Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Духовність у демократії :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Духовність у демократії

by Сосновський Віктор on Jan 11, 2010

Автор: Баклан Анастасія

 

Відродження духовності українців та національних меншин

 

Україна – незалежна суверенна, а головне демократична держава! Свобода віросповідання, свобода діяльності національниx меншин, усі ми вільні громадяни своєї країни. Духовність України безперечно відроджується, та чи не несе у собі небезпеку подібне свавілля у духовному житті нації? Спробуємо коротко зануритися в релігійне сучасне минуле української держави та проаналізувати насущні питання, які корисні для зацікавлених у Православному житті свого народу.

 

У роки Перебудови (1986-1991) у зв’язку з крахом ідеологічної монополії КПРС і широким суспільним рухом за демократизацію країни Церков почала відроджуватися – реконструювалися старі і будувались нові храми, створювалися нові приходи – люди потягнулися до Бога, долаючи наслідки десятиліття антирелігійної пропаганди. Особливе значення мало святкування 1000-ліття Хрещення Русі у 1998 році.

 

У 1990 році Патріархом Московським і усієї Русі був обраний Олексій II, доктор богослов’я, видатний церковний діяч. Вісімнадцять років, протягом яких він очолював Руську Православну Церкву (РПЦ), був доволі не легким періодом в історії. У зв’язку з розпадом СРСР відцентрові тенденції з’явилися і в у Церкві. На території колишніх союзних республік почали створюватися (нерідко за підтримкою місцевої влади і всупереч канонам) незалежні від РПЦ церковні структури. Розкол відбувся і в Україні – під керівництвом тогочасного Київського митрополита Філарета від РПЦ була відділена деяка кількість приходів, і на їх основі була створена „Українська Православна Церква (УПЦ) Київського Патріархату”.

 

У 1992 році у Харкові пройшов Собор Української Православної Церкви, який висловив недовіру митрополиту Філарету, змістив його з Київської кафедри, з поста Предстоятеля УПЦ і відрахував його за штат у зв’язку з невиконанням клятвеної обіцянки піти з зазначеного вище поста, який він дав на Архієрейському соборі РПЦ 31 березня – 5 квітня 1992 року. На Соборі Митрополитом Київським і усієї України, Предстоятелем УПЦ  був обраний митрополит Володимир (Сабодан).

 

У червні того ж року у Києво-Печерській Лаврі відбувся перший собор УПЦ під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира. У роботі Собору взяли участь весь єпископат УПЦ, представники духовенства, мирян усіх єпархій, монастирів і духовних шкіл. Як вищий законодавчий орган Церкви Собор одноголосно затвердив усі зміни, що були внесені на Харківському Архієрейському Соборі у текст Уставу по управлінню УПЦ, і засвідчив свою незмінну єдність і вірність Святому Вселенському Православ’ю.

 

Ювілейний Архієрейський Собор РПЦ 2000 року прийняв Визначення про Українську Православну Церкву, яким підтвердив статус – незалежної і самостійної в управлінні, іншими словами статус широкої автономії. 5 грудня 2008 року почив Святіший Патріарх Олексій II. 27-28 січня 2009 року у храмі Христа Спасителя у Москві пройшов Помісний Собор РПЦ, який обрав 16-м Патріархом Московським і усієї Русі митрополита Смоленського і Калінінградського Кирила (Гундяєва).  

 

На жаль, в українських школах та ВНЗ висвітлення релігійного минулого, а особливо трактування першопричин та наслідків певних подій відбувається у спотвореному вигляді. Про цю проблему розповідає професор Київського Національно Університету ім. Тараса Шевченка Віктор Король:

 

"Обурює, коли який-небудь професор, що захистив докторську дисертацію, наприклад, з літератури другої половини ХІХ століття або з історії козацтва, наважується в інтерв’ю чи публікаціях визначати причини сучасного розколу в українському Православ’ї, не знаючи при цьому сутності самої Церкви, її канонічного устрою і жодного разу в храмі не бувши. Я вже не кажу про те, що ці професори навіть в Бога не вірують! І ось ці історики беруть на себе сміливість висловлюватися про церковні розколи, та ще й проголошуючи при цьому „святість” та „непогрішимість” анафемованого Філарета. Але найстрашніше те, що роблять це представники вузівської науки, які мають вплив на неосвічених, необізнаних у цих питаннях студентів, які, на наш глибокий сум, не мають доступу до джерел, що розкривають правду, і їм доводиться просто вірити усьому тому, що вони чують від своїх викладачів. Наша молодь одержує спотворену інформацію з найголовніших предметів про те, що допомагає нам жити в цьому складному світі: про нашу духовність, про наше майбутнє, про наше минуле. Все спотворюється. Я, як викладач, вважаю, що це одна з основних причин того хаосу, того душевного сум’яття і духовного розколу, які панують у нашому суспільстві”.

 

Також професор коментує майбутнє вирішення нинішніх проблем: „Що стосується торжества історичної справедливості, то, звичайно ж, весь світ бачить, що істинне, канонічне Православ’я завжди було, є і буде на вершині торжества. Але торжество це дається великою працею. Існує багато перешкод, підводних течій, рифів, які потрібно подолати. І в першу чергу до категорії таких підводних рифів відношу ЗМІ, які фактично допомагають вводити в оману значну частину населення України. Слава Богу, всіх обдурити неможливо, і доказом цього служать численні віруючі і православні храми України”.

 

Про розкольницьку церкву та інші „модні” релігії пан Віктор додає: „Той релігійний сурогат, яким сьогодні намагаються нагодувати українців, рано чи пізно наше суспільство виплюне. Святе Письмо нам ясно говорить: «Бог не в силі, а в правді», тому і шлях наш повинен йти не за сильними світу цього, а за тими, хто несе світло Божої благодаті”.

 Автор: Баклан Анастасія

Релігія/Духовність 1080 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-ВЕРЕСЕНЬ

повідомлення управління статистики у Кіцманському районі СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО Станом на 30 вересня п.р. зернові та зернобобові культури (без...

Прес-випуск

Антропологи розповіли, чому люди одружуються

Вчені встановили, що сучасний інститут шлюбу - результат природної еволюції, повідомляє Газета.ru. Інститут шлюбу виник ще до появи на історичній...

Культура/Суспільство

Релігійний світогляд Олени Пчілки

Релігійний світогляд Олени Пчілки  Автор: Володимир Рожко    «У дітей мені хотілося перелити свою душу і думки, - писала...

Література

Відпочинок у Криму: Вражень не бракуватиме

Відпочинок у Криму: Вражень не бракуватиме Автор:  Ольга Жила  Кримський півострів можна вважати музеєм радянщини під відкритим...

Туризм і дозвілля

Вчені: Шимпанзе, як і люди, більше довіряють авторитетам

Учені довели, що шимпанзе, стикаючись з новими завданнями, вважають за краще наслідувати приклад родича більш високого рангу, який має репутацію...

Тварини

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.