Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Інтернування українців в Канаді та український Голодомор

by Guest on Sep 2, 2011

            “Я не мав жодної ідеї про інтернування українців в Канаді. Перший раз я почув про це в час літнього курсу...”;  “Мені було відомо, що в історичному минулому був голод, але я не усвідомлював, що це був геноцид...”;  “Я з нетерпінням очікую, щоб ... більш детально вчити моїх студентів про Голодомор та інтернування...” – такі позитивні відгуки отримав проведений в першій половині липня цього року двотижневий курс (Summer Institute) при Манітобському університеті та його організатори та інструктори – професори Денис Глинка та Орест Цап. Завдяки вдалому методичному плануванню, вмілій організації та проведенні лекцій-занять курс під назвою «Соціальна справедливість: як навчати про інтернування українців в Канаді та український голодомор», судячи з відгуків його учасників, був надзвичайно цікавим, захоплюючим та успішним. Унікальним було і те, що такого роду навчальний курс (вартість курсу 6 кредитів) в Північній Америці було сплановано та проведено вперше. 

За студентську парту сіли фахівці з дипломами бакалавра, студенти університетів, серед них – студенти Манітобського університету (Arthur Mauro Centre for Peace and Justice), які працюють над докторськими дисертаціями, бібліотекар з університету штату Конектикат (США). Завданням курсу було в ході щоденних інтенсивних сесій на базі двох прикладів (канадійського і європейського) дослідити значення понять соціальна справедливість, геноцид та тоталітаризм. За основу було взято інтернування (позбавлення свободи) українців в Канаді в роки Першої світової війни  та Голодомор в Україні в 1932-33 роках. Історичні події, факти, відтворені в різних видах мистецтва (одним з прикладів є вмисне підготовлене українське видання книги Д. Орвелла (G. Orwell) «Колгосп тварин» (Animal farm), завдяки сучасній технології, мідії, вдалому поєднанню інформативних відомостей з практичними заняттями, використанню різних педагогічних методів викладу матеріалу дало унікальну можливість для дослідження та аналізу жахливих та страшних історичних подій з навчально-освітньої перспективи. Заздалегідь добре продумані два тижні занять були методично сплановані так, що доведена до учасників курсу щоденна інформація в кінцевому результаті відтворила цілісну картину досліджуваних подій.  

Перше заняття під назвою «Речі не завжди є такими, якими вони здаються з першого погляду» (на основі аналізу «Урочистої увертюри 1812» П.Чайковського та вияснення  профeсором Д.Глинкою її багатокультурного нашарування), знайомство з методом загального аналізу об’єкту (з відстані та зблизька), що нині є можливим завдяки сучасній технології, застосування методу критичної оцінки факту дало можливість учасникам збагнути педагогічний підхід при викладі теми і її сприйманні та вивченні. Необхідною в процесі роботи виявилась інформація про види технології ХХІст. та можливості сучасної мобільної технології, з якими ознайомили учасників курсу професори Д.Глинка та О.Цап.

В час роботи сесії її учасники мали можливість послухати д-ра Джона Вейнс (John Wiens) з темою про значення поняття соціальна справедливість. Тему «Чому і як вчити про соціальну справедливість» порушив проф. Кен Осборн (Кеn Osborne). Д-р Олег Ґерус дав огляд історії України та історії українців в Канаді, д-р Любомир Луцюк (шляхом телеконференції) ознайомив учасників з інтернуванням українців в Канаді, відомості про український Голодомор (через SKYPE) дала Валентина Курилів. Логічним доповненням почутого стало відео-інтерв’ю зі скульптором Романом Ковалем, автором меморіалу жертвам Голодомору перед будинком Міської Ради в м. Вінніпеґ, фільми про порушені історичні події минулого –  «Ніхто не забутий»,  «Воля має ціну» та найновіший документальний фільм режисера Юрія Лугового «Окрадена земля» (Genocide Revealed), після якого слідувала (через SKYPE) презентація д-ра Романа Сербина «Голодомор та Рафаел Лемкін».  

В ході роботи навчального процесу учасники курсу мали можливість ознайомитись зі зразками унікальної радянської пропаганди – музичними композиціями, метою яких було пропагування радянського способу життя, “успіхів”  та “досягнень” Радянського Союзу в галузі сільського господарства та промисловості, в той час, як мільйони людей помирали від голоду. 

Дуже важливою та ефективною виявилась презентація «Мистецтво та соціальна справедливість» д-ра Джоани Блак (Joanna Black), яка, використовуючи зразки образотворчого мистецтва, фотознімків, плакатів, взяла присутніх в подорож в минуле.
З місцем досліджуваних та споріднених з ними тем в навчальних програмах державних шкіл Манітоби присyтніх ознайомили Вал Ноузворті (Val Noseworthy) та Линда Коннор (Linda Connor).

Надзвичайне враження на присутніх мав перегляд першого документального відеофільму про український Голодомор, випущеного в провінції Квебек в співпраці з Тарасом Гукалом під назвою «Невідомий Голокост» та фільм «Жнива безнадії» (Harvest of Despair) Юрія Лугового та Славка Новицького.

На зустріч з учасниками курсу було запрошено і політика, який ознайомив присутніх з процесом визнання урядом Канади Голодомору в Україні як Геноциду в 2008 р. Це член парламенту, українець за походженням – Джеймс Базан (James Bezan). Саме він запропонував та доклав всіх зусиль для того, щоб узаконити  Bill C-459.
Логічним завершенням курсу став «Заповіт» Т.Шевченка, який вважається зразком борця за людські права та соціальну справедливість. 

Літній курс був частково спонсорований Фондом при Манітобському університеті, призначеним для запровадження нововведень (University of Manitoba Innovations Fund), Фундацією ім. Т. Шевченка та при підтримці Українського Центру при Манітобському університеті.

Додаткову інформацію про літній курс при Манітобському університеті можна дізнатися з замітки, поміщеної в Free Press (інтернетна адреса – http://www.winnipegfreepress.com/local/teaching-kids-about-the-horrors-of-life-125259354.html .

Підготовила Г. Кравчук

 

Д-р Д. Глинка, член парламенту достойний Д. Безан, д-р О. Цап


В час робочої сесії в університетській комп’ютерній лабораторії


Груповий фотознімок учасників літнього курсу

Д. Глинка та О. Цап з В. Ноузворті після її презентації

Права людини 1232 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Голова розколюється навпіл...

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК «Нелікована мігрень – пряма дорога до інсульту», – попереджають медики Від мігрені страждає...

Здоров'я

Шийний остеохондроз

Шийний остеохондроз - це, на жаль, досить поширене захворювання, яке псує життя тисячам людей. При цьому багато хто з тих, хто страждає цією...

Здоров'я

Шевченко визнаний найкращим гравцем матчу Динамо-Інтер

Шевченко визнаний найкращим гравцем матчу Динамо-Інтер Форвард київського Динамо Андрій Шевченко визнаний найкращим гравцем матчу Динамо - Інтер...

Спорт

«Не п'яний я – лише понюхав!», «Не винна я – він сам прийшов!»

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК Як жінки обманюють чоловіків, а ті – дурять своїх «половинок».

Цікаво знати

У США померла донька Сталіна - Свєтлана Аллілуєва

Лана Пітерс - більш відома за її колишнім ім'ям Свєтлана Аллілуєва - померла від раку товстої кишки в американському штаті Вісконсін. Їй було 85...

Цікаво знати

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.