Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

ПАРЄ: Україна - одна з найгірших у шануванні прав людини

by Guest on Feb 7, 2011

Парламентська асамблея Ради Європи назвала Україну серед 9 держав зі значними системними недоліками, які призводять до порушень Європейської конвенції з прав людини. Про це йдеться у резолюції, ухваленій ПАРЄ.

Окрім України, структурні проблеми виявили в Болгарії, Греції, Італії, Молдові, Польщі, Румунії, Росії та Туреччині. У Резолюції окремо звертають увагу на "хронічне невиконання рішень національних судів", яке називають широко поширеним в Україні та Росії, а також на незаконне утримання під вартою та надмірну його тривалість в Україні, Росії, Молдові та Польщі.

Водночас, голова комітету з юридичних питань та прав людини ПАРЄ та доповідач на засіданні, на якому ухвалили резолюцію, Крістос Пургурідес сказав Бі-Бі-Сі, що ситуація з Україною є однією з найгірших:

"Боюся, що Україна є однією з найгірших країн, якщо говорити про невиконання судових рішень Страсбурзького суду. Нині перед Комітетом міністрів загалом близько 760 рішень стосовно України, які не виконані. Тому моє загальне зауваження - це те, що Україна має зробити дуже багато, перш ніж вона досягне стандартів, які поставлять її у перелік країн, які швидко та ефективно виконують рішення суду", - сказав він.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі пан Пургурідес зауважив, що Рада Європи не вперше критикує те, як в Україні виконують судові рішення: "Поліпшення ситуації є дуже обмеженим, а в деяких сферах поліпшення немає взагалі. Я знаю, що деякі заходи потребують часу на реалізацію та на втілення позитивних результатів. Але, з іншого боку, основна проблема вже існує 11 чи 12 років. Це дуже-дуже тривалий час, щоб не знайти розв'язання проблеми".

Ігор Воскобойніков, юрист, який вже кілька разів вигравав зі своїми клієнтами справи у Європейському суді з прав людини, пояснює, звідки береться величезна кількість невиконаних судових рішень в Україні.

Таких, за його словами, більше половини, і вони стосуються переважно виплат, які мають здійснити державні підприємства, але не мають коштів і при цьому підпадають під дію мораторію на відчуження майна державних підприємств (закон "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна").

"Тобто, якщо Донецькобленерго бабці там такого наробило, що вона, слава Богу, хоч жива залишилась, і по суду їй все присудили, що рідко буває, так от воно лежить кілька років, і воно приєднано до загальної справи стягнень вже на кілька мільярдів гривень з цієї Донецькобленерго", - каже юрист.

Подолати цю проблему, за словами урядової уповноваженої у справах Європейського суду з прав людини Валерії Лутковської, має проект закону "Про гарантії держави щодо виконання рішень суду", поданий урядом на розгляд парламенту 14 січня. За її словами, цей законопроект має змінити систему виконання рішень українських судів державними органами та підприємствами.

"Рішення будуть виконуватися стосовно державних органів максимально протягом 3-х місяців, стосовно державних підприємств відповідно - 9 місяців", -сказала пані Лутковська.

Окрім того, за її словами, цим проектом закону пропонують скасувати ті закони, "які на сьогоднішній день становлять перепони для виконання рішень національних судів, зокрема, мораторій на примусове відчуження майна державних підприємств і мораторій на примусове відчуження майна тих підприємств, які знаходяться в реєстрі підприємств паливно-енергетичного комплексу".

Цей законопроект підготували на вимогу пілотного рішення Європейського суду у справі "Іван Миколайович Іванов проти України". Пілотні рішення ухвалюють, коли йдеться не про окреме порушення прав людини, а про системну проблему. Такою у Страсбурзі називають неефективність судового захисту в Україні.

Втім, поданий урядом законопроект вже розкритикували.

Так, член парламенту Анатолій Гриценко каже, що він звужує надані державою соціальні пільги, що суперечить Конституції. Натомість пані Лутковська, один із розробників законопроекту, вважає це виправданим: "У нас були, наприклад, соціальні пільги, які жодного разу не фінансувалися з державного бюджету, відповідно, коли особа зверталася до суду, стверджуючи, що вона має право на отримання певної соціальної пільги, але їй цю пільгу не надали, особа отримувала рішення суду, але виплачувати ці гроші не було з чого".

Оглядачі "Дзеркала тижня" не виключають, що скасування мораторіїв на відчуження майна низки державних підприємств спростить маніпуляції із державними енергетичними підприємствами.

У те, що законопроект може поліпшити судовий захист в Україні, не вірить і юрист Ігор Воскобойніков. Держпідприємства, за його словами, просто не знайдуть на це мільярди гривень. А резолюцію ПАРЄ він називає далекою від українських реалій: "Вона дуже слабенька - ця резолюція, як і всі інші резолюції за всі ці роки, і вона навіть верхівки айсберга не показує".

Україна вже тривалий час входить до країн-лідерів за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини, а правозахисники прогнозують, що їхня кількість лише зростатиме.

Автор: Дар’я Тарадай, Бі-Бі-Сі, Київ
Бі-Бі-Сі

 

Права людини 818 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Козацька символіка

Козацька символіка на Дніпропетровщині. Автор: Ольга Коломоєць Дніпропетровська область дуже багата на історичні документи, події та інше....

Історія

Ботокс — зброя проти зморщок

Автор: Ірина Кушинська Пані - у паніці: з’явилася перша зморщечка. Що робити?! Ліфтинґ, ботокс, кругова підтяжка — будь-що, негайно, аби...

Мода/Краса

Слова "учбовий" немає в українській мові

Автор: проф. Олександр Пономарів Радіослухачка Оксана запитує, як правильно казати: включити воду для поливання чи пустити воду? І зворотна дія:...

Лінгвістика

Китаєць зумів утримати на собі 26 кілограмів бджіл

Житель Китаю, 42-річний фермер Ван Далінь із провінції Хубей став переможцем конкурсу, в рамках якого бджолярам треба було утримати на своїх тілах...

Цікаво знати

Голова розколюється навпіл...

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК «Нелікована мігрень – пряма дорога до інсульту», – попереджають медики Від мігрені страждає...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.