Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Кримський в`язень :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Кримський в`язень

by Guest on Aug 5, 2010

Автор: Борис Такаєв 

За останній час яких тільки почуттів не викликав до себе в українців Віктор Янукович: у кого глибоке розчарування, у кого зловтіха, у кого роздратування, а в кого просто подив. Але минулий тиждень неминуче повинен додати до цього набору ще одне почуття, єдине для всіх, - глибоку жалість.

... Україна всі останні дні яскраво нагадувала середньовічне місто, віддане загарбникам на розграбування. Потужний московський десант (тут вам і мер столиці «переможців», і головний піп, і глава уряду) із переможними турне пройшовся по українських містах і селах, змушуючи українців відчути себе явно чужими в рідній країні і викликавши потужні сумніви у власній державності.

Взяти мера Лужкова.  Пан в кепці допіру від душі наговорив постулатів про «російське місто» Севастополь («Флот2017» тоді досить докладно проаналізував ситуацію), викликавши рефлекторну реакцію навіть у безнадійно залежних від Росії української влади у вигляді ласкаво-протестної заяви МЗС України.

І чим закінчилося? Лужков приїхав до Севастополя, і повторив все те ж саме про «російський» Севастополь і Крим, проти чого так безуспішно намагався протестувати офіційний Київ.  Це не просто демонстративний виклик Києву. Це приниження, яких за всі роки незалежності Україна, мабуть, ще не відчувала. Пану хорошому кажуть, що його заяви, що пролунали в Росії, неприпустимі, він тут же їде (за переконливого запрошення української влади) в Україну, і повторює все слово в слово. Спеціально для тих тупих мешканців Банкової, хто ще до кінця не зрозумів, хто в домі хазяїн.

Тут третьорозрядний московський політик якщо б і хотів, то не зміг би більш яскраво продемонструвати, що плювати в Росії хотіли на Януковича і всіх його підлабузників, що окопалися в українських держструктурах. Дивно, що за всякі протести, нехай і ніжні, прилюдно по щоках НЕ відшмагали. Хоча, слід гадати, все ще попереду.

Показово, що протести з приводу заяв Лужкова українці адресували до Кремля.  Наприклад, екс-міністр закордонних справ Арсеній Яценюк звернувся  з відкритим листом до міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, в якому вказав, що вважає неприпустимими такі заяви політиків і просить Лаврова "вжити рішучих заходів для недопущення практики подібних заяв з боку Юрія Лужкова та інших офіційних осіб Російської Федерації ". "Подібні заяви можуть призвести не тільки до дистанціювання політичних еліт, але й погіршують відносини між громадянами наших країн. Соціологи фіксують зростання відчуження, упередженості, ворожості між нашими народами", - заявив політик.

Чому протести адресовані Москві, а не українській владі, яка, за ідеєю, повинна реагувати (і на офіційному рівні) в першу чергу, зрозуміло і дурню.  Закликати Януковича і його команду захистити інтереси України просто смішно. Всі і так бачать, яку роль грає нинішня влада, і яке місце їй визначили в Кремлі. Після того, як Лужков показав у Севастополі, що плював він на Януковича і Ко з висоти Спаської башти, навряд чи хто-то в українському МЗС ризикне виставляти себе на посміховисько ще раз.

До речі, паралельно Росія ще раз яскраво продемонструвала, у що ставить навіть власні зовнішньополітичні обіцянки, дані Януковичу. Ось 9 липня Департамент інформації та преси Міністерства закордонних справ Російської Федерації заявив, що Президент Росії Дмитро Медведєв скасував «чорні списки» українців, яким заборонений в'їзд в РФ.  Тобто - прийняв рішення про відмову на основі взаємності від практики обмежень на в'їзд громадян України (відштовхуючись від рішень Януковича пустити в Україну «заборонених» російських політиків), і дав необхідні доручення.  «Виходимо з того, що відмова від практики так званих« чорних списків », за що послідовно виступала російська сторона, відповідає новому характеру відносин між Москвою і Києвом», - підкреслювалося в повідомленні.

А 23 липня Росія відмовила у в'їзді координатору програм Харківської правозахисної групи, колишньому в'язню совісті радянських таборів Василю Овсієнкові.  І виникає питання: МЗС України також з'їсть це кидалово з боку Москви, як і в історії з Лужковим?  Судячи з триденному мовчання - ще й як з'їсть!

Зрозуміло те, що в самій Москві свої обіцянки, дані Януковичу, ні в гріш не ставлять.  І поки Віктор Федорович мимрить щось про «зміцнення дружніх відносин з Росією», в самій Росії бачили його у Форосі в туфлях з алігатора.

Характерно, що ще один доказ цьому дав той же Лужков на святкуванні Дня ВМФ РФ у Севастополі. Він подякував Януковичу за те, що той, підписавши угоду з Росією щодо ЧФ РФ, продовжив його базування, і тут же уточнив, що це саме угоду Януковича в Росії ніхто серйозно не сприймає. Зокрема, мер Москви Юрій Лужков заявив : Чорноморський флот Росії залишиться в Севастополі "назавжди" (а не до 2042 року, як думає Янукович, підписавши відповідну угоду з Росією).  Значить це одне: підпис Януковича на договорі з РФ - це просто туфта, абсолютно нічого ні для кого в Москві не вартий.

... А ось ще один «посланник дружньої Росії» - патріарх Кирило. Коментуючи його приїзд, посол Росії в Україні Михайло Зурабов бив себе п'ятою в груди : "Патріарх прибув на Україну з пастирським візитом. Я при всіх своїх намаганнях не можу розгледіти в ньому якийсь політичний підтекст, принаймні, я не бачу його тут ".

Патріарх Кирило під час свого «неполітичного візиту» до України зустрівся з українськими політиками, похвалив Януковича і нагородив його і деяких інших чиновників орденами, тут же вилаяв Україну за «розкольництво».

Ну, знаючи справжню історію виникнення (точніше - відколу і самопроголошення) Московського патріархату, з приводу розкольників патріарх Кирило явно не в той степ поліз.  Але в даному випадку мова навіть не про історичну правду. Ми стали свідками факту, який ні в які двері не лізе: приїхав незрозуміло навіщо і, проінструктувавши українських чиновників на чолі з Януковичем, московський патріарх почав сіяти заяви, які інакше як розпалюванням міжконфесійної ворожнечі просто не назвати. Чого лише варті його заяви, що в «розкольницьких» церквах немає благодаті Божої, а людей, що збираються в «розкольницьких храмах», традиційно відрізняє «готовність йти стінкою на стінку замість радісних осіб, незгоду і внутрішній розлад»!

Його заклики, спрямовані проти Київського патріархату, - це, дійсно, вже не «політичний підтекст».  Це тупо ідеологічна диверсія, мета якої - розпалювання релігійної ворожнечі в Україні. До речі, за даними Державного комітету України у справах національностей та релігій, на початок 2010 року в Україні УПЦ КП налічувала 4281 прихід, парафії об'єднані в 32 єпархії, кількість парафіян приблизно оцінюється в 14 мільйонів чоловік. Тоді як в УПЦ Московського патріархату - 9, 5 млн).

Якщо Лужков приїхав в Україну як генератор територіальних претензій до України, то патріарх Кирило продемонстрував отримане замовлення на провокацію в Україні громадянської війни. Інакше його дії кваліфікувати проблематично.

Цікаво, що патріарха Кирила, який відвідав Дніпропетровськ, понесло на «Південмаш» - режимне підприємство оборонно-промислового комплексу України, що випускає ракетну техніку.  А російський священик - будь ласка. Ми не сперечаємося, на будь-якому підприємстві люди мають повне право належати до будь-якої конфесії і ходити у свій храм. Але хіба підприємство - місце для зустрічей з духовними лідерами? Тим більше - режимне підприємство «оборонки»? Вже один цей візит і виступ мимоволі вивели візит патріарха Кирила далеко за рамки «пастирського візиту». Логічним продовженням цього виступу - турне по частинах Збройних сил України з мітингами проти Київського патріархату ...

Зовсім недаремно приїзд патріарха Кирила супроводжувався в Дніпропетровську проявами «демократії по-російськи», - міліція затримала кілька десятків (!) учасників акції протесту проти цього візиту.  Думаємо, це перша ластівка до заборону свободи зібрань в Україні вже не на словах, а на ділі. Щоправда, розвиток подій яскраво демонструє, що всі демонстровані утиски демократії робляться Януковичем не «для себе», а за вказівкою з Москви. Щоб, слід гадати, московським дядькам було зручніше їздити по Україні, сіючи розбрат і ворожнечу. А справа це потрібна: століттями доведено, що для того, щоб ефективно управляти, народ треба роз'єднати.

...Віктора Федоровича все це буйство життя не зачіпає. Як Горбачов у 1991-му, він сидить у Форосі, розуміючи, що йому краще не плутатися під ногами у московських дядьків, які приїхали на ревізію в Україну. На День ВМФ РФ у Севастополі на святі російських військових моряків на трибуні стояли спікер Держдуми РФ Борис Гризлов, депутати Держдуми, зокрема Костянтин Затулін, Сергій Громов, Володимир Комоєдов, мер Москви Юрій Лужков, посол РФ в Україні Михайло Зурабов, посол з особливих доручень МЗС РФ Олександр Бавікін. Весь колір російських «друзів України», що там говорити.

До речі, поки забутий Янукович сидів як тарган у запічку у Форосі, московські гості в Севастополі потроху почали скасовувати українські державні свята, і придумувати українцям свої. Так, голова Держдуми РФ Гризлов заявив , що вже в наступному році російські та українські моряки святкуватимуть День Військово-морського флоту спільно. Те, що у ВМС України ніби як є своє свято - День флоту України, що відзначається в першу неділю липня (День ВМФ РФ, як відомо, відзначається в останню неділю), нікого не збентежило. Та й командування ВМС України, якщо вірити Гризлову, раптом незрозуміло з чого стало підтакувати російським дядям - очевидно, відчуло справжніх господарів. Думку Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, тобто Януковича, знову ніхто не запитав. Та й навіщо?

Перед цим разом з російськими байкерами до Севастополя приїхав Володимир Путін.  Покатався, поспілкувався з молоддю, привітав моряків з наступаючим Днем Військово-морського флоту Росії, зазначивши, що "російські та українські моряки будуть разом, як разом були наші народи багато століть".  У Севастополі московським товаришам було дуже весело.
 
А Віктор Федорович залишився чужим на цьому святі.  Шкода його, направду...

PS. Цікаво, що поки Янукович відсиджується у Форосі а московські дяді роз'їжджають по Україні, шахтарі з рідного міста Віктора Федоровича - Єнакієве - зібралися страйкувати . За словами профспілкових лідерів шахт Червоний Профінтерн і Юний комунар, обіцяні Мінвуглепромом кошти для погашення тримісячних боргів по заробітній платі трудовим колективам ліквідованих шахт так і не прийшли на підприємства.

При всій повазі та співчутті до донецьких шахтарів, змушені їх засмутити. По-перше, Януковичу, як бачимо, потреби його електорату (навіть з рідного міста, що там говорити за регіон) глибоко до одного місця. По-друге, з нинішніми тенденціями в «розвиток української демократії», якби шахтарі за старою звичкою надумали їхати до Києва на акції протесту, домогтися вони навряд чи зможуть чого: зуби їм доблесні орли Могильова повибивають ще на під'їзді до столиці  (у Дніпропетровську перші тренування вже пройшли). І, нарешті, третє: як бачимо, Янукович-то вже й у власній державі не господар. А тому з проханнями краще звертатися до справжніх господарів - до Москви.  Але їздити туди на акції протесту не радимо - в Україні міліція лише вчиться робити те, що російська міліція давно вміє робити швидко і ефективно.
 
Автор: Борис Такаєв
Оригінал статті:
Флот - 2017  .
Переклад з сайту
Е-пошта 
 
 

Політичні оглядачі 928 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Наростання національно-визвольного і революційного руху.

         Початок XX ст. в історії України характеризується загальним революційним піднесенням, що було...

Історія

Учені на прикладі птахів пояснили, чому люди зраджують

Учені на прикладі амадин пояснили, чому люди зраджують

Тварини

Отець Дмитро Блажейовський: «Починаю відчувати наближення старості»

Автор: Олеся ПАСТЕРНАК На сотому році життя греко-католицький священик працює від зорі до зорі: ходить у бібліотеку, користується Інтернетом та...

Сім’я і виховання

Україно наша Космічна. Від Кибальчича до "Морського старту"

Через 50 років, які минули від польоту Юрія Гагаріна, традиційно ніхто навіть не обмовиться, що "космічна дорога" для першого космонавта...

Наука/Технології

Вправи на стрибки

Вправи на стрибки позитивно впливають на організм дитини: сприяють зміцненню м'язів і зв'язок нижніх кінцівок, удосконаленню координації рухів,...

Спорт

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.