Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
МОРМОНИ ПІД КИЄВОМ. ХТО ТАКІ Й НАВІЩО ПРИЙШЛИ :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

МОРМОНИ ПІД КИЄВОМ. ХТО ТАКІ Й НАВІЩО ПРИЙШЛИ

by Guest on Aug 27, 2010

Блоґ Павла Береста

«Запрошуємо всіх бажаючих на екскурсію до щойно збудованого Київського Українського храму Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів — першого храму Церкви, збудованого у Східній Європі». Таким є оголошення, розтиражоване у ЗМІ, розміщене на рекламних бордах на вулицях й в метро. Так «Церква Христа» (вони ж - мормони) закликають зацікавлених познайомитись ближче з цією непересічною організацією. (фото з офіційного сайту церкви)

Протягом півгодинної екскурсії вам трохи розкажуть про історію виникнення самої церкви, покажуть внутрішнє, досить багате й зі смаком виконане, оздоблення храму, проведуть по головним кімнатах – христильня з купіллю, кімната для запечатування шлюбу, целестіальна кімната .... Проте, на всі уточнюючі питання: що саме сповідують мормони, який їх символ віри, чи вносили вони зміни до Біблії, яким чином проходять обряди, для чого призначені вівтарі, завіси на стінах (і що за ними), навіщо в целестіальній кімнаті вгорі на стінах з двох рядів є віконця (явно для підглядання) і що відбувається в цей момент внизу –  не відповідають. Про це дізнаються лише посвячені.

А посвячуватись є у що. Адже після проведення екскурсій та офіційного триразового освячення храму у нього зможуть увійти лише обрані. Тобто, навіть членам церкви не всім дозвляється туди ввійти. У нього допускають лише «достойних», за спеціальною перепусткою від єпископа, й лише на обмежений час.

Основна ж маса членів церкви веде активну місійну діяльність, працює на благо церкви і виконує всі доручення священства.

Протягом XX століття, істинноамериканська церква (її адепти стверджували, що в апостольські часи частина семітських племен перебралися з Землі Обітованної на американський континент і навіть шукали семітські корені в індіанських генах) виросла й перетворилася на впливову міжнародну організацію.

За офіційними даними 2000 року, кількість активних місіонерів (що працюють в інших країнах) склада 60 784 чоловік, а кількість членів церкви по всьому світу досягло 11 068 861. До 2007 року число парафіян збільшилася до 14 мільйонів. Церква веде активну діяльність в 162 країнах. Мормонський журнал «Ліягона» видається на 50 мовах, а Книга Мормона перекладена понад 90 мовами і видана загальним накладом понад 100 млн. примірників. Було побудовано 128 храмів у всіх куточках світу, і ось останній храм тепер відкритий в Україні.

Починалися ж мормони з того, що 1827 року молодий да активний Джозеф Сміт «знайшов, явлені йому таємним чином, золоті таблиці з древнім текстом». Після чого він почав їх плідно перекладати. Кажуть до цього, з ранніх років Сміт перебував в різних протестантських церквах, займався окультизмом. Він ходив по місцевих фермах і пропонував їх власникам, за допомогою викликання духів, знайти скарб. Щоправда, справи в нього пішли не дуже, і 1826 р. він був притягнутий до суду за шахрайство. Так  от, на початку 1828 року, процвітаючий фермер з Пальміри Мартін Харріс приєднався до Джозефа і «надав допомогу в перекладі». Але спільна творчість тривала не довго, і робота відновилась тільки 1829 року, на цей раз «секретарем» Джозефа Сміта став Олівер Каудері, місцевий шкільний вчитель.


1830 року вийшло перше видання «Книги Мормона» і почалося активне будівництво Церкви Христа. Нема потреби переказувати всі етапи будівництва даної організації, про це є достатньо інформації. Варто тільки відзначити, що чомусь мормонів активно (зі зброєю в руках) й послідовно виганяли місцеві жителі з трьох штатів Огайо, Міссурі й Іллінойсу. У 1838 році Джозеф Сміт з послідовниками був змушений тікати з Кертланда в Міссурі, оскільки його звинуватили у незаконних банківських операціях під час фінансової паніки 1837 року. Конфлікт був настільки активний, що навіть спалахнула справжня війна між мормонських поселенцями та іншими мешканцями, що призвело до вигнання церкви з штату.

1846 року, після остаточного вигнання з штату Міссурі і нового зростання напруженості в Іллінойсі мормони пішли далеко на захід, і осіли (тоді ще) на території Мексики. Розбудувавшись й закріпившись, вони оголосили свою територію незалежною державою. 1849 року мормони проголосили створення «Держави медоносних бджіл», яка розкинулась від Орегона до Мексики й хребта Сьєрра-Невада. Затим надійшло звернення до Конгресу щодо прийому штату до складу США. Хоча Конгрес і погодився на входження, але відвів штату Юта набагато меншу територію, ніж просили мормони. Після цього розпочався довгий період конфліктів з владою США, індіанцями, переселенцями-немормонами. Протистояння з федеральними військами призвело навіть до війни в Юті (1857-58). Спочатку губернатор штату Янг планував спалити місто Солт-Лейк-Сіті й переселитися з послідовниками до Мексикі, але в останній момент домовився і отримав прощення президента.

Крім фінансових маніпуляцій, різного роду афер та збройних конфліктів, мормони того часу були відомі також активним багатоженством. Так, губернатор Юти Бригам Янг був одружений на 50 жінках, які були «запечатані з ним», і мав 57 дітей. Офіційно багатоженство було скасовано мормонами тільки в 1890 році, й то, під активним тиском з боку уряду США.

Критикують мормонів й за можливі зв'язки з масонством. Хто бачив їхні храми зовні чи всередині, не може не проасоціювати їх з архітектурою й оздобленням масонських лож. Не секрет, що й храмові церемонії, розроблені Дж. Смітом, мають багато спільного з масонськими церемоніями посвяти, як текстуально, так й організаційно. Відомо, що 15 березня 1842 Джозеф Сміт став членом масонської ложі в Наву. Також стверджують, що перша група провідних мормонів майже вся складалася з масонів.

Проте, все це справи давно минулих днів. Що ж зараз являє собою Церква Ісуса Христа Святих останніх днів?  Журнал Time Magazine оцінив власність мормонів в 11 млрд. доларів, а щорічний дохід - в 600 млн. Величезні доходи приносить Мормонська промисловість, банківська, страхова, готельна та інша діяльність. "Церква Ісуса Христа" володіє акціями мереж супермаркетів, газет (зокрема, "Лос-Анджелес Таймс") й цукровою імперією. Їй належить велика частина території штату Юта (у тому числі й багато нерухомості), більша половина території на Гаваях, готельна мережа "Маріотт". Мормони є найбільшими інвесторамм грального бізнесу в Лас-Вегасі.

Навіщо ж прийшли мормони в Україну? Офіційно, Київський Український храм є 134-м діючим храмом у світі, й 11-м в Європі. Раніше гідні члени церкви повинні були їздити для здійснення обрядів в найближчі храми в Франкфурт, Фрайберг (Німеччина), Ґельсінкі, Берн або Копенгаген.

Тепер мормони з України й ще дев'яти сусідніх країн зможуть відвідати село Софіївська Борщагівка, що під Києвом, і отримати всю необхідну благодать. Крім того, наявність власного «найбільшого на Європейському континенті» 42-х метрового храму, звісно залучить нових активних членів до церкви. А нові, молоді й слухняні члени цій церкві ой, як потрібні. Крім підтримки в ідеальному стані газонів, дерев на досить-таки просторій території храму та обслуговування різних важливих для церкви і її «священиків, єпископом, апостолів і пророків» потреб і ритуалів, є і ще одна проблема, яку потрібно буде вирішувати. Ще у 2008 році Мормонська газета "Deseret News" повідомила про важливе рішення керівництва. Зважаючи на зміни російського законодавства про порядок отримання віз, місіонерів з країн Північної Америки не будуть більше посилати до Росії. Діючі в Росії місіонери, завершать свій термін (2 роки для юнаків і півтора - для дівчат), але заміна їм з цих держав направлятися не буде. Де ж набирати нових місіонерів для багатомільйонної Росії, щоб можна було обійтися без віз? Звичайно ж - в Україні. Саме в цей період починається активне будівництво храму, хоча намір про його зведенні було оголошено ще 1998 року.

Чим же ще, крім активної бізнесової та фінансової (не афішованої) та місійної (офіційної) діяльності займаються мормони. Кажуть, що вони дуже активно проникають в органи влади (особливо місцеві). ЗМІ повідомляли, що за останні роки американські мормонські місіонери неодноразово були затримані на територіях закритих російських військових об'єктів. Розповідають, що на початку 90-х становленню мормонських організацій в пост-радянських країнах активно допомагали працівники посольства США. Відомо, що мормони роз'їжджають по всіму світу й активно копіюють на цифрові носії архіви й метричні книги. Ці відомості пересилаються до Солт-Лейк-Сіті, де зберігаються в спеціальному сховищі.

В Україну перші місіонери з США прибули 1990 року. В 1991 році «апостоли» Церкви Бойд К. Пекер і Даллін Х. Оукс на Володимирській гірці, у підніжжя пам'ятника князю Володимиру «освятили землю України» для створення «Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів». 25 листопада, в Києві у водах Дніпра були хрещені перші українські адепти секти.

З 1992 р. мормони стали активно працювати з архівами України, мікрофільміючи всі можливі архівні документи.

У липні 1993 р. в Україні була організована друга місія зі штаб-квартирою в Донецьку.
30 липня 1996 було зареєстровано Релігійне Управління «Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів» в Україні.

У травні 2004 р. в Києві був утворений перший у Східній Європі кол Церкви. У 2008 діяло 58 парафій, 4 округи (в Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та Харкові), а також 1 кол у Києві. Всі вони об'єднані в 32 громади "Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів», що представляють майже всі області України.

У серпні 2010 року під Києвом відбулось освячення Київського Українського Храму. Чим будуть займатися мормони в Україні в подальшому, який бізнес вести, в які органи влади проникати, скільки зберуть «рядових» активістів, і хто з впливових людей будуть вхожі до їхнього храму - покаже час. Як час й покаже: наскільки здоровим виявиться українське суспільство, щоб відрізнити церкву від секти, християнство від використання імені Христа, віру від бізнесу, й істинне від помилкового.

Бог всьому суддя.

Автор: Павлo Берест
Джерело:
РІСУ

Релігія/Духовність 1382 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Рокський тунель імперської пропаганди

Рокський тунель імперської пропаганди Автор: Сергій ОЛІЙНИК На відміну від справжнього Рокського тунелю, його метафоричного двійника...

Культура/Суспільство

Голодомори в УСРР в 20-30-х роках ХХ ст.

Автор: Афанасенко Анна Голодомор – це соціально-економічне явище, що виявляється у позбавленні населення мінімуму необхідних продуктів...

Історія

Людина в поцесі соціалізації. Людина як жертва соціалізації

ЛЮДИНА В ПРОЦЕСІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ. ЛЮДИНА ЯК ЖЕРТВА СОЦІАЛІЗАЦІЇ Автор: "...Существует два ствола человеческого познания, вырастающие может быть...

Освіта/Тренінг

Паломництво хасидів до Умані: комерційні конфлікти

Володимир Гамалиця В Умані почалися конфлікти між місцевими жителями і хасидами, які розпочали своє щорічне паломництво до могили цадика Рабі...

Культура/Суспільство

Передача Криму УРСР у 1954 році

Автор: Рената Бобарчук До 300-ліття Переяславської ради 19 лютого 1954 року за законом Верховної Ради СРСР до УРСР відійшла Кримська область....

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.