Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Сповідь русофоба

by Administrator on May 30, 2009

Сповідь русофоба


Автор: Євген Булавка

Днями глянув у дзеркало і жахнувся – на мене дивилися не звичні очі, брови й ніс, а обличчя спотворене неприроднім, що б не сказати звірячим, оскалом.

Намагання привести себе до ладу результату не давали. Оскал не проходив, ба, більше – ставав ще злішим і ще страшнішим. "Що зі мною? З чого б це?", – шниряли в голові думки. За тим поступово стала відновлюватися й картина останнього часу...

В принципі, життя автора не є якимось особливим. В певному розумінні, довелося стати звичайною "жертвою" українського телеефіру і преси загалом. Адже давно зрозуміло, що відображений там політичний процес безкінечний немов безодня і одноманітний немов дубовий гай. Але можливо саме тому від нього важко відірвати погляд – заворожує.

Вже важко пригадати коли саме в інформаційному просторі почали згадувати "русофобію". Досить дивне поняття, до сих пір до кінця не розгадане. Та ще й підступне і заразне, гірше за свинячий грип. Бо виявилося, що русофобом може стати кожен.

Хочеш української освіти для українських дітей, українського телебачення і українського кіно – от вона початкова форма русофобії.

Гірше, коли мова заходить про історію. В принципі, будь-яка людина, яка вміє читати і аналізувати факти, аби не вляпатися в русофобію, має звіряти свої висновки із радянськими або російськими шкільними підручниками. (На щастя, принципової різницю між ними годі й шукати!).

У крайньому випадку, треба прислухатися до заяв російського МЗС або тамтешніх політиків. Ті чітко розкажуть, хто у минулому був хороший, а хто поганий. А якщо сусіди запровадять ще й кримінальне переслідування за "переписування, заперечення історії" тощо, можна вважати, що їм вдалося вигадати ліки від русофобії.

І ефективність цього методу буде кардинальною – приблизно такою ж, як при лікуванні головного болю гільйотиною.

Спотворене русофобським, як вже було ясно, оскалом обличчя продовжувало стурбовано дивитися із дзеркала, усвідомлюючи увесь цей жах...

А це все тому, що встояти перед русофобською пропагандою в Україні важко — тут засекречують документи, на телебачення з альтернативною думкою прорватися практично не можливо. А російські архіви відкриті дослідникам, і тому вона обґрунтовано заявляє права на історичну, єдино правдиву "правду". Чи автор щось переплутав?

Менше з тим. Головне, треба запам'ятати: говорити добре про УПА – це русофобія, можна тільки погано. Згадувати померлих під час голоду – це теж русофобія, до того ж неприхована. Говорити про зняття анафеми з гетьмана Мазепи – русофобія.

Взагалі, ми наближаємося до того стану, коли звинувачення у русофобії на адресу українського президента, чи цілої держави, може кинути будь-хто. Навіть в Україні – від народного депутата до священика.

Це унікальна ідея – звести всі історичні, політичні, культурологічні дискусії до питання любові чи ненависті до одного етносу. Для України ж це просто знахідка – позитивні емоційні зв'язки із Росією тут досить сильні, що підтверджують соціологи, а тому кращого звинувачення годі й вигадати.

І дарма що питання, про які йдеться, стосуються Росії лише побіжно, оскільки вона була осердям Імперії – Радянської, або Романових. Та, "комуно фобія", чи от "імперськофобія" – це просто не звучить! А от "русофобія" – звучить!

Усі ці доморощені та заморські "викривателі" русофобії просто намагаються відкрити очі нам, недолугим, що твердити про несприйняття імперії, але нормальні ставитися до російського народу – велика дурість. Чи не роблять цим самим вони ведмежу послугу самому російському народові – про це, за логікою, нехай думають наступні покоління.

Та й як можна не любити Росію, або ж мати до неї претензії! Це на сонці бувають плями, а російська історія чиста, мов білий аркуш паперу.

А якщо й були в ній якісь сторінки, про які згадувати не хочеться – репресії проти власного народу, скажімо, депортації, або ж передвоєнна співпраця із нацистами, – головне знайти цьому відповідне пропагандистське формулювання. От "ефективний менеджмент" підійде. А у своїх помилках нехай зізнаються слабаки. Все інше – русофобія.

Провівши таким чином роботу над самим собою тільки і вдалося заспокоїтися. Нарешті з дзеркала дивилося обличчя, цілком і повністю готове сприйняти висновки нещодавно створеної "Комісії при президенті РФ з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії" (у просторіччі – "міністерства правди"), полум'яні промови товариша Грача, та дружні поради пана Колесніченка.

У вікно світило сонце, яке заливало своїм світлом звичайну київську вулицю, по якій у своїх справах бігли перехожі.

Тоді подумалося:"Боже, скільки ж серед них потенційних русофобів?"...

 
Автор: Євген Булавка, для УП
Джерело: Українська Правда,
http://www.pravda.com.ua/news/2009/5/25/95314.htm

 

Політичні оглядачі 991 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Вправи з метання предметів

Вправи з метання предметів розвивають окомір, координацію рухів, зміцнюють м'язи рук і тулуба. З цих видів вправ для дошкільнят найбільш...

Спорт

«Хорошії гості у мене» або Гостьова віза: що потрібно врахувати

Якщо Ви хочете запросити до себе в гості приятеля чи приятельку, родича, або ділового партнера у справах бізнесу, які не планують вчитися чи...

Корисні Поради/Повчальні

Прийняття Конституції України

Автор: Андрєєва А.С. Як відомо, Конституція України - Основний закон України, що визначає її державний та суспільний лад, правову систему,...

Історія

Україна в облозі привидів минулого – Оксана Пахльовська

Автор: Ірина Штогрін  – До влади в Україні прийшла безнаціональна сила, продукт радянської системи. Ця сила зневажає культуру як...

Культура/Суспільство

Раз берізка, два берізка, або Секрети спортивного орієнтування з перши

«Якщо ви бодай раз у житті ходили у ліс по гриби, можете вважати, що уявлення про орієнтування у вас вже є. А якщо кошик і ніж грибника...

Спорт

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.