Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ В ПОРІВНЯННІ ЗІ СВОЇМИ РОВЕСНИКАМИ :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

УКРАЇНСЬКІ ДІТИ В ПОРІВНЯННІ ЗІ СВОЇМИ РОВЕСНИКАМИ

by Administrator on May 16, 2009

УКРАЇНСЬКІ ДІТИ В ПОРІВНЯННІ ЗІ СВОЇМИ РОВЕСНИКАМИ

          («Майдан-ІНФОРМ»). — 22 січня в Укрінформі відбулася прес-конференція заступника міністра освіти і науки України Павла Полянського та виконавчого директора міжнародного фонду «Відродження» Євгена Бистрицького.

          Минулого року школярі 4-х та 8-х класів України вперше стали учасниками міжнародного дослідження якості природничо-математичної освіти (TIMSS). Це дослідження мало на меті здійснити порівняльне оцінювання стану природничо-математичної освіти у початковій і основній школі.

          У дослідженні TIMSS взяли участь більше 60 країн-учасниць (37 країн та 7 окремих регіонів в дослідженні для 4-х класів та 50 країн та 7 окремих регіонів в дослідженні для 8-х класів).

          Усього у дослідженні взяли участь майже 425 тис. учнів, із них в Україні - 4 498 учнів 4-х та 4 527 учнів 8-х класів із 149 шкіл.

          За результатами всіх країн-учасниць розраховувався середній міжнародний бал; для цього дослідження він становить 500 балів.

          З математики: 4-й клас Україна з середнім міжнародним балом 469 розміщується на 26 місці; 8-й клас - з середнім балом 462 - на 25.

          Результат України можна порівняти з результатами Румунії (461 бал), Ізраїлю (463 бали), Болгарії (464 бали), Кіпру (461 бал), Норвегії (469 балів).

          З природознавства: 4-й клас - з середнім балом 474 – на 26 місці; 8-й клас - з середнім балом 485 - на 19.

          Результат України можна порівняти з результатами Йорданії (482 бали), Норвегії (487 балів), Вірменії (488 балів).

          Результати дослідження були очікуваними. Участь у дослідженні – політична воля Міністерства, яке свідомо пішло на цей крок, адже реформи в освіти можна здійснювати, лише знаючи реальний стан справ.

          По-перше, Україна вперше брала участь у міжнародному дослідженні; практичного досвіду не мали ні організатори дослідження, ні його учасники. Серед 14 країн-дебютантів кращі, ніж в України, результати показали дві країни – Данія (4 клас) та Німеччина (4 клас).

          По-друге, на відміну від Гонконгу, Великої Британії, США, Литви, Шотландії, Сербії, Ізраїлю, Грузії, Марокко Україною, за оцінкою міжнародних експертів, не було порушено правила щодо вибірки шкіл-учасниць дослідження.

          По-третє, Україна не була серед розробників завдань й, відповідно, не могла впливати на їх зміст.

          По-четверте, зміст завдань дослідження на дві третини відрізнявся від змісту українських навчальних програм.

          По-п’яте, українські школярі 4-х класів добре справилися із завданнями з природознавства на перевірку та відтворення знань. Найскладнішими для них виявилися завдання на порівняння об’єктів, встановлення міжпредметних зв’язків.

          Натомість 80 відсотків учнів початкової школи виявили здатність використовувати основні математичні знання у нескладних ситуаціях, інтерпретувати дані. При цьому третина учнів змогли виконати завдання на застосування набутих теоретичних знань та умінь до реальних ситуацій, характерних для повсякденного життя.

          Українські школярі 8-х класів справилися з математичними завданнями на перевірку та застосування знань у стандартних ситуаціях. Задачі, що мали звичне для учнів формулювання, розв’язали 45-77,8 % учнів.

          Аналіз виконання завдань із природничих дисциплін показує, що учні 8-х класів успішно впоралися із завданнями на відтворення знань. Найскладнішими для восьмикласників виявилися завдання, що потребували застосовування теоретичних знань у практичній діяльності, порівняння та класифікацію об’єктів, на розуміння природи як цілісної системи.

          Результати дослідження підтвердили доцільність ініційованих Міністром освіти і науки України Іваном Вакарчуком змін у змісті та організації вивчення природничо-математичних дисциплін у школі. З цією метою 30 жовтня 2008 року міністр Іван Вакарчук провів першу Всеукраїнську нараду з питань поліпшення якості природничо-математичної освіти, а згодом колегія МОН затвердила План дій щодо її поліпшення.

Прес-служба МОН

Джерело: Гомін України, Рік LXI, No17 (3311) 5 травня, May 5, 2009

Avatar Image Courtesy of WikiMedia Commons

Освіта/Тренінг 1049 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Рослини в нашому житті

На Землі росте понад 400 тисяч різних видів рослин. Кожну секунду в результаті фотосинтезу на нашій планеті утворюється близько 10 тис. т. (200...

Цікаво знати

Як провести вимірювання електромагнітного випромінювання?

Про електромагнітне випромінювання і його негативний вплив на здоров’я людини

Здоров'я

Танець залізної парижанки

Танець залізної парижанки Автор: Ольга ДУБОВИК І що такого особливого у тій Ейфелевій вежі? Залізяка та й годі! Так гадають деякі, навіть...

Туризм і дозвілля

Прес-випуск: Продаж споживчих товарів у Глибоцькому районі за 2012 рік

За 2012р. роздрібний товарооборот торгової мережі підприємств району становив 318,6 млн.грн., що у порівнянних цінах на 8,9% менше обсягу 2011р. У...

Цікаво знати

Як опублікувати статтю на цьому сайті

google_ad_client = "pub-9781215032747995"; /* EZHomeHeaderAd468x60 Banner, created 5/18/08 */ google_ad_slot = "2055108311";...

Корисні Поради/Повчальні

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.