Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Бджолу потрібно доглядати, як коханку

by Guest on Jan 21, 2010

Автор:  Олеся ПАСТЕРНАК

Дмитро Павлів – пасічник із багаторічним стажем.

Захоплення бджолами йому передалося не від діда-прадіда, а від старенького священика, який жив колись у Жовкві: він поділився своїм пасічницьким досвідом. Відтоді пан Дмитро з «божими комахами» не розлучається. Каже, на пасіці панує позитивна енергетика, і через це рідко хворіє. Бджоляр розповів кореспонденту «ВЗ», як зимують бджоли, та підказав, який мед найкорисніший.

«Cвященик, який був моїм сусідом, попросив допомогти перевезти на возі кілька вуликів з бджолами, - розповідає пан Дмитро. – Здивувався, коли побачив, що він взяв із собою відро рідкої глини. Як потім з’ясувалося, нею заліплював дірки, звідки вилітали комахи (вулики були старенькими). Одна бджола мене вжалила – вперше у житті. Я вилаяв її по-народному: «Шляк би тебе трафив…», і отець зробив мені зауваження: сказав не ображати її, бо це – божа комаха. У житті вона ще пригодиться. Так і сталося».

За фахом пан Дмитро – інженер-механік. Начитавшись спеціалізованої літератури, спроектував нові вулики, які дозволяли працювати з бджолами зверху, а не збоку. Це була новинка на той час. Священик-пасічник був столяром від Бога і втілив задум у життя. Відтоді пасічникувати почав і пан Дмитро. Сьогодні його пасіка знаходиться у селі Кругів недалеко від Золочева і налічує двадцять п’ять бджолосімей.

«На початку грудня переніс комах у зимівник, - розповідає пасічник. – Це – напівпідвальне приміщення з трьома рядами поличок. У зимівнику стала температура повітря – + 3+5 градусів, а вологість – 70-80%. На нижніх поличках зимують найсильніші бджоли, бо там найнижча температура, на середніх – із середньою силою, а на верхніх – найслабші (чим більше рамок бджоли займають у вулику, тим вони сильніші)».

Долівку зимівника пасічник посипає попелом – його не люблять миші. Для більшої профілактики по кутах кладе спеціальну отруту. Якщо надворі мороз, на ніч зимівник зачиняється, якщо тепло – двері залишаються відчиненими. Таким чином регулюється температура і вологість.

«До зими бджіл потрібно готувати влітку, - ділиться досвідом пан Дмитро. – В кінці серпня розпочинаю «збуджуючу підгодівлю» – щоб матка активно несла яєчка. Цукор розбавляю з водою (2:1), до кожних п’яти літрів готового сиропу додаю ложку оцту – щоб цукор не кристалізувався. Корм бджоли отримують кілька разів – до 5 вересня (окремо годують комах у розплідниках. - Авт.)».

Восени бджіл потрібно обробляти препаратом «біпін», щоб кліщ не висмоктував їхній сік, інакше можуть загинути. Ця процедура проводиться двічі – 20 вересня і за 6-7 днів.

«Якщо надворі плюсова температура, бджоли вилітають із вуликів, - пояснює пасічник. – Якщо холодно – зимують у кублі, яке самі утворюють на рамках. Матка і молоді бджоли – ближче до корму, утворюють так звану спіраль і у такий спосіб гріються, передають одні одним їжу та інформацію про бджолину матку. У зимівнику комахи перебувають до весни – аж поки надворі суттєво не потепліє. Навесні знову споживають цукровий сироп (цього разу 1:1). Для профілактики шлункових захворювань до сиропу додаю відвар полину».

За словами Дмитра Павліва, щоб був добрий урожай меду, біля бджоли все потрібно робити вчасно, їй треба допомагати, а не відбирати готовий продукт. «Це – слова Арістотеля, батька пасічництва, який першим відрізнив трутнів, маток і робочих бджіл, - каже бджоляр. – Відомий мислитель радив бджолу доглядати, як коханку, а про мед висловлювався так: він – запашний, як весняна троянда, а солодкий – як жіночі груди».

Коронні меди Дмитра Павліва – з липи, іван-чаю, квітковий, падевий, з будяків. За його словами, найменш корисний – ріпаковий. Він швидко кристалізується і має мало поживних речовин. Відколи іноземці на наших землях почали вирощувати цю культуру, є ризик, що бджоли, які сідатимуть на ріпак під час обробки хімікатами, можуть померти або принести отруту у вулик.

Найкращі меди – із Західної України, бо тут немає радіоактивних речовин. Найкорисніші – лісові (темного забарвлення). Щоб через меди і медопродукцію в організм потрапляло якнайбільше поживних речовин, бджолині ліки треба споживати на пасіці. 

Автор: Олеся ПАСТЕРНАК
Джерело:  Високий Замок 
www.wz.lviv.ua

Садівництво 1415 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Достатньо хороша матір. Чи можна зробити її кращою?

Цього року таблоїди мерехтіли заголовками про вагітність і пологи зіркових мам. Коментарі під такими статтями ділились на привітання від...

Корисні Поради/Повчальні

Поганий настрій - це корисно!

Поганий настрій - це корисно! У Вас поганий настрій? Не переживайте! Науковці твердять, що це корисно. Австралійський експерт із психології...

Здоров'я

«Буревій двічі наробив шкоди на півдні Львова. А північ міста його нав

Автор: Юлія ЛІЩЕНКО Розмови у товаристві про погоду уже давно перестали бути даниною ввічливості. Нещодавно нас налякала страшенна спека, а...

Географія

Петро Сагайдачний: козацька слава не вмре, не загине

  Петро Сагайдачний: козацька слава не вмре, не загине Автор: Олена Захарян „Відродження нашої історичної свідомості слід...

Історія

Роздуми атеїста про те, чи потрібна Україні єдина помісна церква

Роздуми атеїста про те, чи потрібна Україні єдина помісна церква Автор:  Валерій Степаненко Помісна церква у православ'ї –...

Релігія/Духовність

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.