Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Міліція: "Б'ємо, але не всіх"

by Guest on Aug 2, 2010

Автор: Ольга Бурда

Понад 500 000 українців щороку зазнають знущань та катувань з боку міліціонерів - підрахували українські правозахисники.

Вони запевняють, що міліціонери збиткуються майже над кожним, кого затримують та підозрюють у скоєнні тяжкого чи особливо тяжкого злочину.

У міністерстві внутрішніх справ проблему визнають, але мають сумніви у тому, що у міліцейських відділках аж так масово порушуть права людей.

"Вибивання" зізнань

Целофанові кульки на голову для перекривання кисню – то лише невеличка частина із набору методів, якими, як розповів тезка одного з гетьманів України киянин Богдан Хмельницький, з нього вибивали в міліції зізнання у викраденні автомобіля. Хлопця, який вже третій рік перебуває під слідством, від подальших знущань під час допитів, як він каже, врятувала лише спроба самогубства.

Після того, як він, доведений до відчаю болем та приниженнями, збирався поквитатися з життям, тортури припинилися. Вийшовши на волю після заміни арешту на підписку про невиїзд, хлопець розпочав громадську діяльність на захист тих, над ким, як він упевнений, міліція продовжує знущатися, вибиваючи силою потрібні для слідства визнання.

Особливістю громадської організації Центр Захисту прав людини «Свобода», активістом якої є Богдан, він та його колеги називають те, що більшість із них знають про міліцейські тортури не з чужих слів, а самі пройшли через них.

І тому намагаються своїми занннями та свідченнями довести, що багато засуджених отримали великі терміни ув‘язнення, взявши на себе провину за чужі злочини – внаслідок знущань та катувань.

"Таких випадків дуже багато, коли людина засуджена, а за основу беруться свідчення, здобуті злочинним шляхом. Тобто, із застосуванням катувань, з застосуванням тортур. Це і справа Бондаря – людини, яку побили і так поперебивали руки, що він не може ні їсти, ні чогось іншого робити. Ми можемо згадати і справу Олександра Рафальського, засудженого до довічного ув‘язнення. Незважаючи на висновки Організації Об‘єднаних Націй про те, що саме факти катувань мали місце, все одно Рафальський відбуває довічне покарання," - каже заступник голови Центру захисту прав людини «Свобода» Андрій Діденко.

Боротьба за свободу

За статистикою правозахисників, середній людині вистачає півгодини міліцейських тортур, аби вона взяла на себе чужий злочин. Більшість із них, майже 90%, зізнаються упродовж однієї доби.

Родичі Олександра Рафальського розповідають, що навіть під тортурами він не взяв на себе чужу провину. Однак це не врятувало його від довічного ув‘язнення, яке геть змінило життя його матері Тамари Рафальської. Ще кілька років тому вона мала успішний бізнес, нині ж повністю присвятила себе правозахисту, аби допомогти таким, як сама.

Стукаючи - поки що безрезультатно - в усі владні двері, бореться за сина, але часами жалкує, що він не взяв на себе чужого злочину. Думає, може це врятувало б його від довічної в‘язниці.

Т.Рафальсьва: "Ми стільки намикались, що я вже сама була готова підписати ту явку з повинною і навіть зізнатися, що я – Бен-Ладен, якби вони попросили про це. На сьогоднішній день і син вже жалкує, що не підписав ту явку, тому що 9 років виїздити матері за сотні кілометрів до іншого міста… Сумки…торби…гоніння… Я вже не кажу про те, що робиться там, у тюрмі тій."

Міліція частково визнає вину

У міністерстві внутрішніх справ ставлять під сумнів твердження правозахисників про те, що міліцейські знущання є масовими, однак визнають, що проблема існує, і доказом того називають наявність у Європейському суді скарг від засуджених українців, яких, як вони стверджують, катували в міліції.

Європейський суд вже виніс кілька рішень, зобов‘язавши українську владу виплатити компенсації людям за завдану катуваннями та тортурами шкоду.

Радник міністра внутрішніх справ Костянтин Стогній каже, що нове міліцейське начальство, призначене менше, ніж півроку тому, вже оголосило війну знущанням над тими, хто потрапляє до рук тих, хто за посадою мусить охороняти права людей, а не порушувати їх.

Доказом того, що новий міністр серйозно взявся за ту справу, Костянтин Стогній називає арешти цілої низки міліцейських високопосадовців, запідозрених у причетності до катувань та тортур.

Буде краще?

"Службою внутрішньої безпеки порушені кримінальні справи і передані до прокуратури стосовно працівників, які зловживали службовим становищем і які підозрюються в катуванні людей. Міністр поставив задачу, аби не було ніяких чинів, які мали би право це робити безкарно. Про це свідчить хоча б те, що у прокуратуру передані матеріали на таких високопосадовців, проти яких раніше це не робилося," - каже радник міністра внутрішніх справ Костянтин Стогній.

Катування в українській міліції за словами Костянтина Стогнія – проблема давня, і існує незалежно від того, яка політична команда перебуває при найвищій державній владі.

І саме у частих змінах урядів радник міністра бачить головну причину того, що жодна з владних команд досі не змогла не те, що подолати знущання в міліцейських стінах як явище, а навіть засудити причетних до того явища саме за статтею Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за тортури та знущання, а не, як це часто буває, за службове недбальство.

Автор: Ольга Бурда
 Джерело: BBC Ukrainian

Права людини 707 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

ЗУНР і УНР

Автор: Віктор Сосновський 18 жовтня 1918р. -  У Львові виникла Українська Національно Рада з депутатів австрійського парламенту, крайових...

Історія

ООН: За десять років військові витрати у світі збільшилися на 50%

Сьогодні, 24 вересня, 2010 року, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що витрати держав-членів ООН на військові потреби зросли за минулі...

Міжнародні відносини

Рамбутан і гуаява

Любителі екзотичних фруктів, овочів та інших продуктів повинні пам`ятати, що більшість з них наш шлунок може не сприйняти. Додаткові проблеми...

Корисні Поради/Повчальні

Українська діаспора: менталітет «в екзилі»?

Автор: Ірина КИРИЧЕНКО Нашого — асимільованого — цвіту по всьому світу. Це істина, яка гірчить. Уміємо ми розчинитися до гіркоти в...

Культура/Суспільство

Голодомор 1932-1933 років

Автор: Максим Воробей Голодомор 1932-1933 рр. став для українців тим, чим був Голокост для євреїв, і різанина 1925 р. для вірменів. Як трагедія,...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.