Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Голодомор виявився максимально ефективним для "чистки" украї

by Guest on Jul 9, 2011

Олександр СТРАЖНИЙ, психотерапевт, письменник, автор книжки "Український менталітет" http://gazeta.ua/post/362714

Як Голодомор 1932 - 1933 року вплинув на ментальність українців?

- Ментальність нації формується протягом століть і навіть тисячоліть. Події одного-двох років кардинально змінити її не можуть. Однак Голодомор 1930-х безсумнівно вплинув на світовідчуття українців.

Більшовицька верхівка за допомогою масового голоду на Україні в психологічному плані намагалася домогтися кількох цілей:

по-перше, принизити, розтоптати народ, для того щоб зламати його волю й позбавити здатності до опору;

по-друге, викоренити з українця одну з його головних рис - хазяйновитість;

по-третє, позбавити можливості бути незалежними від влади.

Мета була досягнута - народ пережив колосальне приниження, його охопило відчуття безвиході та пригніченості. Ніяких спроб спротиву режиму аж до "хрущовської відлиги" не було. Індивідуальні господарства зникли, а разом із ними й традиційні українські індивідуалізм та хазяйновитість. Зате у світогляді з'явилася невластива нам риса - схиляння перед царем-батюшкою в образі генсека. Саме те, чого домагався Сталін. Голодомор виявився максимально ефективним для "чистки" української ментальності.

Що змінилося у звичках, установках українців?

- Покоління тих, хто пережив колосальне приниження, мимоволі передало нащадкам такі риси характеру, як песимізм, безвольність, відсутність цілеспрямованості, незацікавленість у продуктивній праці, відчуття залежності від влади, нездатність на останню вплинути або залучити її до відповідальності.

Із цим дуже контрастує світогляд західняків, на території яких Голодомору не було. У порівнянні з жителями східних земель, їм більшою мірою властиві почуття національної та особистої гордості, патріотизму, індивідуалізму, здатність чинити опір владі. У жителів Західної України розвиненіше прагнення до заможності. Не маючи можливості застосувати власну працю в рідному селі чи місті, вони піднімають економіки інших країн.

Які наслідки Великого Голоду для історії та культури України?

- Можна лише припустити, яким шляхом пішла б історія, якби в Україні не було Голодомору. Не виключено: якби Сталін не вдався до такого звірячого експерименту над цілим народом, Радянський Союз існував би досі. Однак СРСР розпався, і до його розпаду доклала свій внесок затаєна ненависть українців до кремлівської влади.

Хлопчикові, у якого на очах батьків принизили, розтоптали, змішали з брудом, дуже важко створити світовий шедевр
А на культуру Голодомор вплинув однозначно негативно. Серед сучасних українських митців вирує епідемія комплексу неповноцінності. Хлопчикові, у якого на очах батьків принизили, розтоптали, змішали з брудом, дуже важко створити світовий шедевр.

Який урок дістала з цього наша країна?

- Українська влада на чолі з президентом Ющенком зробили все можливе, аби про Голодомор заговорили в усьому світі.

У січні 2010 року Апеляційний суд міста Києва розглянув 253 томи доказів умисного "заспокоєння голодом" українців і визнав Сталіна, Молотова, Кагановича, Постишева, Косіора, Чубаря та Хатаєвича винними в геноциді в Україні. І закрив кримінальну справу у зв'язку зі смертю відповідачів. Начебто справедливість встановлено. Аж ніяк. Злочинний наказ віддав Сталін. Проте реалізовували його десятки тисяч виконавців. Їх ніхто за це не засудив. А значить, жодного висновку Україна з цього судового процесу не зробила.

А який урок для світу?

- У вересні 2010-го, за даними ООН, від хронічного голоду страждали 925 мільйонів людей. І це при тому, що в XXI столітті проблема полягає не в нестачі продуктів, а в їх надлишку. Держава, яка не може виробити необхідну кількість продуктів, закуповує їх. Аби вирішити проблему голоду у світі, треба близько 13 мільярдів доларів на рік. Для порівняння: американці та європейці щороку витрачають на корм для собак, кішок та акваріумних рибок приблизно 15 мільярдів доларів.

Тому, якщо правителі, наприклад, Північної Кореї, Гаїті, Конго чи Мозамбіку використовують штучне недоїдання для маніпуляцій зі своїм народом, українці зобов'язані привертати увагу всього світу до таких фактів. Це - наша місія. У цьому - очищення українців від негативної історичної пам'яті

Права людини 917 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Як поводитися з першокласником

Перший клас - це серйозне випробування не тільки для дитини, але і для всієї сім`ї. Від того, яким буде цей перший шкільний рік, багато в чому...

Сім’я і виховання

Американці з'ясували, чому імунна система вагітних не атакує плід

Клітини плоду, що потрапляють в кровотік матері, зазвичай визначаються як чужорідні і знищуються імунною системою. При цьому плацента і плід, що...

Здоров'я

Винекнення козацтва

Територія Південної України, особливо Подніпров'я і Побужжя, й стала місцем, де в XV ст. виникло козацтво, якому судилося посісти важливе місце в...

Історія

В новому світі українству нема місця

В новому світі українству нема місця Автори: Сергій Дацюк, Костянтин Матвієнко У сучасному інформаційному світі інтенсивного контактування...

Політичні оглядачі

New York Times: В Україні продають волосся в сотні разів частіше, ніж

Людське волосся користуються зараз високим попитом у багатих країнах, де воно застосовується для виробництва перук, шиньйонів і для нарощування,...

Культура/Суспільство

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.