Меню
Пошук у мережі
Популярні статті
Як змінити мову інтерфейсу у версії Windows 7 (і можливо, Windows 8),
Спосіб встановити LP-пакет на версії Windows 7, котрі не підтримують цю функцію досить простий і не вимагає зміни системних файлів, і для його...
27629 Переглядів
Що таке вугрова хвороба і "як позбутися прищів"
Ті, хто ніколи не стикався з вугровою хворобою не зрозуміють, які труднощі відчуває людина з прищами і вуграми на обличчі. Центр всіх думок...
23171 Переглядів
Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.
Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква на часи 16 століття формально...
19484 Переглядів
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
13522 Переглядів
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА Автор: О. І. Дворчук Черкаський національний університет імені Богдана...
12702 Переглядів
Реклама 2
New blog posts
Статистика сайту
Ветерани війни - без війни
by Guest on Jul 19, 2013
На протязі останніх років все частіше виникають ситуації, коли зміни та доповнення до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII тільки погіршують становище у сфері захисту прав ветеранів війни. Зміст таких змін іноді суперечить самому поняттю «захисту ветеранів війни». А недоліки, що стають помітними лише в процесі втілення цих змін та доповнень на практиці, не дають гарантій збереження і самого статусу «Ветеран Війни». Такі недоліки у існуючому законодавстві є неприпустимими, оскільки нівелюють саме поняття «Ветеран війни», підривають основи державних гарантій та соціального захисту цього статусу.
Так частину 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» згідно із Законом N 1770-IV ( 1770-15 ) від 15.06.2004 було доповнено пунктом 9, яким встановлюється право отримати статус «Інвалід Війни» для осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.
При цьому законодавець не враховує, що Закон до якого внесено ці зміни, носить спеціальний характер, направлений на захист статусу, прав та соціальних гарантій саме Ветеранів Війни. Тобто, статусу саме тих осіб, які мають відношення до воєнних чи бойових дій. Осіб, що приймали участь у бойових діях або знаходились чи постраждали за інших обставин на територіях де в цей час відбувались воєнні дії.
Бо для інших осіб, які теж є інвалідами, існують інші статуси не пов’язані з війною чи боєвими діями, передбачені іншими Законами України. В тому числі і для військовослужбовців та цивільних громадян, що були залучені до складу формувань Цивільної оборони під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Так, для військовослужбовців, які отримали інвалідність внаслідок участі в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи існує Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» . Статтею 11 цього Закону встановлено: умови, норми і порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ) і цим Законом.
Для цивільних осіб статуси «Інваліда з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи» передбачені статтями 10, 11 і ч.3 статті 12 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року N 796-XII).
Тобто, отримання статусу інваліда для цих категорій громадян, що саме і могли бути залучені до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи – вже передбачене діючим законодавством, а саме: Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року N 796-XII).
Доповнення ч.2. ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пунктом 9 не призвело до поліпшення соціального захисту самих «Ветеранів Війни». Воно призвело лише до одного наслідку:
- вказаними доповненнями надається право отримати статус «Ветерана Війни-Інваліда Війни» тим особам, які ніколи не приймали участі в війнах, бойових діях, не є постраждалими на територіях де в цей час велись бойові дії. Цим самим підмінюється самі поняття «Ветеран Війни», «Інвалід Війни», «Учасник Бойових Дій», «Учасник Війни», як особливий статус людини, що виконувала воєнні завдання поставлені державою.
Усім відомо, якої масовості набуло свого часу фальсифікування статусів «Ліквідатора Чорнобильської катастрофи». Які багатомільйонні збитки поніс від цього державний бюджет України – можна лише здогадуватись. Це стало можливим завдяки недосконалості діючого законодавства у цій сфері, що надавало змогу отримати фальшивий статус. І навіть зараз, після того як багатьом громадянам фальшиві статуси «ліквідаторів» було скасовано – загальна кількість «чорнобильців» складає по Україні більше 3 мільйонів.
Зі статусом «Інваліда Війни» до останнього часу таких проблем не існувало, бо його отримання вимагало чіткого критерію – причинний зв’язок настання інвалідності з реальними воєнними(бойовими) діями. Цей критерій був ефективним засобом проти фальсифікацій цього статусу.
Але історія повторюється – фальсифікації тепер стали можливими саме завдяки введенню зазначеного пункту 9 до ч.2 ст.7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». На цей час кількома районними судами Київської області (Ірпінський, Згурівський і ін.) масово практикується перетворення Інвалідів Чорнобильської катастрофи на Інвалідів Війни. Кожен бажаючий може у цьому впевнитись зайшовши до інтернету, та вивчивши бази судових рішень з цього питання. Інвалідами Війни масово стають: кухарки, продавці автолавок, працівниці почти, інші цивільні особи що працювали в «зоні відчудження» за власним бажанням. Такі судові рішення вже налічуються сотнями по кожному з цих судів. Деякі підприємисті особи вже поставили штампування таких позовів в інтернеті на потік, і мають з цього чималий зиск. Тим більше, що відкрита «ціна питання» - всього 1500 доларів. Надаються навіть гарантії стовідсоткового задоволення судом позову. Звідки така впевненість успіху – можна тільки здогадуватись.
В кожному суспільстві завжди підтримувались традиції поваги і пошани по відношенню до Ветеранів Війни. До тієї категорії людей, чиє життя пов’язане з такими поняттями як: Військовий Обов’язок, Військова Присяга, Честь, Відвага і Беззастережне Служіння Вітчизні. Ці традиції закладені в культурі нашого народу, у воєнно-патріотичному вихованні, закріплені в законодавстві України. Головною метою таких традицій і законів є підтримка впевненості суспільства в тому, що кожен хто стояв на захисті інтересів своєї держави під час воєнних(бойових) дій - буде належно відзначений, навіть якщо загине на полі бою. Така впевненість суспільства є основним критерієм обороноздатності країни. Бо добре воює за свою країну лише той, хто впевнений, що країна його не забуде.
За обставин, коли статус «Ветерана Війни - Інваліда Війни», надається будь яким особам що не мають до війни(бойових дій) ніякого відношення, ні про яку впевненість захисника вітчизни, воїна, у збереженні його статусу – мови бути не може.
Чому тоді не надати «чорнобильцям», цим безумовно потребуючим уваги суспільства людям, наприклад статус «Народних депутатів»??? Бо вони мають до нього таке ж відношення як і до статусу «Інвалідів Війни». А саме - взагалі ніякого відношення не мають.
Заява Редакції
Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.
Українська музика рокeрує
Most Recent Articles
- Jan 27, 2014 Звичайний фашизм? або Два дні на барикадах by DGoarrytor
- Nov 30, 2013 Єврейські та українські канадці вшановують жертви Голодомору в Радянській Україні by Guest
- Nov 28, 2013 Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) висловлює свою підтримку екс-прем'єру Юлії Тимошенко by Guest
- Mar 29, 2013 Рейдерська атака від Анатолія Родзинського. Як це було? by Guest
- Dec 14, 2012 ОРГАНІЧНЕ ВИРОБНИЦТВО В УКРАЇНІ ТА ЙОГО ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ by Guest
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
HTML block #1
Random Articles
Україна як місце для бізнесу: між Ліберією і Болівією
Автор: Анастасія Зануда Згідно із рейтингом Світового банку ведення бізнесу в Україні ускладнилося, але в оцінках ще не враховано наслідки...
Час тверезіти
Час тверезіти Автор: Ольга Жила Фото: muslib.ru Рок-співак Юрій Шевчук не приховує своєї залежності від спиртного Столичні Анонімні Алкоголіки...
Прес-випуск: Ситуація на ринку праці у Глибоцькому районі
За допомогою у пошуку роботи до Глибоцького районного центру зайнятості впродовж вересня п.р. звернулося 104 не зайнятих трудовою діяльністю...
Берестейська унія 1596 року
Автор: Брицький Владислав З моменту розколу християнства 1054 року на...
Література криз не знає
Автор: Інна КОРЧУК Львівські письменники та видавці підбили підсумки літературного року, що минув. Разом із активними читачами вони намагались...
Actions
Повідомлення
Very Bottom Block Position
Ваше оголошення тут
Пишіть admin@ezreklama.com
Реклама 3
Новини
Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади
Nov 8, 2015
Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →
Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі
Nov 8, 2015
Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта" де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →
ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів
Sep 6, 2014
Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →