Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Рецепт життя від Блаженнішого Любомира Гузара :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Рецепт життя від Блаженнішого Любомира Гузара

by Guest on Mar 27, 2012

Продовжуючи традицію зустрічей, зокрема з молоддю, 13 березня Блаженніший Любомир відвідав Національний університет «Львівська політехніка».

Захоплення від слів Кардинала Любомира Гузара надовго залишилося у серцях присутніх. Охочих почути Блаженнішого було справді багато. Перед початком зустрічі проштовхнутись у зал було майже неможливо. Шкода лише, що молодь була малочисельною та й місця для них залишились головно у проходах та за стінами актового залу… Невдоволення щодо надто малого, як для такої події, залу звучали і перед, і після зустрічі.

Як поділилася студентка Львівської політехніки: «Ми стояли в кінці і місця справді бракувало. Таке враження, що це направду або Служба Божа, або якось так… Мені здається, що варто було б провести це в першому корпусі – там набагато більше місця і більше прорекламувати».

Запрошенням Блаженнішого Любомира Національний університет «Львівська політехніка» долучився до відзначення 120-річчя від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.

У вступному слові Блаженніший Любомир звернув увагу на три аспекти життя Патріарха Йосифа: служіння науці, душпастирська праця, працелюбність. Їх назвав матеріалом для застанови – як кожен з нас «може послужити своєму народові і своїй Церкві» та закликав: «Будьте собою, застановляйтеся, хто ви є. Працюйте над собою і здобувайте свідомість своєї тотожності, щоб якнайкраще працювати і служити Богові».

Тематика питань була дуже різною – ставлення до футболу, досвід особистих зустрічей з Патріархом Й. Сліпим, значення Т.Г. Шевченка для Блаженнішого, вплив Церкви на духовність молоді в ліберальному суспільстві, як молодій особі шукати своє місце у житті, ставлення до процесу радикалізації молодіжного руху, душпастирські настанови для молодої особи, суспільно-політична діяльність УГКЦ, Ініціатива 1-го грудня, як кожен міг би долучитися до творення Патріархату та Помісної Церкви, різкий зріст в Україні протестантських церков та новітніх релігійних течій і рухів…

Блаженніший Любомир про радикалізацію в житті молоді:

Радикалізація – це бачити світ тільки в двох вимірах – біло-чорних і обирати одне або інше. Так буває між людьми, на жаль. Що стається? Такий підхід до життя не приносить тих плодів, яких ми хочемо. Бо дуже радикально дивитися так або сяк, оцінювати все як чорно-біле, брати все під екстремами – дуже небезпечна річ. Чому? Бо воно людей ділить.

Перша справа, на яку молодь, на мою думку, повинна звернути увагу – перш за все старатися бути солідарними, працювати разом, старатися разом шукати розв’язок. Не завжди дуже легко можна знайти розв’язок відразу. Треба старатися застановлятися якнайкраще, знаходити спільними силами справжню розв’язку. Бо дуже легко щось завалити, щось заперечити. Інколи треба абсолютно поставити справу дуже рішуче, але до цього треба ставитися дуже-дуже второпно, щоби, стараючись щось направити, ми відразу щось інше, більш основне не завалити.

Тому радикальні розв’язки дуже приманливі. Здається, що вони відразу все направлять. Це, між іншим, є типове для того способу урядування, який ми називаємо диктатурою. Диктатори хочуть радикальними способами змінювати світ, а ми знаємо, які наслідки диктатури. Отже, такий крайностевий радикальний підхід не є справжньою розв’язкою. Треба добре застановлятися, щоби, власне, бажаючи певного результату і відразу, щоби не наробити далеко більше шкоди. Прошу на це звернути увагу… не є так легко відразу змінювати. Хай кожен з нас подивиться на себе. Я не є тут інший ніж ви, такий самий. Я знаю, як трудно змінити себе, як трудно подолати себе. Це вимагається, щоб зробити справжню зміну у власному житті, але також зміну у житті суспільства і ближніх. Треба працювати, хотіти, робити заходи, прикладати зусилля, щоби одержати добрий результат. Але це треба робити дуже второпно, нічого не перестрибуючи.

Ми повинні не переставати роздумувати над тим, які дари Господь Бог дав нам. Що ми з тими талантами робимо, як ми їх використовуємо, чи ми Богу вдячні за них? Але головно вони нам дані для певної цілі. Чи ми стараємося віднайти ту ціль і справді розвинути? Молоді люди є в тому періоді життя, коли усвідомлюють собі, хто вони є, починають критично самостійно думати. Прецікавий час нашого життя, неповторний, але шкода, що такий короткий. Надзвичайно важливий, бо його треба використати, щоби пізнати самого себе, що мені Господь Бог дав…


Рецепт життя від Блаженнішого Любомира

Дозвольте, я дам такий невеличкий рецепт для вашого життя, для життя кожного з нас. Ввечері, коли ми вже готові іти на спочинок, поставмо собі три запитання:

1. Що Господь Бог зробив для мене сьогодні? Нема такого, щоб Господь Бог мене забув – кожного дня, кожної хвилини він є з нами.

2. Що я зробив для себе доброго: чи я добре вчився сьогодні, чи я використав свої таланти…

3. Що я доброго зробив сьогодні для моїх ближніх, для інших таких, як я.

Я думаю, якщо б ми дуже серйозно і послідовно ці три питання ставили собі кожного вечора, наше життя набирало б дуже великого значення.

Думки молоді, навіяні зустріччю

 

- Чи потрібні подібні зустрічі студентської молоді і представника Церкви?

- Дуже потрібні, як на мене. Мені було дуже приємно, що справді стільки людей вирішило, що вартує сюди прийти.

- Сьогодні багато осіб прийшло послухати Блаженнішого Любомира, а яким могло б бути звернення молоді до Блаженнішого?

- Мабуть в першу чергу вартує подякувати за те, що він до нас вирішив приїхати. Це ж його час, бажання… Це дуже вартісне, мені здається. Це допомагає, якщо дивитися з точки зору молоді, позиціонувати своє навчання відносно свого духовного розвитку. Власне поєднати дві частини свого життя – це дуже цікаво. Тобто ми можемо розглядати науку як частину духовного зростання. Що мені сподобалося – він розказував про Йосифа Сліпого і власне одна із сфер його діяльності була наукова – він дуже багато працював. Це схвалювалося Церквою, тому що це була праця. Мені дуже сподобалося, що частина нашого наукового, навчального життя може бути елементом нашого особистого зростання, а також зростання України загалом.

Студентка 4 курсу НУ «Львівська політехніка», економіка

Мабуть, рідко зустрічаєш людину, слова якої можна розцінювати на вагу золота. Але цими словами напевно не описати цінність слів Любомира Гузара. Вони стали влучною стрілою, яка проникає у саме серце як молоді, так і старшої аудиторії. Небагато людей послуговуються такою повагою та шаною, якої заслужив колишній глава УГКЦ.

Дуже шкода, що сучасна молодь не надто захоплюється християнськими цінностями, які проповідує Любомир Гузар. Власне на мене ця зустріч справила неймовірне враження. Адже я почула прості істини з уст Блаженнішого. Зокрема я зрозуміла, що любити самого себе означає розуміти саме життя. Воно дає нам таланти, здібності, подаровані Господом Богом. Любомир Гузар підкреслював, що "я" - хтось дуже важливий і цінний. І якщо я обдарований, то кожна людина також є такою. Але людина створена не для самої себе, а навколо живуть такі ж брати і сестри, як вона.

Незважаючи на поважний вік, Любомир Гузар запав в душу теплом й добротою, яка йшла від щирого серця. Саме це змусило відпустити утому після чотирьох пар. Вразила добродушність, згідно з якою, невіруючу людину не можна судити, а навпаки - допомогти пізнати Бога не ганьбою і приниженням, а добрим прикладом так, щоб той невіруючий запитав: "Чому ти такий справедливий, добрий", а ти зміг відповісти: "Я не є досконалим, але стараюся бути добрим, бо вірю в Бога".

Зовсім мало ораторів можна слухати з початку до кінця з однаковим зацікавленням. Але Любомира Гузара можемо впевнено до них відносити. Розважлива розмова змушувала слухачів співпереживати, роздумувати, сміятися разом. Створена атмосфера об'єднала всіх присутніх. В повітрі витав особливий дух - дух християнської єдності.

Закінчення зустрічі було не менш дивовижним. Дівочий хор "Ліра" довершив атмосферу урочистості. Залишається сподівання, що побажання "Многая літа", виконані хором, здійсняться і Блаженніший проживе ще багато літ, щоби радувати і повчати людей.

А в моїй голові закарбувалися спогади, які ще довго житимуть, бо світло істини та добро довго сяють в оправі мудрості.

Марина Кушнір, Львівський національний університет імені Івана Франка

 

 

- Чим важливі такі зустрічі?

- Так, звичайно, це ж сам Блаженніший! Це ж майже свята людина, яка своїми словами підносить віру, допомагає розвивати свої таланти – як він дуже часто повторює. Блаженніший Любомир мене зцілює, тому що після зустрічі з ним я завжди виходжу така усміхнена і щаслива.

Олена, ТУСК «Обнова»

- Насправді в нас зараз мало авторитетів, від яких можемо брати приклад життя, думки. І саме від Блаженнішого Любомира і від Блаженнішого Святослава ми черпаємо мудрість.

Я вважаю, що таких зустрічей має бути якомога більше у Львові, для молоді особливо, тому що наша молодь далека від релігії, від усього іншого.

Він звертає увагу на молодь, бо справді таке враження, що колись уваги на молодь взагалі не звертали, з думкою молоді не рахувалися. Коли ж зараз відбуваються такі зустрічі, таке відчуття, що про молодь хтось дбає, хтось думає, і відчуваються більші перспективи для молоді.

Іра, ТУСК «Обнова»

 

- Багато-хто може не відвідувати Церкву, але Блаженнішого Любомира вони дуже поважають. Так само вірні Православної Церкви Московского Патріархату – для них слово Блаженнішого Любомира щось означає. Завдяки йому люди стають ближчими до Церкви, до віри, навертаються.

Марта, ТУСК «Обнова»

 

- Що б Ви хотіли донести Блаженнішому?

- Молитися за Україну, за її сьогоднішнє становище, за справді нове духовне покоління молоді. Такі зустрічі більше притягують молодь до Церкви, до духовності.

Марта, ТУСК «Обнова»

 

- Що, на Вашу думку, Блаженніший Любомир бажає почути від молоді?

- Мені здається, він хотів би більше не почути, а побачити нашу працю, працю над собою. Те, як ми працюємо для себе, для України, для нашого спільного духовного розвитку.

Віталій, ТУСК «Обнова»

Довідка

Зустріч зі студентами та викладачами Національного університету "Львівська політехніка", а також громадкістю Львова організована Національним університетом «Львівська політехніка» та Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Опублікувала Марія Кохановська
Фото: lp.edu.ua
Джерело:
ДивенСвіт

Релігія/Духовність 1015 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Голодомори в УСРР в 20-30-х роках ХХ ст.

Автор: Тетяна Клименко Україна! Це молода незалежна держава. Однак, не дивлячись на свій юний вік, її історія – велика, цікава, трагічна та...

Історія

Ревнивці стають імпотентами, а заздрісники… вмирають від інфаркту

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК Австрійський психолог, спеціаліст з психосоматики Вольфганг Грубер упродовж п’яти років спостерігав за життям двох тисяч...

Здоров'я

Вся правда про сільську мафію або чого боїться Присяжнюк?

У зв'язку з зачисткою інтернету друзями міністра Присяжнюка та з метою не дати зам'яти скандал із сільською мафією в цьому пості ми вирішили...

Блоги

Вчені: життя після 50 років - прекрасне

Учені провели масштабне дослідження, результати якого стверджують, що люди старші 50 років більше задоволені життям ніж молодь. Автори...

Цікаво знати

Фітокосметика

Що дієвіше - перевірені століттями рецепти або нові розробки? На щастя, нам не доводиться вибирати. У баночці з фітокреми нанотехнології та...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.