Меню
Пошук у мережі
Популярні статті
Як змінити мову інтерфейсу у версії Windows 7 (і можливо, Windows 8),
Спосіб встановити LP-пакет на версії Windows 7, котрі не підтримують цю функцію досить простий і не вимагає зміни системних файлів, і для його...
27135 Переглядів
Що таке вугрова хвороба і "як позбутися прищів"
Ті, хто ніколи не стикався з вугровою хворобою не зрозуміють, які труднощі відчуває людина з прищами і вуграми на обличчі. Центр всіх думок...
23112 Переглядів
Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.
Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква на часи 16 століття формально...
19418 Переглядів
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
13470 Переглядів
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА Автор: О. І. Дворчук Черкаський національний університет імені Богдана...
12648 Переглядів
Реклама 2
New blog posts
Статистика сайту
Садівництво
Чи слід пригинати стебла цибулі?
by Guest on Aug 6, 2009 4597 Переглядів
Автор: Роман ГОЛИНСЬКИЙ
--------------------------------------------------------------------------------
Побутує думка, що для пришвидшеного визрівання цибулин та кращого їх «наливу» за кілька тижнів до збирання треба пригинати до землі стебла рослин. Тож на початку серпня чимало городників починають притоптувати грядки, а декотрі навіть вдаються до коткування.
Однак, за словами фахівців, нічого такого робити не слід, бо це принесе лише шкоду. Річ у тім, що зелені пера містять велику кількість поживних речовин, що повинні перейти у плоди, збільшивши таким чином їх масу. Та якщо поламати бадилля, цього, звісно, не станеться. Приплив у цибулини необхідних компонентів різко поменшає. Як наслідок, знизиться врожай та погіршиться його якість.
Інший негативний бік обламування у тому, що рослини механічно пошкоджуються. А через рани з ...
Continue reading
Зривайте огірки щодня! Їх від того стає більше
by Guest on Aug 6, 2009 1345 Переглядів
Автор: Роман ГОЛИНСЬКИЙ
--------------------------------------------------------------------------------
Урожайність та смакові якості огірків визначаються не лише хорошим доглядом за рослинами. Значною мірою залежать вони і від своєчасного та правильного збирання плодів.
Якщо з цією роботою запізнюватися і залишати на огудинні перерослі овочі, то зменшується утворення зав’язі. Річ у тім, що поживні речовини спрямовуються рослиною у великі плоди для формування насіння. Отож навіть один непотрібний жовтяк на кущі різко знижує врожай.
На початку липня, коли огірки ростуть повільно, їх зривають через кожні
2-3 дні. А тепер, у пік масового плодоношення, на грядку слід виходити щодня.
Збирають не лише здорові та гарні овочі. Обов’язково знімайте і нестандартні, деформовані чи хворі плоди. Адже вони також ...
Continue reading
Cуничні кущі садіть у дощі
by Guest on Aug 15, 2009 1671 Переглядів
Роман ГОЛИНСЬКИЙ
--------------------------------------------------------------------------------
На одному місці суницю доцільно вирощувати не більш як 3-4 роки. Потім (внаслідок нагромадження у ґрунті шкідників та збудників хвороб) її продуктивність різко знижується. Тому рослини слід періодично пересаджувати на нові ділянки.
Найкраще робити це у серпні. Чим раніше висаджено кущики, тим краще вони приживаються та закладають квіткові бруньки. Однак, якщо надворі нестерпна спека, то згаданий агрозахід бажано відкласти до сприятливішого часу. Проте останній термін садіння – середина вересня.
Для ягідників вибирають добре освітлювані площі. При цьому обов’язково слід зважати на попередників. Гарно росте суниця після часнику, цибулі, буряків, гороху, квасолі, люцерни, а також зеленних культур - салату, кропу, петрушки, селери. ...
Continue reading
Щоб дозріли грона – обрізують пагони
by Guest on Aug 24, 2009 1489 Переглядів
Автор: Роман ГОЛИНСЬКИЙ
--------------------------------------------------------------------------------
Навіть при хорошому догляді-підживленні не всі виноградні грона достигають до морозів. Тож значна частина урожаю пропадає. А ще гірше, якщо не визріє лоза. Такі пагони взимку зазвичай вимерзають.
Аби достигання відбувалося швидше, застосовується метод карбування (чеканка). Проводять його першої-другої декади серпня (залежно від сортів). Суть згаданої зеленої операції полягає у припиненні росту пагонів. Тоді усі поживні речовини, які отримує рослина, будуть спрямовані на визрівання грон і лози.
Техніка цього обрізування не складна. Зокрема, на гілках видаляємо верхівки, бо вони і так уже не потрібні кущеві, адже у серпні-вересні горішнє листя забирає поживних речовин більше, ніж виробляє. Проводити виламування слід із ...
Continue reading
Як змусити помідори почервоніти...
by Guest on Sep 4, 2009 2688 Переглядів
Автор: Роман ГОЛИНСЬКИЙ
--------------------------------------------------------------------------------
Вже закінчилося літо, а на кущах ще багато зелених томатів. Здається, вони так і залишаться недозрілими.
Є чимало способів пришвидшити достигання цих овочів. Рекомендують регулярно зривати стиглі плоди, що пришвидшуватиме дозрівання тих помідорів, які залишилися на кущі, адже їм дістанеться більше поживних речовин.
Допоможе повертання томатів до сонця. Відривайте підсохле та прижовкле листя, що тепер зазвичай виконує лише одну роль - затінює ягоди.
Пришвидшить достигання і прищипування верхівок рослин, що обмежить їх ріст. Корисні компоненти, які спрямовувалися у пагони, підуть на визрівання плодів. Видаліть і молоді китиці з квітами, з них все одно не буде користі. Якщо навіть цей цвіт зав’яжеться, то помідори не встигнуть ...
Continue reading
До Дмитра – часникова пора
by Guest on Nov 3, 2009 1907 Переглядів
Автор: Роман Голинський
Після збирання основних овочевих культур - час висаджувати часник. Роблять це наприкінці жовтня-на початку листопада, але, згідно із народними традиціями, не пізніше свята Дмитра (8 листопада).
Терміни садіння не лише впливають на продуктивність, а й позначаються на перезимовуванні. При надто ранньому втиканні у ґрунт зубці завчасно проростають, і таким чином знижується їх стійкість до низьких температур. Ще гірше запізнитися з роботою - потрапивши у холодну землю, часничини пучком утворених коренів виносяться на поверхню та вимерзають. Рослини, котрі все ж виживуть, будуть менш продуктивними.
Щоб не допустити такого, озимий часник садіть за 40-50 днів до стійкого похолодання. Тоді зубчастому буде час “обжитися” у землі та наростити міцну кореневу систему (завдовжки 10-12 см), що є запорукою ...
Continue reading
З пізньої сівби – ранній урожай
by Guest on Nov 14, 2009 1289 Переглядів
Aвтор: Роман ГОЛИНСЬКИЙ
Про ранні весняні овочі слід подбати з осені.
Допоможуть у цьому підзимові посіви, які проводять на початку листопада. Таким чином уже в перших числах травня матимете свіжі кріп, моркву, буряк, петрушку, шпинат, салат та іншу городину.
Ділянку вибирають на південних пагорбах схилів. Вони добре прогріваються сонцем та не затоплюються талими водами. Важливо, аби з північного боку були будівлі чи високорослі дерева (сад, ліс), які стануть перепоною вітровіям. Зверніть увагу і на те, щоб із грядки не здувався сніг, який взимку захистить насіння від вимерзання.
Особливі вимоги до ґрунту: він має бути пухким, легким, родючим. На важких і забитих землях сходи зазвичай зріджені, до того ж з’являються нерівномірно.
Кращими попередниками для цих овочевих є ранні культури, котрі звільнили площу ще в середині літа. ...
Continue reading
Не страшні морози, якщо вкриті лози
by Guest on Nov 19, 2009 1493 Переглядів
Автор: Роман ГОЛИНСЬКИЙ
Напередодні зими особливої уваги потребує виноград.
При морозах 15-18°С у цієї теплолюбної культури пошкоджуються вічка, а якщо температура опускається до мінус 20°С, то підмерзає і деревина однорічних пагонів. Надзвичайно вразливі до холодів так звані укривні сорти та молоді кущі.
Захистити ягідники можна за допомогою листя, соломи, картопляної гички та інших органічних матеріалів. Та все ж найпростіший і найнадійніший метод - укриття землею. Робиться це після настання справжніх приморозків (приблизно у першій-другій декаді листопада).
Готуючи лозу до зимівлі, її необхідно обрізати. Насамперед видаляють слабкі, тонкі, недорозвинуті гілки. Відтак “підстрижіть” й інші пагони, але робити це треба “на виріст” - із певним запасом для весни. Зокрема лозу, на якій були грона, ...
Continue reading
Бджолу потрібно доглядати, як коханку
by Guest on Jan 21, 2010 1656 Переглядів
Дмитро Павлів – пасічник із багаторічним стажем.
Захоплення бджолами йому передалося не від діда-прадіда, а від старенького священика, який жив колись у Жовкві: він поділився своїм пасічницьким досвідом. Відтоді пан Дмитро з «божими комахами» не розлучається. Каже, на пасіці панує позитивна енергетика, і через це рідко хворіє. Бджоляр розповів кореспонденту «ВЗ», як зимують бджоли, та підказав, який мед найкорисніший.
«Cвященик, який був моїм сусідом, попросив допомогти перевезти на возі кілька вуликів з бджолами, - розповідає пан Дмитро. – Здивувався, коли побачив, що він взяв із собою відро рідкої глини. Як потім з’ясувалося, нею заліплював дірки, звідки вилітали комахи (вулики були старенькими). Одна бджола
Continue reading
Про користь кімнатних рослин
by Guest on Apr 8, 2010 3294 Переглядів
Чемпіоном серед квітів є хлорофітум. Декількох таких рослин достатньо для поглинання формальдегіду, що виділяється теплоізоляцією з синтетичних матеріалів у квартирі середньої величини. Хлорофітум володіє і значним бактерицидним ефектом. Фахівці з'ясували, що за 24 години ця квітка майже повністю очищає повітря від шкідливих мікроорганізмів. Рослина ця невибаглива, хоча влітку вимагає рясного підливання. Цікаво, що його очисні властивості помітно посилюються, якщо покласти в квіткові горщики активоване вугілля.
Інше широко поширене рослина, яка виділяє біологічно ...
Continue reading
Заява Редакції
Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.
Українська музика рокeрує
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
HTML block #1
Random Articles
Янукович: виросло ціле покоління пивної молоді
Президент України Віктор Янукович констатує, що українські діти і молодь вживають найбільше у світі алкоголю і тютюну. Своє занепокоєння...
''Найвищу статую'' Ісуса встановили у Польщі
Велетенську статую Ісуса Христа, автори якої вважають її найбільшою у світі, встановили у польському місті Свебодзин на заході країни неподалік...
Чи поборе російський футбол расизм фанів?
Автори: Джеймі Кумарасамі та Адріан Ґолдберґ, Бі-Бі-Сі Ньюз Минулого листопада, незадовго до того, як ФІФА прийняла рішення щодо того, яка...
Членство в СОТ - чого більше: плюсів чи мінусів?
Автор: Олесь Коношевич Україна переглядає умови членства в СОТ Після 15 років руху України до приєднання до СОТ і трьох років фактичного...
Кінець українського націоналізму
Кінець українського націоналізму Автор: Сергій Сорока За 18 років незалежності в Україні народилось і досягло повноліття ціле покоління...
Повідомлення
Very Bottom Block Position
Ваше оголошення тут
Пишіть admin@ezreklama.com
Реклама 3
Новини
Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади
Nov 8, 2015
Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →
Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі
Nov 8, 2015
Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта" де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →
ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів
Sep 6, 2014
Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →