Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Зв'язок рослин з навколишнім середовищем :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Зв'язок рослин з навколишнім середовищем

by Guest on Apr 17, 2010

Рослини впливають не тільки на людину, але й на життя нашої планети: отримуючи сонячну енергію, вони шляхом хімічних реакцій перетворюють її в необхідні для життєдіяльності живих організмів речовини. Світло забезпечує життєдіяльність і самих рослин. Це ж відноситься і до тепла. Приміром, зниження температури веде до уповільнення майже всіх життєвих процесів, що відбуваються в живому організмі, - дихання, росту, розмноження та ін.

Без води життя рослин також неможливе. Всі життєві процеси в рослині відбуваються за участю води. Вона входить до складу цитоплазми і клітинного соку кожної клітини. Для дихання і утворення органічних речовин рослинам необхідне повітря. Мінеральні речовини необхідні для їх нормальної життєдіяльності.

Рослини пристосовані до життя в різних умовах. Одні живуть при надмірній вологості (рослини боліт, водойм), інші - при низькій вологості (рослини посушливих місць, пустель). Подібні пристосування виробилися у рослин і до тепла і світла. Так, наприклад, рослини півночі пристосовані до суворих умов полярного літа, де багато світла існують з різкими температурними коливаннями.

Рослини, що ростуть під тінню тропічного лісу, навпаки, отримують багато тепла, вологи, але відчувають брак світла. У такому лісі похмуро, і тільки вершини дерев вкриті пишним листям. Сезонні явища в житті рослин пов'язані зі зміною пір року. Нерівномірний розподіл тепла від полюса до екватора, коротке літо і довга зима в приполярних країнах, майже повна відсутність відмінності між літом і зимою в низьких широтах також відображаються на житті рослин. 

Рослини можуть жити і розвиватися лише при температурі від 0 до 50 градусів С; втім, існують і винятки: деякі види в арктичній частині Сибіру не гинуть навіть при -70,З, але їхній життєвий цикл при цьому сповільнюється, і, навпаки, рослини розпечених пустель можуть витримувати денні температури порядком до +80 ° С. У США, в районі Скелястих гір, ростуть секвої на висоті 3000 м. в дуже холодному і одночасно постійно сухому кліматі. Ці сосни можуть себе нормально почувати в такому середовищі тільки тому, що вони зуміли значно уповільнити свої життєві процеси і звести до мінімуму обмін із зовнішнім середовищем. Маленькі, присадкуваті, зіщулені, вони мають короткі голки, найдовговічніші з усіх відомих: хвоя зберігається на дереві 17 років. Ці сосни живуть до 5000 років. 

У рослин дуже висока пристосовуваність до виживання. В аравійських пустелях троянда Жеріко сімейства хрестоцвітних висихає і стискається, утворюючи щось подібне до округлого клубка, але при найменшому натяку на вологість здавалося б мертва рослина пишно розпрямляє свої гілочки і знову повертається до життя. На великих просторах посушливих Техасу і Північної Мексики карликову селагінеллу називають «воскрешаючою рослиною». Для того щоб витримати посуху, вона приймає округлу форму, схожу на апельсин, пригинає догори гілки і може існувати в такому стані прихованого життя довгі роки, аж до того дня, коли злива збудить її від сплячки і вона випустить повну розетку. 

Крім тепла, на сезонних явищах позначається і зміна кількості вологи в ґрунті та повітрі. Зменшення кількості вологи в степових і пустельних районах викликає і влітку завмирання життєдіяльності багатьох рослин (листопад у посушливий період року).

На протікання сезонних явищ впливає також і світло. Тривалість дня різко позначається на процесі розвитку рослин, в одних випадках затримуючи розвиток (рослини короткого дня, наприклад, в Московській області), в інших - прискорюючи його (рослини довгого дня там же).

На ріст рослин і їх життя великий вплив мають не тільки волога, світло, але і колір. Так, блакитний колір прискорює ріст рослин, а жовтий уповільнює. Рослинні організми випробовують на собі постійний вплив змінного середовища, що сприяє виробленню найрізноманітніших пристосувань до умов життя. Застосування солі для прискорення танення снігу призводить до відмирання коріння у дерев, і вони перестають рости. Листя на таких деревах стає менше, вони жовтіють, темніють без часу і відмирають, витончуються річні кільця. Клен, каштан і липа - найбільш чутливі до солі породи дерев, деякі хвойні породи реагують на це слабше. 

Рослини в чомусь дуже схожі на людей, вони ставляться вороже або дружелюбно не тільки до людей, але і один до одного. Як і серед людей, в лісовому співтоваристві ростуть несумісні дерева, дерева-донори і дерева-вампіри, що забирають енергію у своїх сусідів. Несумісні дерева ніби відштовхуються один від одного: їх стовбури зігнуті в різні боки, і при цьому одне дерево цвіте, а інше - сохне.

Ворожнеча проявляється в захопленні місця під сонцем, в якій гинуть слабші. У рослин є цілий набір боротьби: прискорений в порівнянні з сусідом ріст і розташування гілок та листя для поглинання повітря, води і мінеральних речовин. Адаптуючись до місця існування, рослини використовують безліч засобів з метою самозахисту, в тому числі і один від одного. Адже рослини також підвладні правилу, в силу якого будь-яка жива істота може жити лише за рахунок інших. Коріння деяких рослин виділяють отруту, що пригнічують суперників. Приміром, під горіховим деревом не можна нічого вирощувати, оскільки його стовбур і листя виділяють особливу горіхову отрутау яка разом з дощовою водою потрапляє в ґрунт. Тоді як ялівець, навпаки, своєю присутністю допомагає дихати і рости іншим рослинам. 

Гороху і суниці подобається сусідство картоплі, яке зате погано переносять помідори, хоча він з ними належить до одного сімейства. Якщо навколо буряків та гороху посіяти коноплі, то це надійний засіб від шкідливих комах, а, наприклад, сусідство полину згубно позначається на посадках льону. Петрушка дасть прекрасну врожайність, якщо росте по сусідству з морквою. 

Хліби краще ростуть по сусідству з маргаритками і маками, для здоров'я злакових також необхідна волошка. Кислоти, що виділяються сторонами бобових, сприяють зростанню злакових, полегшуючи їм поглинання азоту з повітря, що знаходиться в ґрунті.

www.flos.ucoz.ua

Садівництво 4766 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

"Псевдосвятість" вічних цінностей

Празник! Вже саме те слово чого вартує! Аж у роті одразу збирається слина, а ніс зворушують тонкі уявні аромати вудженої шинки, ковбаси,...

Гумор/Головоломки/Ігри/Фокуси

Про професійну косметику

Останнім часом досить часто в багатьох виданнях про красу і стиль, якщо мова йде про засоби для догляду за обличчям, можна зустріти поняття -...

Здоров'я

УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД - РОСІЙСЬКОМУ

Автор: Євген Рибчинський Війна далася світу важко, Та ми на смерть стояли мужньо, Ми пили з однієї чашки І хліб ламали навпіл дружньо.

Література

Українські парашутисти встановили новий світовий рекорд

Вранці у суботу, 12 березня, українські парашутисти спільно з повітроплавцями встановили нове світове досягнення. П'ять спортсменів-парашутистів...

Розваги

Неугодний Сікорський

Автор: Олександр Ластенко Дивна ситуація: надання імені Данила Галицького аеропорту "Львів" і імені Сергія Прокоф’єва аеропорту "Донецьк" -...

Наука/Технології

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.