Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Зупинити рейдерську атаку на націоналізм :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Зупинити рейдерську атаку на націоналізм

by Administrator on Apr 9, 2009

Зупинити рейдерську атаку на націоналізм

Автор: Андрій ЛЕВУС


Девальвація цінностей набуває небезпечних масштабів. Немає нічого святого для торгашів від політики. На політичному аукціоні розпродується все і вся. Надійшла черга націоналізму?

В Україні націоналізм намагаються приватизувати то яскраві вождики, які на хвилі націонал-популізму вже вкотре марно прагнуть пролізти до парламенту, то штатні провокатори, які своїми екстремістськими діями лише дискредитують ідею нації.

Однак націоналізм - це явище надпартійне. Його неможливо виміряти рейтингами й описати звичними політологічними категоріями. Націоналізм не вписується в жодну політичну систему координат. Він не визнає поділу українців на "помаранчевих", "біло-синіх" та "біло-сердечних". В цьому і є перевага націоналізму. Мало того, націоналізм переважно не потребує голосного афішування та реклами. Не маніфестація "ізму" потрібна нації сьогодні, а, як казав Ленкавський, "діяння та мислення в інтересах нації". Хто був більшим націоналістом Великобританії - акцентований "націоналіст" Мослі, який фактично був "п'ятою колоною" III Рейху, чи консерватор Черчілль, який урятував Британські острови від окупації? Чи зробив де Голль для Франції менше через те, що вголос не називав себе націоналістом?

Час значків, смолоскипних походів, камуфляжів і чорних сорочок минув. Хто цього не розуміє - страждає насамперед інфантильними, квазіромантичними уявленнями про націоналізм. Діяльність таких горе-націоналістів не принесе нації нічого доброго. Навіть навпаки - є хорошою картинкою для ворожих телеканалів.

Націоналізм XXI століття не потребує мілітаристської бравади. Так, як і не потребує надмірного пафосу та екзальтації. Націоналізм має незмінну ідеалістичну мету - велич Нації і розвиток Держави. І на шляху до досягнення цієї мети треба керуватися лише трьома критеріями - успішністю, доцільністю та ефективністю. Все решта - зайвий шкідливий естетизм та піжонство, які лише заважають справі. У тридцяті роки XX століття, очевидно, націоналісту був потрібний револьвер. У XXI столітті йому радше знадобиться відмінна освіта та успішний соціальний статус, щоб ефективніше захищати націю.

Нові вождики, які претендують на лідерство в націоналістичному русі, намагаються спростити ідеологічну базу націоналізму. "У всьому винні жиди, москалі, комуністи та кадебісти" - чуємо в їхніх "нагірних проповідях". Такий "ідеологічний" фаст-фуд вони називають націоналізмом. Звичайно, знайти "крайніх" ззовні легше, аніж визнати, що нація хвора і потребує духовного очищення та зцілення. Легше перенести відповідальність на ворогів і реальних, і уявних, аніж узяти її на себе. Це шлях в нікуди. Це шлях слабких духом гешефтярів від "націоналізму". Психологічна залежність від супротивника спотворює реальну оцінку ситуації і шкодить справі. Міф про те, що "українці бідні, нещасні створіння, які стали жертвою чужинецької експансії", є дуже небезпечним. Він провокує національну лінь, заважає процесу одужання від хвороби холуйства, безхребетности та моральної деградації провідної верстви. Націоналізм, насправді, ставить чіткий діагноз - у поневоленні українців винні насамперед самі українці, а не "трагічна історія" чи "невдала географія". Наша еліта занепала морально і духовно. Козаки стали свинопасами. Тому нас і завоювали. Тому замість ображених прокльонів на адресу "світової змови проти українства" треба брати на себе відповідальність за націю і діяти в її інтересах, що і є головним завданням провідної верстви.

Квазінаціоналістичні вождики і отаманчики, здається, забувають, що українці мають свою державу. Звичайно, існуюча держава не є ідеальним утворенням. Тотальна критика всього і вся, що відбувається в країні, з боку "націоналістів" насторожує. Їм все не догода, і всі, окрім них, - зрадники та запроданці. Націоналіст сьогодні має підтримувати все, що йде на добро нації, незалежно від того, хто є ініціатором цих позитивних процесів. "Все робиться не так, як має бути", "влада боїться" - лише це чуємо від "реальних націоналістів". Існують і небезпечні спроби приватизувати націоналізм. Часто доводиться чути: справжні націоналісти лише в партії X, або організації У. Націоналізм за своїм визначенням не може бути власністю однієї структури. Націоналізм є власністю всієї нації.

Український націоналізм вже не раз відбивав "рейдерські атаки" різного роду пройдисвітів та провокаторів, які прагнули заробити на ньому політичний та фінансовий капітал. Націоналізм має стійкий імунітет до авантюристів різного ґатунку. Однак мусимо робити все для того, щоб націоналізм не став предметом політичного торгу, а потім - як наслідок цього - суспільного розчарування. Потрібно йти в народ і нести йому правду національної ідеї. Ознайомлений з основами ідеології націоналізму, його історією та традиціями, народ сам відрізнить зерно від полови.

Націоналізм - це не політична гра. як це подають шулери від партій і партійок, а важка і рутинна праця, яка, втім, протягом століть дає свої плоди. І найкращий з них - сам факт існування української нації.

Андрій ЛЕВУС

Джерело: Українське Слово No 9, 4-10 березня, 2009 року

Політичні оглядачі 872 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Фінська архітектура в Україні

Фінська архітектура в Україні Автор: Ніна БАЙ З 14 до 25 травня у київській галереї "Лавра" відбулася виставка "Фінська...

Архітектура/Дизайн інтер`єру

У комп`ютерній копії світу Україна, на жаль, на тих самих ролях, що й

Знайшов в інеті чудову забавку, в якій практично все, як насправді - внутрішня і зовнішня політика, великий, середній та малий бізнес, партії,...

Туризм і дозвілля

"Единственно правильная" історія та формування політичної на

"Единственно правильная" історія та формування політичної нації Автор: Валерій Степаненко Стало вже традицією періодичне...

Політичні оглядачі

Хто йде у владу

Хто йде у владу Автор: Олег Романчук "Порядність і порядна людина – це той, хто задовольняється меншим від того, на що має законне...

Культура/Суспільство

Точка зору: Хабарі та податки

Точка зору: Хабарі та податки Колонка редактора  KyivPost Суспільство у фінансовому плані поставлено з ніг на голову, хоча кількість...

Культура/Суспільство

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.