Наукової. Пізній осінній вечір. Один з тих, в які хочеться швидше...

Блоги

Вирок Тимошенко. Нотатки з Хрещатика

     Переповнені вагони метро, різноспрямовані людські потоки між переходами й ескалалаторами, — екрани й екранчики, —...

Політичні оглядачі

Конкурс на найгіршого чиновника

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 р. N 115 було започатковане щорічне проведення конкурсу "Кращий державний...

Блоги

Надсянські перлини української давнини

Надсянські перлини української давнини Автор: Юрій ГАВРИЛЮК Сьогодні природним середовищем формування української національної...

Архітектура/Дизайн інтер`єру

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.