Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Яка ж то українська православна церква,

by Administrator on Apr 14, 2009

Яка ж то українська православна церква, якщо служба божа у ній - російською мовою?!

У зв'язку з обранням у Москві нового патріарха із "Бєлокамєнной" почалася робота з "об'єднання всіх православних конфесій в Україні в одну" …

Але чи не схоже, що Москва робить нові кроки для боротьби з українством? Тієї боротьби, яка, за висловом Столипіна, була головним завданням держави Московської, починаючи з ХVII століття. Ця боротьба ведеться і в наш час з допомогою священиків УПЦ МП. Вони проводять і службу в своїх храмах, і говорять лише мовою російською та нагадують особу, про яку йдеться в "Біблєйной енциклопєдіі", виданій у Москві 1891 р.: "Варвар, означає чужоземця, який не розмовляє мовою тубільної країни". Тому є потреба проаналізувати роль УПЦ МП у виконанні "головного завдання" Москви, тобто боротьби з українством.

1988 рік. Я, житель м. Боярка, що під Києвом, поховав свого батька і зайшов до єдиної тоді у місті церкви, щоб замовити службу по ньому. Церква, збудована у стилі українського бароко козаками Білогородської сотні у часи національно-визвольної боротьби українців під проводом Богдана Хмельницького, розташована у мальовничому місці над ставком. Біля неї є декілька поховань шановних громадян, і зокрема, відомого поета-лірика Володимира Самійленка. Пригнічений і схвильований, зайшов я до церкви. Службу вів російською мовою отець Віктор. А далі було його вже звернення до мирян, яке приголомшило мене своїм цинізмом та брехнею. Він сказав російською, яку я перекладаю на українську:

"Цього року відзначається 1000-ліття хрещення Руси. Святкується в Москві, і це правильно, - підкреслив він, - України, як такої, немає. Це слово вигадали поляки в середині ХІХ століття і бере початок воно від слова "окраїна"".Я не витримав такого глумління над Україною, сприйняв це як особисту образу і, підійшовши до попа Віктора, сказав:- Батюшко, Ви чого берете гріх на душу, лжесвідчите прямо у храмі? Назва "Україна" зародилася і вживалася поруч із назвою "Русь" і згадується вперше в Київському літописі у 1187 році. А походить від слова "край", "країна", тобто держава.

У попа обличчя від люті перекосилося, і він, врешті, прокричав: "Во всяком случає, Русь - ето нє Украіна!".- Знову лжесвідчення, - сказав я і вийшов із церкви.Зараз у Боярці є один храм Української автокефальної церкви і три - УПЦ Московського патріархату. Служба в автокефальній церкві  провадиться українською мовою, бо, як заповідав апостол Павло, слово Боже має лунати мовою народу, де функціонує храм Божий. А ось у церквах Московського патріархату служба провадиться лише мовою російською, хоча парафіяни, та й священики, зрештою, за винятком о. Віктора, розмовляють мовою українською.

Нещодавно довелося мені побувати у Мгарському монастирі, що біля Лубен на Полтавщині. Монастир заснували козаки, які, зістарившись, йшли сюди на спочинок та щоб служити Богові. Але наприкінці ХVII століття, як висловився Вселенський патріарх Варфоломей, Москва анексувала Українську церкву, яка сім століть до того підпорядковувалася Вселенському патріарху. Так от у цьому монастирі і служба, і обряди (наприклад вінчання), свідком чого я став, провадяться лише мовою сусіднього народу.

Монастир має власне видавництво і тут, у церковній крамниці, реалізовує свою книжкову продукцію. Серед численних книг, до речі дорогих і гарно оформлених, я не знайшов жодної, виданої українською мовою (те ж саме можна сказати і про інші видавництва УПЦ МП). Кажуть, що мови російська та українська дуже близькі. Але чомусь, коли, буваючи у Москві та інших містах Росії, я починав розмовляти українською, мене не розуміли. А от у Варшаві, Мінську чи Празі розуміли без будь-якого перекладача.

Комуністи завжди твердили, що "коммунізм говоріт по русскі". Зараз священики УПЦ МП кажуть: "Православіє говоріт по русскі", провадячи шалену русифікацію українців.А що ж дає нам, українцям, ота русифікація? Ще великий мовознавець академік Олександр Потебня застерігав: "Загалом денаціоналізація (читай: русифікація. - Авт.) зводиться на дурне виховання (підкреслення О. Потебні), на моральну недугу, на послаблення енергії думки, на мерзенність запустіння.., бездуховність, спідлення…"

P. S. Не так давно розпочав свої передачі телеканал "Глас" УПЦ Московського патріархату.

Спочатку телепередачі велися українською мовою, зараз - лише російською. Навіть ті, які були раніше створені мовою українською, тепер дубльовані російською. І от Лесь Сердюк, Іван Миколайчук чи Богдан Ступка говорять українською, а диктор дублює їхню мову російською. Чому? Команда з Москви, чи, можливо, думають власники "Гласу", що українці вже перестали розуміти мову свого народу?

Що на догоду Москві українців, нарешті, вдалося асимілювати?

Даремно стараєтесь, панове, бо, як сказав поет,

          Народ мій є! Народ мій завжди буде!
          Ніхто не перекреслить мій народ!
          Пощезнуть всі перевертні
                                                  й приблуди,
          І орди завойовників-заброд.

Борис ВАСИЛЬЧЕНКО,
інженер,
м. Боярка, Київщина

Джерело: Українське слово, Випуск №14 (3421)  8 квітня - 14 квітня 2009 року

Slavic Cross Image Courtesy of Wikipedia.

Релігія/Духовність 1125 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Прес-випуск: Демографічна ситуація в Глибоцькому районі на 1 вересня 2

На 1 вересня п.р. чисельність наявного населення Глибоцького району, за оцінкою, становила 73,2 тис. осіб або 8,1% загальної чисельності населення...

Бізнес/Економіка

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-КВІТЕНЬ 2

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-КВІТЕНЬ 2011 РОКУ повідомлення управління статистики у Кіцманському районі...

Цікаво знати

Євгенія Кононенко: День починаю з новин – дивлюсь, чи немає війни

Aвтор: Ірина Славінська Євгенія Кононенко - письменниця і перекладач. Остання новинка її доробку - переклад французького роману "Елегантна...

Література

EzReklama.com – веб-сайт для української реклами в інтернеті -- один

EzReklama.com –  веб-сайт для української реклами в інтернеті -- один рік потому:  2756 відвідувачів, 6098 сторінок переглянено,...

EzReklama Прес-центр

Словом, а не хлібом

Джентілі Антоніо. Хліб і вода: Практичні поради на піст. – Львів: Свічадо, 2011. – 168 с. Тіло – всезагальна тема...

Література

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.