Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Історії, які стали притчами: чому Патріарх Павло носив старі черевики :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Історії, які стали притчами: чому Патріарх Павло носив старі черевики

by Guest on Feb 20, 2011


Патріарх Сербський Павло помер на 96-му році життя. Його називають "праведником нашого часу", а серби шанували його "як живого святого" - за близькість до народу і за його аскетизм, що став притчею во язицех.

Великий аскет

За словами президента Сербії Бориса Тадіча, Патріарх Павло "був тією людиною, яка своїм існуванням об'єднувала всю націю". Заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату, експерт в галузі міжправославних відносин протоієрей Микола Балашов називає Патріарха Сербського "символом духовної єдності сербського народу" і "праведником нашого часу".

Про те, що Патріарх Павло був дуже близький до народу і народ його дуже любить, свідчать численні історії. Особливо серед них багато прикладів аскетизму і некористолюбства сербського Патріарха.

Так, відомо, що містом він або ходив пішки, або їздив на громадському транспорті - серед людської тисняви без охорони, без супроводжуючих осіб. Кожен міг підійти до нього і поговорити з ним. Одна з історій про нього, опублікована у виданні "Тетянин день", говорить, як одного разу, підходячи до будівлі патріархії, святійший Павло зауважив біля входу багато іномарок і поцікавився, чиї це машини. Йому сказали, що це машини архієреїв. На що патріарх з посмішкою сказав: "Якщо вони, знаючи заповідь Спасителя про некористолюбство, мають такі машини, то які ж машини у них були б, якщо б цієї заповіді не було?".


Відомо, що предстоятель Сербської церкви завжди ходив у старих черевиках. "Тетянин день" розповідає, як одна жінка потрапила на прийом до патріарха. Обговорюючи справу, вона випадково подивилася на ноги патріарха і прийшла в жах побачивши його взуття - це були старі, колись порвані, а потім заштопані черевики.

Жінка подумала: "Яка ганьба для нас, сербів, що нашому патріарху доводиться ходити в такому рвані, невже ніхто не може подарувати йому нову взувачку?". Патріарх тут же з радістю сказав: "Бачите, які у мене хороші черевики? Я їх знайшов біля урни, коли йшов у патріархію. Хтось викинув, але ж це справжня шкіра. Я їх трохи підшив - і ось, вони ще довго зможуть послужити ".

Інша жінка прийшла в патріархію з вимогою поговорити з предстоятелем Сербської церкви у невідкладній справі. Під час аудієнції вона розповіла, що цієї ночі їй наснилася Богородиця, яка веліла принести патріарху грошей, щоб він міг купити собі нове взуття. І з цими словами відвідувачка простягнула конверт з грошима.

Патріарх Павло, не беручи конверта, запитав: "А о котрій годині ви лягли спати?" Жінка, здивувавшись, відповіла: "Ну ... десь об одинадцятій". "Знаєте, я ліг пізніше, близько четвертої години ранку", - відповів патріарх, - "і мені теж приснилася Богородиця і просила передати Вам, щоб Ви ці гроші забрали і віддали тим, хто їх дійсно потребує". І не взяв грошей.

Він не тільки міг відремонтувати будь-яке взуття або навіть пошити собі черевики зі старих жіночих чобіт, або якщо бачив, що у священика порвана ряса або фелон, то казав йому: "Принеси, я полагоджу її".

Він сам одягався перед службою і сам роздягався після, сам прав, прасував і лагодив підрясник і рясу, сам сповідав парафіян і сам причащав їх. І харчувався так мало, як древні отці-пустельники.

Одного разу Патріарх Павло летів кудись з візитом на літаку. Над морем літак потрапив у зону турбулентності, його стало трясти. Молодий архієрей, який сидів поряд з патріархом, запитав, що він думає про те, якщо літак зараз впаде. Святійший Павло незворушно відповів: "Відносно себе особисто я сприйму це як акт справедливості: адже в житті я з'їв стільки рибок, що не дивно, якщо тепер вони з'їдять мене".

Батьків замінила тітка

Патріарх Сербський Павло (в миру - Стойчевіч Гойко) народився 11 вересня 1914 року на свято Усікновення глави Іоанна Предтечі в селі Кучанци у Славонії (Югославія) в звичайній селянській родині. Він дуже рано залишився без батьків.

"Батько, виїхавши на заробітки до Америки, захворів на туберкульоз і повернувся додому помирати, - цитує інтерв'ю з ним видання" Православ'я та світ ". - Мені тоді не було й трьох років, тільки що народився брат. Мати через кілька років після смерті батька, вийшла заміж і незабаром померла, брат і я залишилися з бабусею і тіткою ".

Так відчуття материнської любові для майбутнього Патріарха Сербського Павла назавжди було пов'язане з тіткою, яка замінила йому матір.

"Тітка нас любила, але за наші провини ми знали і палицю, - розповідав він. - Хотілося б зауважити, що сьогоднішня система виховання хвора, неправильна, діти буквально опиняються в панцирі батьківської любові і турботи, не можуть нормально розвиватися. Вбивається будь-яка ініціатива, хлопчики виростають з психологією плюща, замість того щоб стати опорою для сім'ї, залишаються свавільними і примхливими, чекаючи, що їм будуть догоджати ".

Майбутній Патріарх Сербський ріс у релігійній сім'ї, діти відвідували недільну школу, вивчали Закон Божий і з перших років життя знали "Отче наш". До того ж, зізнавався він, "коли ростеш без батьків, почуття Отця Небесного переживається набагато сильніше".

Сумніви на шляху до Бога

Тітка звільнила майбутнього Патріарха від селянських робіт через те, що хлопчик був "дуже слабкий здоров'ям".

"Одного разу наді мною вже і свічку поставили, подумали, що помер. Тітка бачила, що я не годжуся для сільських робіт, і було вирішено, що мені треба продовжувати навчання. Сім'я мала найважливіший вплив на моє рішення вступити до Духовної Академії, але інтерес до фізики зберігався і я займався нею у вільний час ", - розповідав Патріарх Павло.

Він закінчив гімназію в Белграді і семінарію в Сараєво, потім продовжив освіту на Богословському факультеті в Белграді. Тоді, ще на самому початку шляху, були у майбутнього Патріарха і сумніви з приводу правильності
його вибору:

"Тоді, на третьому курсі Академії, я подумав:" Якщо Бог наперед знає, що я буду вбивцею, чи зможу я змінити свій шлях? Якщо можу, Його знання - ніщо, а якщо не можу, де ж тут свобода? "Довго я мучився цим питанням, не знаходячи відповіді. Довіритися комусь з друзів я не міг, їх не цікавили подібні проблеми; запитати у викладача не можна, раптом скажуть: "Він єретик" - хто знає? У цьому віці всяке приходить в голову, довго я носив це питання в душі, поки не знайшов відповідь у Блаженного Августина, який пояснює його поняттям часу ".

"Час, говорить він, є якась безперервність, що має минуле, сьогодення і майбутнє, - продовжував Патріарх Павло. - Минуле було - його немає; майбутнє буде - його немає, а що є? Є сьогодення, але і його майже немає, воно - точка дотику минулого і майбутнього, в якій майбутнє постійно йде в минуле. Час існує лише для створених істот, матерії, всесвіту, і особливо для нас, людей. Ми живемо і пізнаємо в категоріях простору та чисел. Для Бога їх не існує. Для нього немає ні минулого, ні майбутнього, але тільки вічне сьогодення; тому, коли ми говоримо про майбутнє, це майбутнє наше, а не Його. І це стало для мене рішенням проблеми, якби цього не сталося, з богослов'ям було б покінчено ".

Але й пізніше в служінні Патріарха були важкі моменти - пов'язані з малодушністю, говорив він: "Малодушність властивa людям. Але потім, озираючись назад, розумієш, що і невдачі і скорботи мають свій сенс. Ось, пам'ятаю, якось йшов пішки в монастир: дорога довга, дощ ллє, парасольки немає, під ногами глина мокра, липка, ледь вдається ноги пересувати. Думаю: "Господи, чому ж так? Я ж не в шинок йду, що ж відбувається?" А потім кажу собі: " А де ж моя витримка, прагнення?" Усе владнається, якщо вмієш терпіти і довіряєш Богові".

Не хотів і не чекав патріаршества

Під час другої світової війни предстоятель Сербської церкви в числі біженців опинився в монастирі Святої Трійці на Овчар, де став послушником і викладав Закон Божий дітям біженців.

Там він тяжко захворів, лікарі діагностували туберкульоз і передбачали всього три місяці життя. Ці три місяці він провів у монастирі Вуян, де вилікувався. На знак подяки він подарував монастирю древній хрест, повідомляється на сайті patriarchia.ru.

Після закінчення війни майбутній Патріарх став насельником монастиря Благовіщення на Овчар, де в 1948 році прийняв чернечий постриг і був висвячений в чин ієродиякона. З 1949 по 1955 ієродиякон Павло числився у послушником братії монастиря Раче. У 1954 році був рукоположений у сан ієромонаха, а в 1957-м - возведений у сан архімандрита. З 1955 по 1957 рік вивчав Святе Письмо Нового Завіту і літургіку на Богословському факультеті в Афінах.

29 травня 1957 в катедральному соборі Белграда відбулася хіротонія архімандрита Павла у єпископа Рашко-Призренського. У 1988 році Богословський факультет у Белграді присвоїв йому ступінь доктора богослов'я.

У листопаді 1990 року за рішенням Священного Архієрейського Собору СПЦ єпископ Павло (Стойчевіч) був обраний предстоятелем Сербської Церкви, замість хворого Патріарха Германа. Інтронізація 44-го Патріарха
Сербської Православної Церкви відбулася 2 грудня 1990 року в катедральному соборі Белграда.

За словами предстоятеля Сербської церкви, обрання Патріархом для нього стало "шоком".

"Я ніколи не чекав і ще менше цього хотів, - зізнавався він, - тоді мені було вже 76 років, а в такому віці щось починати дуже важко. Але ранок від вечора мудріший, на наступний день я прийшов до себе і став думати, з чого почати, за що взятися. Знаєте, як: є можливе, є неможливе, і є те, що ти повинен. Почуття обов'язку і його виконання - ось головне ".

За час свого першосвятительського служіння Патріарх Павло відвідав багато єпархій Сербської Церкви - як на території колишньої Югославії, так і за кордоном. Його Святість відвідав свою паству в Австралії, Америці, Канаді та Західній Європі.

Першою зустріне

З 13 листопада 2007 року Патріарх Павло знаходився на стаціонарному лікуванні в госпіталі Військово-медичної академії Белграда у зв'язку з кількома захворюваннями. 8 листопада 2008 він підписав прохання про відставку, обґрунтувавши його неміччю, однак 12 листопада Священний архієрейський собою Сербської православної церкви прийняв рішення не задовольняти прохання Патріарха. У період хвороби предстоятеля Сербської церкви його функції виконував Священний синод, який очолює митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій.

Патріарх Павло помер на 96-му році життя. Згідно з його бажанням, він буде похований в монастирі Раковиця, який знаходиться на околиці Белграда. Прощання з ним відбудеться в четвер в белградському храмі Святого Сави.

Одного разу в інтерв'ю Патріарх Павло, розповідаючи про тітку, що виховала його і замінила йому померлу матір, сказав: "Думаю, що коли помру, першою зустріну її, а потім інших".


Переклад з російської EzReklama
Оригінал статті РиаНовости
Фото rusk.ru

Релігія/Духовність 1126 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Вчення про м'язи

М'яз, musculus, є активним елементом апарату руху. M'яз утворюється з поперечно-смугастих м'язових волокон. Їх поперечна смугастість зумовлена...

Освіта/Тренінг

Прес-реліз Канадської групи сприяння демократії в Україні (КГСДУ) від 11-ого листопада, 2014

Торонто - «Україна потребує негайної допомоги Заходу для вирішення «нагальних потреб» у протидії Російській агресії», - йдеться у листі від...

Міжнародні відносини

Операції зі збільшення грудей - півстоліття

Автори: Клер Боуз та Корделія Гебблсвейт BBC News П’ятдесят років тому була проведена перша операція збільшенню грудей за допомогою силікону. З...

Цікаво знати

Сенбернар – рятівник

Автор: Роберт ДОМАРАЦЬКИЙ Ті, хто часто подорожує взимку, знають, що під час негоди у незнайомій місцевості легко збитися з дороги і заблукати....

Тварини

Зустрічі з паном Євгеном Чолієм, яку провів Український студентський клуб Університету Оттави

28 жовтня 2014 року Український студентський клуб Університету Оттави (УСК Університету Оттави) організував та провів першу в серії подій ​з обміну...

Прес-випуск

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.