Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Виступ президента Світового Конґресу Українців Євгена Чолія 19 червня

by Guest on Jul 3, 2010

          Ваша святосте Патріярше Філарете!
          Блаженніший Патріярше Любомире Гузар!
          Преосвященні владики!
          Всечесніші отці!
          Шановний голово Українського інституту національної пам’яті!
          Український народе!

          У весняні дні 1933 року, коли вся природа пробуджувалася до нового життя, спричинена штучним голодом смерть в Україні косила щохвилини 17 українців, щогодини більше 1,000 українців, а щодня 25,000 українців.
          І все це відбувалося в урожайний рік у країні, знаній у всьому світі як житниця Европи.
          Жертвою нечуваного за своєю жорстокістю злочину — Голодомору 1932-33 рр. — стало близько 10 мільйонів українців.
          Найменш витривалими були старші люди і діти. Вони помирали прямо на вулицях. Восени 1933 року до школи не прийшло від 50 до 70 % українських школярів.
          Римський статут міжнароднього кримінального суду від 17 липня 1998 р. стверджує, що "геноцид" означає дії, що здійснюються з наміром знищити повністю або частково національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку шляхом вбивства членів такої групи; нанесення їм серйозних тілесних ушкоджень або навмисного створення важких умов життя, які б спричинили їхнє повне чи часткове знищення.
          На підставі цього статуту Голодомор є беззаперечно Геноцидом українського народу.
          Ще в 1944 р. д-р Рафаель Лемкін, знаний польський учений, автор терміну “геноцид” заявив, що Голодомор 1932-33 рр. був Геноцидом української нації та назвав чотири його етапи:
          “Перший удар спрямований на інтеліґенцію – мозок нації, – щоб паралізувати решту організму;
          Разом із цим ударом по інтеліґенції ішов наступ на Церкви, священиків і вище духовенство – душу України;
          Третє вістря совєтської атаки було спрямовано на хліборобів – велику кількість селян-одноосібників, хранителів традицій, фолкльору і музики, національної мови та літератури, національного духу України. Зброя, яку застосували проти них, є, мабуть, найстрашнішою – виморювання голодом;
          Четвертим кроком у тому процесі стала фраґментація українського народу шляхом поселення в Україні чужинців і водночас розпорошення українців по цілій Східній Европі. Таким чином була б знищена етнічна єдність та перемішані нації”.
          Відомий американський дослідник, Роберт Конквест, так сказав про причини Голодомору 1932-33 років:
          "Голод заплянувала Москва для винищення українського селянства як національного бастіону. Українських селян нищили не тому, що вони були селянами, а тому, що були українцями-селянами".
          Безпосередній очевидець терору голодом, італійський консул у Харкові, Серджо Ґраденіґо, у травні 1933 року передбачав, що Голодомор:
          “[…] спричинить колонізацію України переважно російським населенням. Це змінить її етнографічну природу. Можливо, в дуже близькому майбутньому не доведеться більше говорити ні про Україну, ні про український народ, а отже, не буде й української проблеми, оскільки Україна фактично стане частиною Росії”.
          Сталін саме цього і бажав. Це підтверджує його лист від 11 серпня 1932 р. до Лазаря Кагановича - секретаря Комуністичної партії, в якому він заявив, що:
          “Найголовніше тепер Україна. […] Якщо ми тепер не візьмемось за виправлення ситуації в Україні, Україну можемо втратити”.
          Тому він дав такий наказ:
          “Поставити собі за мету перетворити Україну в найкоротший термін у справжню фортецю СССР”.
          Цей лист явно вказує на наміри Сталіна знищити українську націю та цілком зрусифікувати Україну.
          Донедавна приховувані дані переписів населення України до і після Голодомору, офіційно засвідчили, що кількість населення України від 1926 до 1937 рр. скоротилася від 31 до 26 мільйонів (себто на 5 мільйонів осіб), у той час як кількість неукраїнського населення в Совєтському Союзі в середньому зросла на 17%. Це значить, що у 1937 році в Україні мало б проживати не 26, а 36 мільйонів українців. Таким чином, загальнолюдські втрати України за цей період становили 10 мільйонів українців.
          Ця статистика вказує, що большевицька влада дійсно втілювала в життя наміри Сталіна знищити українську націю.
          У 75-ту річницю Голодомору Світовий Конґрес Українців разом з секретаріятом президента України та Українським інститутом національної пам’яті провів Міжнародню акцію “Незгасима свічка”, яка від квітня до листопада 2008 р. пройшла у 33 країнах світу, в тому числі й у всіх 25 областях України. Ця акція стала важливим чинником у поширенні інформації про трагічну сторінку українського народу та у визнанні Голодомору Геноцидом українського народу на світовому рівні. Дотепер 14 держав світу визнало Голодомор Геноцидом українського народу, а саме: Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колюмбія, Латвія, Литва, Мехіко, Параґвай, Перу, Польща, Сполучені Штати Америки та Угорщина.
          Прикро, однак, що нова влада в Україні прийняла московську інтерпретацію Голодомору, заперечуючи його як Геноцид українського народу такими діями:
          • 25 лютого, якраз у день інавґурації президента Віктора Януковича з його веб-сторінки було вилучено розділ про Голодомор;
          • 27 квітня президент Віктор Янукович на засіданні Парляментської Асамблеї Ради Европи заперечив Голодомор як Геноцид українського народу;
          • 26 травня народній депутат Верховної Ради Василь Кисельов зареєстрував законопроєкт з пропозицією вилучити із статті 1 твердження про те, що Голодомор є Геноцидом українського народу, а
          • 29 травня міністер освіти і науки Дмитро Табачник заявив, що з освітніх програм буде вилучено твердження про те, що Голодомор є Геноцидом українського народу, а натомість буде подано, що це “загальна трагедія народів України, Росії, Білорусі та Казахстану”.
          Всі ці факти говорять про те, що сучасна влада та провладні політичні сили України іґнорують не тільки ряд беззаперечних доказів про Голодомор як Геноцид українського народу, якими є архівні матеріяли, свідчення очевидців та наукові докази українських і світових істориків, а також діючий Закон “Про Голодомор 1932-33 років в Україні” який стверджує, що:
          “Голодомор 1932-33 років в Україні є Геноцидом українського народу”.
          Також закон передбачає, що:
          “Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідности Українського народу і є протиправним”.
          У зв’язку з подіями, що пов’язані з новим запереченням Голодомору як Геноциду українського народу, Світовий Конґрес Українців розпочинає Міжнародню акцію “Свічка моління” з метою вшанувати пам'ять мільйонів невинних жертв та привернути увагу світової громадськости до справжніх причин цієї трагічної сторінки історії нашого народу.
          Сьогодні були посвячені та передані представникам різних областей України та української діяспори свічки моління, які до кінця листопада 2010 р. відвідають українські церкви і публічні місця в Украні та в державах проживання української діяспори, а також резиденції Европарляменту та Організації Об'єднаних Націй.
          Я закликаю всіх українців світу активно підтримати цей міжнародній захід своєю участю та цим самим не дозволити згасити свічку пам'яті мільйонів невинних жертв Голодомору 1932-33 років в Україні.
          Вічна пам’ять усім жертвам Голодомору-Геноциду українського народу.
 
 Джерело:
http://www.homin.ca/index.php
 

Права людини 778 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Рятування видатної церкви гетьмана Мазепи

Цей хрещатий п’ятибаневий храм 1708 р. є останньою фундацією славного гетьмана Івана Мазепи (1687-1709 рр.), неперевершеного будівника українських...

Добродійні організації

Як протистояти зухвалій корупціїї

Ми страждаємо ві д корупції уже не один рік. Скрізь і всюди про це говоримо, але крім розмов ніяких дій майже не робимо. Це дуже прикро. Не може...

Культура/Суспільство

Світло й тіні мовного базару

Святослав Караванський: Світло й тіні мовного базару Треття стаття Для Майдану Чи відродяться питомі риси нашої мови, відбиті в...

Лінгвістика

ЛОНЦ «ВІКТОРІЯ» - лікування розсіяного склерозу та епілепсії!

У суспільстві завжди існувала проблема збереження здоров’я людини, проте сьогодні ця ситуація набула неабияких масштабів. Науково-технічний прогрес...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.