Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

І. Лосєв:"Російськість Севастополя - це міф"

by Guest on Apr 1, 2011

І хоч команді президента Януковича ніяк не вдається спонукати Росію навіть до переговорів про зниження ціни на газ, пункт перший оновленої угоди виконується беззастережно - українська влада не ставить під сумнів факт додаткового 25-річного перебування російського Чорноморського флоту в Севастополі. Кореспондент Бі-Бі-Сі Даніел Санфорд, який нещодавно побував там, назвав Севастополь цілковито російським містом за духом, що панує там.

Бі-Бі-Сі запитала корінного севастопольця, доцента Києво-Могилянської академії, експерта з питань флоту Ігоря Лосєва, в чому полягає "російськість" Севастополя?

Рукотворний політичний міф

І. Лосєв: Я мушу сказати, що це політична легенда, це політичний міф про абсолютну російськість міста Севастополя. Вона почала створюватися в 90-ті роки минулого століття після унезалежнення України. На це було кинуто великі кошти, великі ресурси пропагандистські, медійні, навіть і фінансові і так далі. Є чимало організацій, які виникли не самі по собі у Севастополі. Є два десятки газет на відносно невеличке місто, де 370 тисяч населення. Переважна більшість цих газет, якщо ви їх візьмете і прочитаєте вихідні дані, там написано, що вони надруковані у типографії Чорноморського флоту Російської Федерації.

Себто, це не на порожньому місці все з’явилося. Але насправді це далеко не так. Це політичний міф з метою навіяти і українській громадськості, і українській владі просту ідею, що треба це місто віддати Російській Федерації. Ну, якщо у нас буде настільки дурна влада і безвідповідальна в національному сенсі і настільки ж дурнувата громадськість, це цілком може бути. Але об’єктивні речі свідчать про інше. Наприклад, на референдумі 1 грудня 1991 року в місті Севастополі за незалежність України проголосували 57% севастопольців. А на тоді ще радянському Чорноморському флоті понад 70% матросів і офіцерів проголосували за самостійну Україну. І це тільки наприкінці 20-го століття.

Бі-Бі-Сі: А якби зараз проходив такий референдум? От ви кажете, ішла пропаганда багато років. А чи зараз севастопольці, які, як ви кажете, і говорять, і чують уже багато, що Севастополь є щиро російським містом, підтримали би незалежність України?

І. Лосєв: Можливо, що і ні. Через те, що місто українською владою, починаючи з Кравчука, Кучми та і Ющенка, було віддано на поталу російській пропаганді і російським спецслужбам. І це, як то кажуть, медичний факт. Якщо на таку поталу віддати Одесу, Дніпропетровськ, Харків і навіть Київ, буде теж саме.

Місто слави чи поразок?

Бі-Бі-Сі: До речі, якщо говорити про російськість Севастополя, часто повторюється фраза, що це місто російської слави…

І. Лосєв: Це місто великих російських поразок. І надзвичайно ганебних, до речі. Відомо, що Кримська війна закінчилася тим, що Севастополь було взято військами англійців, французів, турків і італійців, і в місті Севастополі 2 роки працювала окупаційна англо-французька адміністрація. Це щодо питання про славетні перемоги. Я вже не кажу про те, як Чорноморський флот був змушений двічі сам себе затопити – це подвійний історичний суїцид.

І під час Кримської війни, і в 1918 році за наказом Леніна щонайменше половина Чорноморського флоту пішла до Новоросійська і там себе втопила. А друга половина таких дурниць не робила, а підняла на щоглах прапори української держави і збереглася. Я вже не кажу про те, як Севастополь було взято в Другу Світову війну німецько-румунськими військами також. Себто, Севастополь за його історію намагалися взяти 8 разів і 7 разів брали. Єдина атака на Севастополь, яку вдалось відбити, це в січні 1918 року атака кримськотатарських ескадронів. Оце і все. Решта спроб взяття Севастополя закінчувалась успіхом. Тому, коли співають на слова поета Градова "Неприступный для врагов" - це елементарно не відповідає історичній правді.

Севастопольці вже відчули "поліпшення"

Бі-Бі-Сі: Давайте тепер поговоримо про сьогодення. Чи мешканців більше цікавить справді статус флоту, чи героїчний статус міста, слава чи не слава, чи реальні питання гарячої води, зарплати і таке інше?

І. Лосєв: Я вам скажу так. Є відсотків, може, 10-15 населення, які справді готові як то кажуть, кору з дерев їсти, аби Україні було погано. Є така публіка, і на це не можна заплющувати очі. Але переважна більшість населення Севастополя – це люди, які, як скрізь в Україні, хочуть жити нормально. Але нормально жити дуже важко, бо майже 70% севастопольців на останніх виборах проголосували за кандидата від Партії регіонів. І отримали "поліпшення" їхнього життя вже сьогодні. Як то кажуть, за повною програмою.

Бі-Бі-Сі: Тут я чую в вашій відповіді лапки, так? Бо ви з іронією говорите.

І. Лосєв: Звичайно. І вже почалися такі, знаєте, доволі розчаровані розмови. Особливо, коли люди отримали нові платіжки за комунальні послуги, коли почалися ці проблеми з пенсіонерами, що працюють. А треба сказати, що в Україні навіть на офіцерську пенсію прожити практично неможливо, якщо десь ще трохи не працювати. Сьогодні невдоволення значно більше, ніж було раніше. Як кажуть деякі мої земляки, бандерівці хоча б нам у кишеню не лізли. Тому що оці розмови, які були раніше – от там бандерівці і таке інше, - то все було абстракцією. А коли людина на собі відчула, що вона не здатна оплачувати комунальні послуги, що вона починає стрімко убожіти, це дістало кожного. І цілком конкретно.

З Ігорем Лосєвим розмовляла Світлана Пиркало.
Джерело: Бі-Бі-Сі

Політичні оглядачі 862 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

В новому світі українству нема місця

В новому світі українству нема місця Автори: Сергій Дацюк, Костянтин Матвієнко У сучасному інформаційному світі інтенсивного контактування...

Політичні оглядачі

Перспективи українства

Перспективи українства Автор: Сергій Дацюк, Костянтин Матвієнко   Спостерігаючи та рефлексуючи кризу, автори дійшли висновку, що вона...

Історія

Україна не для українців: в пошуках Правди

Україна не для українців: в пошуках Правди Автор:Петро Камінь Після чергової передачі "Свобода слова" на ТРК "Україна" про...

Політичні оглядачі

Перемога 08.45 і Повстанська армія

Автор: Ігор Лубківський Свято Перемоги вочевидь знову підніме на поверхню українського суспільства дискусію щодо примирення ветеранів УПА і...

Історія

Зв'язок рослин з навколишнім середовищем

Рослини впливають не тільки на людину, але й на життя нашої планети: отримуючи сонячну енергію, вони шляхом хімічних реакцій перетворюють її в...

Садівництво

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.