Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Чому люди йдуть у секти?

by Guest on Jan 30, 2010

Автор: о. Володимир Пенцак

Детальне вивчення доктрин деяких сект, що активно діють у нашій державі, дають право стверджувати, що не всі вони несуть людині звільнення від гріха та сподівання на зустріч з Богом. Методика вербування адептів, яку вони використовують, опирається на брехню та на маніпуляції свідомістю. Виникає питання: чому людина, яка є істотою релігійною, потребуючи віри більше, аніж знань, втрачає пильність та обирає секти, а не Церкву?

Відповідь на це питання, напевно, не можна помістити в одну статтю, адже потрібно детально вивчати динаміку зростання популярності різних сект, потрібно досліджувати, яку методику агітації вони використовують, потрібно мати точну інформацію про те, які групи населення і з якою гамою житейських проблем опиняються в так званій «групі ризику», тобто опиняються в сектантських сітях. Це справді тривала дослідницька робота. Але спробуємо проаналізувати ті причини, які є на поверхні.

1. Секти спрощують бачення світу і дають прості відповіді на глобальні питання людського буття. Бачення світу в їхній інтерпретації є немовби чорно-біле. Усе, чого навчають вони, є непохитною правдою та світлом, а все інше - це зло та темрява. Таке формулювання питання приваблює людей, які звикли поверхнево реагувати на різні життєві ситуації, не вдаючись до розпізнання в них Божої педагогіки та Божого промислу. До цієї категорії можна віднести тих осіб, які, зважаючи на психологічні властивості, не спроможні приймати відповідальні, продумані логічні рішення.

2. Сектанти практикують менш стереотипні богослужіння і більш доступну символіку. Молитовні зібрання проходять у клубах, на стадіонах, у концертних залах. На таких зустрічах використовуються сучасні технічні засоби, дуже часто це просто видовищне шоу. Проведення таких зібрань має конкретну мету – нанести потужний вплив на смислову природу людини, знечулити розум і зробити його здатним реагувати та приймати лише ту інформацію, яку подають сектантські лідери.

3. Сектанти спираються на антиклерикальні настрої. Серйозні прогрішення, допущені священиками в своєму душпастирстві, та людські помилки від таких проступків стають плодоносним грунтом для розвитку сект. Безкарність та тривале перебування на парафії такого горе-душпастира - це найкраща агітація для будь-якої секти. Так само допоміжним чинником для активного поширення сектантських наук є поведінка людей, які декларують, що є християнами, ходять до Церкви і одночасно ведуть безбожне та аморальне життя.

4. Секти діють серед соціальних груп, просякнутих почуттям самотності, безсилля від неможливості знайти своє місце в житті. До таких груп можна віднести людей, що мають різні форми узалежнень: алкоголіки, наркомани, азартомани тощо. Методи впливу, використані традиційною Церквою, зводяться до співпраці з людиною та до повної згоди до такої співпраці. Неможливо насильно втручатися в особисте життя, а лише навчати та переконувати, неможливо насильно сповідати, причащати, заставляти молитись чи брати участь в церковних богослужіннях. Натомість методика сект, яка передбачає тиск на людську свідомість, робить таких людей більш уразливими перед сектантською наукою.

5. Успіх проповідників і «сектантських місіонерів» завдячує браку активності і відсутності ентузіазму (а найбільше любові) у місіонерів традиційних Церков. Слід врахувати, що ентузіазм сектантських проповідників має поважну фінансову підтримку, за якої вони легко входять в інформаційний простір, займають телевізійний та радіоефір, масово розповсюджують свої часописи. Слід звернути увагу на досить високий вишкіл саме в майстерності проповідництва. Деякі семінарії традиційних Церков, що діють на Україні, не приділяють достатньо уваги для сильної підготовки своїх вихованців. Коли вони стають священиками, то через брак доброї освіти, через простакувате богословське проповідництво опиняються в тіні тих закордонних ораторів.

6. Cекти зазнають успіху та швидкого поширення, завдячуючи майже цілковитій релігійній безграмотності суспільства. У церковному середовищі відчувається явна відсутність активності у вивченні мирянами Біблії . А в світських колах - ані в школах, ні у вузах - до цього часу немає повноцінного вивчення релігії. Державні заклади, правлячі структури та органи місцевого врядування не мають відповідних спеціалістів, однак призначають на посади чиновників за урегулювання взаємин релігійних громад з державою людей без будь-якої духовної чи церковно-історичної освіти. Відсутність релігійної освіти у суспільстві та брак катехизації (духовного просвітництва) у необхідному обсязі в парафіях пояснює деяку відчуженість потенційних парафіян від традиційних церков, оскільки традиційні церковні культури являють собою особливий світ, котрий вимагає знайомства з ним, розуміння, поступового входження, турботливого керівництва під час цих взаємин. Ця ситуація є найбільш відчутною в центральних, південних та східних регіонах України.

7. Ще одна причина, чому захоплюються сектами, - це бажання екзотики, невдоволення реальним життям, нездатність знайти в ньому своє місце, очікування прогресивних можливостей у новій культурі - своєрідна еміграція в екзотичний світ. Особливо такий момент спостерігається, коли йде мова про східні культури.

8. Специфічний для посткомуністичних країн мотив входження в секту - це гостра реакція на державний ідеологічний матеріалізм минулих років і побутовий міщанський матеріалізм, скорумпованість, брехливість, аморальність сьогоднішнього дня. Системна політична криза та хаос влади так само поважно деморалізує суспільство та штовхає зневірених та розчарованих людей у сіті різних сект.

9. Багато з тих, хто не мав ніякого релігійного виховання, інтуїтивно приймають близько до серця ідею надконфесійності. Інтелігенція, а також молодь, як правило, внутрішньо схильна до толерантності. Багато хто купляється на цікаві розповіді проповідників, цілителів, магів, шаманів, екстрасенсів, біоенергетиків, які завжди використовують релігійну християнську атрибутику, молитви, балачки про Бога і стверджують про всюдиприсутність Бога та можливість зустрічі з ним, аби отримати спасіння поза Церквою.

10. Деякі групи (типу сайєнтології) заманюють своїм дієвим ставленням до практичних питань психології, соціології, тілесного здоров'я та інших тем, які в традиційному церковному оточенні не прийнято освітлювати. Досягнення науки у цих сферах подаються як прозріння їхніх лідерів, припускається, що саме вони (лідери) володіють істинним знанням.

11. Безумовно, суттєвими є й економічні причини. Економічна розруха привела до того, що західні гроші, якими володіє чимало сект, відчиняють деякі адміністративні двері (хочеться вірити, що не всі), дозволяють орендувати зали, друкувати відповідну літературу, спокушати новачків різними закордонними подорожами, семінарами, безкоштовним харчуванням та іншим.

Звичайно, що це не весь перелік причин поширення сект в нашій країні. Але нехай кожен, хто зацікавиться цією темою та кому не байдуже, яким буде релігійний простір України через декілька років, подумає, що може особисто зробити, щоб підсилити авторитет нашої Церкви та запобігти швидкому поширенню небезпечних сект.

Автор: о. Володимир Пенцак

«Світло для сходу» .

Релігія/Духовність 1167 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Про користь вивчення історії

Про користь вивчення історії Автор: Ігор Лосєв Київ – Нині українські ЗМІ переповнено повідомленнями й емоційними оцінками події, що...

Політичні оглядачі

Осіння мода: поєднання елегантної класики та грубого мілітарі

Автор: Оксана Негода Прийдешня осінь готує цілий калейдоскоп з цитувань та повторень моди різних періодів минулого століття. Її не можна назвати...

Мода/Краса

OpEdNews: Демократична Україна, авторитарна Росія: Чому?

OpEdNews: Демократична Україна, авторитарна Росія: Чому? Автори: Андреас Умланд і Інгмар Бредіс...

Міжнародні відносини

Ревнивці стають імпотентами, а заздрісники… вмирають від інфаркту

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК Австрійський психолог, спеціаліст з психосоматики Вольфганг Грубер упродовж п’яти років спостерігав за життям двох тисяч...

Здоров'я

Шлюб: світ стосунків

Шлюб: світ стосунків Автор: Ольга Калита, психолог Заявляти "Я завжди буду тебе любити" є нереально і згубно для партнерів....

Культура/Суспільство

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.