Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Навіщо нам Україна?

by Богдан Юданов on Jan 5, 2009

Автор: Остап Кривдик, для УП

До 100-річчя з дня народження Степана Бандери

У спадок від Радянського Союзу нам залишилася алергія на поняття "Батьківщина". Суспільство успішно руйнувалося примусовим колективізмом, фальшивий ура-патріотизм не викликав нічого, окрім огиди, а обов'язкова участь в комуністичних ритуалах була частиною державного насильства.

Українці в модерному часі ніколи не мали власної держави тривалістю більше, ніж декілька років. Всі інші держави були чужими, ворожими нам - відтак, таке ж ставлення перенеслося і на свою власну.

Наша держава нагадує мені корабель, котрий після кількох аварій розрізають і здають в металобрухт за копійки, котрі потім зразу ж пропивають. Вона - це механізм, котрий поламаний, функції якого незрозумілі його капітанам і його власникам, котрі водночас – його пасажири.

Втратити

Можна вибрать друга і по духу брата,
та не можна рідну матір вибирати.
Можна все на світі вибирати, сину,
вибрати не можна тільки Батьківщину. (Василь Симоненко)


Часто дізнатися справжню вартість чогось можна, лише втративши його. Зеки оспівують волю, вигнанці - відібраний дім, самотні - втрачене кохання.

Якщо втратити гаманець, пропаде певна сума грошей, кілька візиток, кредитні картки, котрі доведеться досить менінгітно відновлювати. Якщо вкрадуть мобілку - пропадають сотні контактів, котрі тяжко знову зібрати докупи, а тепер ще й фотографії і мелодії. Якщо загубити права на машину - доведеться знову довго простоювати в чергах, платити гроші, їздити переповненим громадським транспортом. Втратити бізнес - це позбутися частини прибутків, статусу, можливостей, стилю життя. Всі ці збитки з часом і затратою сил можна повернути, але це - дуже незручно.

Є втрати іншого порядку. Втратити друга - це втратити довіру і близьке спілкування. Втратити хату - це не просто залишитися без "жилплощаді": в минулому залишиться запах хати, звук дощу по її покрівлі, скрип дверей і підлоги, сміх і музика. Втратити маму - це втратити материнське тепло і любов. Втратити право говорити, думати, вірити - з такими втратами тяжко жити далі, це - як втратити частину себе.

А що таке - "втратити Україну"? Мою бабцю через те, що у неї не було своєї держави, вигнали з власного дому на Лемківщині, де її предки проживали сотні років. І таких людей були мільйони - розкуркулених, остарбайтерів, вигнаних недолею в еміграцію, засланих чи відправлених на роботу "за направленням" в Сибір.

Втрата України - це втрата усього цього відразу: і речей, і людей, і дому, і права бути собою, і навіть власного життя. Це неодноразово було перевірено в минулому. Чи варто спробувати ще раз, щоб знову зрозуміти?

Падіння

...Ти хіба Україна - чи Ти лише міф
про князівські походи і битви козацькі? (Оксана Пахльовська)

Банкрутують не просто політики - разом з ними банкрутують і їхні ідеї. Ми не вміємо відокремлювати лідерів від думок, котрі вони озвучують - це хвороба суспільства, що думає категоріями особистостей, а не ідеологій.

Втім, церква давно вирішила цей конфлікт: священики є грішними людьми, котрі роблять помилки, але це жодною мірою не означає, що християнська віра є облудною і неправдивою.

Українське суспільство хворе сліпим негативізмом. Що зараз - голод? Війна? Чума? В суспільстві наростає попит на протест, в політикумі - попит на дешевий і керований натовп, лунають знайомі з 2004 року чи то передбачення, чи то заклики до "громадянської війни". Цікаво, чи варто на знак протесту проти капітана пробивати дно корабля?

Незгода є символом потреби перемін, і саме тому вона є однією з ознак демократичного суспільства. Тоталітарне суспільство не має права на незадоволеність: незгідний там – злочинець.

Невизначеність теперішнього, нездатність дати собі раду з "українським кораблем" спонукає деяких людей до закликів піти під хорошого пана, "подарувати свою хату іншим і піти туди слугою з правом проживання" (http://www.pravda.com.ua/news/2008/12/23/86646.htm ). У старших же ж - рабська "ностальгія за Союзом", плач за убогим, але певним шматком хліба в єгипетській неволі. Та в першу чергу така реакція – це зневіра в собі.

Перспектива

В своїй хаті - своя правда, і сила, і воля. Т. Шевченко.

Австро-угорська імперія стравлювала між собою поляків і українців, російська - колонізувала нами сибірські простори, нацистська - спалювала разом з хатами, радянська - виморювала голодом, кидала з рушницями на фінські болота і німецькі танки, заганяла в шахти і на заводи. Добрих окупантів не буває.

За що йшов на боротьбу Степан Бандера і його організація? За те, щоб у нас була своя держава, бо народ без держави не має перспектив для існування, а є лише м'ясом чужих воєн і рабсилою для збагачення чужих хазяїв. За те, щоб ніхто не забороняв нам бути собою на своїй землі, щоб самим керувати собою. Зараз ми, а не Америка чи Росія, вирішуємо, хто керуватиме нами, і в цьому є його пряма заслуга.

Він не був ангелом, але жив у відверто неангельський час, у котрому була лише одна альтернатива - "вбивай, або перестанеш існувати". Його ім'я є символом боротьби за свободу і незалежність України. Бандера виконав свою роботу. Відтепер нам не потрібно помирати за Україну - нам треба задля неї жити.

Поляк ніколи не скаже "мені не треба Польщі": він знає, що без неї він - тільки раб інших держав - що й було доведено часами німецького, російського і радянського панування. Його власна держава є запорукою його власного фізичного і духовного існування.

Так і для кожного з нас, для кого фізичне і духовне життя є однаково важливим, власна держава є об'єктивною потребою самим вирішувати свою долю - вибирати і змінювати капітанів корабля "Україна".

Що робити з неефективною державою, основа якої - корупція, навіщо нам партії, і які хворі цінності не дають нам зрушити з місця - в наступній статті.

Автор: Остап Кривдик, політолог, активіст

Постійне посилання: http://www2.pravda.com.ua/news_print/2009/1/2/87118.htm

Політичні оглядачі 983 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Огонек: Священики по прямій

Залісці називають другим Ватиканом Як вийшло, що кожна сім'я українського села Залісці виховала одного або кількох священиків, - пише Олена...

Релігія/Духовність

Шпигуни. Якими вони є насправді?

Більшість людей бодай раз дивилася "фільм про шпигунів", але далеко небагатьом будь-коли випадало зустрітися з кимось з розвідувальної спільноти....

Цікаво знати

Дари із сонячної скрині

Дари із сонячної скрині Автор: Микола СЕРГІЙЧУК Мед та інші бджолопродукти колись були першими ліками наших пращурів, а нині незаслужено...

Кулінарія

50-річчя українського супутника

Автор: Вадим Рижков для ВВС Україна, Дніпропетровськ Півстоліття тому перший український супутник, виготовлений у Дніпропетровську, вийшов на...

Наука/Технології

18 березня 2014 ПРЕС-РЕЛІЗ Канадської групи сприяння демократії в Україні

Канадська група сприяння демократії в Україні (CGDU) запропонувала декілька пунктів щодо того, як надалі реагувати на ситуацію в Україні. CGDU...

Прес-випуск

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.