Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Бандерівці - правда й історичні міфи

by Guest on Oct 13, 2009

DELFI: Бандерівці - правда й історичні міфи

13 жовтня 2009 8 жовтня в Естонському військовому музеї імені генерала Лайдонера відкрилася виставка "Українська повстанська армія. Історія пригноблених". Виставка складається з понад 500 архівних фотографій та архівних документів, розміщених на 31-му стенді, пише професор Євген Цибуленко в естонському виданні DELFI. Буквально того ж дня посольство Російської Федерації в Естонській Республіці розповсюдило прес-реліз у зв'язку з відкриттям виставки. У заяві Посольства РФ йшлося: "У Росії вкрай негативно ставляться до всього, що пов'язано з даними формуванням, яке в роки Другої світової війни не лише співпрацювало з окупаційним режимом нацистської Німеччини, отримавши від неї озброєння та амуніцію, але і" прославилося "крайньою жорстокістю щодо мирного населення різних національностей ... "і далі в тому ж дусі.

У зв'язку з цим мені цікаво, до якого часу посольство Російської Федерації буде тиражувати історичні міфи, створені за часів СРСР радянськими спецслужбами в кращих традиціях геббельсівської пропаганди?

Для багатьох українців УПА є символом героїчної боротьби за незалежність нашої Батьківщини, тому цинічний наклеп, що зводиться на героїв нашого визвольного руху, для нас глибоко образливий і тому посольство РФ повинне відповідати за свої дії.

Втім, цей випад проти України далеко не перший. У буквальному сенсі не минає і дня, щоб на державному російському телебаченні чи в газетах в черговий раз не обмовили бандерівців. Адже мова йде саме про нахабну і цинічну брехню, дві основні тези якої були розроблені ще в СРСР і зводяться до наступного - бандерівці воювали на боці фашистської Німеччини і бандерівці знищували мирне населення, включаючи жінок і дітей.

Так що ж було насправді? Перші тижні війни бандерівці дійсно співпрацювали з німцями, і цього ніхто не приховує. Зазначу тільки, що СРСР до початку війни теж співпрацював з гітлерівською Німеччиною, причому набагато активніше і набагато довше. Сталін посилав Гітлеру привітання зі взяттям Парижа, СРСР окупував з Німеччиною на пару Польщу, проводив німецькі військові кораблі по Північному морському шляху в Тихий океан, постачав Німеччині стратегічну сировину - список можна продовжувати довго.
Бандерівці теж дуже швидко розпізнали антилюдську сутність гітлерівського режиму і, як і лісові брати в країнах Балтії, стали воювати за незалежність своєї країни як з німецькими, так і з радянськими військами. Наведу для прикладу пару епізодів. 10 березня 1943 сотня УПА провела успішний наступ на укріплені позиції німців у селі Оржеві. Втрати німців - 60 осіб убитими і пораненими. 20 березня 1943 відділ УПА розгромив табір військовополонених у Луцьку і звільнив усіх ув'язнених.

Що характерно, сам Степан Бандера майже всю війну просидів у німецькому концтаборі Заксенхаузен, а два його рідні брати Олекса і Василь були відправлені в Освенцим, де обидва загинули в 1942 році. Про що ще можна говорити?

Тепер поговоримо про другу частину міфу про "звірства бандерівців". Найбільше запитань виникає у поляків, але вони, на відміну від Росії, не впадають в істерію, а разом з українськими істориками Водночас, у самій Росії намагаються відвернути міжнародну громадськість від засудження злочинів НКВС, співробітники якого, незважаючи на свої злочини, зведені в рамки героїв.
Якщо Росія так турбується про історичну справедливість, то чому вона фактично повністю закрила свої архіви і допускає туди тільки придворних борзописців на зразок Дюкова? Відповідь проста - є що приховувати.

Як свідчать розсекречені документи СБУ про діяльність радянських органів держбезпеки на території України в післявоєнний період, в райони діяльності УПА були направлені численні добре підготовлені спецгрупи співробітників НКВС, переодягнених у форму УПА, які володіли місцевим діалектом і знали місцеві традиції, в тому числі що складалися з колишніх червоних партизан Ковпака. Спецгрупи діяли під виглядом загонів УПА і були покликані шляхом звірств щодо цивільного населення забезпечити підрив соціальної бази повстанців і дискредитувати їх заявлену мету - "національне визволення українського народу". Станом на червень 1945 року в західних областях під виглядом загонів УПА діяло 156 спецгруп НКВС чисельністю 1783 людини.

Автор: Євген Цибуленко
Джерело:
http://novynar.com.ua
Фото з сайту Корреспондент

Політичні оглядачі 1055 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Словом, а не хлібом

Джентілі Антоніо. Хліб і вода: Практичні поради на піст. – Львів: Свічадо, 2011. – 168 с. Тіло – всезагальна тема...

Література

Les Echos: Україна - жертва російської економічної "колонізації&q

Позиція України щодо Росії стала ще слабшою після винесення обвинувального вироку у справі колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, яку засудили...

Бізнес/Економіка

Італійська Умбрія – земля святих християн і паломників

Автор: Наталка Кудрик Відомо, що в Італії глибоко шанують католицьких праведників і святих. А в серці півострова є невеличкий регіон Умбрія,...

Туризм і дозвілля

Сила книги

      Ми люди. Ми будуємо суспільство. Звичайно, виникають своєрідні проблеми під час цього безкінечного будівництва....

Література

Як наша їжа та наше психічне здоров’я пов’язані між собою?

Автор: Оксана Скиталінська /br> - Онученько,а нагадай-но мені ім’я того чоловіка-німця, через якого я вже так давно втратила пам’ять і сон? -...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.