Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Неупереджений погляд на справу Дем`янюка :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Неупереджений погляд на справу Дем`янюка

by Administrator on Mar 26, 2009

Неупереджений погляд на справу Дем`янюка

Автор: Марта Онуфрів

"Я боюся, що судова справа виявила всі ознаки расової й політичної помсти", – лорд Томас  Деннінґ, довголітній суддя карного суду в Лондоні, член Верховного суду Палати лордів Великої  Британії.  Узятися до написання статті авторку змусили різні небилиці, які кружляють в Україні навколо Івана Дем`янюка: "нацист", "розплата за минуле", тощо. Звісно, цими ярликами деякі українські  журналісти хочуть прикрити свою дрімучу некомпенентність, а то й непрофесійність.

Скажу, що мені довелося знайомитися з багатьма матеріалами справи Дем`янюка, опрацьовуючи  їх. У 1992, коли цьому українцеві, слідом за нацистським злочинцем, організатором концтаборів  Айхманом, загрожувало повішення, мені вдалося передати в Україну декілька примірників мого  друкованого на машинці рукопису під назвою "Судилище триває".

І тоді справа Дем`янюка заполонила сторінки багатьох газет, ставши знаною українській  громадськості. Слідом виник Комітет на захист Івана Дем`янюка, який очолив журналіст, борець  за права української національної церкви Кательницький.

Урешті було видруковано моє "Судилище триває" ("Каменяр", Львів, 1995), в якому тезисно  викладено причини виникнення цієї скандальної історії та перипетії навколо неї.  У післямові, зокрема, наголошувалося: "На жаль, через незорганізованість і недієвість  провідників української діаспори СКВУ (Світового Конґресу Вільних Українців), а згодом через  невизначеність позицій вищих урядовців України, справа Івана Дем`янюка не стала тим  поворотним моментом, який зупинив би нагнітання у світі антиукраїнської істерії".  Підтвердженням останньої тези є новий виток судової розправи над нещасним 89-річним старцем.

Звідки ростуть в історійки ноги

У 70-тих роках минулого століття перед спецслужбами "імперії зла" було поставлено специфічне завдання: на міжнародному рівні дискредитувати національно-визвольні рухи народів, поневолених Совєтським Союзом.

Підтвердженням цього є пошуки так званих воєнних злочинців здебільшого серед українців,  естонців, литовців, латвійців. Ізраїль мав свої інтереси: гучним процесом нагадати світові про  Голокост, побіжно виховуючи молоде покоління в патріотичному дусі, підтвердити доцільність  жорстокої політики на зовнішньому відтинку тощо.

Німеччина ж прагнула (й прагне далі) підтримувати дружні стосунки зі США, навіть ідучи на руку  усіляким збурювачам зі скандальною репутацією.  До політичної оборудки підключилися не тільки зловісний КҐБ, посольства СССР у різних країнах,  Центр Шимона Візенталя, міжнародні прокомуністичні організації (спонсоровані ЦК КПСС,  зокрема Товариство об`єднаних українців Канади, ТОУК), але й новостворені на  північноамериканському континенті урядові структури, завданням яких було пошуки нацистських  злочинців –ОеСАй (1979, Бюро спеціальних розслідувань, США) та комісія Дешена (Канада).

Дружній хор цього різношерстного зборища в унісон підтримували відомі газети "Ізвєстія",  "Молодь України", "Нью-Йорк Таймс", "Нью Дейлі Стар", "Торонто Стар" та інші. Центр Візенталя разом із провідниками прокомуністичних організацій (були на службі в КҐБ)  постачали посольства СССР довжелезними списками переважно українців, підозрюваних у  скоєнні воєнних злочинів. Для прикладу, на Канаду в час "пік" назбиралося аж 1179 українських  "злочинців", в основному –вояків дивізії "Галичина".

Цікавим є той факт, що в тодішній галасливій пресі не промайнуло жодної згадки про армію  генерала Власова, яка не тільки коляборувала з нацистами, але й брала участь у придушенні  Варшавського повстання.  Не менш цікавим є й те, що у зборі матеріалів проти українців, запідозрених у співпраці з  нацистами, ОеСАй не тільки тісно співпрацювало з КҐБ, але його працівники офіційно  здійснювали поїздки по підсовєтській Україні. Певну зловісну роль у цій міжнародній політичній   змові відіграли й спецслужби Ізраїлю, тобто Моссад.

Дем`янюк – злочинець, чи жертва міжнародної змови?

Уперше в поле зору каґебістів потрапив Дем`янюк у 60-тих роках минулого століття, коли його  мати, маючи вістку від Івана зі США, відмовилася від пенсії, яку отримувала по ніби загиблому  синові.  Реакція КҐБ не забарилася: почалися переслуховування, а під час відвідин вилучили з родинного   альбому знімки Івана. У 1975 році редактор комуністичної газети в Нью-Йорку Ганусяк передав  імміграційній службі списки 70 українців, що "співпрацювали" з нацистами, серед яких був  Дем`янюк.

Уже в 1981 в США розпочалася судова розправа, де українцеві висунули звинувачення в тому, що  він ніби був садистичним охоронцем "Іваном Грозним" в концентраційному таборі в Треблінці,  Польща. В тому ж році його позбавили американського громадянства.  Звісно, вирішальну роль зіграла каґебістська фальшивка-посвідчення про закінчення ним курсів  табірних охоронців, рівно ж –недостовірні особисті дані при заповненні документів для в`їзду до  США.

Прикро, але нині, як і в 80-ті роки минулого століття, американська влада не хоче усвідомити  ганебної підступності ялтинських домовленостей: насильній репатріації на "родіну" підлягав кожен,  хто на 1 вересня 1939 року знаходився на території Совєтського Союзу.

А це означало, що уціліти від примусового повернення в СССР, тобто не потрапити в концтабори,  міг лише галичанин або той "східняк", який подав місцем свого народження будь-який населений  пункт Галичини.  Отже, Дем`янюк, совєтський військовополонений, вояк запасних українських частин для влиття в  армію Власова, поселенець одного з пересильних українських таборів вибрав останнє...

У 1985 році американський суд вирішив видати Дем`янюка Ізраїлю, відтак його перевезли до  ізраїльської тюрми суворого режиму поблизу самого Тель-Авіву, де він перебував майже 8 років.  Його звинуватили в наступних злочинах: проти людства, проти євреїв, а також у воєнних злочинах  проти переслідуваних.

Показове політичне судилище тривало 15 місяців, а 92 судові засідання відвідало 800 тисяч  ізраїльтян.  Із метою помочі родині Дем`янюка, українці США й Канади створили спеціальний Комітет, який на  судові витрати зібрав 1 мільйон доларів (за сьогоднішніми мірками це 10 мільйонів доларів). Зокрема до захисту на суді залучили відомого історика, графа Толстого (Велика Британія),  професора лондонського університету Ґрента, експерта людської пам`яті Ваґенара,  професора-експерта зі судової антропології Ісчана (США), графолога Флина (США), професора  Каліфорнійського університету Причард (США), спеціаліста по достовірності документів Робертсон (США). Усі вони засвідчили, що посвідчення є підробкою.

Дещо пізніше авторитетні експерти ФРН побіжно підтвердили наступне: посвідчення має ознаки  фальшування, а також масу відхилень від обов`язкових на той час канцелярійних тонкощів. Але головний прокурор Ізраїлю Шакед не взяв до уваги жодних доказів цих наукових світил,  оскільки, мовляв, "ми базуємося на власних експертизах і вважаємо їх переконливими".

А ось цитати, які допоможуть відобразити атмосферу судилища в Ізраїлі: "Хоч суд над Айхманом  був наявним і голосним, але про нього вже забули. Ми потребуємо Дем`янюкового суду, щоб  пригадати минуле нашим людям і цілому світові. З цим процесом Голокост знову стане дійсністю",  –колишній суддя Терлов.

"Підсудний... був пізніше призначений, разом з іншими українцями, на службу в екстремістському  таборі в Треблінці"; "нацисти знайшли спільність інтересів з частиною населення, окупованих  територій в Польщі й на території Росії (під частиною Росії розуміють Галичину – заувага автора)",  –із акту звинувачення Дем`янюкові, висунутому ізраїльським судом.

Варто наголосити на тому, що в цьому багатосторінковому документі понад сто разів вжито  словосполучення "охоронці-українці", тобто на українську націю покладено збірну відповідальність  за частину злочинів, учинених упродовж Другої світової війни.

Утім, на захист Дем`янюка стали або висловили своє критичне відношення до судилища в Ізраїлі видатні особистості: суддя-лорд Деннінґ, історик Толстой; республіканець Бюкенен, професор  Ваґенар, адвокат Вольф; письменник Рульман (Німеччина); журналіст Вордінґтон (Канада);  дослідник єврейської історії, доктор Окунєва, колишні судді Коган та Ейтан, письменник Еврон  (Ізраїль) та інші.

25 квітня 1987 Дем`янюкові винесено судовий вирок: смерть через повішення. Утім, 29 липня  1993 під тиском світової громадськості, а також через відсутність доказового матеріалу  Верховний суд Ізраїлю звільнив оскарженого з-під арешту.

Він повернувся до США, в 2001 йому відновили американське громадянство. Однак наступного  року почався новий відлік переслідувань: знову позбавили громадянства, мотивуючи тим, що є  нові докази перебування охоронцем у концтаборах, а також вирішили депортувати зі США через неправдиву інформацію, надану імміграційній владі країни.

Наразі ОеСАй не здає своїх позицій, а навпаки –хоче довести потребу в собі. Свідченням є те, що  минулого року чиновники Центрального відомства Німеччини заявили: вони мають нові докази, що  Дем`янюк був охоронцем у таборі Собібор (Польща), особисто супроводжуючи євреїв до газових  камер.

Слідом німецька влада видала ордер на арешт Дем`янюка, накидаючи йому звинувачення у  причетності до знищення 29 тисяч осіб у трьох нацистських концтаборах на території Польщі. Прикметне, що це звинувачення висунуто всупереч даним Польського інституту пам`яті, який  заперечує наявність документів про Дем`янюка як охоронця таборів Майданека, Собібора,  Треблінки.

Прикро, але через зміну поколінь українська спільнота Канади й США втратила інтерес до цієї  політичної розправи, тож нині оскарженого в нових злочинах Дем`янюка окрім його родини нема  більше кому підтримувати.

Випадковість чи розправа над оборонцями Дем`янюка

Багато чого у справі не піддається логіці. Мабуть, кількість трагедій з оборонцями Дем`янюка  підтверджують виняткове значення цієї справи для гравців на міжнародній шахівниці. Однак про трагічне: через суди зазнав фінансового краху історик Ніколай Толстой, республіканець  Патрік Бюкенен вимушено зняв свою кандидатуру на президентських виборах США,  доктор-історик Руф Окунєва, разом зі своїм хворим сином, заледве вціліли, втікаючи з Ізраїлю.

Після загадкового падіння з багатоповерхівки загинув колишній ізраїльський суддя Дов Ейтан,  мало не осліп від вихлюпнутої в очі кислоти ізраїльський адвокат Дем`янюка Йорам Шефтель. Експерт Аніта Причард зробила спробу покінчити життя самогубством. Здійснено ритуальне  вбивство голови Комітету захисту Дем`янюка в Україні Володимира Кательницького (36 ножових  ран) та його старої матері (київська міліція зробила все, щоб ці два жахливі вбивства відійшли в  небуття нерозкритими).  Стає моторошно...

На жаль, тільки платники податків США можуть вирішувати, чи потрібна їхній країні, особливо в час  економічної рецесії, структура ОеСАй.

 

Автор: Марта Онуфрів, журналіст, Торонто, для УП
 
Джерело: http://www.pravda.com.ua/news_print/2009/3/24/91915.htm

Політичні оглядачі 1039 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Рейдерська атака від Анатолія Родзинського. Як це було?

Підсумовуючи матеріали даної статті, мимоволі виникають питання: до якого часу Анатолій Родзинський буде вести свою шахрайську діяльність? Скільки...

Права людини

Ревнивці стають імпотентами, а заздрісники… вмирають від інфаркту

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК Австрійський психолог, спеціаліст з психосоматики Вольфганг Грубер упродовж п’яти років спостерігав за життям двох тисяч...

Здоров'я

Характерні риси релігійного життя в Україні .

Релігійне життя на Україні Автор: Коломоєць Ольга. На   початку   90-х   років   в  ...

Релігія/Духовність

Вугрова висипка у дорослих жінок

В дерматології, як і в будь-якій іншій галузі, практикуючі лікарі часто керуються припущеннями, заснованих на загальних стереотипах. Але, на жаль,...

Здоров'я

Античне коріння "шароварщини"

Вішати різноманітні "тавра", з монгольської "ярлики", на представників різних національностей – заняття традиційне для країн, де бракує рівності...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.