Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Помісна церква в Україні буде

by Guest on Oct 30, 2009

Помісна церква в Україні буде

Aвтор: Сергій Чирков
 
  420 років тому, а саме літа Божого 1589-го, Вселенський патріарх Ієремія II погодився на піднесення статусу Московської митрополії. На той час патріарх перебував у столиці Московії з пастирською візитою та для поповнення своєї зубожілої казни.

   Власне, прибув він набагато раніше, і не російська гостинність затримала його аж на два роки. І не з молитвами роз’їжджав він по храмах християнської території, що перебувала під його пастирською юрисдикцією. Константинопільського гостя російський цар у змові з тодішньою церковною верхівкою запроторили до в’язниці й морили голодом, вимагаючи для країни патріархату. І таки досягли свого. ”Дарував” Ієремія II таку милість, бо змусили. А до того 141 рік Московська митрополія була ”розкольницькою”, ”неканонічною” і ”неблагодатною”, говорячи мовою сучасних ревнителів.

   Отож у наших братів по вірі цього року не надто круглий, але ювілей. Та навіть коли дата ”покруглішає”, відзначатимуть її навряд чи. І не лише через не дуже виграшні обставини народження Московського патріархату. А тому, що будь-який ювілей провокує історичні екскурси, а при першому ж такому зануренні випливе неодмінно 15 грудня 1448 року. Тоді вперше було обрано Московського митрополита — також без згоди Вселенського патріарха. Це стало можливим унаслідок вимушеного і тимчасового, через історичні обставини, перенесення Київської катедри спочатку до Володимира, а потім — до Москви. Також згадається 1380 рік, коли монголо-татарську орду з наших земель вигнали, але патріярший престол із північної столиці до Києва не повернули, хоча кожен із тамтешніх предстоятелів іменувався ”митрополит Київський і всієї Руси”. А це все дати небажані, бо нагадують про незаперечний історичний факт: церквою-матір’ю щодо російської є українська церква, а не навпаки. І що коли 988 року був охрещений Київ, Москви не існувало навіть у вигляді поселення.

 За часів СССР дуже гучно, як для атеїстичної держави, наприкінці 1948-го відзначили 500-річчя російської церкви, а ще за чотири десятиліття — 1000-річчя хрещення Київської Руси.

   І от рівно через 420 років після означених подій на святу київську землю приїхав Московський патріарх Кіріл.

  Нинішня ситуація в українській церкві певною мірою нагадує оту давню, московську. З тією різницею, що автокефалію у нас проголосила не вся, а половина церкви. Але й у підпорядкованій Московському патріархатові частині, за словами їхнього ж митрополита Софронія, є група, яка виступає за негайну автокефалію. Ще одна виступає проти. І є ті, хто нібито за автокефалію, але бояться сказати про це вголос. Тобто наявні серйозні передумови подолання церковного розколу, який до того ж стався не без тиску ззовні. Нинішній голова Московського патріархату за бажанням міг би відіграти конструктивну ролю. Але очікування у середовищі Української православної церкви Московського патріархату на те, що Кіріл привезе рішення про надання їй автономії, як і сподівання очільників Київського патріархату бодай на зустріч з північним верховником, не справдилися.

  Більш за те, Кіріл неодноразово і безапеляційно висловлював переконання, що ідеєю автокефалії в Україні живе купка політиків, що помісна церква тут передчасна й українцям не потрібна. Тобто слов’янське християнство постало тут, виколисало віру, зокрема для Московії, і принесло в її землі, заплативши за це життям святого Києво-Печерської лаври Кукші, інших подвижників, яких тамтешні язичники вбили за проповідь слова Божого. А тепер усе це треба забути і славити під час недільних Літургій чужеземного патріарха?

  Багато хто, і я серед них, сприйняв слова патріарха Кіріла з образою. Чому політик, а Кіріл постав під час своєї візити насамперед політиком, навіть братньої по крові держави має вирішувати, чи потрібна нашому народові церква, яку він сам колись збудував — і для себе, і для сусіда?

  Запитання риторичне. Патріархат, який очолив Кіріл, — це величезне міністерство у справах віри з солідним управлінським апаратом і служителями, яке треба утримувати на належному рівні. Батюшки також нормальні сучасні люди і не на ”ладах” хочуть їздити, та і його святість носить не ”Луч”, а годинник швайцарської фірми «Breguet» вартістю понад 30 тис. евро. Тож на все це потрібні гроші, а розташовані на теренах України парафії УПЦ МП становлять близько половини від загальної кількости парафій Російської православної церкви і забезпечують у московську казну левову частку надходжень. Не кажучи вже про те, що з остаточним відходом від Москви українська Церква повертає собі унікальний статус церкви-матері з усіма своїми коренями і славною історією, а московська перетворюється в очах християнського світу на церкву-дочку.

 

 Одну з багатьох. Такого патріарх Московський допустити не може. Однак помісна Церква в Україні все одно буде. Бо вже сьогодні, згідно з опитуванням Інституту політики, 39% громадян України вважають себе вірними Київського патріархату, і лише 24% — Московського. Отже, процес побудови української церкви історично неминучий.
 
 
Aвтор: Сергій Чирков
Джерело:Гомін України

Фото: EzReklama. Українська церква

Релігія/Духовність 1075 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Свободу Павличенкам!

 Ось і завершився суд над підозрюваними у справі про вбивство судді Зубкова. Результатом став арешт підсудних Дмитра та Сергія Павличенків до...

Спорт

1000 років зцілює і карає

Автор:  Наталія КРАВЧУК Чудотворна ікона Холмської Божої Матері – одна з найшанованіших у православному світі. З нею...

Релігія/Духовність

Дослідження: У пральних і посудомийних машинах живуть мікроорганізми,

Уявіть, що ви просто берете і кладете всю цю гидоту собі в рот. Грибок може серйозно нашкодити навіть абсолютно здоровим людям", - говорить один з...

Здоров'я

Купуємо мед

Як відрізнити справжній мед від підробленого?

Корисні Поради/Повчальні

Як завести собаку

Ви нарешті вирішили завести собаку? Чудово. Дозвольте дати вам кілька порад.

Тварини

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.