Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Російська – це мова окупації мого краю :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Російська – це мова окупації мого краю

by DGoarrytor on Mar 8, 2013

В інтерв'ю ТСН.ua нардеп від "Свободи" розповіла про іноземну російську мову, про те, що саме не сприймає в Європі і як відреагує, якщо регіонал привітає її з 8 березня.
 

Вона вже давно, ще не маючи мандату, стала "зіркою" української політики. Вона може собі дозволити усілякі екстраординарні вчинки, які в її виконанні виглядають абсолютно органічно і природно. Наприклад, запросити на засідання комітету персонального перекладача, аби через нього спілкуватися з комуністом. Вона - викладач з 20-річним стажем, молодий депутат і просто націоналістка Ірина Фаріон.
 

"ВЛАДА ПІДПИСАЛА СОБІ ВИРОК"

Ірино Дмитрівно, розпочнімо, мабуть, з останньої найбільш резонансної новини –Сергія Власенка позбавили мандату. Як ви вважаєте, навіщо вони це зробили? Невже не розуміють наслідків цього кроку?

Вони не з Власенком це роблять. Вони це роблять із собою. Коли тварина загнана у глухий кут, вона може видавати лише рик. Це я трактую, як рик загнаного звіра. Я вважаю, що це не просто початок їхнього краху, це логічна і послідовна еволюція їхнього краху.

Я вважаю, що за таких умов Верховна Рада просто не може працювати. Те, що ми зараз робимо – це не блокування роботи Верховної Ради, це блокування свавілля. Тому вони підписують вирок собі, а не Власенку чи комусь іншому. Це судове рішення щодо них, а не щодо Власенка, Балоги чи Домбровського.

В листопаді на Вільнюському саміті Україна має шанс (чи вже мала) підписати договір про Асоціацію з ЄС. Як ви прогнозуєте, чи відбудеться це за таких умов? Чи дадуть Україні європейську перспективу? Що врешті решт буде з нашою євроінтеграцію?

При президентові Януковичу it's impossible. Тому що Янукович – це представник ординського способу мислення. Того ординського типу, який Європа спільно з українцями поборювала, і про це свідчить Віденська битва 1683р.

Але парадокс нашого часу в тому, що саме Янукович сьогодні формально виступає як євроінтегратор.

Тому що він зацікавлений винятково економічно, а не ментально. В нього брутальна мотивація. А брутальна мотивація ніколи не народить живого плоду. Брутальна мотивація тебе самого і знищить.

Якщо українське суспільство не буде демонструвати спротиву режиму Януковича, то воно щоразу буде формально віддалятися від Європейської Унії.

"ДЕРЖАВА – ЦЕ ПОСТІЙНА ДИНАМІКА ТА ОНОВЛЕННЯ"

Як відомо, "Свободі" притаманний певний євроскептицизм. І далеко не все вам в Європі подобається…

Європа має свою стародавню історію. Вона потужна власне тим, що зуміла створити сильні нації на межі 18-19 століття. Ми цього не створили. Ми створюємо це щойно тепер. Але, дійсно, є ціла низка морально-етичних, духовних речей з Європи, які для мене є абсолютно неприйнятними.

Що саме?

Знаєте, що для мене найстрашніше? Порожні церкви. Я християнка за своїм переконанням, коли я відчуваю, що втрачаю зв'язок з Господом, для мене це найбільша трагедія. Тому я була шокована в Італії, коли побачила порожні церкви.

Далі. Оце зовнішнє лицемірство. Ці широкі усмішки, а потім у кожного психіатр. У нас замість психіатрів народ іде до політиків (посміхається). Я не приймаю цієї форми лицемірства.

Я не приймаю цієї дурнуватої гендерної політики. Цього мусування взаємин. Нещодавно почула, що десь у Німеччині зі світлофора хочуть прибрати чоловічу фігуру, бо це ображає права жінки. Це з якої сфери, врешті решт?

Я традиціоналістка зі своїм способом мислення. І я зате, щоб зберегти цю традиційність, самобутність… Але разом з тим цитую Степана Бандеру: "Держава – це не музей. Держава – це постійна динаміка та оновлення".

Але повернімося до сучасних українських справ. Минулого тижня країна підбивала підсумки трьох років президентства Януковича. Який, на вашу думку, головний підсумок, головний висновок цих трьох років?

Головний висновок полягає в тому, що ця людина є винятково собою. Мало хто з наших дуже плитких політологів пророкував такий розвиток подій. Для мене як вільної людини було очевидно, що ця людина міряє країну радянськими мірками і мірками зони. І ці мірки радянського способу мислення і зони він переніс на суспільство.

Можливо, його електоратові був потрібен такий страшний урок. Так само, можливо, і електорату Ющенка був потрібен такий крах, аби зрозуміти, що політика - це не мистецтво компромісів. Політика – це мистецтво правди.

А ви впевнені, що електорат Януковича засвоїв урок? Віктор Федорович і досі посідає перше місце в президентському рейтингу. Він, звичайно, багато втратив, але його рейтинг і досі високий.

Ви вірите в соціологію? Вам нагадати, скільки соціологія писала "Свободі"? Як нам малювали 3,8%. Ледве дотягували 4%. Наша соціологія не є вільною наукою. Наша соціологія є служницею в адміністрації президента. Насправді реально ніхто настроїв людей ще не міряв. Тому що саме цього правдивого настрою найбільше і бояться.

"МИ ТУТ - КОРІННИЙ НАРОД"

Ще на початку каденції Януковича було дуже багато песимістичних прогнозів, що геть усе "здасться" Росії. Але, як бачимо, цього не відбулося. Він витримує досить жорсткий пресинг з боку Путіна щодо Митного союзу. Можливо, варто його в цьому підтримати?

Ще раз повторю, є вчинок, але є мотивація. Господь судитиме нас не за вчинками, а за мотивами наших дій. У нього не державницька мотивація, а шкурна, своя…

А для чого йому плодити власних хорошковських? Він хоче, щоби його сімейка була тут ув'язнена? Він що, не розуміє, що якщо сюди максимально запустити московський бізнес, то з нього залишиться мокре місце?

Ця людина не здатна мислити державницькими інтересами. Якщо б він мислив по-державницьки,Чорноморський флот не був би на нашій території. Якщо б він мислив по-державницьки, він би ніколи не підписав мовного закону Ківалова-Колесніченка.

Але треба сказати, що цей закон Ківалова-Колесніченка не дуже-то і виконується…

Не дуже, але в якійсь частині виконується. Ми можемо преспокійно спостерігати рекламу російською мовою в засобах масової інформації. Наприклад, якась там горілочка настояна на вербовій гілочці.

Я от зараз у Львові воюю з рекламою. Є така печерна російська група "Машина времени" і вони заліпили собою весь Львів. І мені мер Садовий відповів, посилаючись на закон Ківалова-Колесніченка. Це Садовий! Не хтось інший.

Тобто можна сказати, що навіть у Львові закон Ківалова-Колесніченка працює.

А як же! Але він не працює у Верховній Раді, коли Ірина Фаріон, згідно цього закону, вимагає перекладача. Тут апарат Верховної Ради дає відповідь, що ми не можемо вам забезпечити перекладача, тому що, виявляється, не виділено фінансування. Звичайно, що ми в комітеті знайшли раду і там мені перекладача забезпечили. Людина на громадських засадах мені перекладає. Тобто там, де їм вигідно, закон працює, а там, де їм не вигідно, закон не працює.

Це люди з державницьким мисленням? Ні! В найкращому випадку це анархія, а в найгіршому – це дуже примітивний інфантильний рівень розвитку людини, яка посіла державні структури.

Ірина Дмитрівно, а хіба не можна бути російськомовною людиною і при цьому патріотом України?

Звісно, що так. Але ми говоримо про функціонування державної сфери, функціонування освіти. А що ж цій російськомовній людині, якщо вона така культурна, така патріотична, якщо вона любить все українське, то що ж їй шкодить вивчити українську?

Як ти їдеш до Америки, то ти ж вчиш цю мову? Чи приїжджаєш до Польщі – вчиш, приїздиш до Московії - вчиш, а в Україні ти виставляєш якісь рахунки, що, мовляв, я - російськомовний патріот, то сприйми мене. Так, сприймаю. Але в державній сфері, в парламенті, в комітеті, в усіх навчальних закладах ти маєш знати мою мову. Крапка!

Тому що є єдина країна в світі, яка називається Україна. Є єдина мова, яка потрібна тільки тут. Більш ніде, більш нікому вона не потрібна. Деінде вона може існувати на етно-фольковому рівні, на рівні меншини. А ми тут корінний народ, куди нам з цією мовою ще дітися?

"РОСІЙСЬКА - МОВА ОКУПАЦІЇ МОГО КРАЮ"

Ви в співавторстві з Володимиром Яворівським та Марією Матіос зареєстрували новий мовний закон. Але навіть деякі ваші колеги з опозиції його критикують, кажуть, що він занадто радикальний. Може ви там дійсно трошки перегнули палку?

Категорично, ні. Я вважаю, що це надзвичайно м'який, толерантний закон. Я б його зробила набагато радикальнішім.

Як це приватним закладам дозволяти викладати іншою мовою, ніж державною? Але оскільки ми знайшли цей консенсус і погодили його між трьома опозиційними силами, то я поступилася. Я вважаю, що він зовсім не радикальний. Такий закон давно працює в Польщі. А може в Росії працює якийсь інший закон? Ви порівняйте Україну, як унітарну державу і Росію як федерацію. Яка мова панує у всіх органах? Державна! Ні! Це українець м'якотілий за своїм способом мислення.

Дехто обурюється, що ви російську мову називаєте іноземною.

Це не просто іноземна. Це мова окупації мого краю. Вона прийшла до мене з іншої землі. То як ще інакше можу її назвати? Вона є не іноземною в Росії, а в Україні вона іноземна.

Посилаю всіх до бібліотеки взяти до рук Діалектологічний атлас і вивчити, чим дихає єдина мова, яка прописана на цих теренах (крім півострова Крим, де є автентичною кримськотатарська мова).

Російська мова вперше прийшла на штиках на нашу землю у 1658 році за Івана Виговського. Галичина була шокована цією мовою у 1914 році, коли була Перша світова війна. А коли вони вже прийшли своїм брудним чоботом в 1939, то м'якотіла інтелігенція в Галичині сказала: "Ну, нема на вас ради. Визволили ви нас".

Наразі в Раді зареєстровані також три законопроекти про вищу освіту. Перший представлений Партією регіонів, другий – лідерами опозиції (ви також є його співавтором), третій зареєстрований Балогою, але створений групою Згуровського. Скоріш за все, ці три документи якось зведуть в один. Що, на вашу думку, в цьому "зведеному" законі не має бути ні за яких обставин? Що неприпустимо?

Абсолютно неприпустимим є нівелювання зовнішнього незалежного оцінювання. Це один з найбільших здобуток за часів незалежної України. Це право кожної дитини вступити у виш, відповідно за рівнем знань.

Якщо відповідно до закону №1857 (Ківалов, Сорока, Калєтнік) обмежувати ЗНО вступним балом кожного Вишу, це означає, що дорога для корупції буде відкрита якомога ширше. Це найстрашніше. Цей закон в мовній політиці спирається на квазі-закон Ківалова-Колесніченка, який проголосовано абсолютно незаконно, по-мародерському, тупо і нікчемо.

А як ви оцінюєте законопроект Згуровського? І що, на вашу думку, має бути обов'язково збережено в цьому "зведеному" законі?

Це блискучий законопроект. І за архітектонікою, структурою, наповненням. Навіть за мовою. Його команда п'ять років працювала над цим законом.

І в цьому законі, і в законі опозиції вводиться Агенція з якості знань. І ця Агенція не просто контролює знання, вона напрацьовує стандарти і крім цього вона має можливість акредитації Вишів.

Законопроект від опозиції вводить грантову систему, коли гроші ідуть за студентом. І студент може собі обрати навчальний заклад.

І ще, на мою думку, дуже цікава пропозиція, коли провідні виші (а такі визначити не складно) мали б надавати диплом свого зразка. Ми таким чином вибудовуємо в державі іншу шкалу цінностей. І відсікаємо виші, створені під якусь конкретну персону. Якщо у нас є понад 800 навчальних закладів, то порівняємо це з європейськими країнами, де їх 300. Це ж смішно!

Насправді у "Свободи" досить багато гуманітарних ініціатив, а от соціальних, економічних якось непомітно..

Думаю, що це через постаті, які є в "Свободі". Можливо, дуже відома Ірина Фаріон. Я не знаю, чи це добре, чи це погано. Можливо, це через мою нетиповість в сучасному політикумі. Ігор Мірошниченко – це теж гуманітарна сфера. Олег Тягнибок – це також не технар. Він лікар, медик за освітою…

А ті, що у нас напрацьовують економічний блок, вони не публічні, вони "неговорющі риби", і люди їх не бачать. А насправді у нас напрацьований цей блок. Зареєстрований закон про обмеження монополій, ми віднайшли механізм про повернення грошей із офшорних зон. Тобто у нас є цей блок.

"Я ЗВИКЛА РОБИТИ ТЕ, ЩО ХОЧУ Я, А НЕ ХОЧЕ ХТОСЬ"

Ви зараз живете на два міста. Чи звикли ви вже до такого способу життя? Чи вже став для вас готель "Україна" рідним домом?

З'явилося сонечко. І в готелі тепер стало дуже тепло. Спочатку було дуже складно психологічно. Складно в тому сенсі, що я творча людина. Я не можу без бібліотеки. Я не можу без постійного читання нових книжок. А тут треба читати щось інше.

Треба кардинально змінити свій спосіб життя. Коли я була депутатом обласної ради, я знала, що сесія засідає раз на місяць і я за тиждень до сесії готувала, все що мені було потрібно. І я чітко сегментувала свій час.

Тут складність полягає в тому, що я змушена все кардинально змінити. Наука стає для мене чимось "між іншим". Це просто завал. А тут треба серйозно вникати в ці закони, тому що так захотіли люди. А я звикла робити те, що хочу я, а не хоче хтось. І я мушу переломати це в собі. І можу констатувати, що перелам вже відбувся.

Ви тепер знов викладаєте студентам по понеділках?

Так, я з валізкою приходжу на першу, другу пару, а потім відразу на 17.00. – на літачок. Я маю цей канал живого спілкування з молодими людьми. Я його відновила, бо я не була на роботі півроку у зв'язку з виборами. Мені здається, що мене це згармонізувало.

І врешті, великий Коцюбинський сказав, що життя це безкінечне "мушу" і "треба". Іншого способу посунути цей режим я не бачу. Я не бачу революційної готовності масового виходу людей на вулиці, як це роблять люди в Іспанії чи Греції. У нас люблять "на каві" поспілкуватися на ці теми. У нас люблять прийти до політика і дати йому пораду. Ніхто мені не давав пораду, як мені дисертацію писати. А от що я маю робити як політик, це люблять давати пораду. Тому я це прийняла, я з цим змирилася.

А як взагалі до вас ставляться студенти після того, як змінився ваш статус?

Вони якісь трошки перелякані. Колись я мала і перший курс, читала вступ до мовознавства. А потім я до них приходила на п'ятому курсі. Вони вже були мені як рідні діти. Ми спостерігали один за одним впродовж всіх років навчання.

А тепер я покинула вступ до мовознавства, бо це неможливо поєднати. Я тепер приходжу до зовсім нових студентів. І я починаю з фрази docenoo discimus. Навчаючи, ми самі вчимося. Я не є більший учитель для вас, ніж ви для мене.

ЯКЩО ПРИВІТАЮТЬ З 8 БЕРЕЗНЯ…

Тут у Верховній Раді ви якось спілкуєтесь з регіоналами, з комуністами?

З комуністами - ні. Моя голова цього взагалі осягнути не може. З комуністами я можу спілкуватися тільки через перекладача. В комітеті (науки і освіти – ред.) є двоє комуністів, які сидять навпроти мене.

Щодо регіоналів, я не йду до них, але до нас, в наш сектор, вони часом приходять. Ми спілкуємося, тому що ми всі об'єднані однією Україною (хоча з Колесніченком мені, напевно, не доведеться ніколи спілкуватися). Мені цікаво пізнавати той сегмент виборця через такого депутата.

А якщо раптом хтось з регіоналів сьогодні привітає вас з 8 березня?

Я не святкую 8 березня, тому що це рудимент радянського типу мислення. Ми сміємося над цим і в сім'ї, і в моєму середовищі, і у нас на кафедрі. У нас це виключено. Хоча, я не знаю, може, хтось у Львівській політехніці вітатиме.

Але я думаю, що не можна ображати людських почуттів. Якщо таке станеться, що я буду викидати ці квіти? Звичайно, ні. Якщо це не провокація, якщо людина в цю хвилину діє щиро, то чому ні. Суть не у вчинкові, суть у мотиві.

Розмовляла Олена ЯХНО

Політичні оглядачі 1027 Переглядів

Author

DGoarrytor

DGoarrytor

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Коли народжуєшся щодня

Автор: Тетяна Рубінська Народжуватися наново щодня Романчук Олег. Жити серцем. – Львів: «Свічадо», 2004. – 176 с....

Література

Уроки етикету

З раннього дитинства ми розрізняємо привабливих і менш привабливих хлопчиків, дівчаток, дорослих чоловіків і жінок. У чому ж криється причина...

Сім’я і виховання

Послання митр. Андрея Шептицького до вірних про виховання в родині

Автор: Жива Вервиця Найважливіша справа для Церкви, народу й родин – аби діти були добре виховані. Коли людина від дитинства навчиться боятися...

Сім’я і виховання

Незламний, гордий, вірний син України

Незламний, гордий, вірний син України Іван Багряний: охтирський етап життя та літературної творчости періоду Другої світової війни Автор:...

Література

Прес-випуск: Підсумки роботи автомобільного транспорту Глибоцького рай

За січень–липень п.р. автоперевізниками Глибоцького району було перевезено 36,0 тис.т вантажів, виконано вантажооборот у обсязі 31,1 млн.ткм....

Прес-випуск

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.