Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Іспит совісті - розмова про любов :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Іспит совісті - розмова про любов

by DGoarrytor on Jul 20, 2013

У XVI ст. святий Ігнатій Лойола записав «Духовні вправи», які допомогли йому бачити Ісуса у своєму щоденному житті. Однією з цих вправ був іспит совісті.

Отець Юзеф Августин, сучасний католицький польський письменник, зупинився на цій вправі й детально розписав її в книжці «15 хвилин щирости». В інтерв’ю для CREDO він розказує, чому важливо робити іспит совісті щодня і чи справді для цього достатньо 15 хвилин.

- Яка різниця між щоденним іспитом совісті й тим, який робимо перед сповіддю?

- Коли готуємося до сповіді, то часто зосереджуємося на формальному перелікові гріхів. У цей момент виникають почуття сорому, упокорення. Вони замикають нас на собі й часто перешкоджають зустрічі з Богом. Проте іспит совісті – це дещо інше. Це просте, повне любові та довіри ставання перед Богом як найкращим Отцем. Він знає наші слабкості, однак не відкидає нас. Навпаки: що більше слабкостей маємо, з тим більшою ніжністю Він схиляється над нами. Тож коли робимо іспит совісті щодня і не повинні одразу визнавати гріхи перед священиком, тоді легше сконцентруватися передусім на Богові, Який нас любить.

- Отже, перечислювання гріхів не є центральним елементом іспиту совісті. Тоді в чому він полягає?

- Кожен іспит совісті – це розмова про любов: Божу до нас і нашу до Бога; це діалог про те, що нас взаємно пов’язує. Головне у цьому діалозі – бути цілковито відкритим і щирим перед собою та Богом. Бо Ісус не підносить голосу на грішників, які приходять до Нього. Тому розмовляємо з Ним, як закохані наречені. Вони не мають що приховувати одне від одного. Все бачать і про все говорять: про прикрі та приємні справи, сумні й радісні, важливі і неважливі.

- Як виглядає цей діалог? Очевидно, щоденний іспит совісті має певну структуру?

Так. Він охоплює п’ять пунктів. Починаємо з подяки Богові, нашому Господу, за отримані благодаті. Потім просимо про благодать пізнання своїх гріхів. Третій пункт: задумуємось, які гріхи скоїли за день. Четвертий: просимо Бога, щоб вибачив наші провини. І нарешті постановляємо виправитися, з допомогою Його благодаті. Отець Ігнатій заохочує, щоб іспитові совісті щодня присвячувати всього лише 15 хвилин.

- Хіба цього достатньо?

- Святий Ігнатій окреслив час для різних конкретних методів молитви. Наприклад, для медитації він пропонує годину, а для іспиту совісті – 15 хвилин, але щодня. Треба тільки вибрати час і дотримуватися визначеної години «зустрічі». Тут Ігнатій керується особистим і душпастирським досвідом. Сам він проводив такий іспит совісті двічі на день: в обід і ввечері. Коли почнемо це практикувати, то зрозуміємо, що отець мав рацію.

- Але якщо цей іспит складається з п’яти пунктів, то за 15 хвилин по них можна тільки поверхово пробігтись...

- Іспит совісті – це не звіт перед директором фірми, а – ще раз підкреслю – розмова про любов. Якщо одного дня, наповнені радістю від пережитого, ми хочемо більше часу присвятити подяці, то іншого дня, коли нам важко погодитися з якимось із наших гріхів, можемо більше зосередитися на проханні простити і на рішенні виправитись. У кожній молитві – і також в іспиті совісті – треба керуватися потребою серця.

- Отже, щоденний іспит совісті – це також молитва?

- Так. Це один із найважливіших методів молитви. Святий Ігнатій Лойола в монастирі, де був настоятелем, у разі потреби міг звільнити підлеглого монаха від щоденної медитації, але не від іспиту совісті.

 

- З дитинства я звикла молитись тільки «Отче Наш», «Богородице, Діво»... Щоденний іспит совісті здається набагато складнішим...

 

- Він складний лише на перший погляд. Насправді ж це проста молитва. Замість думати, що це важко, треба спробувати. На початку, можливо, ви не будете задоволені зі своїх перших іспитів совісті. Але нічого страшного. Коли чогось вчимося – робимо помилки, погодьтеся. Тут треба покластися на Бога, бо Він є найкращим Учителем. Свята Тереза Велика часто казала, що від нас залежить час молитви, а від Бога – її якість.

- А що іспит совісті вносить у наше щоденне життя? Що дає на щодень?

- Великий мир у серці, примирення з Богом, із собою, з близькими. Це час, коли все зло, яке є в серці, ми викидаємо перед Богом, віддаємо Йому і починаємо цілісно дивитися на життя, бачити те, що є добрим у наших близьких, у нас самих, у світі. Тому потрібно розпочинати іспит совісті не з перелічування гріхів, а з перелічування благодатей і дарів Бога. Це геніальна інтуїція отця Лойоли: найперше дякувати Богові, а потім просити в Нього вибачення. Якби ми щодня робили такий щирий іспит, ми б не піддавалися так легко знеохоченню, розчаруванням.

- Чи знайомі Ви з мирянами, які роблять іспит совісті щодня?

- Так. Зустрічав багато світських осіб, які його практикують. Із часом він стає своєрідною потребою серця. Малі діти, з якими мама щодня розмовляє перед сном, згодом не вміють засинати без цієї розмови. Так і з іспитом совісті. Він може стати для нас таким важливим, як розмова маляти з мамою чи татом перед сном. Хіба Ісус не сказав, що ми Його діти?

- А який у Вас, отче, досвід практикування щоденного іспиту совісті?

- Такий, як і в багатьох інших людей, які шукають Бога (сміється). Зараз роблю іспит совісті менш формально. Дуже стараюся щодня ставати у щирості перед Богом. Люблю ввечері сісти в темній каплиці, оглянути в тиші цілий день: подякувати Богу за ласки, перепросити за хвилини слабкості, довірити Йому людей, яких того дня зустрів. Як уже сказав, усі ми, немов малі діти. Потребуємо обіймів Отця Небесного. А Ісус запрошує нас: «Прийдіть до Мене всі, обтяжені і втомлені, а Я вас потішу». Це і є суть щоденного іспиту совісті. Він показує, що життя – добре, красиве, бо воно є Божим даром.


www.credo-ua.org

Релігія/Духовність 850 Переглядів

Author

DGoarrytor

DGoarrytor

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Колективізація

Автор: Юлія Палко Суцільна колективізація  1929  —    одна    з  ...

Історія

МОРМОНИ ПІД КИЄВОМ. ХТО ТАКІ Й НАВІЩО ПРИЙШЛИ

Блоґ Павла Береста «Запрошуємо всіх бажаючих на екскурсію до щойно збудованого Київського Українського храму Церкви Ісуса Христа Святих...

Релігія/Духовність

Конфесія національного компромісу

Автор: Оксана Стадник До питань релігії в українському суспільстві ставляться дуже обережно і делікатно. А справа в тому, що ми народ, в житті...

Релігія/Духовність

Акт злуки 22 січня 1919 року

Автор: Юлія Палко Криваві листопадові бої Галицької армії з польськими військами у Львові та околицях, сутички з румунськими частинами...

Історія

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-ЧЕРВЕНЬ 2

повідомлення управління статистики у Кіцманському районі СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО За підсумками посівної компанії в господарствах Кіцманського...

Прес-випуск

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.