Меню
Пошук у мережі
Популярні статті
Як змінити мову інтерфейсу у версії Windows 7 (і можливо, Windows 8),
Спосіб встановити LP-пакет на версії Windows 7, котрі не підтримують цю функцію досить простий і не вимагає зміни системних файлів, і для його...
27810 Переглядів
Що таке вугрова хвороба і "як позбутися прищів"
Ті, хто ніколи не стикався з вугровою хворобою не зрозуміють, які труднощі відчуває людина з прищами і вуграми на обличчі. Центр всіх думок...
23185 Переглядів
Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.
Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква на часи 16 століття формально...
19491 Переглядів
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
13531 Переглядів
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА Автор: О. І. Дворчук Черкаський національний університет імені Богдана...
12732 Переглядів
Реклама 2
New blog posts
Статистика сайту
Любов з кулаками
by Guest on Sep 29, 2009
Любов з кулаками
Масштаби домашнього насильства в Україні
Автори: Марічка Набока, Надія Шерстюк
Майже 90 000 українців регулярно застосовують фізичну силу стосовно своїх рідних та близьких - такі дані наводить Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту. За 7 місяців цього року до міліції надійшло 50 000 скарг від жертв домашнього насильства.
Офіційні дані щодо проявів насильства в українських сім'ях - лише верхівка айсберга, констатує голова департаменту Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту Елла Ламах.
Насправді тих, хто полюбляє "повиховувати" свою дружину, дітей або навіть чоловіка за допомогою стусанів - мінімум удвічі більше, повідомляє "Радіо Свобода".
Головною причиною такого явища Ламах називає звичаї, від яких не можуть і не хочуть відмовлятися деякі прихильники "твердої руки".
"Скільки є таких, які просто живуть у насильстві, не помічаючи його або соромлячись цього, і не кажуть про це вголос. Усе пов'язано зі стереотипами, жахливими традиціями. 21-е століття - а ви собі не уявляєте, скільки сімей дозволяють собі бити дітей, жінок. До чоловіків теж застосовують насильство, це більше психологічне, економічне насильство", - додає Ламах.
За 8 місяців цього року лише в Києві співробітники правоохоронних органів виявили 2 225 осіб, які вчинили насильство у родинах, - розповідає Ігор Корецький, головний спеціаліст зв'язків з громадськістю головного управління МВС у місті Києві.
"Минулого року ця цифра становила 2001. Зараз всього на обліку перебуває 4205 таких осіб, складено 2973 адміністративних протоколи", - зазначив Корецький.
35-річна киянка Олена 10 років прожила у шлюбі зі своїм чоловіком - громадянином Болгарії. Спершу, каже жінка, - жили "душа в душу", проте після народження дитини поведінка чоловіка різко змінилася. Він почав пити і бив свою дружину.
"На перший день народження мого сина я потрапила в лікарню з переломом ребер, розривом легенів, струсом мозку і численними синцями. Я не змогла цього забути чи вибачити, хоча з чоловіком продовжувала жити заради дитини. Зараз ми вже не живемо разом. Він мені погрожує, що забере сина", - розповідає Олена.
До органів Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту на місцях зареєстровано 50 912 звернень (за 7 місяців 2009 року) з яких:
40447 звернень щодо насильства стосовно жінок та 10465 звернень - насильство над чоловіками. З загальної кількості звернень щодо насильства в сім'ї:
- 17203 (52,7% від загальної кількості) - звернення з приводу фізичного насильства;
- 12840 (39,3% від загальної кількості) - звернення з приводу психологічного насильства;
- 2551 (7,8% від загальної кількості) - звернення з приводу економічного насильства;
- 37 (0,1% від загальної кількості) - звернення з приводу сексуального насильства.
Такі дані були озвучені заступником міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Тетяною Кондратюк
Особливо актуальною ця проблема є для маленьких містечок і сіл, зазначає керівник рівненського проекту "Влада і громада проти гендерного насильства і дискримінації" Лариса Гунько.
"Ми намагаємося в першу чергу привернути увагу громадськості до того, що насильство не повинне панувати в суспільстві. І якщо ми раніше працювали більше в Рівному і в районних центрах, то зараз намагаємося дійти до "глибинок" у сільській місцевості.
Адже, на превеликий жаль, на селі настільки зараз терпиме ставлення до того, що це ніби нормально, що в сім'ях проблеми вирішуються насильницьким шляхом", - каже Гунько.
"Зараз почали звертатися жінки з дальніх сіл з такими безпрецедентними випадками, коли палять хату, коли чоловік може вдарити сокирою сина, який кинувся захищати матір...
Коли жінки з трьох сусідніх хат кладуть дітей спати одягнутими і дивляться, чий чоловік прийде перший, підніме скандал і бійку, тоді вони піднімають дітей - і до сусідки, яка також готова в будь-який час здійняти дітей і піти вночі до сусідки", - розповідає про реалії життя Лариса Гунько.
Чоловіча проблема
За неофіційною статистикою, дві з трьох українських жінок ставали жертвами домашнього насильства. Хоч і меншою мірою, але чоловіки також потерпають від насильства у сім'ї.
За даними Міністерства у справах сім'ї та молоді, за цей рік від жінок надійшло 40 тисяч скарг, а від чоловіків вчетверо менше. Подібна картина спостерігається і у Сполучених Штатах.
Гарвардська медична школа провела дослідження. Вони опитали 11 000 осіб, і 28% жінок сказали, що в ті чи інші часи вони потерпали від насильства. Певна кількість чоловіків, значно менша, звичайно, 11%, також запевнили, що вони потерпали від насильства з боку їхніх дружин. Загалом приблизно 850 тисяч чоловіків у США зазнали насильства з боку жінок.
Де шукати допомоги
Якщо людину б'ють у сім'ї, вона має право викликати дільничного інспектора міліції, який зобов'язаний скласти протокол. Також дільничний дає направлення на експертизу.
Із цим направленням і паспортом можна йти до медичної установи і засвідчити побої. Експертиза безкоштовна. Якщо її висновки засвідчать тілесні ушкодження (середнього ступеня або тяжкі), міліція мусить порушити кримінальну справу. І потім суд.
Згідно з його рішенням, правопорушник може навіть сісти за ґрати. А його жертва на час розслідування має право на притулок, розповідає голова департаменту Міністерства у справах сім'ї та молоді Елла Ламах.
"Є притулки для жертв насильства при Центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. За Законом "Про попередження насильства в сім'ї", всі ці структури повинні надавати допомогу безкоштовно. Найголовніше не побоятися і звернутися туди", - пояснює Ламах.
Україна, одна з перших держав колишнього Радянського Союзу, ухвалила закон "Про попередження насильства в сім‘ї". Це сталося ще 8 років тому.
Однак, як зазначають правозахисники, головна хиба цього закону в тому, що жертва насильства має не тільки заявити, а й довести, що проти неї скоїли злочин. А за кордоном, навпаки, звинувачений мусить доводити, що він не розпускав руки.
Автори: Марічка Набока, Надія Шерстюк, "Радіо Свобода
На фото: Чемпіонка світу та Європи з боксу Аліна Шатернікова закликала українок не терпіти домашнє насильство. Така соціальна реклама ООН з’явилась на біллбордах країни ще влітку. Фото ООН
Джерело: Українська правда. Життя. http://life.pravda.com.ua/problem/4ac1c5abd6d59/
Заява Редакції
Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.
Українська музика рокeрує
Most Recent Articles
- Jan 27, 2014 Звичайний фашизм? або Два дні на барикадах by DGoarrytor
- Nov 30, 2013 Єврейські та українські канадці вшановують жертви Голодомору в Радянській Україні by Guest
- Nov 28, 2013 Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) висловлює свою підтримку екс-прем'єру Юлії Тимошенко by Guest
- Jul 19, 2013 Ветерани війни - без війни by Guest
- Mar 29, 2013 Рейдерська атака від Анатолія Родзинського. Як це було? by Guest
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
HTML block #1
Random Articles
Життя з ВІЛ-позитивним: міцний шлюб і здорова дитина
Автор: Ірина Федорів Марина понад 8 років залежала від наркотиків. Одного дня вона вирішила, що або вмре, або вилікує цю хворобу. У центрі...
Митрополит Андрей Шептицький та євреї: етично-історичний аналіз
Мирослав МАРИНОВИЧ, віце-ректор УКУ Доповідь на симпозіумі про Митрополита Шептицького в Інституті східнохристиянських студій ім. Митрополита...
Ботокс — зброя проти зморщок
Автор: Ірина Кушинська Пані - у паніці: з’явилася перша зморщечка. Що робити?! Ліфтинґ, ботокс, кругова підтяжка — будь-що, негайно, аби...
"Псевдосвятість" вічних цінностей
Празник! Вже саме те слово чого вартує! Аж у роті одразу збирається слина, а ніс зворушують тонкі уявні аромати вудженої шинки, ковбаси,...
Люблінська унія
Автор: Олена Крикун Передумови Люблінської унії. Грунт для останньої унії між Польщею та Великим князівством Литовським визрівав від початку...
Actions
Повідомлення
Very Bottom Block Position
Ваше оголошення тут
Пишіть admin@ezreklama.com
Реклама 3
Новини
Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади
Nov 8, 2015
Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →
Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі
Nov 8, 2015
Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта" де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →
ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів
Sep 6, 2014
Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →