Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Саєнтологія - деструктивна секта в сучасному суспільстві

by Guest on Mar 5, 2011

Сучасний світ стає все більше наси­­­­ченим новими релі­­гійними рухами, сек­тами. Людина у своєму пошуку Бога не раз опиняється на хибній дорозі. Напевно, кожен може сказати із власного досвіду, як часто намагаються переконати нас у неправді щодо різних догма­тичних чи богословських питань, нав’язують чужу віру. Одною із подібних сект є церква саєнтології.

Засновником саєнтології (дослів­но – «знання про те, як знати») вважається Лафаєт Рон Хабард (1912-1986), досить відомий як письменник-фантаст. На одному із зібрань письменників у 1949 році в Нью-Джерсі Рон Хабард сказав: «Писати, щоб отримати копійку за слово, смішно. Якщо людина дійсно хоче отримати мільйон доларів, то найкращий спосіб – це заснувати власну релігію». Як не дивно, ці слова стали пророчими, адже вже у 1950 році була видана перша книга зі саєнтології, а в 1954 році «Церква» офіційно зареєструвалася в Каліфорнії.

Основоположник «Церкви» охарак­теризував її як релігійну філософію, що включає в себе мораль, техніку духовного удосконалення, філософію, етику. На сьогодні ця релігія нараховує більше, ніж 6 млн. осіб.

Історія релігійної спільноти наповнена великою кількістю судових процесів, скандалів і звинувачень. Зокрема в 1977 році ФБР звинуватило керівників цієї «церкви» у проведенні операції з метою проникнення до урядових установ і крадіжки державних документів. Найбільше крити­кують секту колишні її члени, медичні і державні заклади, звинувачуючи її в комерційній діяльності та завдаванні психоло­гічних травм.

Саєнтологи стверджують, що вони допомагають віднайти людині своє духовне «я». Людина, в їхньому розумінні, є «титаном», без­смертною духовною істотою, що володіє розумом і може мати фізичне тіло. Оскільки витоки цієї секти містяться на Сході, стає зрозуміло, чому їй притаманна віра в реінкарнацію, тобто в переселення душі людини після смерті в инше тіло. Саєнтологія пропонує людині «вивести її зі сну», що у свою чергу надасть їй нові здібності і знання. Ця релігія скерована до людей, що ставлять собі за мету досягти великого кар’єрного успіху і визнання в цьому світі.
У саєнтології не використовується Біблія, а просвічення може відбутися завдяки прочитаним книжкам, що були написані Роном Хабардом. У своїй літургійній практиці використовують хрест, перекреслений посередині. Такий знак широко використовується в сатаністських культах, оскільки сам Хабард мав зв’язки зі засновником сатаністської ложі Кроулі.

Основні функції покладені на «священиків», які у своїй праці з оточуючиями людьми викорис­товують спеціальні психологічні прийоми і методи, вони також здійснюють обряди хрещення, весілля, похорону, сповіді.

Однією із дуже помітних тез у навчанні саєнтологів є те, що всі люди можуть належати до будь-якої релігії. Однак чи насправді це правда? Християнство для них є великою загрозою, адже саме воно розкриває правдиве пізнання Бога. Оскільки просвічення складається з кількох етапів, на першому з них про християнство говорять досить позитивно, але в міру того, як людина піднімається, «удосконалюється», вводять пере­конання, що сама ідея християнства є неправильною. Таких етапів «духовного росту» є вісім, з їхнім досягненням людина здобуває необмежені здатності, наприклад, рух планетами чи виверження вулканів. Загалом можна простежити велику брехню у цьому вченні, яке базується на страху і підданості. За найменші провини в цій організації людей жорстоко карають (відомі випадки, у яких людей залишали у відсіках корабля на декілька днів чи тижнів, годуючи черствим хлібом).

Сама саєнтологія зазнала немало суперечок між своїми послідовниками, внаслідок чого в 1980 році вона розкололася на дві частини.

У деяких країнах «церква» саєнтології є заборонена або невизнана (Англія, Фінляндія, Іспанія, Франція). У Німечинні саєнтологію визнають не релігійною, а комерційною установою. У Греції, після того як в офісі саєнтології був знайдений детальний план військового аеродрому, ця «церква» була закрита.

На сьогодні великі сили цього руху кинуті саме на країни колишнього СРСР. У Росії після гучного обговорення книги «Діанетика» (чи не найцінніша праця Хабарта) її почала цитувати велика кількість представників державного апарату Росії, але найбільш прикрим є те, що вона є єдиною країною, яка дозволяє секті займатися педагогічною діяльністю, таким чином під вплив цієї організаціїї ризикують потрапити цілком невинні діти1.

Із кожним роком сфера впливу саєнтології збільшується. Досить недавно її представники почали пропонувати медичну допомогу, засновувати численні клініки і лікарні, які, за свідченнями членів цієї секти, «допомогли більше, ніж половині людей, які до них звернулися» (насправді, після детального розгляду цієї справи було визнано, що ці результати є повністю вигаданими).

Поширення центрів цієї релігії водночас забезпечує надходження нових прибутків (в 1986 році журнал «Forbes» оцінив статок Хабарда як «не менше за 200 млн. доларів, а цілком можливо – набагато більше»).

Саєнтологія належить до тоталітарних деструктивних сект, адже побудована не на принципах моралі і гуманности, а комерції і бізнесу. Не дивно, що у своїй книзі «Сектоведение» Олександр Дворкін зараховує її до найбільш небезпечних сект. Сповнена східного окультизму, вона представляє реальну загрозу для суспільства, адже знецінює християнські цінності. Австралійська комісія, детально ознайомившись із її навчанням, ствердила: «Саєнтологія – це не просто зло, це Зло з великої букви».

Секта пропагує цілу низку понять, значення яких є цілком протилежне істинному. Для прикладу, поняття «етика» тут містить каральні методи і шпіонаж, доноси і брехню. Організація, що має спільне коріння із сатаністськими спілками, що побудована на протилежних до християнської моралі принципах, сповнена окультизму і знущання над гідністю людини, заслуговує на осуд не тільки з боку Церкви, але і самого суспільства.

Примітки:
1 За книгою О. Дворкіна «Сектоведение»
 

підготував Степан Пасічник

Джерело:  часопис "Пізнай правду"  

Релігія/Духовність 880 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Олекса Тихий. Справжній донецький українець. (Част. друга)

Коли Тихого діймав лютий біль, він кидав осоружну роботу, лягав на підлогу чи на купу шнурів, підбирав руками ноги під груди і так затято, без...

Література

«Мода-то, може, й італійська, але зроблено у нас»

Автор: Зіновія ВОРОНОВИЧ Якщо б раптом в Україну перестали ввозити імпортний одяг, білизни нам би вистачило, але навіть у люті морози довелося...

Мода/Краса

Духовне життя в Україні в 1956—1964 рр.: основні тенденції та характер

Автор: Брицький Владислав Динаміка оновлення суспільного життя визначалася боротьбою демократичної та консервативної тенденцій, мінливим...

Історія

Інсульту можна запобігти

Інсульту можна запобігти Автор:  Сергій Зятьєв В Україні щорічно реєструють понад 110 тисяч інсультів, і за цим показником вона...

Здоров'я

Щоб не було депресії – рухайтеся на свіжому повітрі

Автор: Тетяна КОЗИРЄВА Кожен має право на поганий настрій. Але іноді хандра “дістає” так, що видається, ніби наближається кінець...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.