Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Андрій Корчак : «Я був у неформальних, кримінальних і релігійних колах

by Guest on Oct 8, 2010

Автор: Анна Свентах

Спеціаліст з вивчення біблійного івриту (офіційна мова Старого Завіту Біблії. – Авт.), старший науковий працівник Бродівського історико-краєзнавчого музею Андрій Корчак розповів про поїздки в Палестину, свою музично-неформальну молодість та ставлення до сучасного стану релігії.

- Я вважаю себе людиною віруючою, але ще й досі не визначився з релігією. Народився я у релігійній сім’ї. Батько належав до протестантів. Дід із греко-католика теж перейшов у цю релігію. А протистояння між різними конфесіями в «досовковий» період було дуже гострим. Ще в дитинстві я пройшов через усю цю релігійну кухню: з одного боку – Брежнєв, компартія, вчителі у школі, які кажуть, що Бога нема, а з іншого – будинок-молільня, маленькі темні лампочки і зашторені вікна під час читання Біблії. І навіть після перебудови, коли вже дозволили ходити до церкви, в мені все ще жили два світи.

- Чим жили в юнацькі роки?

- У той період мого життя для мене поняття «щастя» містилося у трохи переробленому вислові: «Секс, алкоголь, рок-н-рол». Наркотики наша компанія не любила, адже вважала, що від них може виникнути залежність, а від алкоголю – ні. Слухали Віктора Цоя, коли він ще сам деренчав на гітарі. Зараз це екзотика, а для нас все це було живим життям. Ми не шукали в музиці кумира, а просто слухали класних виконавців. Ну а потім уже пішли хіпі, патли, гітара. Навіть я трохи «музикував», але потім відійшов від цього. Якщо не можеш зробити у музиці нічого нового, то займайся витинанням з паперу чи складанням церков із сірників. Школа, батьки, комуністична партія чи український національний рух не могли дати того, що нам було потрібно. Та є й інший бік медалі. В той час відомі музиканти вживали наркотики, були замішані у різного роду непристойностях, а молодь усе це копіювала. Взагалі, я був у неформальних, кримінальних і релігійних колах і, в силу свого досвіду, можу сказати, що перші два – це суцільна тупість, самознищення. Хоча з моїх знайомих «ефект скочування» невеликий – ніхто із них не помер і не сів у тюрму.

- То як же влилися у релігійні кола?

- Дитинство, напевно, у мені прокинулося. Після закінчення університету ім. Франка (вступив у віці двадцяти двох років на перший курс стаціонарного навчання) почав обережно контактувати з біблійним гуртком при греко-католицькій церкві. Одного разу мене дяк з церкви запитав, чи я не знаю івриту, мовляв, треба було б для парафії. Я зацікавився цим і попросив знайомих купити мені у Львові «Підручник біблійної мови». Почав вчити, але потім поїхав у Петербург. Згодом знову повернувся до вивчення, але одружився і вже було не до того. Аж з третього заходу пішла наука. Хотів організувати у Бродах якийсь гурток, де б збиралися за обговоренням біблійних питань проповідники, пастори, освічені релігійні люди, але не вийшло. Зрозумів, що їм потрібна не культура, а більше набожність. А тому і переорієнтувався – почав розшифровувати написи на надгробках з єврейського кладовища. Показав людям і їх це зацікавило. Деякі навіть помандрують восени у Нью-Йорк. Одна моя знайома викладачка з Львівської політехніки попросила дещо перекласти. Я зробив для неї переклади, а вона мені надала корисну інформацію щодо можливості поїхати з Москви до Ізраїлю на стажування. Так я і потрапив у Палестину.

- Розкажіть про своє перебування у Землі Обітованій.

- Чесно кажучи, я не зовсім дотримувався програми стажування просто тому, що мені було не все цікаво. Наприклад, коли всі вчили іврит, я їздив на море в Тель-Авів купатися. А здебільшого наше стажування було просто відчиткою надгробків. Але я часу даремно не гаяв – сам собі влаштовував екскурсії. Палестину, напевно, краще знаю, ніж Броди (усміхається).

- Читали єврейську Біблію в оригіналі?

- Маєте на увазі Тору (перші п’ять книг Біблії)? Звісно, читав. І нічого проти християн там не знайшов. Це та ж сама Біблія, а ті, хто стверджує протилежне, – неосвічені антисеміти. Зовсім інша річ – книги Талмуду (кодекс релігійно-юридичних правил життя євреїв. – Авт.), які налічують близько п’яти тисяч сторінок. Там можна знайти вороже ставлення до християн, але це абсолютно характерно для Середньовіччя. У християн теж є трактати з антиіудейськими мотивами, та цього чомусь до уваги не беруть.

- Чим займаєтесь зараз?

- Обліковую всі придорожні хрести та фігури в районі, розшифровую різноманітні написи, записую цікаві легенди та історії, які з ними пов’язані. А також викладаю релігієзнавство у гімназії імені Івана Труша. Роблю це не сухо, а з різноманітними прикладами, від душі. Викладаю так, як я сам це розумію, адже жодних посібників для школярів з цього предмета немає. Звісно, хотілося б передати свої знання, але зараз, на жаль, це мало кого цікавить.


Автор: Анна Свентах
Джерело: Високий Замок 
www.wz.lviv.ua

Релігія/Духовність 929 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

День незалежності з Олегом Скрипкою

З Днем незалежності, Україно! Хоча ми і далеко, проте також святкуємо цей великий День в історії нашої молодої держави.  Святкування Дня...

Блоги

Чому "чоловіки пітніють, а жінки сяють"

Японські науковці цілковито погодилися зі старовинною приказкою "чоловіки пітніють, а жінки сяють". І довели, що чоловіки набагато більше...

Цікаво знати

Коли міф стає правдою. Че не писав про УПА

Андрій Манчук Задекларований процес відновлення історичної правди перетворився на тиражування пропагандистських сюжетів, які часто-густо не...

Історія

Як розвинути пам’ять?

Автор: Марія Колодій Сучасна людина працює набагато менше, аніж у минулому столітті, тому що левову частку її роботи виконують машини… Інколи...

Корисні Поради/Повчальні

Триденна щетина – привід для розлучення

Автор: Лариса ПОПРОЦЬКА За які звички жінки найчастіше «пиляють» чоловіків? Коли двоє дорослих людей оселяються під одним дахом, виникають...

Сім’я і виховання

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.