Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

ГОЛОДОМОР. ПІСЛЯСЛОВО

by Administrator on Feb 11, 2009

Автор:  Борис СТОМАХІН, політв’язень.
Січень 2009 р.
Переклала з російської Надія Банчик
6 лютого 2009

Передмова Галини Банчик: За Вашу і нашу свободу:

Автор цієї статті, Борис Стомахін – москвич. Але якби більшість українців мислила і діяла так, як він, то, напевне, Україна вже б забула про п‘ятУ п‘ятої колони, ПРУ (яке ні тпру, ні ну), не кажучи вже про комуністів, ЧР РФ у Севастополі, засилля російської мови та газові угоди з північним сусідом на засадах «газ – за європейськими цінами, транзит – за радянськими».
Від початку чеченської війни-геноциду чеченського народу Борис беззастережно підтримував чеченців, прирівнявши перо до бомби. «Нас збудили чеченці», - зізнавався він у одній з своїх статей. Борис писав на чеченський сайт «Кавказ-центр». За ці статті у березні 2006 його було заарештовано. При арешті йому зламано хребет та ногу.

«Об’єктивний» московський суд виніс вирок: 5 років ув’язнення. Це був перший у пострадянській РФ вирок тільки й виключно за висловлювання своїх думок – за СЛОВО. По статтях 280: «Заклики до повалення існуючого конституційного ладу» (?!) та 282: «Розпалювання ворожнечі до людей за національною та релігеійною ознаками». Наразі він відбуває термін у колонії в Буреполомі (де свого часу сидів Солженіцин). Всі спроби добитися умовно-дострокового звільнення Бориса не призвели ні до чого. В путінській Росії достроково звільняють військового злочинця Буданова, а не полум’яного журналіста-публіциста. Фашистським речникам кшталту Міхаїла Лєонтьєва та (несть їм числа) – перші екрани ТВ, прайм тайм. Захисникам народів, записаних у вороги, - грати. Така-от сьогоднішня російська Феміда.

Однак Борис і в неволі продовжує писати. На захист чеченців, інших поневолених Російською імперією народів... Остання за часом стаття присвячена найсвятішій для українців темі. Пропоную Вам її у власному перекладі з російської. Можливо, Борис не знає всіх деталей (так, мені здається, що сьогоднішня Україна таки проголосила офіційно спадкоємність з УНР 1918 року), однак, думаю, головне у його статті - глибоке розуміння болю українського народу та головний заклик, що серцем б’ється з-під кожного слова: «За вашу й нашу свободу!».

Надія Банчик

ГОЛОДОМОР. ПІСЛЯСЛОВО

Минув рік сумного ювілею, змовкло відлуння поминальних торжеств у Києві. Але питання залишилися. Точніше – відповіді. Відповіді на брехливі тези антиукраїнської кремлівської пропаганди, відповіді, яких у самій Росії ніхто покищо не дав. Голодомор 1932 – 33 років в Україні, безумовно, є актом геноциду українського народу. Актом жорстокого, спланованого, бузувірського геноциду, - цим завжди славилася російська імперія по відношенню до підкорених нею народів. Чесно кажучи, визнати Голодомор геноцидом першими повинні були б Вірменія, Ізраїль та Косово...Головна теза імперської пропаганди проти цього визнання – те, що голод 1932 – 33 рр. Охопив не лише Україну, але й інші області СРСР – від Північного Кавказу до Сибіру. Однак, це підстава для дурнів, для тих, хто не хоче розмірковувати. Адже той факт, що у гітлерівських концтаборах знищували не тільки євреїв, зовсім не скасовує значення Голокосту як геноциду єврейського народу. Саме єврейського, і саме геноциду; і нехай офіційна Москва вустами, наприклад, депутата Держдуми Маркова спробує щось заперечити на цю тему перед обличчям світового співтовариства... Те ж і з українським геноцидом. Сталінські кампанії, такі ж безглузді, як і злочинні, взагалі переслідували звичайно не одну, а відразу кілька цілей. Масові арешти безвинних людей за 58-ю статтею, наприклад, добре вкладаються у цей дуалізм: одночасно після такої «прополки» знеособлюється, втрачає будь-який потенціал до спротиву режимові, робиться ще покірнішою основна маса населення – і цим же досягається мета будівництва промислових гігантів, розробки золота та руд в умовах вічної мерзлоти – безкоштовно, силами зеків, тоді як вільна людина на таку працю не поїде навіть за великі гроші.

Масові вилучення хліба у 1932, вже після найвищого розпалу колективізації, мало на меті, звісно, вилучити його якомога більше для потреб міст та армії, як говорив звичайно у своїх промовах Сталін, або продати його на Захід і на отриману валюту розвивати далі промисловість, як каже сьогодні путінський агітпроп. Все це - безперечне, - проте, це ще не все. Як відомо, колективізація була справжньою цивільною війною на селі, і кілька років на межі 30-х режим добряче хитався, не було жодних гарантій, що він втримається. Коли знаєш норов цього режиму, немає найменших сумнівів, що за таке він не міг не прагнути своїх ВЖЕ переможених і зламаних ворогів – селянство – жорстоко покарати. Щоб годі було надалі... Українське селянство, яке опиралося сильніше за всіх, сильніше від усіх і постраждало. Разом із вилученням максимуму хліба, мету – зламати, знищити, частково фізично, але головно, морально, переломити хребет українській нації в обличчі її  найчисельнішого класу, селянства, - видно в Голодоморі з абсолютною чіткістю.

Українцям було що втрачати. Століття бузувірського панування Москви на їхніх землях не відбили народові історичної пам'яті, як протягом століть її відбили кремлівські хани у самих росіян. Українці віддавна знали і свободу, і битви за неї, бачили і невтримну козацьку вільницю Запорізької Січі, і найвищий рівень європейської цивілізації Великого князівства Литовського, Руського та Жемайтського («Руське» якраз і означало у тодішній етнографії «Українське»), і польське Liberum veto – досі ніким не осягнуту вершину світового демократичного процесу. (І якби не чіплялися українці так нерозумно за своє православ’я, яке цілком зумовило їхнй вибір між Польщею та Москвою, то зовсім по-іншому могла б скластися доля нації...). Після зради Хмельницького, розгрому Січі, розділу Речі Посполитої, на довгі століття Москва, а потім Петербург стали для всього «Західного краю» символами біди, утисків, пригнічення та кріпацького ярма.

Проте, навіть у цьому довгому переліку сталінська колективізація стоїть особливо – за своїм звірством. Цього українці витерпіти не змогли. Велика,  сильна нація з європейською історією та менталітетом, з традиціями волі та священної війни за неї була настільки небезпечна Сталінові та його режимові – адже вже після Голодомору все одно виникла Українська Повстанська Армія і героїчно воювала з комуністами 10 років! – що вже після війни він серйозно замислював виселення українців услід за чеченцями, кримськими татарами, калмиками, карачаєвцями та іншими. Не була виконана ця задумка лише тому, що надто великі простори довелося б знелюднити.

Якщо, як твердить кремлівський агітпроп, голод 1932 – 33 охопив території аж до Казахстану, то ніхто не заважає й Казахстанові теж поставити питання про визнання цього голоду геноцидом казахського народу і відповідальності Москви за цей злочин. Інша річ, що Казахстан, довільно обравши роль московського холопа й сателіта, ні на що подібне ніколи (щонайменше, за теперішньої його влади) не наважиться.

Не те – в Україні. Сьогодні це – держава з величезним потенціалом, з територією, щонайменше половина якої заселена не совками (ними заселені лише Донбас і у більшості Крим), а європейцями, прихильниками незалежності, НАТО, а в ретроспективі, - УПА.  Нечасто зустрінеш вікову історичну тенденцію, настільки чітко висловлену в історичному документі, як у заяві керівництва Росії у грудні 1991, що після ліквідації СРСР Російська Федерація стає його правонаступницею. Хотіли чисто формально успадкувати майно, приміщення посольств по всьому світові та місце у Раді Безпеки ООН – а підтвердили, попередили заздалегідь на десятки років правонаступництво бузувірської, садистської, кривавої російської імперії зі всією її антилюдською сутністю, з її довічним прагненням керувати світом, з її звичкою катувати, вішати і затоптувати у багно будь-якого, хто – проти... Мимоволі доводиться сумувати, що відразу після референдуму 1 грудня 1991 про незалежність ниций український президент з КПРС не наважився заявити про правонаступництво нинішньої України з Українською Народною Республікою 1918 і про визнання Києвом-91 акту про відновлення УНР, проголошеного прем’єром Ярославом Стецьком у Львові 30 червня 1941. Не наважився на це, на жаль, і Ющенко, - а може, просто не подумав, не було потреби. Проте на тлі зростаючого агресивного імперського реваншизму Москви ця можливість для України залишається відкритою.

Сьогоднішня Україна – потужна європейська держава розмірами більша за Францію, з розвинутою промисловістю, армією, з славетною історією, з глибокими традиціями боротьби за свободу, самобутньою національною культурою та мовою – може вважатися головним оплотом Опору московському кривавому реваншизмові і неосталінізмові, не тільки у Східній Європі і навіть у всьому світі (українські діаспори у США, Канаді, Австралії навряд чи забудуть, ВІД КОГО втікали туди їхні предки), але й – насамперед – у самій Росії. Для російської антиімперської опозиції Україна – воїстину земля обітована. Так же, як і в Литву напередодні розпаду СРСР, в Україну напередодні неминучого розпаду РФ все частіше будуть виїжджати переслідувані російські опозиціонери... Ба, більше: потужний український націоналізм може й повинен стати базою, джерелом сил та ресурсів для антиімперського спротиву всередині імперії. Україна – наш природній союзник, і ми, захищаючи свободу україни від кігтів кремлівського ведмедя, просимо наших українських братів допомогти нам вбити кіл у серце цього сморідного витвору. За вашу й нашу свободу!

Власне, українцям навіть не треба нічого вже такого особливого робити, - скажімо, не треба рухати свою армію проти Москви або щось підривати на території самої РФ, як це вимушено робили чеченці (чеченці «на території РФ» нічого не підривали, вони захоплювали заручників, але не вбивали їх – це робили «освободітєлі». Н.Б.). 46-мільйонному народові досить просто жити як належиться, впевнено йти своєю дорогою, дорогою незалежності та європейської цивілізації, - і цим самим вже буде зламано голку, яка несе в собі смерть імперського Кащея.

Російська колоніальна імперія – зовсім незалежно від її внутрішньої побудови, - будь то монархія, совдепія або «суверенна демократія» (а іншої тут бути й не може) – несе самим своїм існуванням смертельну загрозу свободі, незалежності і самому життю українського народу, як і всіх інших народів своїх колишніх колоній. Захопивши ці землі спочатку у 18-му столітті, потім ще раз у 20-му, - росіяни, від Кремля до останнього підзаборного алкаша, генетично вважають ці землі своїми, «тимчасово втраченими» внаслідок якогось сумного непорозуміння. Свободи народів, які вона одного разу поневолила, як і їхнього права жити у своїй незалежній державі, для імперсько-реваншистської свідомості просто не існує. Розтулити смертельну защепу цих щелеп може лише смерть. Російська імперія повинна бути ліквідована, розпастися на частини і припинити існування – у цьому запорука свободи й незалежності України. І кожний крок України уперед автоматично наближує цю кащєєву смерть. Міжнародне визнання Голодомору актом геноциду та повної відповідальності РФ як правонаступниці СРСР за цей геноцид – одне з найважливіших міжнародних завдань Української держави. Буде це визнання – брудні роти і погані язики московських пропагандистів, якщо не змовкнуть цілком, то зможуть розраховувати хіба що на пропиту свідомість своєї внутрішньої телеаудиторії.

І так – у всьому. Приймуть Україну до НАТО – поохолоне у Кремлі бажання відхапати бодай пів-території, до Дніпра. Визнання геноцидом Голодомору і вступ до НАТО є сьогодні найважливішими зовнішньополітичними завданнями України, разом з найважливішими внутрішніми – виходом з СНД, видаленням з Севастополя окупаційного російського флоту та 100%-ним визнанням ветеранів УПА повноправними учасниками Другої світової війни. Після таких потужних ляпасів Москва навряд чи скоро оправиться і знову схоче тягнути свої хижі щупальці до південного заходу від своїх кордонів. А якщо захоче, якщо й надалі буде реагувати, як вже звикла, хамським газовим шантажем, - що ж, українські націоналісти мають у запасі добру відповідь. Газові труби до Європи ж тягнуться через територію України (як і Бєларусі, тому білоруських націоналістів все це теж стосується), і охороняти їх цілодобово на всьому протязі немає можливості... А регулярне порушення постачання до Європи, хай з причин, які не залежать від Москви, боляче вдарило б відразу і по її карману, і по престижу, по репутації як постачальника.

Звісно, всю відповідальність в очах Заходу Україна повинна буде покласти на Москву, заявивши: якщо Москва бажає отримувати від України плату за газ за європейськими ринковими цінами, то хай спочатку заплатить за всі десятки мільйонів українців, заморених нею голодом у власних селах, розстріляних у підвалах НКВС або загиблих від непосильної праці, лютого холоду і того ж голоду у сталінських таборах. [...] Все ще буде добре, побачите. Велика Українська держава після падіння «ІІІ Риму» в обличчі Москви (яке гряде незабаром) ще має шанси стати справжнім збирачем слов'янства, вільного від кремлівських щелеп і кігтів. Покищо на цю роль ніхто не в змозі зазіхати. Адже «Батькiвщина - це не територiя, а сума подвигiв та звершень» (ці слова Борис написав по-українськи. Н.Б.).

У сьогоднішній спільній боротьбі за свободу, проти кривавого кремлівського монстра український народ грає роль, яку трудно переоцінити. Приїзд президента Ющенка у серпні 2008 на мітинг підтримки й солідарності у Тбілісі, під обстрілом російських танків і авіабомбардуванням – подія така ж знакова, як і відкриття на знаному сайті чеченського Опору «Кавказ-Центр сторінки українською мовою. «Коли ми єдині, ми – непереможні!». Завойована нарешті свобода України, Грузії, Чечні, всіх дотепер окупованих Москвою народів і земель – буде найкращим пам'ятником всім мільйонам жертв сталінського Голодомору.

P. S.    А за трагічними ювілеями неминуче йдуть і урочисті. 2009-й – рік 100-річчя Степана Бандери.

 

 

Автор:  Борис СТОМАХІН, політв’язень.
Січень 2009 р.
Переклала з російської Надія Банчик
6 лютого 2009

За матеріалами: e-POSHTA-e-Пошта, February 11, 2009 11 лютий 2009 -- Vol.10 No.4

Політичні оглядачі 968 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Солодке Різдво в Італії

Солодке Різдво в Італії Автор: Наталка Кудрик, Рим Із чого починаються католицькі різдвяні свята? В Італії вони приходять з ароматом...

Кулінарія

Рагулі

Рагулі Автор: Ілько ЛЕМКО Після окупації  Західної України Радянським Союзом росіяни, які сюди приїхали, почали зневажливо називати...

Культура/Суспільство

Андрій Мельник — воїн-державник

Андрій Мельник — воїн-державник До 45-річчя від дня смертi Автор: Богдан ЧЕРВАК Полковнику Андрію Мельнику довелося бути активним...

Історія

Дослідження: Самотність посилює розвиток раку

Дослідження: Самотність посилює розвиток раку Самотність може спричинити більш інтенсивне поширення ракових клітин в організмі і призводити...

Здоров'я

День незалежності з Олегом Скрипкою

З Днем незалежності, Україно! Хоча ми і далеко, проте також святкуємо цей великий День в історії нашої молодої держави.  Святкування Дня...

Блоги

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.