Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

ЮВЕНАЛЬНА ЮСТИЦІЯ. ПЕРЕСПЕКТИВИ ВВЕДЕННЯ В УКРАЇНІ

by Guest on Nov 28, 2012


Актуальність теми зумовлена нещодавнім впровадженням системи ювенальної юстиції, та суспільний резонанс, що вона викликала. Негативні тенденції, що спостерігаються в інституті сім`ї та наростаюче втручання міжнародних організацій в суспільну сферу життя країни.
Мета статті розгляд процедури введення ювенальної юстиції на території України, аналіз досвіду її застосування в країнах Європи та США. Розгляд та впровадження альтернативних ідей щодо боротьби з малолітньою злочинністю. Об’єктом дослідження виступають відносини, що виникають в процесі реалізації державою принципів ювенальної юстиції.
До завдань дослідження входить:
-вивчення та аналіз зарубіжного досвіду функціонування ювенальної юстиції;
-розробка альтернативних рішень на противагу застосування системи ювенальної юстиції;
Наукова стаття може мати практичне застосування, у разі впровадження державною курсу на зменшення кількості випадків скоєння злочинів неповнолітніми, за умови відмови від західної моделі ювенальної юстиції. У роботі містяться приклади наслідків функціонування даної системи та шляхи недопущення відповідного сценарію для України.
В сучасному світі спостерігаються тенденції до все більшого одержавлення дітей. За фактом держава бере на себе основний обов’язок виховання дітей через дитячі садочки, школи, табори. В статті будуть розглянуті основні риси втілення державою свого права на виховання своїх (одержавлених ) дітей. Головним інструментом якого є ювенальна юстиція .
Розрізняють ювенальну юстицію в широкому і вузькому розумінні: у вузькому - це спеціалізована гілка судової системи; в широкому - це сукупність правових механізмів, призначених для забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, що реалізуються системою державних і не державних органів, установ і організацій.
В основу ювенальної юстиції лягає прийнята ООН «Конвенція про права дитини». У 2009 році в Україні був прийнятий закон про загальнодержавну програму щодо реалізації Конвенції OOH про права дитини.
Для отримання траншів МВФ уряд України підписав низку Європейських угод, в які входить і зобов'язання про впровадження ювенальної юстиції.
Тим не менш, концепція реформ з указу президента України В. Януковича «Про Концепцію розвитку крімінальної юстіції щодо неповнолітніх в Україні» цілком співвідноситься з поняттям ювенальної юстиції.
Ювенальна юстиція в експериментальному режимі діє в Україні - незважаючи на те, що законодавча база все ще не готова. Канадський уряд нібито проводить пілотний проект в Полтавській області.
Тож, кому це потрібно?
По-перше, ключовий «ювенальний» документ - Конвенція ООН про права дитини - намертво вписана в наш Сімейний кодекс. Ще в 2006-му році були прийняті норми (ст.13), згідно з якими ратифіковану Україною міжнародне законодавство є частиною вітчизняного законодавства
У статті 164 Сімейного кодексу прописані підстави для позбавлення батьківських прав.
З впровадженням ювенальної системи, як вже говорилося вище, в країні буде відкрита нова служба, яка займатиметься виключно наглядом за дотриманням прав дітей. Зараз вже робляться певні дії по реалізації цієї концепції.
На території європейських країн Ювенальна юстиція встигла успішно втілитися в життя та принести перші плоди. За фактом вона стала типовою машиною по вилученню дітей із сімей. Однією з головних причин вилучення дитини на Заході є бідність. Так у Німеччині в 2008 році вилучено з сімей 70 тисяч дітей. 3а 10 років у Франції - 2 мільйони. 9 з 10 - з причини низького матеріального достатку. У Росії та Україні більшість сімей не є достатньо матеріально забезпеченими. І більшість багатодітних сімей перебуває на межі бідності.
Діти, при найменшому порушенні їх прав зі спокійною совістю, дзвонять в ювенальної поліцію і скаржаться на своїх батьків, і поліція, особливо не розбираючись, може за це заарештувати батьків, накласти на них штраф, або навіть посадити в тюрму.
В цілому ювенальна юстиція яскраво виражає в собі всі сучасні тенденції сімейного розвитку: ослаблення сімейних зв'язків, розподіл дітонародження і материнства, звільнення жінки від сім'ї і, як кінцева мета, одержавлення дітей. Виходить, що утопія Платона стає реальністю
Тож, замість того, щоб вводити систему ювенальної юстиції, як реакцію на дитячу злочинність, краще піти шляхом профілактики.
- Відкрити масово спортивні секції, гуртки, будинки творчості. ізостудії і т.д.
- Проводити в школах і вузах роботу засновану на вихованні моральних цінностей, патріотизму, духовності.
- Захистити дітей від потоку низькопробної кіно і теле продукції, яка пропагує насильство, розпуста, пияцтво, принципи суспільства споживання, де ось главу кута ставляться гроші, бездушність і продажність. Згідно з даними соціологічного дослідження кандидата психологічних наук А. Дроздова (Інститут психології імені Г. Костюка АПН України), 58% молоді прагнуть копіювати поведінку телегероїв, здебільшого з іноземних фільмів, а 37,3% молоді готові вчинити протиправні дії, беручи приклад з негативних телегероїв.
Тому на даному етапі Концепція розвитку кримінальної юстиції для неповнолітніх вимагає певного доопрацювання. Треба провести більш широке громадське обговорення із залученням незалежних недержавних організацій, юристів, педагогів, вчених, експертів, релігійних діячів.
Система ювенальної юстиції - наддержавна структура при ЮНІСЕФ, фінансується фондом Сороса і фондом Фонд Організації Об'єднаних Націй медіамагната Теда Тернера, активно реалізовують в Європі і на пострадянському просторі принцип "Золотого мільярда", тобто скорочення кількості живуть на планеті в п'ять разів.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА


1. Указ президента Украины № 597/2011 «Про Концепцію розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні»
2. Закон Украины «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року».
3. Приказ Министерства юстиции Украины от 16.03.2010 N 198/7 «Про утворення робочої групи»
4. Приказ Министерства юстиции Украины от 27.05.2010 N 491/7 «Про утворення робочої групи»
5. Интервью с Ю. Павленко, уполномоченным президента по правам детей в Украине.
6. О принципах современной политики в области семьи и демографии* : препринт WP14/2010/03 [Текст] / Л. Г. Ионин ; Гос. ун-т – Высшая школа экономики. – М.: Изд. дом гос. ун-та – Высшей школы экономики, 2010. – 60 с. – 150 экз.
7. http://sd.net.ua/2012/07/12/yuvenalnaya-yusticiya-i-ukraina.
8. http://society.lb.ua/education/2011/04/05/91240_pochemu_ukraintsi_boyatsya_yuvenalno.html
9. http://newvesti.info/tag/yuvenalnaya-yusticiya/
10. http://zn.ua/POLITICS/yuvenalnaya_yustitsiya_nechetkie_opredeleniya_privodyat_k_mifam-102739.html
11. http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2011/04/17/764676.html

 

General

Права людини 1146 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Про різницю між сполучниками "І", "Й", "ТА&qu

Автор: Олександр Пономарів Про українські фонетичні таблиці для Міжнародного фонетичного алфавіту Kонструкції типу "зроби собі", "з'їж собі"...

Лінгвістика

Поганий настрій - це корисно!

Поганий настрій - це корисно! У Вас поганий настрій? Не переживайте! Науковці твердять, що це корисно. Австралійський експерт із психології...

Здоров'я

Сексуальна одержимість

Сексуальна одержимість   Автор: Наталія ДРУЖБЛЯК Канадські вчені встановили пікантну наукову істину. Виявляється, патологічну...

Здоров'я

Чаювати – здоров’я набувати

Чаювати – здоров’я набувати Автор: Людмила ПОЛЕВСЬКА Чаювання дарує людині не просто задоволення, а й величезну користь....

Здоров'я

Любов по-російськи, або: Путін заговорить українською

Автор: Богдан Кушнір "Чи не хоче російський прем'єр приїхати до Києва і зробити новий крок для покращення наших взаємини? Для початку,...

Міжнародні відносини

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.