Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Християнський погляд на Фен-Шуй :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Християнський погляд на Фен-Шуй

by Guest on Mar 5, 2011

 

Останнім часом у багатьох людей з'явилося нове захоплення, яке називається фен-шуй. Література про фен-шуй рясно представлена в книжкових магазинах. У інтернеті йому присвячено безліч сайтів. Загалом, можна сказати, що фен-шуй нині в моді. Але наскільки ті, що глибоко або поверхнево захоплюються цими практиками, розуміють їхню природу?

Враховуючи, що в основі фен-шуй лежить вчення про енергію «ці», познайомимося з цим ученням детальніше. Отже, «Ці» - це деяка «вібруюча» енергія, яка поширена всюди, вона дає людині «силу і душу». Спеціалісти по фен-шуй пишуть: «Ці людини - це дух, керуючий її діяльністю. Надлишок (або нестача) Ці в тілі визначає здоров'я і життєдіяльність людини. У різних людей Ці відрізняється якістю і кількістю. Ці людського тіла повинна знаходитися в гармонії з Ці його оточення. Саме Ці приваблює достаток, багатство, процвітання, здоров'я, визнання, популярність і щастя». Узято учення про Ці з даосизму. А раз так, то буде корисно взнати даоську концепцію Ці.

Необхідно відмітити, що даосизм є національною релігією Китаю. Його витоки лежать в практиці споглядання і медитації, які використовувалися для отримання стану безпристрасності і спокою, а так само для отримання безсмертя.

Даосизм пантеїстичний. Ці є енергією, яка пронизує весь Всесвіт. Класичний приклад, що пояснює природу Ці, дає старокитайський скептик Ван Чун (I століття від Р.Х.); він стверджував, що матерія і дух - це різні стани Ці, як пара і лід - різні стани води. Речовина є «заморожений» дух, дух є речовина», що «відтанула», тобто в даосизмі матерія і дух єдиносущні, вони існували завжди і не знали Творця. Людина живе в Ці. Ці його оточує з усіх боків. Даоси прагнули злитися з Ці і через це знайти безсмертя. При цьому потрібно відмітити, що даосизм вивчає не управління природою, а швидше віддання себе їй. Мета не змінити світ, а злитися з ним. Звідки даоси дізналися про ці? Через медитації в результаті містичних осяянь.

Поглянемо тепер, наскільки науковий фен-шуй, як стверджують його прихильники. Якщо фен-шуй відповідає стандартам академічної науки, чому ж учені його відкидають? А якщо вони відкидають його, то навіщо ж більшість практикуючих «спеціалістів» вводять в оману своїх слухачів, заявляючи про науковість фен-шуй? Що ж це за наука, яку заперечують учені? Потрібно відмітити, що наука побудована на парадигмі, з якої виводиться наукова картина світу. Фен-шуй заснований на релігійному вченні даосизму, який поки не став основою наукової картини світу. Якщо науці ще лише «належить» відкрити нові прояви динамічних сил і енергій, може тоді не варто оголошувати що це відбулося- фактом і класифікувати фен-шуй як наукову дисципліну? Може, буде чесніше сказати, що теоретична база фен-шуй побудована на китайському містицизмі, яким є даосизм?

Виникає запитання, а хіба можна одночасно вірити в даосизм і при цьому бути, наприклад, християнином? Не можна. Для цього досить порівняти їхні віровчення. Християнство монотеїстичне, даосизм пантеїстичний. Християнство вчить про Особового Бога, в даосизмі Бога взагалі немає. Для даоса Космос є Бог і Бог є Космос. Ідея творіння світу ні з чого, властива християнству, також відкидається в даосизмі. У даосизмі немає ідеї безсмертної душі, яка присутня в християнстві. Даос сприймає світ як безперервний процес перетікання одних форм і модусів енергії Ці в інші. Цей процес вічний і безособовий. Загалом, даосизм і християнство настільки відмінні, що лише людина, що не знає їх, може говорити про сумісність цих двох світоглядів. Викликають сумніви і головні цілі фен-шуй, які, згідно християнського сприйняття, можна визначити просто - користолюбство!

Християнство не проти матеріального благополуччя, але не ставить його собі за мету. Християнин шукає перш за все Царство Боже та справедливість (Мф.6:33), і вже потім земного благополуччя і то, лише за умови, якщо воно не заваджає головній меті. Про це чітко сказано в Священному Писанні: «Яка користь людині, яка світ цілий здобуде, а занапастить душу?» (Мт.16:26). А вже ідея всепоглинаючої концентрації на досягненні багатства, до якого закликають послідовники фен-шуй, християнству повністю суперечна.

Використовуються у фен-шуй і медитативні практики, які також повністю несумісні з християнством. Дослідні практики фен-шуй начебто знають секретні методи, що дозволяють їм опанувати велику кількість персональної Ці, яку вони використовують для входження в медитативний стан для особливих консультацій по фен-шуй. Ці методи різні у різних майстрів, і, судячи по них, вони ближче до шаманства, ніж до техніки фен-шуй. І справді шаманство є батьком даосизму, на теоретичній базі якого заснований сам фен-шуй, а тому майстри фен-шуй, що практикують шаманізм, - це не аномалія, а норма.

Визнає фен-шуй і вчення карми, повністю несумісне з християнством. А як читачам сподобається ідея про «трансцендентний фен-шуй»? Трансцендентний фен-шуй заснований на спеціальній техніці візуалізації і виспівуванні мантр.

Цікаво, що увійшов фен-шуй до нас модою на різні, начебто сувенірні, фігурки, статуетки, амулети і талісмани, які закорінені у цій практиці. Їх ми зустрічаємо у домах, офісах, ними переповнені сувенірні крамнички. Зверніть увагу як їх описують спеціалісти з фен-шуй:

«Кожне зображення - це спосіб спілкування з надприродними силами, що діють в просторі. Символів, знаків і діаграм так багато і дія кожної настільки індивідуальна, наскільки різні людські потреби і цілі. Не існує жодного бажання, якого не зміг би виконати амулет. Амулети і талісмани застосовуються в практиці ясновидіння, магії, для зміцнення здоров'я, енергетичного захисту, зняття пороблення і збереження гармонії в сім'ї, успіхів в бізнесі і коханні»

Слово Боже дає нам чітку відповідь на те, яким повинно бути у нас відношення до цих «освячених» речей:

«Тесані подоби їхніх богів попалиш вогнем, не зазіхатимеш на срібло і золото, що на них, і не братимеш собі, щоб не потрапити у пастку, бо це гидота перед Господом, богом твоїм. Не вноситимеш гидоти до себе у хату, щоб не стати проклятим, як і вони; будеш мерзитися всіма силами й гидуватимеш ними, бо вони приречені на прокляття»

(Втор.7,25-26)

Учення фен-шуй невідривне від учення про два головні види енергії - інь та янь. Саме їх потрібно збалансовувати задля успіху, щастя і здоров'я. Фен-шуй ще називають «геомантією» - ученням, яке інколи звуть цілком відверто «земною магією». Вона розглядає Землю як живий організм, з енергетичними потоками якого потрібно узгоджувати своє буття задля блага самого себе і Всесвіту.

Безсумнівно, певний сенс у пошуках гармонії зі світом завжди є. Для християнина ж принциповим питанням, хто або що стоїть у центрі кожної філософії: Бог живий чи поклоніння якимось «силам», енергіям, ідолам чи амулетам.

Здавалося б, для людини віруючої тут нема про що говорити. Варто хоч побіжно ознайомитись з тим, що таке фен-шуй, як стає зрозуміло: ані Христа Спасителя, ані Святого Духа там немає. А відповідно приділяти уваги цьому не варто, й тим більше - погоджуватися, аби ця практика увійшла в наше життя . Поганство є поганство.

Один житель з Китаю побіжно кинув значущу фразу: мовляв, то лише легковажні європейці гадають, ніби можна перейняти щось із китайських практик, не переймаючи того, що за ним криється.

Фен-шуй - то не лише вказівки, як правильно вибрати ділянку для будівництва, який проект замовити архітекторові, в який бік орієнтувати вікна та двері, де поставити меблі і в який колір пофарбувати стіни. Погодження діяти згідно з цими вказівками означає, що людина погоджується підпорядкувати своє життя служінню енергії Ці, для якої головна вимога - «аби вона могла без перешкод пересуватися у приміщенні».

Підхід, пропонований майстрами фен-шуй, закладає, що енергія Ці має певні риси особи. Який же то дух, окрім Христового, має «пересуватися» в наших домівках? І невже люди справді не бачать оцих відвертих «рогів» і «хвоста» які стирчать із цікавого, досить модного вчення?

Певно, що більшість не бачать. Відповідь має багато складових. Тому, що у XXI столітті люди фактично не знають віри. Тому, що ідолом цього світу є успіх, а заради успіху можна вклонитися кому завгодно, аби досягти свого гарантованого і, головне, швидко. Легковажні мислення відштовхують людей від праці над вивченням Святого Письма, а цікаві вчення розроблені саме на стільки неглибоко, щоб і засвоювалися легше, і всієї правди про себе не відкривали. Всім зручно....

Одразу спадає на думку цитата апостола Павла з послання до коринтян (3:18,19):

" Нехай ніхто себе не обманює! Як комусь із вас здається, що він мудрий у цьому віці, хай дурним стане, щоб зробитися мудрим; бо мудрість цього світу -глупота в Бога"

18 глава книги Второзаконня говорить про ці речі, якими наповнений світ, «Як прийдеш у землю, що її Господь, Бог твій, хоче тобі дати, не вчися наслідувати гидоту тих народів. Щоб не було в тебе нікого, хто призводив би свого сина чи свою дочку переходити через вогонь; нікого, хто ворожить, або кидає жереб, або заговорює, або волхвує; або нашіптує, або викликає духів, або віщує, або розпитує мерців. Бо огидний для Господа кожен, хто це робить, і саме за ці гидкі звичаї, Господь, Бог твій, проганяє ці народи перед тобою.»
Втор.18,9-13

Тому винищувалися цілі народи, що заселяли обітовану землю; вони були сповнені ідолопоклонством, чаклунством і ворожбицтвом. Те, що відбувалося раніше, у всю відбувається і зараз.

Бог говорить, що це мерзота, через яку в життя людей приходить прокляття, це приносить смерть. Це приносило смерть в життя попередніх поколінь, це діє і зараз: смерть приходить в життя людей, які займаються окультною практикою. Вона може проявлятись як духовно, так і фізично.

Фен-шуй-це погано? Це не погано, це мерзота. Це те, що приносить прокляття у ваше життя. Є такий собі кут в будинку, який потрібно особливо влаштувати і потім в цьому кутку щастя знайдеш. Але якщо ти не прикрасиш цей куті не спрямуєш вірно енергію «Ці» то все життя «переламане» буде. До чого доходять люди: поклоніння кутам будинку або чомусь абстрактному!

Людина має свобідну волю і може жити як схоче, лише потім хай не винить Бога, чому у неї сім'я розвалюється, чому те, чому се; коли вона на свої «кутки» покладає усе своє життя, а не будує її за Словом Божим.

Коли Господь визначає деякі речі, показує і початок і кінець, але диявол розповідає, як це буде вигідно для тебе лише зараз. Люди шукають таємного знання, лізуть в духовну сферу, вони крутять тарілочки, передбачають собі долю і інше, лише не говорять про те, що ж буде там, в кінці?

Він ніколи про це не розповідає, як не сказав і Єві про наслідки. Диявол - брехун, але Бог говорить про те, що є на початку і буде в кінці.

Отож рішення за нами, чи має право це вчення існувати і застосовуватись у нашому повсякденному житті, чи ні. Бог шанує нашу свобідну волю, але попереджує нас:
" Бо не можете пити чаші Господньої та чаші бісівської, - не можете бути спільниками Господнього столу і столу бісівського." (1 Кор.10:21)

Автор: Milites Christi Imperatoris
   http://christusimperat.org
Джерело:  «Світло для сходу»

Релігія/Духовність 1089 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Чому літературна «нобелівка» оминає Україну?

Чому літературна «нобелівка» оминає Україну? Aвтор:  Надія Степула Київ – Затамувавши подих, літератори всього світу...

Література

Надсянські перлини української давнини

Надсянські перлини української давнини Автор: Юрій ГАВРИЛЮК Сьогодні природним середовищем формування української національної...

Архітектура/Дизайн інтер`єру

Про те, що псує фонетичне обличчя мови

Автор: проф. Олександр Пономарів Відтворення іншомовних прізвищ та імен українською мовою

Лінгвістика

Якщо на пса постійно кричати, він виросте боягузом

Автор: Олеся ПАСТЕРНАК Інколи ми забуваємо, що маленьке цуценя чи кошеня, яке ми щойно принесли в дім, – не іграшка, а жива істота, і тому в...

Тварини

Xамелеони здобич приклеюють, змія – душить і ковтає

Xамелеони здобич приклеюють, змія – душить і ковтає Автор: Олеся Пастернак Очі – незалежні одне від одного «Єменських...

Тварини

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.