Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Ветерани війни - без війни :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Ветерани війни - без війни

by Guest on Jul 19, 2013

На протязі останніх років все частіше виникають ситуації, коли  зміни та доповнення до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII тільки погіршують становище у сфері захисту прав ветеранів війни. Зміст таких змін іноді суперечить самому поняттю «захисту ветеранів війни». А недоліки, що стають помітними лише в процесі втілення цих змін та доповнень на практиці,  не дають гарантій збереження і самого статусу «Ветеран Війни». Такі недоліки у існуючому законодавстві є неприпустимими, оскільки нівелюють саме поняття «Ветеран війни», підривають основи державних гарантій та соціального захисту цього статусу.

Так частину 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  згідно із Законом N 1770-IV ( 1770-15 ) від 15.06.2004  було доповнено  пунктом  9, яким  встановлюється право отримати статус «Інвалід Війни» для осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали  інвалідами  внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків  Чорнобильської  катастрофи.

При цьому законодавець не враховує, що Закон до якого внесено ці зміни, носить спеціальний характер, направлений на захист статусу, прав та соціальних гарантій саме Ветеранів Війни. Тобто, статусу саме тих осіб, які мають відношення до воєнних чи бойових дій. Осіб, що приймали участь у бойових діях або знаходились чи постраждали за інших обставин на територіях де в цей час відбувались воєнні дії.

Бо для інших осіб, які теж є інвалідами, існують інші статуси не пов’язані з війною чи боєвими діями,  передбачені іншими Законами України. В тому числі і для військовослужбовців та цивільних громадян, що були залучені до складу формувань Цивільної оборони під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

 Так, для військовослужбовців, які отримали інвалідність внаслідок участі в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи існує Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» . Статтею 11 цього Закону встановлено:  умови,    норми    і    порядок    пенсійного    забезпечення військовослужбовців,  осіб,  які  мають  право  на  пенсію  за цим Законом,  які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи, визначаються  Законом  України  "Про  статус  і  соціальний захист громадян,  які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ) і цим Законом.

 Для цивільних осіб статуси «Інваліда з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській  АЕС  та  потерпілих  від Чорнобильської катастрофи» передбачені статтями  10,  11 і ч.3 статті 12 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року  N 796-XII).

Тобто, отримання статусу інваліда  для цих категорій громадян, що саме і могли бути залучені до складу формувань Цивільної оборони, які стали  інвалідами  внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків  Чорнобильської  катастрофи – вже передбачене діючим законодавством, а саме:  Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року  N 796-XII).

Доповнення ч.2. ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пунктом 9 не призвело до поліпшення соціального захисту самих «Ветеранів Війни». Воно призвело лише до одного наслідку:

-        вказаними доповненнями надається право отримати статус «Ветерана Війни-Інваліда Війни» тим особам, які ніколи не приймали участі в війнах, бойових діях, не є постраждалими на територіях де в цей час велись бойові дії. Цим самим підмінюється самі поняття «Ветеран Війни», «Інвалід Війни», «Учасник Бойових Дій», «Учасник Війни», як особливий статус людини, що виконувала воєнні завдання поставлені державою.

Усім відомо, якої масовості набуло свого часу фальсифікування статусів «Ліквідатора Чорнобильської катастрофи». Які багатомільйонні збитки поніс від цього державний бюджет України – можна лише здогадуватись. Це стало можливим завдяки недосконалості діючого законодавства у цій сфері, що надавало змогу отримати фальшивий статус. І навіть зараз, після того як багатьом громадянам фальшиві статуси «ліквідаторів» було скасовано – загальна кількість «чорнобильців» складає по Україні більше 3 мільйонів.

Зі статусом «Інваліда Війни» до останнього часу таких проблем не існувало, бо його отримання вимагало чіткого критерію – причинний зв’язок настання інвалідності з реальними воєнними(бойовими) діями. Цей критерій був ефективним засобом проти фальсифікацій цього статусу.

Але історія повторюється – фальсифікації тепер стали можливими саме завдяки введенню зазначеного пункту 9  до  ч.2 ст.7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». На цей час кількома районними судами Київської області (Ірпінський, Згурівський і ін.) масово практикується перетворення Інвалідів Чорнобильської катастрофи на Інвалідів Війни. Кожен бажаючий може у цьому впевнитись зайшовши до інтернету, та вивчивши бази судових рішень з цього питання. Інвалідами Війни масово стають: кухарки, продавці автолавок, працівниці почти, інші цивільні особи що працювали в «зоні відчудження» за власним бажанням. Такі судові рішення вже налічуються сотнями по кожному з цих судів. Деякі підприємисті особи вже поставили штампування таких позовів в інтернеті на потік, і мають з цього чималий зиск. Тим більше, що відкрита «ціна питання» - всього 1500 доларів. Надаються навіть гарантії стовідсоткового задоволення судом позову. Звідки така впевненість успіху – можна тільки здогадуватись.

В кожному суспільстві завжди підтримувались традиції поваги і пошани  по відношенню до Ветеранів Війни.  До тієї категорії людей, чиє життя пов’язане з такими поняттями як:  Військовий Обов’язок, Військова Присяга, Честь, Відвага  і Беззастережне Служіння Вітчизні. Ці традиції закладені в культурі нашого народу, у воєнно-патріотичному вихованні, закріплені в законодавстві України. Головною метою таких  традицій і законів є підтримка впевненості суспільства в тому, що кожен хто стояв на захисті  інтересів своєї держави під час воєнних(бойових) дій - буде належно відзначений, навіть якщо загине на полі бою. Така впевненість суспільства є основним критерієм обороноздатності країни. Бо добре воює за свою країну лише той, хто впевнений, що країна його не забуде.

За обставин, коли статус «Ветерана Війни - Інваліда Війни», надається будь яким особам що не мають до війни(бойових дій)  ніякого відношення, ні про яку впевненість захисника вітчизни, воїна, у збереженні його статусу – мови бути не може.

Чому тоді не надати «чорнобильцям», цим безумовно потребуючим уваги суспільства людям, наприклад статус «Народних депутатів»??? Бо вони мають до нього таке ж відношення як і до статусу «Інвалідів Війни». А саме - взагалі ніякого відношення не мають.

General

Права людини 1542 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

ТЕЛЕФОННИЙ ДОВІДНИК ХРИСТИЯНИНА

Прочитай цей список і подзвони туди, куди тобі потрібно: При появі втоми телефонуй Матвія 11,28-30. При появі хвилювання телефонуй Матвія...

Корисні Поради/Повчальні

Українські заробітчани в країні кориди

Українські заробітчани в країні кориди    На Великодні свята багато українців, які виїхали на закордонні заробітки, намагаються...

Культура/Суспільство

Чому Україна залишиться без інвестицій

Автор: Володимир Лановий Український виробничий капітал сформувався в основному за 70 років утопічного соціалізму і частково за період перед...

Бізнес/Економіка

Страшні слова, коли вони мовчать…

Автор: Максим Воробей Страшні слова, коли вони мовчать Коли вони зненацька причаїлись, Коли не знаєш, з чого їх почать Бо всі слова...

Історія

« Скелі Довбуша»

Сюди ніколи не заросте стежина. Як на прощу, кожен день приходять десятки, сотні людей. Перед кожним розкриваєтся дивовижне і хвилююче видовище...

Туризм і дозвілля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.