Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Інвестиційний клімат України: проблеми формування та перспективи розви :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Інвестиційний клімат України: проблеми формування та перспективи розви

by Guest on Nov 28, 2012

Трофименко Н. В. (МЕіМ, IV курс)

Інвестиційний клімат України: проблеми формування та перспективи розвитку

У статті розглянуто поняття інвестиційного клімату та узагальнено його сутність. Проведено аналіз стану залучення інвестицій в Україну та напрямів вкладання іноземних інвестицій в економіку країни. Визначено ряд факторів, які негативно впливають на обсяги залучення іноземних інвестицій, запропоновано заходи для поліпшення інвестиційного клімату в Україні.

Постановка проблеми. Сьогодні як і в будь-який інший час інвестиції відіграють дуже важливу роль, і не тільки у розвиткові окремого підприємства, а й держави в цілому. Створення сприятливого інвестиційного клімату – першочергове завдання сьогодення, адже завдяки цьому економіка країни отримає важливі ін’єкції для подальшого розвитку. В рамках державної політики України це питання набуває стратегічної важливості та досліджується багатьма вченими та дослідниками.
Зараз в Україні існує проблема дефіциту фінансових ресурсів і держава не в змозі самостійно здійснювати інвестування різних сфер економіки через брак бюджетних коштів. Це є підтвердженням важливості та нагальності вирішення цієї проблеми.

Метою статті є розгляд та дослідження проблем формування інвестиційного клімату в Україні та визначення перспектив його подальшого розвитку.

Виклад основного матеріалу. На розвиток держави впиває безліч факторів, серед них і стабільність на політичному рівні, і на економічному, а саме фінансові кризи, світові рейтинги країни. В останні роки всі країни, в тому числі й Україна відчули на собі значний вплив світової економічної кризи. Для виходу із кризи необхідно приливу нової енергії для відновлення т подальшого розвитку економіки. Найкращим енергетиком для економіки є інвестиції. Але щоб інвестор захотів вкласти в країну гроші необхідно його зацікавити в цьому. Саме для цього слугує таке поняття, як інвестиційний клімат.

Загалом інвестиційний клімат – це сукупність економічних правових, регуляторних, політичних та інших факторів, які в кінцевому рахунку визначають ступінь ризику капіталовкладень та можливість їх ефективного використання.

Для країни інвестиційний клімат означає сукупність політичних, правових, економічних та соціальних умов, що забезпечують та сприяють інвестиційній діяльності вітчизняних та закордонних інвесторів.
Інвестиційна діяльність є складним видом діяльності, що несе в собі багато ризиків, на яку впливає безліч факторів як внутрішньодержавних,так і зовнішніх. Головним чином, при дослідженнях інвестиційного клімату порівнюють параметри інвестиційного потенціалу та ризику, що характеризують політичну стабільність, дотримання норм податкового законодавства та стабільність нормативно-правової бази.

За даними Держкомстату у 2011 році в економіку України було вкладено іноземними інвесторами 6,5 млрд. дол. США прямих іноземних інвестицій. У цілому сукупний приріст обсягу іноземного капіталу в економіці України в цьому ж році становив 4,6 млрд. дол. США.

Важливим є аналіз географії вилучення інвестиційних ресурсів з України – станом на 1.01.2010 р. найбільший обсяг капіталу було спрямовано до Кіпру (92,9 %). Оскільки це офшорна зона, то даний факт підтверджує нестабільну ситуацію – політичну і економічну – та вкрай несприятливий інвестиційний клімат.
Однією з найбільших проблем економіки України є необхідність поліпшення діяльності суспільних інститутів. Рівень бюрократизму та урядового регулювання є одним з найвищих у світі. Крім того, в Україні надзвичайно високий рівень корупції.

Звичайно в Україні існує правове забезпечення інвестиційної діяльності, за якого іноземним інвесторам гарантується захищеність їхніх коштів, повернення коштів при припиненні інвестиційної діяльності, стабільні та своєчасні виплати а інвестиційними вкладеннями, а також іноземним інвесторам надається національний режим, що дозволяє іноземцям вести бізнес на рівні із громадянами України. Та попри все наша держава програє в надійності інвестиційного клімату. Насамперед важливу або навіть першочергову роль відіграють зовнішні фактори, такі як боргова криза в Єврозоні, падіння цін на нафту в Росії, негативний імідж України на міжнародній арені на тлі справи Тимошенко. Несприятливі внутрішні фактори також відлякують інвесторів: рівень компетентності та послідовність дій влади, відповідність норм законодавства міжнародним нормам і рівень його дотримання, високий рівень корупції, недостатній рівень інфраструктури, корпоративного управління та судової системи.

Окрім вище названого сьогодні важливим фактором зниження інвестиційної активності є уповільнення темпів зростання світової економіки – за рахунок погіршення ситуації в експортних галузях. На рівні із цим негативну роль відіграв і Національний банк, який з метою утримання валютного курсу вдався до жорсткості монетарної політики, що також сприяло зниженню темпів зростання економіки України.
Зважаючи на вище викладений матеріал можна сказати, що Україні в найближчий час не варто очікувати значного припливу інвестицій. Експерти прогнозують поступове і помірне зростання інвестицій у 2013 році у розмірі до 6,7-7 млрд. дол. США, що становитиме рівень 2011 року.

Істотне поліпшення ситуації Україні варто очікувати після 2013 року на тлі очікуваного зростання світової економіки, завдяки вирішенню ситуації в Єврозоні, а також поліпшення ситуації в Китаї, і звичайно ж поліпшення власне політичної та економічної стабільності України.

Висновки. Інвестиційну проблему в економіці України на нинішньому етапі його розвитку можна розв’язати шляхом забезпечення еквівалентності обміну між галузями і сферами економіки, встановлення економічно обґрунтованих та взаємовигідних цін на інвестиційні ресурси та визначення пріоритетних напрямків іноземного інвестування, які б забезпечили прискорений вихід економіки з кризового стану. З огляду на це, державна політика щодо формування інвестиційного клімату потребує докорінних змін і має проводитися на якісно вищому рівні. Вона має базуватися на забезпеченні стійкого підйому економіки України шляхом реформування фінансово-кредитної системи, удосконалення відносин власності, приватизаційного законодавства, земельних відносин, а також створення сприятливого інвестиційного клімату для залучення іноземних інвестицій.

 

Список використаної літератури
1. Іноземні інвестиції в Україні: бар’єри, можливості і шанси // Економіст. – 2010.– №4. – С. 54.
2. Ланченко Є.О. Аналіз інвестиційних процесів і зайнятості в аграрному секторі економіки / Ланченко Є.О. // Економіка АПК. – 2010. – №6. – С. 81-86.
3. Прес-служба Державного комітету статистики України. Оперативна інформація про іноземні інвестиції України за 2009 р. [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/localfiles/display/ operativ2010
4. Сазонець І.Л., Джусов О.А., Сазонець О.М. Міжнародна інвестиційна діяльність : Підручник – К.: Центр учбової літератури, 2007 – 304с.
5. http://www.managment.com.ua./news/
6. Ranking the Countries http://www.heritage.org/index/


 

General

Правознавство 2581 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Пристрасть – основне правило хорошого еспресо

«Пристрасть – основне правило хорошого еспресо», – сказав під час Четвертого міського свята кави барист зі світовим ім’ям італієць Луїджі Луппі...

Туризм і дозвілля

Якою мовою повинні говорити диктори

Автор: професор Пономарів Слухачі запитують - чи правильно роблять диктори, які говорять рафінованою українською мовою? Чи правильне дуже...

Лінгвістика

Вчені: Шимпанзе, як і люди, більше довіряють авторитетам

Учені довели, що шимпанзе, стикаючись з новими завданнями, вважають за краще наслідувати приклад родича більш високого рангу, який має репутацію...

Тварини

Боротьба ОУН і УПА проти гітлерівського і сталінського режимів за відр

Автор: Турчин Таїсія, студентка Інституту журналістики. На крові тих, що впали на полі бою в обороні рідних хат, семей і населення, в наступі на...

Історія

Кюхен, кіндер, кірхен

Автор: Ірина Геращенко Нещодавно у Києві проходила конференція на тему "Жінки в українській політиці". Там презентували дослідження, згідно з...

Права людини

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.