Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Працівник -- працедавець Права і обов’язки :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Працівник -- працедавець Права і обов’язки

by Guest on Nov 25, 2009

Працівник -- працедавець

Права і обов’язки

Автор: Сергій Королюк, Координатор з питань імміграції Саскачеванської Провінційної Ради Конґресу Українців Канади

Багато людей звертаються до нас з питаннями відносно стосунків на виробництві, прав і обов’язків працівників та працедавців. Що варто знати, чого можна сподіватися, куди потрібно звертатися якщо з’являються проблеми на роботі -- про це піде мова у сьогоднішній статті.

Перш за все варто знати, що канадські закони захищають кожного працівника в Канаді, в тому числі тимчасових іноземних працівників. Ці права включають такі головні аспекти як

• право на безпечне місце роботи та компенсацію у випадку травми на робочому місці,
• право на захист від дискримінації на виробництві,
• право створювати і вступати в спілки.

Але у випадку вимушених скорочень робочих місць, іноземних працівників звільняють у першу чергу, перед тим як звільнити громадян або резидентів Канади. Іноземний працівник ні в якому разі не повинен витісняти однакового за рівнем компетенції та навичок громадянина Канади -- так зазначено у нормах Урядової Служби Канади (Service Canada), в такий спосіб уряд захищає робочі місця своїх громадян.

Дозвіл на працю

Також варто зважати на те, що права тимчасових іноземних працівників обмежені дозволом на роботу (work permit). Тобто працівник може працювати лише на працедавця зазначеного у дозволі на роботу. У випадку зміни місця роботи, працівник мусить отримати новий дозвіл на роботу, працювати без дозволу на роботу іноземним тимчасовим працівникам заборонено. У випадку звільнення іноземного працівника з роботи, працедавець зобов’язаний повідомити про це Імміграційні служби. Таким чином канадський уряд може слідкувати за працевлаштуванням і переміщенням іноземних працівників і при потребі знати, де вони знаходяться. Люди, які втратили роботу, часто питають чи впливає це на їх перебування у Канаді. Ні, не впливає, працівник має право бути на території Канади до кінця дії терміну, зазначеного у його/її дозволі на роботу. Протягом цього часу ви маєте право шукати і влаштовуватися на іншу роботу, лишаючись у Канаді. Але якщо до кінця дії цього дозволу ви не зможете влаштуватися на нову роботу, вам прийдеться залишити Канаду.

Зловживання повноважень

Також варто знати, що ні працедавець ні будь-хто інший не має права депортувати іноземного працівника. Депортацію вповноважене здійснювати лише Агентство Прикордонних Служб Канади (Canadian Border Services Agency) у випадках вчинення іноземцем кримінального злочину, або порушення Закону про імміграцію та захист біженців. Також нелегальним у Канаді рахується

• обіцяти один вид роботи а насправді давати іншу працю.
• Забирати паспорт працівника в обмін на роботу, або
• примушувати працювати, вдаючись до примусових засобів чи шантажу.

Осіб, що займаються такими речами, приволікають до судової відповідальності. У провінційному уряді Саскачевану, при міністерстві вищої освіти, зайнятості та праці засновано спеціальний відділ Program Integrity (дотримання принципів імміграційної програми), який займається розслідуваннями подібних випадків і слідкує за принциповістю та прозорістю дії імміграційної програми. Адреса цього відділу:

7th Floor, 1945 Hamilton Street, Regina, SK S4P 2C8
Телефон: (306) 787-0006

Важливість контракту

Важливо мати чітко складений трудовий договір (контракт) із детальною інформацією про вашу роботу і умови праці, а також про кількість годин, які ви мусите відпрацювати протягом тижня і яку заробітну плату ви отримуватимете. У випадку виникнення конфліктних питань, вірно складений трудовий договір допоможе їх вирішити. Також рекомендується запитати працедавця

• про те як одягатися на роботу,
• скільки перерв протягом дня вам дозволено, якої тривалості, і чи ці перерви оплачуються,
• якого числа вам видаватимуть зарплату,
• скільки оплачуваних лікарняних вам дозволено,
• коли і на скільки днів ви можете брати відпустку.

Робочі перерви

За кожні шість годин роботи працівники мають право на 30-хвилинну обідню перерву, яку працедавець не зобов’язаний оплачувати. Додаткові короткі перерви працедавець давати не мусить, але якщо такі дозволені, то працедавець повинен їх оплатити. Тривалість та розклад обідньої та коротких перерв може бути гнучким. Радимо обумовити це безпосередньо зі своїм працедавцем, щоб уникнути конфліктів у робочому розпорядку.

Мінімальна оплата

Варто знати, що на сьогоднішній день у провінції Саскачеван мінімальна оплата праці за годину складає $9.25, тобто це найменша сума, яку працедавець може вам платити. Стандарти мінімальної оплати є змінними і різними у провінціях Канади. Для порівняння подаємо дані про сьогоднішні стандарти мінімальної погодинної оплати у провінціях Канади: Детальніше тут: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_minimum_wages_in_Canada

Заробітна плата

Працівники Саскачевану за розкладом повної зайнятості як правило працюють 8-годинний робочий день, що складає 40 годин на тиждень. Якщо працівник працює менше годин, це вважається часткова зайнятість, якщо ж більше, то працівник може отримувати надурочні (overtime pay). Якщо працівник працює у дні державних свят, то має отримувати в півтора рази вищу погодинну оплату (1.5) а також 5% від загальної суми, заробленої протягом 4-х останніх тижнів. Державними святами у нашій провінції рахуються: Новий Рік, День Сім’ї, Страсна П’ятниця, День Королеви Вікторії, День Канади, День Саскачевану, День Праці, День Подяки, День Пам’яті, Різдво.

Всі свята в офіційному календарі Канади святкуються за новим стилем (або Григоріянським календарем). Якщо ви святкуєте релігійні свята за офіційним календарем України (тобто Юліянським), варто знати, що в Канаді, працюючи в ці дні, ви не зможете отримувати 1.5 разову оплату за годину, а якщо бажаєте взяти вихідний день на Різдво Христове чи Великдень, то мусите полагодити це з працедавцем.

Заробітну плату більшість працівників отримують що два тижні. Працедавець може виписати чек на ім’я працівника, або перерахувати кошти на банківський рахунок працівника. Робітникові можуть заплатити і готівкою. Працедавець має право вираховувати з розрахункового чеку працівника фінансові стягнення, що вимагаються законом, наприклад:

• Canada Pension Plan (Канадський Пенсійний Фонд),
• Employment Insurance (Страхування Зайнятості Праці),
• Income Tax (Податки на Доходи).

Якщо у вас виникли проблеми на роботі, або непорозуміння з оплатою, звертайтеся до Labour Standards Office (Відділ Стандартів Праці), де вам допоможуть з’ясувати чи працедавець дотримується правил. Ви не мусите просити дозвіл або повідомляти працедавця про ваше рішення звернутися до цього офісу. Ви маєте право звертатися анонімно, або назвавши себе, інформація про вашу розмову лишиться конфіденційною. Якщо ви захочете подати скаргу, вам пояснять як це зробити. Подаємо адреси та контактні телефони Відділів Стандартів Праці у Саскачевані:

Estevan: 637-4572
La Ronge: 425-4580
Moose Jaw: 694-3737
North Battleford 446-7491
Prince Albert: 953-2715
Regina: 787-2438
Saskatoon: 933-5042
Swift Yorkton 786-1395

Адреси офісів подані на нашій шеб-сторінці: http://www.ucc.sk.ca/ukr/programs/programsImmigration.htm.

Робоча компенсація

Робоче місце повинне відповідати стандартам техніки безпеки. Якщо працівник помітить порушення цих норм, то має право відмовитись від роботи. У випадку отримання травми на робочому місці, працівникові належиться “workers’ compensation” робоча компенсація чи фінансове відшкодування. Якщо працівник помирає на робочому місці, його робочу компенсацію та кошти на поховання отримають члени родини.

Питаннями стосунків на виробництві, скаргами від працівників або працедавців, звітами про травматизм та нещасні випадки займається The Saskatchewan Workers’ Compensation Board (Рада Компенсації Працівників Саскачевану):

Телефон: (306) 787-4370
Безкоштовні телефони: 1-800-667-7590 або 1-800-787-9288

Звільнення з роботи

Усі працівники проходять 3-місячний випробувальний період і можуть бути звільнені з роботи під час цього терміну. Працедавець має право звільнити, або скоротити працівника з роботи і після цього періоду. У такому випадку він зобов’язаний попередити працівника заздалегідь щонайменше за 1 тиждень, або замість попередження заплатити за 1 тиждень роботи (це називається “pay-in-lieu of notice”). Якщо робітник працював на одного працедавця довший час, то термін попередження або “pay-in-lieu of notice” оплати може складати 2 тижні. Існують винятки, коли працівник може бути звільнений без попередження через серйозну причину. Легальна назва такого звільнення “just cause” і це має місце коли працівник безпричинно не з’являється на роботу, за прояви грубої поведінки, після закінчення контракту, у випадку фізичного знищення місця роботи (наприклад пожежа) і т.п. У випадку звільнення, працедавець зобов’язаний надати працівникові Record of Employment (виписку з місця роботи) для отримання Страхування Зайнятості Праці (EI), супроводжуючий лист, який пояснює мотивацію звільнення працівника.

У випадку, коли працівник має намір звільнитися за власним бажанням, він може зробити це без попередження (якщо про це не обумовлено у трудовому договорі). Але з етичного боку справи, рекомендується попередити працедавця про своє рішення за 1-2 тижні.
________________________________________
Стосунки на виробництві є досить важливим аспектом у щоденному побуті кожного з нас протягом довгого періоду нашого життя. Не секрет, що виробничі стосунки впливають на наше приватне життя та на стосунки з близькими нам людьми, друзями. Важливо пам’ятати про те, що ці стосунки є обопільними і формувати їх треба на взаємній основі. Добропорядність, чесність, привітність і ясність у спілкуванні, професійність у виконанні своєї роботи – ці риси допоможуть вам налагодити позитивні виробничі стосунки з колегами по роботі, працівником та працедавцем.

Бажаємо приємної та стабільної роботи.

У статті використані матеріали Government of Saskatchewan “Resources for Immigrants”, Citizenship and Immigration Canada “Temporary foreign workers — Your rights and the law”, Saskatchewan Workers’ Compensation Board.

Джерело: Підготував Сергій Королюк, Координатор з питань імміграції ПР КУК (Вісник осінь 2009)

Фото: С.Королюк

Читати статтю повністю: http://www.ucc.sk.ca/ukr/programs/immigration/prava-oboviazky01.htm

Передруковано з дозволу автора.

Правознавство 2975 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Як розвинути пам’ять?

Автор: Марія Колодій Сучасна людина працює набагато менше, аніж у минулому столітті, тому що левову частку її роботи виконують машини… Інколи...

Корисні Поради/Повчальні

Собаки вміють симулювати хвороби не гірше від нас

  Собаки вміють симулювати хвороби не гірше від нас  Автор:  Богдан ПОЛУМАЦКАНИЧ З віком у псів починається склероз та...

Тварини

Чорнобильська хмара вбила наш імунітет...

Чорнобильська хмара вбила наш імунітет... Автор: Ірина КУШИНСЬКА Західна Україна, а особливо Львівщина, за кількістю смертельних випадків...

Здоров'я

Експерти виявили причину облисіння

Експерти твердять, що виявили причину облисіння у чоловіків. Йдеться не про відсутність волосся, а радше про проблему з новим волоссям –...

Наука/Технології

Фортеця над Бугом

Фортеця над Бугом Автор: Сергій П’ЯТЕРИКОВ За кількістю безцінних пам’яток архітектури середньовіччя й ХVII–XVIII століть,...

Туризм і дозвілля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.