Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Із Росії з любов'ю :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Із Росії з любов'ю

by Guest on Dec 23, 2010

 

Масові безпорядки в Росії, які тривають ось уже більше тижня, не лише тримають в напруженні громадськість, але й залишаться об’єктом пильної уваги з боку міжнародного співтовариства, яке уважно споглядає за подальшим розвитком ситуації в країні-правонаступниці сумнозвісної "тюрми народів".

Акції протесту, що розпочалися як своєрідна реакція на смерть одного із російських фанатів внаслідок сутички між російськими вболівальниками та вихідцями із Північного Кавказу, набули наскільки широкого резонансу та поширення, що трактувати їх як звичний "бунт вболівальників", що намагається робити офіційна Москва, стає не лише неможливо, а й безглуздо.

Якщо ще вчора виступи протестуючих носили односторонній характер, то вже сьогодні російські медіа повідомляють про готовність протилежної сторони провести власні акції та пікетування.

Фахівці та аналітики, розмірковуючи над тим, що відбувається в Росії і чим це може бути зумовлено, у своїх коментарях доволі неоднозначні.

Втім, з великою вірогідністю можна стверджувати, що конфлікт став закономірним наслідком цілого ланцюжка взаємообумовлених факторів.

Це і зіткнення на етнічному ґрунті, спричинене відсутністю виваженої національної політики. І закономірний наслідок того соціального напруження, яке характерне для російського суспільства в цілому.

"Газова прокладка" не спроможна вирішити всі соціальні питання й побудувати суспільство загального достатку на основі відносно дешевих "блакитних" доларів.

"Руская глубінка" досі залишається соціально незахищеною, натомість запити "москвичів" продовжують зростати, а ринок праці при цьому у все більшій мірі заповнюється приїжджою дешевою робочою силою.

Водночас, не можна й відкидати фактор 2012 року, коли країна в черговий раз обиратиме собі президента. А щоб вибір був правильний, суспільство необхідно підштовхнути. З цієї причини конфлікт цілком ймовірно міг бути спровокований та свідомо зрежисований російськими елітами, зацікавленими у перемозі певного кандидата.

"Внутрішні ігри" російських патріотів за рахунок країни здатні переключити увагу пересічного виборця на вирішення, здавалось ще вчора, другорядних питань.

В ситуації, коли нація опиняється перед загрозою, критерієм вибору стають не економічні проблеми, а страх та здатність цій загрозі протистояти.

Саме така версія активно мусується в медійному просторі північного сусіда.

Так, директор російського Інституту проблем глобалізації Михайло Делягин зазначає: "Конкуренция между двумя нашими вождями, как и всякая конкуренция, идет в первую очередь за определение повестки дня. Пока там стояли вопросы о защите прав журналистов после избиения Олега Кашина и модернизация, безусловно, лидером был Медведев. … Теперь общество переключилось на проблему обеспечения безопасности человека. А это уже Владимир Путин".

Разом з тим є допис Медвєдєва, що завдяки "Твіттеру" став відомим на цілий світ: "В стране и в Москве – все под контролем. Со всеми, кто гадил, разберемся. Со всеми. Не сомневайтесь". Він може стати свідченням намагання російського президента продемонструвати власну рішучість та міць.

Більш ліберальний порівняно з Путіним Медвєдєв сів у президентське крісло за особистою протекцією першого на період "відпустки" того й тривалий час асоціювався як його бліда тінь.

Кращого ж способу засвідчити власну профпридатність й здатність протистояти викликам часу у Медвєдєва може й не виявитися…

В цілому, можна припустити, що протестний вибух поєднує в собі як певні ксенофобські настрої частини населення, соціальний протест, так і чийсь злий план з метою досягнення визначених політичних цілей.

Як наслідок, конфлікт, що визрівав роками, в кінці-кінців матеріалізувався у цілком конкретні лозунги "Росія для росіян", "Москва для москвичів"…

З цієї причини дивує відносний спокій, з яким спостерігає за подіями нашого найбільшого сусіда офіційний Київ.

Мова звичайно не йде про те, щоб втручатися у внутрішні справи іншої країни, чим, до слова, не гребує Російська Федерація по відношенню до України. Хоча досвідом мирного розв'язання конфліктів українські дипломати могли б поділитися неабияким…

В Росії проживають або постійно працюють десятки тисяч українських громадян. Для них не зайвим було б відчути за собою підтримку власної держави.

В умовах, що склалися, висловлення українською стороною як мінімум стурбованості ситуацією в Російській Федерації видавалося б цілком логічним. Адже за певних обставин постраждати від масових безпорядків в Росії можуть й наші співвітчизники.

По можливості цілком доречним було б надати різносторонню інформаційну підтримку, активізувати діяльність українських консульств в Росії чи сприяти співвітчизникам, за наявності у них такого бажання, у поверненні на батьківщину в зв'язку із загостренням ситуації в країні.

Це лише найбільш прості приклади, які відразу ж спали на думку…

Водночас, ксенофобські настрої, які гостро спалахнули в сучасній поліетнічній Росії, стали ще одним аргументом супроти намагань з боку окремих можновладців та представників проросійськоорієнтованих організацій, ще більше втягнути Україну в російський соціокультурний простір.

Це камінь спрямований у бік всіх, хто прагне входження України у склад Російської Федерації чи мріє про відродження єдиної союзної держави.

Північний сусід переживає важку внутрішню кризу, яка розпочалася далеко не сьогодні. У певному розумінні "вибух", що спричинився в російському суспільстві, можна трактувати і як свідчення кризи та ілюзорності побудови "русского міра", проекту Великої Росії. "Росія для росіян. Москва для москвичів" – ось чого прагне суспільство.

І те, що сьогодні хвиля громадського невдоволення виплеснула у формі молодіжного протесту супроти представників кавказької національності, далеко не означає, що в майбутньому корінне російське населення не постане проти будь-якої іншої народності.

А що, якщо на місці кавказців опиняться українці? Чи не привід замислитися? Чи не привід визначитися нарешті яку державу будувати і куди рухатися?

Водночас, "Росія для росіян" ставить на порядок денний ще одне запитання – що являє собою сьогодні Росія і що служить основою для ідентифікації росіян.

Як відомо, на території Росії проживають представники понад 130 народів. Відповідно ж до статті 65 Конституції РФ до складу Федерації входять 83 рівноправні суб'єкти, у тому числі, 21 республіка, значна частина яких давно мріє про існування власної незалежної держави.

І далеко не факт, що на хвилі міжнаціональної конфронтації ланцюгова реакція не піде далі, і свої держави не закликатимуть "будувати" вже окремі етноси.

Конфлікт в Росії загасне, однак його погашення, як традиційно буває у наших сусідів, не обійдеться без застосування сили.

Це не здолає проблему, а лише переведе її в приховану площину, відтермінувавши на певний час наступне загострення з ще більш деструктивними наслідками.

Водночас, ситуація в Росії має стати наочним прикладом для нашої держави й послугувати приводом для перегляду політики держави у регулюванні міжетнічних взаємин.

Автор: Ігор Дебенко, політолог, Івано-Франківськ, для УП
Джерело: Уkраїнська правда

 

Права людини 865 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Війна та міфи

Автор: Сергій Грабовський "Багатовікова боротьба слов'янських народів за своє існування й незалежність закінчилась перемогою над німецькими...

Історія

«Як Китай роздавить Росію»

Автор: Олександр ХРАМЧИХІН Ця тема виглядає провокативною. Але російські колеги у різних друкованих і електронних ЗМІ багато говорять про цю...

Міжнародні відносини

Чотири думки про те, чому Україна – не Естонія

Автор: Анастасія Зануда Зазвичай в Естонії я починаю відпочивати ще в талліннському аеропорту. Літак пришвартовується виключно до “рукава.”...

Туризм і дозвілля

"Кров і приналежність" має продовження: Іґнатьєв звільнив пр

"Кров і приналежність" має продовження: Іґнатьєв звільнив провідного канадського українця зі свого опозиційного кабінету Автор:...

Політичні оглядачі

Вчені: Частина користувачів Facebook страждають на занижену самооцінку

У науковому журналі Cyberpsychology соціологи з Університету долини Юта, Грейс Чоу (Grace Chou) та Ніколас Едж (Nicholas Edge), спробували...

Наука/Технології

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.