Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Автокефалія повинна бути надана матірною Церквою - Константинопольсько

by Administrator on May 10, 2009

Автокефалія повинна бути надана матірною Церквою - Константинопольською

Автор: Митрофорний Протоієрей,  Др. Ігор Ю. КУТАШ

Справи українського православ'я цікавлять наших читачів і українську спільноту за кордоном. Це переконливо засвідчує стаття провідного діяча Української Православної Церкви Канади і української громади в Монреалі, Митрофорного Протоієрея Др. Ігора Ю. Куташа, яку і пропонуємо нашим читачам.

Як нащадок православних українців, що емігрували з рідної Буковини до Канади в 1924 році та передали свої цінності своїм дітям, внукам та правнукам, я ніколи не перестав цікавитися і вболівати за долю країни моїх батьків та її скарбу - Св. Української Православної Церкви.

У часах темряви й гніту, коли безбожна влада поставила за мету назавжди викоренити ці цінності, православні українці в Канаді намагалися затримати смолоскип віри національної свідомости для себе і своїх нащадків з вірою та надією, що колись Всевишній може відкрити двері, щоб узяти участь у відновленні цих цінностей в Україні.

Яка ж була наша радість, коли почали падати кайдани і мури, коли стала проявлятися суверенна Україна, а при ній - відновлятися віковічна мрія самоуправної Православної Церкви в сопричастю зо всіма Православними Церквами в світі.

Українська Православна Церква в Канаді, що постала в 1918 р., почала оприлюднювати на своїх Соборах від листопада 1947 року, чим вона є, а делегація нашої Церкви, очолена Першоієрархом, Митрополитом Василієм (Федаком), старалася під час своїх відвідин України влітку 1993 р. відвідати осередки всіх православних спільнот в Україні: Українську Автокефальну Православну Церкву, Українську Православну Церкву (Київського патріярхату) і Українську Православну Церкву (Московського патріярхату).

Цьому сприяло те, що наша Церква ще в 1990 р. здобула довгоочікуване благословенне сопричастя з матірною Церквою народу України, на рідних землях і в розсіянні, з Церквою Константинопольською. Це сопричастя прийняли Духовенство й вірні нашої Церкви, з переконанням, що це не тільки нам, українській діаспорі в Канаді, але й братам і сестрам в Україні допоможе відчинити двері до нормальних відносин з Православними Церквами всього світу.

Ця єдність у різновидності, яким Православ'я бачить Церкву, оскільки за природою вона Єдина, Свята, Соборна і Апостольська, створена з різновидних культур та іншомовних спільнот, об'єднана вірою, а особливо взаємною участю у весільній вечері Агнця Божого (Об'явлення 19:9), у Святій Євхаристії.

Прояв зросту зрілости цього бачення ми відчули у відвідинах України Святійшого Патріарха Варфоломія І минулого літа. Ці відвідини нібито відсвіжили надії, що око віри завжди бачило, тобто об'єднання самоуправної Православної Церкви в Україні поволі, поступово та невідмінно здійсниться.

Цьому сприяли й слова Патріарха Варфоломія, як і братнє співслужіння в Києві з Патріярхом дочірньої Церкви Московської, а також і помітне пом'якшення тону заяв та звернень одне щодо одного провідників Православної Церкви в Україні.

Історія і події, пов'язані з перебуванням Православної Церкви під опікою молодшої Церкви, Церкви Московської, внаслідок зросту влади Московської імперії, повні сумних спогадів для народу України. Між ними - привласнення історії Київської Руси та Церкви, пониження влади Митрополита Київського, колись екзарха Константинопольського патріарха, навіть до сану Архієпископа (в Київській Церкві, на відміну від візантійської, сан Митрополита вищий від Архієпископа), а головне - використання Церкви як середника закріплення Московської імперії.

Як це добре, що Господь дав нам дочекатися пори, коли матірна Церква, Константинопольська, знову в силі зайнятися справою оновлення Церкви-дочки - Української.

Українські Церкви діаспори втішаються сопричастям з православними світу завдяки евхаристійному єднанню з Церквою-Матір'ю, моляться і вірять, що остаточно, за допомогою Церкви-Матері, сповниться наша мрія про об'єднану братньою любов'ю самоуправну Православну Церкву в сопричасті зо всіма Православними Церквами.

Цьому могло би сприяти надання автокефалії Українській Церкві Московським патріархатом. Але насправді Московська Церква є молодшою від Київської, і справедливо автокефалія повинна бути надана матірною Церквою - Константинопольською. Томос цієї Церкви 1924 р. чітко вказує на те, і матірна Церква теж це розуміє.

Це також запевнило б справжню незалежність від північного сусіда, участь якого в історії України визначалася надзвичайно сумними та трагічними моментами. Тоді могло б зростати справжнє співжиття добрих сусідів. Історія дає багато прикладів того, що добрий сусід на дальший план набагато корисніший, ніж сердитий раб.

Усі проблеми цим не розв'яжуться. Оновлення й перетворення світу на Царство Отця і Сина і Святого Духа поки що перебуває лише в ранній стадії, як писав Священномученик о. Олександр Мень, який трудився для оновлення братньої Московської Церкви і за це поплатився своїм життям.

У вирішенні цієї проблеми у світі відсвіжиться надія на сповнення справедливої волі Бога та здійснення мрій моїх батьків, дідів і прадідів.

Автор: Митрофорний Протоієрей,  Др. Ігор Ю. КУТАШ

Джерело: Українське Слово, Випуск №12 (3419)  25 березня - 31 березня 2009 року.

Фото: Святійший Патріарх Варфоломій І

Релігія/Духовність 985 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Відкритий лист Президенту України Порошенко П.О.від А. Вовнянко

Прошу Вас дати доручення секретарю РНБО А. Турчинову провести нараду про стан авіабудівної галузі України і пропозиції щодо збереження та...

Наука/Технології

Світова велич кам’яної могили

Світова велич кам’яної могили Автор: Петро БУДИЧ Кам’яна Могила розташована за 18 км на північ від Мелітополя і за 1,5 км —...

Туризм і дозвілля

Велика нічия

Велика нічия Автор: Володимир В'ятрович Дискусії про те, чим була для українців перемога у Другій світовій війні і чи взагалі вона була,...

Політичні оглядачі

Монголо-татарське "іго" триває?

Автор: Олександр Палій На місці Десятинної церкви буде збудовано храм церкви Московського патріархату. Як відомо, Десятинна церква була зведена...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.