Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Падальщики історії

by Administrator on May 8, 2009

Падальщики історії

Автор: Тарас Возняк

Гіркі міркування напередодні Дня закінчення ІІ світової війни.

Коли сходить сніг я завжди очікую двох неприємних симптомів.

З-під снігу з’являються купи сміття та трупи тварин, що замерзли впродовж довгої зими. Коли наштовхуєшся на це десь в Стрийському парку у Львові, то не відчуваєш особливого естетичного захоплення. Щоправда і містичного страху також. А тільки таку собі гидливість.

Другим симптомом є поява маси антиукраїнських провокацій головною метою яких є намагання дискредитувати національний український рух та Україну як державу загалом.

Все це, як правило, прив’язується до чергової річниці завершення ІІ світової війни. А також звинувачень українців у колабораціонізмі з нацистами, профашистських настроях тощо.

Спочатку я реагував на це з всією щирістю – бо ж невже не розуміють чи не бачать очевидної несправедливості таких припущень. Але тепер, зрозумівши механізми появи цих симптомів, відчуваю просту гидливість. Гидливість до тих, хто з року в рік організовує ці шабаші.

З приходом до влади в Росії Путіна ця робота по дискредитації України набула системного характеру. Це великі і добре скоординовані, щедро профінансовані спецоперації. Вони реалізуються як в Україні, так і в Росії. А останнім часом і в так званому "вільному світі".

Інструментами здійснення цих заходів давно вже є не смішні агенти КГБ з американських фільмів про СССР 70-тих років. Росією правлять досвідчені бійці, які добре засвоїли найоптимальнішу техніку використання сили супротивника для того, щоб його ж і повалити.

Тому такими інструментами дискредитації українства з метою його знищення, як це не парадоксально, давно вже є і Верховна Рада, і обласні та міські ради, і навіть ОБСЄ, яке не зацікавилося нічим в Україні, крім ситуації з російською мовою. Так ніби українська мова заполонила Київ та інші міста.

ЗМІ і говорити нічого. Через ці майданчики здійснюються спроби проводити рішення, які або дискредитують Україну та українство, або ж її дискримінують.

Прикладами спроб дискредитації, використовуючи цей інструментарій, і є щорічні спроби напередодні 9 травня чи то переносити пам’ятники совєтським солдатам, чи то "забороняти" комуністичну ідеологію.

Кому і навіщо це потрібно, зрозуміло. Натомість це прикривається тріскотливим псевдопатріотизмом деяких провінційних діячів. І робиться їхніми руками. А "братія тільки очима лупа" – ніхто навіть не робить спроби назвати провокатора провокатором, а дурня – дурнем.

Звичайно, залишається запитання – чого в цих провокаціях більше – замовленої провокації чи безнадійної загумінкової глупоти. Думаю, що більше проплаченості. Однак робота цієї замовленої дрібноти – тільки перший етап такої спецоперації.

Після нього на ці замовлені і спровоковані з-поза України "факти" кидаються, я б так назвав, "падальщики історії". Вони розмазують ці добре організовані та приплачені "свідчення" печерності всього українського руху і українського націоналізму зокрема (як історичного так і сучасного) по шпальтах газет, по екранах телебачення, на тисячах Інтернет сайтів.

Моментально розгортаються масовані інформаційні кампанії. Причому не десь там у Львові чи Києві, ба навіть не тільки у Москві, а і у Берліні та Відні, Нью-Йорку та Лондоні. Всіма засобами і всіма мовами.

Останнім блискучим прикладом цих технологій стала поява у Відні білбордів з прямою політичною пропагандою – "Україна та Грузія в НАТО – це ІІІ світова війна!". Здогадайтесь з трьох раз – хто був замовником такої милої "соціальної" реклами.

І вже зовсім страшно, коли замовленим "матеріалом для провокацій" стають замовні чи спонтанні вбивства. Як от у випадку з вбивством проукраїнськи налаштованого одеського хлопця Максима Чайки. Не знаю, чи це вбивство було замовним, чи спонтанним. Не скажу випадковим – бо логіка розвитку подій вела до нього.

Вже не лише Крим, але й Одесу опановують не лише спецслужби сусідньої держави, але і їх штурмові загони. Для них важливо повністю контролювати й вулицю, щоб, у разі чого, ніхто не смів навіть пальцем поворухнути на захист українства та України.

І це на території "суверенної" України. За повної бездіяльності всіх щаблів влади. Ба більше – думаю, що місцевий і не місцевий органи влади підтримають не батьків загиблого чи українство у Одесі, а "права" вбивці та його господарів. А також ідеологів цих вбивць, які вишивають на екранах "українського" телебачення, як от одеський чорносотенець Ігор Марков у черговій шустеріаді.

Зрештою він робить свою роботу. Ширить так би мовити "свободу слова".

Головним мотивом всієї вервечки щорічних антиукраїнських весняних провокацій є три завдання.

Перше це намертво накинути всім без виключення українським національним рухам – від крайнього націоналістичного до націонал-демократичного – жупел фашизму та нацизму.

В масовій свідомості як українців, так і росіян чи американців має бути чітко зафіксовано просту бінарну пару: Україна – нацизм, українці – фашисти. Чи це стосується історії – бо ж, насправді, всі "бендеровцы" і навіть "петлюровцы" і "мазепинцы" ще з XVIII століття були нацистськими колаборантами.

Чи це стосується сьогодення – таким самим "фашистом" був і покійний В’ячеслав Чорновіл, і є президент Віктор Ющенко – бо ж інакше він би не обстоював так Голодомор чи ветеранів УПА. Сюрреалізм? Так. Але спрацьовує на всі 100%.

Звичайний німецький бюргер не розбирається в тонкощах історії. Для нього історію слід писати на білбордах – бо тільки їх він і читає, а не товстющі наукові книги. Тим і користуються спритні маніпулятори масовою свідомістю.

Друге завдання полягає у тому, щоб відтерти Україну від честі бути переможцем над нацизмом у ІІ світовій війні.

І байдуже, що Україна в боротьбі з нацизмом втратила 10 мільйонів, байдуже, що українські хлопці не лише були у лавах Червоної армії – причому зазвичай простим гарматним м’ясом, яким совєтські полководці так браво закидували супротивника, але і в лавах Української повстанської армії, яка боролася як з нацизмом, так і з більшовизмом.

Бо переможцем може бути тільки Росія. І вона є ним. Правда, не насправді, а тільки у тій лавині фільмів, яку продукувала російська кіноіндустрія останнім часом.

Виявляється, що НКВДисти, СМЕРШівці і були головними ковалями перемоги, лицарями на білому коні. Про десятки мільйонів жертв ГУЛАГУ – ні слова. Їх не було, бо бути не могло.

Разом з тим вміло затушовується той факт, що саме СРСР разом з Третім Рейхом розпочали ІІ світову війну, розшматувавши у вересні 1939 року Польщу. Це вже потім нацисти "вероломно напали" на білого агнця – країну Сталіна та Берії.

Чому й спазматично тримаються терміну "Отечественная война", яка розпочалася пізніше – неначе перед нею не було огидного 1939 року. І все це масово заполонило всі без виключення канали українського телебачення.

І третє завдання полягає в тому, щоб уникнути засудження режиму, який тепер реанімовано в Росії. ФСБешні правителі Росії всіма силами намагаються уникнути суду над своїми попередниками та осуду комунізму.

І так само суду над собою як гідними продовжувачами славних традицій ГПУ-НКВД-КГБ.

Вже всім стало зрозуміло, що Нюренбергського процесу над комунізмом не буде. Гестапо та СС осудили, а ГПУ та НКВД – ні. І те, що жертв комунізму було в кілька разів більше, ніж жертв нацизму нічим цьому не зарадить.

По-перше, "Захід" сьогодні розчленований і перебуває у кризі, перш за все моральній – за преференції в закупці газу та нафти він готовий ходити до сауни з колишніми шпигунами в своїй країні. Та й сама Росія не хоче покаяння.

Коли я написав слово Росія, то задумався – яка Росія? Що стосується корпоративного клану російських спецслужб – то це справа зрозуміла. Так само як і ті "отщепенцы", які ведуть свій родовід від дисидентів совєтської епохи.

Але ж між ними – мільйони так званих "простих росіян" – чи потребують вони каяття? Чи тільки гордості за перемоги? Наразі "прості росіяни" погоджуються з тим, щоб за них відповідало ФСБ. І для мене це багато що значить.

В подібній ситуації були німці після ІІ світової війни. Напевно з великими труднощами і може не всі, і не до кінця, але вони таки осудили і на особистому, і на моральному, і на офіційному рівнях не лише нацизм, але й своє персональне злочинне минуле.

І тепер німецька держава та суспільство роблять все, щоб не допустити будь-яких рецидивів нацизму чи його глорифікації. Отже, німці хочуть покінчити з своїм злочинним минули.

Натомість я не бачу з боку росіян (якщо вони вважають себе єдиними правонаступниками і єдиними спадкоємцями всіх перемог СРСР) ні бажання осудити Голодомор, депортації, репресії всієї епохи комунізму, ні каяття.

Що ж робить корпоративний клан російських спецслужб щоб уникнути суду над самим собою? Він, як і кожен вуличний злодій вкравши шапку, тікає і верещить "лови злодія!".

Не забуваймо головний слоган російських масмедій 2004 року про "помаранчеву чуму". Тож щоб самим уникнути осуду і суду, ця бригада вибрала найкращу тактику – напад, що, як відомо, є найкращою обороною.

Вони будуть переслідувати і судити всіх, хто засумнівається у єдино вірній "історії від ФСБ". Поки це законопроект у російській держдумі. І поки він стосується тільки території Росії. Але це тільки поки-що. Знаючи безпринципність та корумпованість різного роду шредерів можна сподіватися, що вони будуть здатні погодитися і на розширення зони дії цих рестрикцій. Як в часі, так і у просторі.

До нацистських колаборантів зарахують не лише Мазепу з Петлюрою, але й сьогоднішніх українських діячів. А також жадатимуть їх видачі і від інших держав.

Тоді жодні українські "патріоти" не втечуть нікуди – їх будуть передавати до рук істинного "правосуддя" від ФСБ.

Це своєрідна тактика залякування, дискредитації і втечі від відповідальності за свої ж злочини – три в одному! Тут я трішки згущую. Для краси. А може, і не згущую – час покаже.

Зрозуміло, що такого роду політиканство пожирає все, чого торкається. В тому числі, і так званої "правди історії". Ця правда такого роду політиканам насправді не потрібна. Здавалося б, ну і Бог з ними.

Однак біда у тому, що вони зашкально політизують та інструменталізують цю історію. Щороку шквал цієї політизації та інструменталізації наступає саме напередодні завершення останньої великої війни.

І амплітуда цієї істерії з року в рік зростає. Пам’ять про велику війну є ще болючою раною. Це і використовують цинічні маніпулятори – сучасні "падальщики історії" та їхні маріонетки і в Україні, і поза нею.

Підсумовую. Із сусідами-партнерами ми нічого зробити не в силі. Вони переслідують свої цілі тими методами, які вважають ефективними. Про мораль – ні слова.

Єдине, що ми можемо, це – підмести власну хату. Як від всюдисущих агентів впливу, прямої агентури, так і псевдопатріотів, які ллють воду на млини чужої політики.

Вже час відкрити дискусію щодо цих удаваних гіперпатріотів. Називати їх поіменно. Аби нарешті привести все до тями. Досить бути дурнями, врешті-решт!

Автор: Тарас Возняк, для УП

Джерело: Українська Правда  http://www.pravda.com.ua/news_print/2009/4/28/93954.htm

Політичні оглядачі 932 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Діти - завтрашні судді наші!

  Що таке ДІТИ? Що вони значать для нас? Навіщо ми їх народжуємо? Про що думаємо, коли чуємо фразу: «У Вас буде дитина!»?....

Сім’я і виховання

Україна посіла 28-ме місце у світі за швидкістю інтернету

Україна вийшла на 28-ме місце у світі за швидкістю інтернету. Такі дані наводить компанія Pingdom, що проводила дослідження в 50 країнах світу....

Комп`ютери

Сімейний бюджет або Як управляти фінансами в родині?

Фінансова сфера – часто є питанням дискусії молодят та навіть сімейних пар з досвідом. Не рідко саме відмінності у поглядах на фінанси, різні...

Сім’я і виховання

Про доброго націонал-патріота і поганого громадянина

Блог Володимира Павліва для  http://www.zaxid.net/blogentry/19193/ 02.07.2008 15:24   Про доброго націонал-патріота і поганого...

Культура/Суспільство

Чарлі САКУМА: «У попередньому житті я був українцем, козаком…»

Чарлі САКУМА: «У попередньому житті я був українцем, козаком…» Цього літа у столиці Японії Токіо відбувся семінар етнічної...

Мистецтво/Рукоділля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.