Меню
Пошук у мережі
Популярні статті
Як змінити мову інтерфейсу у версії Windows 7 (і можливо, Windows 8),
Спосіб встановити LP-пакет на версії Windows 7, котрі не підтримують цю функцію досить простий і не вимагає зміни системних файлів, і для його...
27416 Переглядів
Що таке вугрова хвороба і "як позбутися прищів"
Ті, хто ніколи не стикався з вугровою хворобою не зрозуміють, які труднощі відчуває людина з прищами і вуграми на обличчі. Центр всіх думок...
23154 Переглядів
Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.
Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква на часи 16 століття формально...
19439 Переглядів
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
13498 Переглядів
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА Автор: О. І. Дворчук Черкаський національний університет імені Богдана...
12682 Переглядів
Реклама 2
New blog posts
Статистика сайту
Релігія/Духовність
Преображення Ісуса Христа (Яблучний Спас)
by Ігор Цап on Oct 23, 2008 1477 Переглядів
19-ого серпня ( за юліанським календарем) греко-католики та православні українці святкують одне з дванадцяти найбільших свят – Преображення Ісуса Христа. Римо-католики відзначають це свято 6-ого серпня (григоріянський календар). В Україні це свято також широко відоме під назвою Яблучний Спас, або Другий Спас. Спас – скорочена форма від Спаситель. У серпні святкують три Спаси: перший – Маковія, другий – Яблучний, третій – Горіховий, але саме другий Спас є найважливішим серед них.
Коли ж сталося Преображення? Згідно з Євангеліями від Матея (17:1) та Марка (9:2), Преображення відбулося ...
Continue reading
Чому Різдво святкують у різні дні?
by Administrator on Jan 11, 2009 1619 Переглядів
Автор: Богдан Цюпин
Бі-Бі-Сі, Лондон
Суть різниці між так званим старим і новим календарем, або православним ікатолицьким, полягає не у релігії, а в астрономії.
Старий, або ж Юліанський календар, якого дотримуються українські православніцеркви і греко-католицька церква, був запроваджений римським імператором.
Юлієм Цезарем у 46 році до Нашої ери – тобто до народження Ісуса Христа. Імператорові радив грецький астроном Созіген, який трошки помилився з тривалістю року - а саме на 11 хвилин і 15 секунд. У житті однієї людини така помилка нічого не означає, але за півтора тисячоліття Юліанський календар випередив реалії (а саме цикл руху сонця) аж на 10 днів.
Виправити становище взявся Папа Римський Григорій XIII, який за порадою астрономів та математиків реформував календар, і 1582 року після 4-го жовтня настало одразу 15-те. Реформу одразу ...
Continue reading
Лише віра в Бога допомагає людині позбутися своїх пороків
by Guest on Jan 21, 2009 3149 Переглядів
Continue reading
Учені: Релігія - побічний ефект людського мислення
by Administrator on Feb 13, 2009 1319 Переглядів
Віруючі краще пристосовані до життя, адже релігійність - вроджена властивість людини, стверджує журнал The New Scientist, посилаючись на новітні дослідження.
"Наш мозок легко творить цілий світ уявних істот - духів, богів і чудовиськ, і чим невпевненіше ми себе почуваємо, тим важче противитися цій спокусі", - пише автор статті Майкл Брукс.
Згідно із однією широко поширеною гіпотезою, релігія з'явилася в результаті природного відбору: віруючі краще пристосовані до життя і, відповідно, частіше передають свої гени нащадкам. Загальні вірування допомагали нашим предкам жити згуртованими групами, разом полювати, збирати плоди і дбати про дітей і тим підвищували їх конкурентоспроможність, пояснює видання.
Однак, заперечують деякі вчені, віра у загробне життя та інші безпідставні переконання навряд чи допомагають вижити і ...
Continue reading
Таємне життя священиків
by Administrator on Feb 24, 2009 1643 Переглядів
Автор: Anita Czupryn (Аніта Чуприн)
Фото : (© Mikołaj Nowacki/POLSKA) Polska Times.
Закохуються. Фліртують. Займаються сексом, плодять дітей. Як нормальні люди. З тією лише різницею, що в укритті. Понад половина польських католицьких священиків хотіла б мати легальних дружин і водночас відправляти меси в церкві.
Священик Войтек робить покупки в Auchan: декілька пляшок французького вина, коньяк, сири,маслини, виноград. - То не на романтичний вечір з жінкою, - моргає, вказуючи на пакети. - То на вечерю з єпископом.
Приходський священик мене просив дещо придбати. Ми зустрічаємося в бістро в супермаркеті. Священик знає, що я хочу писати репортаж про чоловіків в сутанах, які живуть з жінками, а водночас служать Церкві. Відразу пропонує, щоб мизверталися між собою на "ти". Високий, огрядний брюнет в джинсах. Долоні має ...
Continue reading
Яка ж то українська православна церква,
by Administrator on Apr 14, 2009 1324 Переглядів
У зв'язку з обранням у Москві нового патріарха із "Бєлокамєнной" почалася робота з "об'єднання всіх православних конфесій в Україні в одну" …
Але чи не схоже, що Москва робить нові кроки для боротьби з українством? Тієї боротьби, яка, за висловом Столипіна, була головним завданням держави Московської, починаючи з ХVII століття. Ця боротьба ведеться і в наш час з допомогою священиків УПЦ МП. Вони проводять і службу в своїх храмах, і говорять лише мовою російською та нагадують особу, про яку йдеться в "Біблєйной енциклопєдіі", виданій у Москві 1891 р.: "Варвар, означає чужоземця, який не розмовляє мовою тубільної країни". Тому є потреба проаналізувати роль УПЦ МП у виконанні "головного завдання" Москви, тобто боротьби з ...
Continue reading
Дорогами Господнього Провидіння
by Administrator on May 1, 2009 1346 Переглядів
(до 65-річчя мученицької смерті Блаженного о. Еміліяна Ковча)
Напередодні свого візиту в Україну Папа Іван Павло ІІ беатифікував українських мучеників за Христову віру. Блаженними стали: єпископи - М.Чернецький, Гр.Хомишин, Й.Коциловський, С.Лукач, В.Величковський, І.Слезюк, Н.Будка і Гр.Лакота, Т.Ромжа, священики - архімандрит Климентій Шептицький, І.Зятик, М.Конрад, П.Вергун, З.Ковалик, Е.Ковч, М.Цегельський, Р.Лиско, О.Зарицький, С.Бараник, Я.Сеньківський, В.Байрак, А.Іщак, Л.Фьодоров (Рос.Кат.Церква), а також сестри – Лаврентія Герасимів, Олімпія Біда, Тарсикія Мацьків та мирянин Володимир Прийма. Усі вони зазнали неймовірних жорстокостей від комуно-московського режиму, прийняли мученицьку смерть задля УГКЦеркви. Особливо жорстоко були закатовані: о.С.Бараник - його спотворене тіло знайшли на території тюрми, о.З. ...
Continue reading
Автокефалія повинна бути надана матірною Церквою - Константинопольсько
by Administrator on May 10, 2009 1097 Переглядів
Автор: Митрофорний Протоієрей, Др. Ігор Ю. КУТАШ
Справи українського православ'я цікавлять наших читачів і українську спільноту за кордоном. Це переконливо засвідчує стаття провідного діяча Української Православної Церкви Канади і української громади в Монреалі, Митрофорного Протоієрея Др. Ігора Ю. Куташа, яку і пропонуємо нашим читачам.
Як нащадок православних українців, що емігрували з рідної Буковини до Канади в 1924 році та передали свої цінності своїм дітям, внукам та правнукам, я ніколи не перестав цікавитися і вболівати за долю країни моїх батьків та її скарбу - Св. Української Православної Церкви.
У часах темряви й гніту, коли безбожна влада поставила за мету назавжди викоренити ці цінності, православні українці в Канаді намагалися затримати смолоскип віри національної свідомости для себе і своїх ...
Continue reading
На Зелені свята «маять» домівки і худобу
by Administrator on Jun 6, 2009 1557 Переглядів
Автор: Олеся ПАСТЕРНАК
У неділю, 7 червня, греко-католики й православні відзначатимуть одне з найбільших свят у році – Зіслання Святого Духа, або П’ятдесятницю, бо воно припадає на п’ятдесятий день після Пасхи. У понеділок, 8 червня, – празник Святого Духа. У народі ці свята називають Зеленими. Вони символізують остаточний прихід літа.
Апостоли і перші християни як Пасху, так і П’ятдесятницю перейняли від Старого Завіту. Свою назву празник має від 50-го дня від початку жнив. За приписом закону, з усіх-усюд до Єрусалима приходили євреї, щоб подякувати Богові за земні плоди та скласти з них у храмі пожертву. Пізніше до празника П’ятдесятниці як свята жнив додався ще й історичний мотив: річниця надання Божого Закону на горі Мойсея на 50-й день після виходу з Єгипту.
Головний мотив ...
Continue reading
Петро за плугом ходить, Павло волів водить...
by Guest on Jul 11, 2009 1433 Переглядів
Автор: Олеся ПАСТЕРНАК
--------------------------------------------------------------------------------
12 липня греко-католики та православні відзначають свято верховних апостолів Петра і Павла. У цей день закінчується Петрів піст, який у народі називають Петрівкою. Після Петрівки у Галичині розпочинається сезон весіль.
Як розповів отець Орест Фредина, парох храму Різдва Пресвятої Богородиці, обидва апостоли ревно служили Богові, але спосіб їхнього покликання різний.
Павло навернувся до Бога дорогою у Дамаск, куди ішов переслідувати християн. Йому з’явився Ісус Христос, і цей чоловік зрозумів, наскільки був сліпим і помилявся. Після зустрічі з Ісусом його життя кардинально змінилося. Павло був громадянином Риму. Незважаючи на це, йому вдалося стати апостолом у народі. Він подарував Церкві прекрасні послання з глибоким ...
Continue reading
Заява Редакції
Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.
Українська музика рокeрує
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
HTML block #1
Random Articles
Бунтар, батько української демократiї
Минуло 105 рокiв вiд народження знаменитого генерала Петра Григоренка
Більшість імен прийшли в українську з інших мов
Автор: професор Олександр Пономарів Про християнські імена грецького, латинського, скандинавського, гебрайського та єврейського походження (...
Осінь – пора гастритів
Осінь – пора гастритів Автор: Людмила РЕВУЦЬКА --------------------------------------------------------------------------------...
Акт проголошення незалежності Української держави
Автор: Коломоєць Ольга Акт проголошення Української держави. Процес формування багатопартійності в Україні триває, активізується пошук...
Повідомлення
Very Bottom Block Position
Ваше оголошення тут
Пишіть admin@ezreklama.com
Реклама 3
Новини
Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади
Nov 8, 2015
Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →
Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі
Nov 8, 2015
Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта" де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →
ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів
Sep 6, 2014
Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →