Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Заклик до захисту освітян в Україні

by Guest on Jul 10, 2011

Українська  вільна  академія  наук  (УВАН)
у  Канаді
Ukrainian Academy of Arts and Sciences (UVAN) in Canada
235 McGregor St., Winnipeg, Manitoba
Canada R2W 4W5
Tel. (204) 942-5095
E-mail: uvan@mymts.net

Прес-реліс                     10 липня 2011 р.
Для негайного розповсюдження.

                   Заклик до захисту освітян в Україні

     Дирекція й члени Української вільної академії наук (УВАН) у Канаді оцим звертають увагу академіків, педагогів і освітніх діячів демократичних країн на надужиття національних і культурних прав українського населення в Україні, де, від т.зв. освітніх „реформ” і „реорганізацій” Міністерства освіти,  районові влади переходять до чорносотенного переслідування й усування з посад невідповідних владі, виключно українських культурних діячів. Метою цього звернення УВАН у Канаді є представити світовій опінії останні події навколо особи директора Бібрської СЗШ І-Ш ст. ім. У. Кравченко на Львівщині Тараса Шаха, члена УВАН у Канаді.  
     Маємо до діла з незаконними діями влади, пов’язаними з передвиборними політичними утисками та маніпуляціями в Україні, спрямованими проти директора  Бібрської середньої школи, історика Тараса Шаха, та акцією представників партії регіонів, які прийшли до влади у Перемишлянському районі: це голова Перемишлянської райдержадміністрації (РДА) Орест Краєвський та його підопічна Наталія Борщ, керівник районного відділу освіти, які діють під патронатом депутата Верховної ради Петра Писарчука. Метою їхніх акцій є поступове усування з керівних посад національно свідомих українців, щоб на чергових виборах до Верховної ради України 2012 року, через відданих їм керівників, залишитися при владі.
     Ставши головою РДА, О. Краєвський розпочав через підконтрольні йому служби, включно з прокуратурою, різні виснажливі перевірки Бібрської середньої школи  ім. Уляни Кравченко. Так, від 19 квітня до 6 червня 2011 р., з доручення Петра Писарчука, в школі було проведено сім перевірок, у результаті чого було оголошено дві догани директорові цієї школи Тарасові Шахові та провадиться підготовка до звільнення його з посади директора школи. Щоб краще зрозуміти підстави для адміністративного покарання Тараса Шаха, подамо один приклад – наказ відділу освіти Перемишлянської РДА Львівської області з 12 травня 2011р. № 94:

«На виконання подання прокуратури Перемишлянського району від 19 квітна 2011 № 483 вих. № 11 наказую: за формальне неналежне виконання посадових обов’язків оголосити догану 12 травня 2011 року Шаху Тарасу Ярославовичу, директору Бібрської СЗШ І-Ш ст. ім. У.Кравченко.           Керівник відділу освіти Н.Г.Борщ».

     26 травня 2011 Тарас Шах як директор школи виступив у школі зі щорічним звітом перед колективом школи, батьками та представниками громади міста. Конференція визнала працю директора доброю, а також прийняла звернення до голови Львівської обласної ради О.Панькевича з проханням об’єктивного розслідування ситуації на місці та унеможливлення нагнітання напруги через спотворення фактів. Депутатська комісія з питань освіти Львівської обласної ради, розглянувши це питання з виїздом на місце, визнала (протокол № 10 засідання комісії з питань освіти і науки від 15 червня 2011 року) згадану ситуацію «політично упередженою».
     Головне управління освіти і науки Львівської ОДА в листі з 20 червня 2011 р. ( № 8-11/161-Ш) за підписом начальника М.Брегіна, зазначує:

 

«Враховуючи викладене, головне управління освіти і науки зобов’язало  відділ освіти Перемишлянської райдержадміністрації вжити усіх можливих заходів щодо врегулювання конфліктної ситуації, а в    подальшому  – об’єктивно розглядати приводи і підстави притягнення до        дисциплінарної  відповідальності директора школи».

 Однак  підопічні Краєвського  нехтують  згаданою  думкою  М.Брегіна.

 

     Тарас Шах – Заслужений вчитель України, вмілий керівник, який приклав неймовірні зусилля  для побудови школи в Бібрці, здібний педагог, вихователь, методист. Він створив у школі прекрасну картинну галерею, багату бібліотеку та проводив багаторазово конференції, видає багатотиражний  журнал  «Шкільний  дзвіночок», в якому відображено життя Бібрської школи й самого міста.
     На цій підставі Дирекція Української Вільної Академії Наук у Канаді розглянула освітню працю Тараса Шаха для своєї держави й прийняла його в члени Академії. 
     Ми вважаємо, що переслідування особи Тараса Шаха, директора Бібрської середньої школи, та намагання усунути його з посади директора не має нічого спільного з його адмініструванням школи та з його громадською працею, а є звичайним політичним тестуванням дальших планів владної партії регіонів нечесно виграти вибори до Верховної ради й продовжувати свою антидержавну й антиукраїнську роботу.
     Тепер слово за Головним управлінням освіти і науки Львівської області, чи воно дозволить диверсії трьох осіб – О.Краєвського, Н.Борщ і П. Писарчука, що репрезентують регіональну владу в Києві, зневажити чесність людини, відданої своїй професійній роботі, зневажити престиж Львова й зневажити за кордоном ім’я України задля запевнення партійних посад трьом особам та продовження в Україні небезпечної для неї влади.

                                                                                  За Управу УВАН у Канаді:

                                                        Орест Цап, д-р філософії, професор, президент
Ярослав Розумний, д-р філософії, професор, 1-ий віце-президент

 

Більше

За 26ого вересня, 2011

Політичне звільнення директора Бібрської школи – заслуженого вчителя України

 

Права людини 1124 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Дружба трьох геніїв

Автор: Світлана МУШТЕНКО Гоголь, Щепкін, Шевченко — живучи в одну епоху, не зустрітися і не перейнятися теплою, сердечною дружбою один до...

Література

Часте відвідування солярію може викликати залежність

Дослідження: Часте відвідування солярію може викликати залежність Група американських вчених навела ряд доказів того, що часте відвідування...

Здоров'я

Відеоформати

Відеоформати Aвтор: Ярослав Луцик З кожним днем відеопродукція займає все більше нашого інформаційного простору. Разом із цим розробники...

Комп`ютери

БАД: правда і вигадка

Питання про необхідність і доцільність застосування БАД, в тому числі в педіатричній практиці, є одним з найгостріших питань сучасної медицини....

Здоров'я

Хіба ви гірші за Януковича?

Автор: Брати Капранови Форумчани "Української правди" частенько закидають нам як авторам статей за те, що ми не відповідаємо на...

Корисні Поради/Повчальні

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.