Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Лише віра в Бога допомагає людині позбутися своїх пороків :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Лише віра в Бога допомагає людині позбутися своїх пороків

by Guest on Jan 21, 2009

Автор: Сергій ЗЯТЬЄВ

"Лише віра в Бога допомагає людині позбутися своїх пороків"
У цьому переконаний отець Олександр -
священик Катюжанського приходу, що на Київщині


За якихось 50-60 кілометрів од столиці - у чи не наймальовничішому куточку Полісся - розкинулося село Катюжанка. Село як село: таких в Україні десятки тисяч. Але знають про нього - кажу це без перебільшення - далеко за межами Київщини. І не тому, що це - батьківщина відомого письменника, композитора чи політика, ні. Своєю популярністю воно завдячує священикові місцевого приходу отцю Олександру, в миру - Олександру Бонару.


Олександр Володимирович - досить цікава, неординарна особистість: зустрічі з такими людьми запам'ятовуються на все подальше життя, а кожне слово, сказане ними, надовго закарбовується в людській пам'яті.

Шлях до Бога у Олександра видався довгим і навіть важким: він був ще дитиною, коли їхню сім'ю залишив батько. Тож із раннього дитинства хлопчина пізнав чимало труднощів і навіть поневірянь. Оскільки жилося досить сутужно, Сашкові вже у сьомому класі довелося відпрацьовувати, малюючи афіші для місцевого кінотеатру. Шістдесят два карбованці - такою "астрономічною" була його перша в житті зарплатня. Але він і їй радів, вважаючи, що хоч трохи допоміг матері.

Він міг стати відомим художником, маючи для цього відповідну освіту. Навіть почав виставляти свої живописні твори. Зокрема, картини здібного юнака експонувалися в художніх галереях Москви і Санкт-Петербурга, їх купували іноземці. І нині вони прикрашають оселі німців, французів, навіть американців.

- Але на все воля Божа, - каже отець Олександр. - Саме він, Бог, і покликав мене на службу Божу: якось в один із прекрасних днів я відчув потребу в істинному служінні Йому, відчув, що моя душа потребує духовности, якої нам тоді, в роки партійного атеїзму, так не вистачало. Втім, і сьогодні, коли держава, все наше суспільство повертаються обличчям до Бога і церкви, її теж бракує. Одне слово, пішов я послушником у Києво-Печерську лавру.

Там, у Лаврі, він уважно вивчав Біблію, вникаючи у кожен її рядок, а коли не розумів чогось, звертався по допомогу до ченців, які розтлумачували кожне її слово.

І що більше молодий послушник розумівся у написаному, то більше усвідомлював, що живе не так, як велить ця свята книга. Олександр почав багато часу проводити в молитвах, щиро розкаюючись у своїх гріхах і вірячи, що Бог йому їх простить. З часом отримав від Владики Володимира благословення на рукоположення в сан диякона. Він тоді не знав, що разом із цим саном і благословенням отримує також і дар Божий позбавляти людей від пороків.

Отець Олександр не стверджує, що він безгрішний.

- Статус священика не позбавляє від гріхів. Ми всі грішні, - каже він. - Але різниця у тім, що одні щиро розкаюються у своїх гріхах, просячи у Бога прощення за них, а інші і далі грішать, вважаючи, що коли вони нікого не вбили й не пограбували, то є святими. Такі "святі" глибоко помиляються: гріхом є не лише вбивство чи інший тяжкий злочин. На жаль, не всі це розуміють. Тому що забули дорогу до Церкви, а коли й приходять з нагоди великих релігійних свят, то роблять це здебільшого не за своїми переконаннями, а віддаючи таким чином данину моді. Адже останнім часом стало престижним відвідування храмів, особливо грішать такою показухою наші політики. Адже до церкви потрібно ходити не лише у святкові дні: відвідування її мають стати нормою життя кожного християнина. Бо, перебуваючи в храмі, людина, як мовиться, спілкується з Богом. А що може бути важливішим для нас, простих смертних?

…Прийшов якось молодий монах до старця й каже:

- Старче, я впав у гріх перед Господом Богом, вкотре почав грішити.

- Піднімись, - коротко відповів йому старець.

Через деякий час той знову приходить до старця:

- Не втримався я від спокус і знову почав грішити. Що робити?

- Піднімись, - так же коротко відповів він йому.

- Та скільки ж можна падати й підніматись?

- До кінця днів своїх, - подивившись молодому монахові в очі, відповів старець. - І найстрашніше - це коли ти впадеш і не піднімешся.

Отець Олександр розповів мені цю притчу, підкреслюючи, що в ній прихована велика мудрість.

- Ми вже народжуємось грішниками, - каже він. - І грішимо протягом усього свого життя. Кожен по своєму: ображаючи тих, хто поруч, бажаючи жінки ближнього, заздрячи товаришам і просто знайомим. Але потрібно намагатись цього не робити, просити у Всевишнього прощення навіть за думки свої грішні, сповідуватись. Останнім часом мораль дуже впала. Принаймні в більшости населення. А все тому, що відвернулись ми від Бога. Ми - принаймні багато хто - віримо не в нього, а в "зеленого диявола", ставлячи матеріальні блага понад усе: намаганням заробити якомога більше грошей, придбати "крутішу", ніж у когось, машину, ми занапастили свої душі. І це не проходить безслідно. Щоправда, кожен по своєму розплачується за свої гріхи: на те воля Божа…

Та є у отця Олександра дар Божий позбавляти людей від різних пороків: алкоголізму, тютюнокуріння, наркотичної залежности і навіть ожиріння. Коли я почув про це, то, чесно кажучи, поставився до почутого досить скептично, вважаючи, що такі чутки - не що інше, як реклама своєї діяльности, яка сприяє непоганим прибуткам. Та виявилось, що дуже помилявся.

…Субота. Навколо храму - сотні автомобілів. Їхні номери свідчать, що сюди приїхали люди з найвіддаленіших куточків України, зокрема з Луганської, Донецької, Львівської, Херсонської, Одеської та інших областей. На подвір'ї - сотні чоловіків, жінок. Вони уважно слухають отця Олександра.

- Ви прийшли, щоб позбутися людських пороків, вирватися з полону сатани, який міцно тримає вас у своїх обіймах, - каже священик. - Так, це важко, дуже важко зробити. Але я й хочу вам усім допомогти у цьому. Якщо ви християни, то метою християнського життя є спасіння, життя вічне з Христом. Зловживаючи алкоголем, приймаючи наркотики, ви грішите. Але ще не все втрачено. Схаменіться.

Отець Олександр акцентує увагу присутніх не на своїй особі, а на Богові, Який, каже він, милостивий до всіх, хто хоче жити за Божими законами, тобто не грішити. А вони не допускають можливости пиячити, "колотись" дурман-зіллям.

Отже, кожен, хто підходить до священика, називає причину, яка привела його до нього. Той уважно вислуховує людину і з Божою допомогою, як він нам каже, націлює її на праведне життя.

- Якщо і надалі пиячитимеш, то це не минеться для тебе безслідно, - попереджає священик. - З тобою може що завгодно статися: підкосить тяжка хвороба, можуть бути інші великі неприємності. Якщо не в тебе особисто, то у твоїх батьків, дітей. Бо це не переді мною ти не дотримаєш слова, а перед нашим Господом Богом.

Отець Олександр приймає тричі на тиждень: у п'ятницю, суботу і неділю. Навантаження витримує колосальне, бо ж протягом дня перед ним проходять сотні, якщо не більше, людей. Він не встановлює "твердих цін" за те, що допомагає людям позбутися пороків.

- Колись один старець, побачивши мою картину, на якій був зображений Храм Божий, напророкував, що буду я священиком, -пригадує отець Олександр. - Я, на той час молодий хлопець, не повірив йому. Але, як бачите, все сталося саме так. А ще він сказав, що церкву мені побудують люди. І не помилився…

За те, що священик допомагає їм вирватися із сатанинських лещат, люди віддячують йому. Хто скільки може, той стільки й дає грошей, але це дуже й дуже незначні суми. Левову частку з них отець Олександр вкладає у спорудження храму.

- Людям він потрібен як ковток води, - переконаний священик. - Вони повинні мати можливість прийти до Храму і через покаяння, молитовну працю, прямуючи стежиною непорочної православної віри, досягти Небесної Вітчизни. Відвідуючи Храм Божий і використовуючи благодатні дарунки Христові, ми посилюємо наш зв'язок із Ним ще під час нашого земного життя. Людям, які приходять сюди в надії зцілитися від духовних недуг, потрібно сповідуватися, просити у Всевишнього прощення за гріхи свої. Це не я, отець Олександр, зцілюю їх, це робить Господь Бог. Не всі в це вірять, але це так. Дехто приїздить, щиро вірячи, що одне лише відвідування мене допоможе йому у подоланні всіх його проблем. Це не так. Бог милостивий до тих, хто і сам намагається позбутися своїх вад. Приміром, для того, щоб не бути залежним від алкоголю, наркотиків, інших "благ" цивілізації, людина має свідомо від них відмовитися, тобто намагатися вести здоровий спосіб життя. А в здоровому тілі, як кажуть у таких випадках, - і здоровий дух. Між фізичним і духовним станом людини існує безпосередній зв'язок.

Я спілкувався з людьми, які приїхали до Катюжанки у сподіванні розпочати, як висловився один із моїх співрозмовників, нове життя.

 

Олександр Михальчук*, Харківська область:

- До двадцяти восьми років я практично не вживав алкоголю. А потім почав "потихеньку" ним захоплюватись. Мати, дружина попереджали, що таке "захоплення" може мати погані наслідки, та я не звертав на їхні слова уваги. Але сталося саме так, як вони й казали: з часом я втратив пристойну роботу, де платили гарні гроші, дружина разом із дітьми мене покинула, переїхавши до своїх батьків. Кілька разів я балансував на межі життя і смерти. Але коли "вичухувався", то знову брався за старе. Влітку 2004 року - після кількох тижнів чергового запою - опинився в реанімації місцевої лікарні. Там мене ледве вирятували. Завідувач відділення сказав, що я народився в сорочці, але якщо не кину пити, то вдруге навряд чи так поталанить. Від нього ж дізнався, що на Київщині є село Катюжанка, де священик місцевого приходу допомагає таким, як я. Відразу поїхав до отця Олександра. Відтоді минуло понад чотири роки, але я ще жодного разу не брав до рук чарки. Чому я тут? А привіз двох своїх товаришів, які звикли, як і я колись, і горе, і радість заливати оковитою. Хочу допомогти їм стати нормальними людьми.


--------------------------------------------------------------------------------
* Це і наступні прізвища з етичних причин змінені.

 

Михайло Слободян, Полтавська область:

- Я вже був у отця Олександра. Він попередив, щоб я ні в якому разі не брав до рук чарки, бо це для мене може скінчитися досить печально. Я і не заглядав у неї більше року. Та коли женився рідний брат, не втримався, вважаючи, що весілля без горілки - то не весілля. Ну і перехилив кілька "келишків". А через два місяці потрапив у аварію: на абсолютно рівній ділянці дороги скоїв наїзд на дерево. Дивом залишився в живих. Як це сталося - і досі не розумію. Згодом не раз аналізував те, що сталося, шукаючи хоч якусь незначну причину, але так і не знайшов її. Натомість згадав попередження священика, зрозумівши, що то було не якесь залякування, як я думав, а нагадування, що "жартувати" з Богом так не варто. Тому і приїхав, щоб отець Олександр зняв з мене своє попереднє благословення на тверезий спосіб життя і благословив ще раз.

 

Марія, громадянка Молдови:

- Я живу у Кишиневі, але маю родичів у селищі Іванкові, що неподалік Катюжанки. Звісно, вони знають про отця Олександра. І порадили звернутися до нього. Річ у тім, що я ось уже п'ять років вживаю наркотики. Хочу позбутися цієї згубної звички, але ніяк не можу. Навіть лікування в наркологічних клініках не допомагає. Сподіваюсь, що з Божою допомогою мені вдасться покінчити з наркотиками.

Впевнений: читачі газети неоднозначно сприймуть написане. Знайдуться, мабуть, і такі, що взагалі не повірять жодному слову: мовляв, ця розповідь є нічим іншим, як рекламою священикові, котрий, використовуючи довірливих і по своєму нещасних людей, заробляє на них гроші. Зізнаюсь чесно: не так давно я теж дотримувався такої самої думки. А коли познайомився з людьми, які були, як мовиться, закінченими алкоголіками, але після відвідування отця Олександра взялися за розум, коли на власні очі побачив, скільки людей приїздить до Катюжанки, змінив її. Вірити чи не вірити у феномен катюжанського священика - особиста справа кожного. Але, нагадаю, в цьому житті відбувається багато речей, які не можуть пояснити навіть відомі академіки. До того ж ми знаємо чимало прикладів, коли Господь Бог, справді, наділяє окремих людей даром виліковувати зранені душі інших, допомагати їм прийти до Бога.

- Ми часто - принаймні більшість із нас - згадуємо про Господа Бога лише тоді, коли нас спіткає якесь нещастя, - каже отець Олександр. - Коли ж, як нам здається, у нас все гаразд, то рідко згадуємо Його. А так не повинно бути. Маємо вірити в Нього, молитися, просити прощення наших гріхів. І тоді в усьому суспільстві не відбуватимуться ті катаклізми, які ми спостерігаємо сьогодні, тоді не шукатимемо втіхи в алкоголі, наркотиках, інших грішних справах.

Автор: Сергій ЗЯТЬЄВ

За матеріалами: http://www.ukrslovo.com.ua/ Випуск №1-2 (3408-3409)  7 січня - 20 січня 2009 року

Релігія/Духовність 3113 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Робимо підвал сухим і зручним

Сухий підвал - запорука того, що все вирощене вами на дачних ділянках збережеться сухим і неушкодженим до весни. Але часто буває якраз навпаки -...

Корисні Поради/Повчальні

Донбас і Україна (з історії революційної боротьби 1917-18 рр.) (част.

Продовження В результаті цього виділення Донбасу, після переїзду Першого Всеукраїнського ЦВК та Народного Секретаріату до Києва, Комуністична...

Історія

Закон стисненої пружини

Закон стисненої пружини Автор: Олег Романчук Відомі чотири види насильства: політичне, економічне, ідеологічне й фізичне. Та є ще один вид –...

Політичні оглядачі

Китаєць зумів утримати на собі 26 кілограмів бджіл

Житель Китаю, 42-річний фермер Ван Далінь із провінції Хубей став переможцем конкурсу, в рамках якого бджолярам треба було утримати на своїх тілах...

Цікаво знати

Щоб у полі врожайно, у коморі повно, а в домі – склінно...

«А той перший празник – Рождество Христове» «Навіть нашому розумові не повинні ми дозволити, щоб досліджувати це...

Релігія/Духовність

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.