Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Результати дослідження зміни багатокультурної поведінки у студентів-за

by Guest on May 2, 2009

Результати дослідження зміни багатокультурної поведінки у студентів-заочників фахових програм провінції Манітоба, Канада.

Автор: др. Ігор Цап, (Ihor Cap, Ph.D.) Державний Університет Флориди (Florida State University)

Дане дослідження оцінює корисність та ефективність самоінструктивного прінт-модуля на зміну багатокультурної поведінки (т. зв. знання та ідеології) у студентів-заочників фахових програм (apprenticeships) провінції Манітоба.  Огляд літератури наводить результати власних експериментальних досліджень щодо ефективності інструктивних засобів по відношенню до інформації (знання), і змін способу мислення та переконливості з різними расовими та/або етнокультурними суб`єктами.  

Шкала багатокультурної ідеології, мотиваційний опит інструктивних матеріалів, фоновий інформаційний опитувальник, створений автором опис знань канадської багатокультурності та самонавчального модуля, віднесеного як один-до-одної оцінки,  та поле-проба (тест) перебігу, Kuder-Richardson (20 замірів) та Cronbach’s Alpha визначають надійність методу.  Заміри та зміст експертного огляду давали харч та пропозицію для перегляду перед поле-тестуванням.  Ця фаза досліджень забезпечує необхідність даних `претесту` для (1) процедури вияснення, вказівки до тесту та матеріали: (2) обчислення ефективності та корисності фінального прототипу.  Т-тест визначив, що градієнт  росту пре- до посттесту був значним.

Основні науково-експериментальні дослідження дотримувались конструкції претест-посттест контрольної групи з рандомізацією.  Описувальна та інференційна статистики дали відповідь на запропоновані гіпотези.  Всі дані проаналізовані  .05  рівнем значущості використанням SAS системи в університеті Манітоби у Вінніпезі.

           Результати досліджень виявили:

1. не спостерігалось значних відмінностей у знаннях та освіті між більшістю та меншістю `заочників` з огляду на канадську багатокультурність, або їх сприймання багатокультурної ідеології;

2. після зведення до основоположних відмінностей, спостерігалась значна різниця в посттесті між експериментальною групою та необробленою контрольною групою,  з огляду на інформованість `заочників` щодо багатокультурності;

3. після зведення до основоположних відмінностей, спостерігались помірні, але несуттєві посттестові відмінності між експериментальною групою та необробленою контрольною групою,  з огляду сприйняття  `заочниками`  багатокультурної ідеології;

4. після зведення до основоположних відмінностей, не спостерігалося значного посттест-перехресного ефекту між різними за походженням і типом групи,  з огляду  знань про багатокультурність, або сприйняття багатокультурної ідеології;

5. не спостережено значних мотиваційних відмінностей між більшістю та меншістю `заочників` у їх сприйманні корисності текстового та письмового завдань.

З вищесказаного випливає висновок, що аналогічні, або подібно сконструйовані настанови забезпечують один з шляхів вихови змін багатокультурної поведінки студентів з фахових програм.


Визначення термінів:

 У даному дослідженні наступні терміни було вжито у таких значеннях:

„Підмайстер” (студент-заочник фахової програми) – означає особу, не молодше 16 років, яка укладає письмову угоду із роботодавцем з метою набути визначеного фаху, що вимагає як мінімум два роки неперервного досвіду роботи. Таким чином, роботодавець забезпечує здобуття практичного досвіду та технічний інструктаж для даної особи.  ( Chapter А110: The Apprenticeship and Trades Qualifications Act, 1987, p.1)

„Знання” стосується „ такої поведінки та ситуативних тестів, які зосереджуються  на перевірці запам'ятовування через розпізнавання або пригадування понять,  даних або явищ  (Bloom, et al., 1956, p.62). З метою вимірювання , знання --  "ситуація пригадування включає в себе не більше, ніж відновлення в пам`яті відповідного матеріалу" (Bloom, et al., 1956, p.201).

„Модуль” – самоінструктивний прінт-пакет, створений спеціально для підмайстрів (студентів-заочників фахових програм) та оцінений з точки зору внеску у сприйняття концепції багатокультурності  ..бути канадцем”

Більшість: суб`єкти, які  ідентифікують своє  спадкове  або етнокультурне походження, як британське (англійське, ірландське, шотландське та валлійське) і французьке, і записують про це у Фоновий інформаційний опитувальник.

Меншість: суб`єкти, які ідентифікують своє  спадкове  або етнокультурне походження, як не британське або не французьке і записують про це у Фоновий інформаційний опитувальник.

Багатокультурність:"...- частина того, що означає  бути канадцем. Це невід`ємна частина  фундаментальних засад канадського громадянства, які засновані на принципах рівності,  різноманітності і громади -- рівність можливостей; різноманітність культур, досвіду і навиків; та сильне, надійне відчуття підтримки у громаді." (Department of the Secretary of State of Canada, Multiculturalism, 1987, p.3)

Ідеологія багатокультурності: „стосується  загальних переконань, які  пов`язані  з існуванням культурної різмоманітності в Канаді”  (Berry, Kalin & Taylor, 1976, p.240)

Білі: суб`єкти, які ідентифікують свою расову приналежність як білу і так записують у Фоновому  інформаційному опитувальнику.

Не-білі: суб`єкти, які ідентифікують свою расову приналежність як не-білу і так записують у Фоновому  інформаційному опитувальнику.

Робочі визначення:

Наступні терміни були операціоналізованими для кращого розуміння залежних показників, використаних у цьому дослідженні.

Зміна: прирівнюється до навчання, що відбувається у підмайстрів (студентів-заочників фахових програм) або різниці в оцінках, отриманої шляхом віднімання після коригування  початкових базових різниць (Оцінка пост-тест  - коригована оцінка  претест)

Зміна багатокультурної поведінки (навчання): Для  цього дослідження, зміна багатокультурної поведінки прирівнюється до когнітивної (пригадування або розпізнавання знання) і емоціональної (міра акцептації) навчальної поведінки, яка вимірюється за: 1) амплітудою оцінок, отриманих  дослідником-конструктором CMKI -- Canadian Multiculturalism Knowledge Inventory (Реєстр знань про багатокультурність Канади) (Див. Cap, 1995, Appendix C) та 2) оцінок, отриманих на  МІ -- Multicultural Ideology Scale (Шкала ідеології багатокультурності) (Berry et al., 1976, p.141)

Мотиваційна привабливість (корисність): межа, до якої  учні сприймають зміст та дії, представлені у прінт-модулі, як мотиваційно корисні або привабливі, що оцінено самими суб`єктами дослідження на IMMS – (Instructional Materials Motivation Survey (Keller, 1990)

Автор: др. Ігор Цап, (Ihor Cap, Ph.D.) Державний Університет Флориди (Florida State University)
Переклад з англійської: Др. Богдан Юращук, і Дарія Дирик-Цап

Лінк до оригіналу статті: http://articlesandblogs.ezreklama.com/articles/findings-of-a-manitoba-research-study-on-multicultural-behavior-change-in-apprentices-77.htm

Список літератури

Berry, W. J., Kalin, R., & Taylor, M.D. (1976). Multiculturalism and ethnic attitudes in Canada. (Catalogue No. S96-3/1977). Ottawa: Minister of Supply and Services Canada.

Bloom, S.B. Englehart, D.M., Furst, J.E., Hill, H.W., & Krathwohl, R. D. (Eds.) (1956). Taxonomy of educational objectives: The classification of educational goals. Handbook 1. Cognitive domain. New York: David McKay Company.

Cap, Ihor. (1995). A study of the usefulness and effectiveness of a self-instructional print module on multicultural behaviour change in apprentices in Manitoba. A dissertation submitted to the Department of Educational  Leadership in partial fulfillment of the requirements for the degree of Doctor of Philosophy. The Florida State  University, College of Education, Tallahassee, Florida.

Chapter A110: The apprenticeship and trades qualifications act. (1987). The Queen's Printer for the Province of Manitoba.

Department of the Secretary of State of Canada, Multiculturalism. (1987). Multiculturalism...being Canadian. Ottawa: Minister of Supply and Services Canada.

Keller,  M.J. (1990). Manual for the Instructional Materials Motivation Survey (IMMS).  Unpublished manuscript, Occassional Paper (draft), Florida State University, Department of Educational Research, Tallahassee.

Освіта/Тренінг 1156 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

«УКРАЇНА НIБИ СТАВИТЬ ПЕРЕД НАМИ, РОСІЯНАМИ, ДЗЕРКАЛО»

Усе-таки у ставленнi росіян до українців, до України таїться щось ключове, доленосне — для нас, росіян. Для українців Росія теж значима, але лише...

Міжнародні відносини

Прес-випуск: Стан тваринництва у Глибоцькому районі у січні–червні 201

Впродовж січня–червня п.р. сільськогосподарськими підприємствами (крім малих) Глибоцького району вироблено 767 т м’яса в живій вазі, 8 т молока та...

Цікаво знати

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ГЛИБОЦЬКОГО РАЙОНУ ЗА 2012 РІК

Cільське господарство   У 2012р., за попередніми даними, сільськогосподарськими виробниками району одержано 22,3 тис.т зерна (у вазі після...

Прес-випуск

До візиту патріарха РПЦ МП Кіріла в Україні

До візиту патріарха РПЦ МП Кіріла в Україні Автор: Тарас Возняк...

Релігія/Духовність

Ре-каґебізація

Автор: Микола Рябчук За півроку, що проминули від приходу до влади Віктора Януковича та інспірованого ним парламентського перевороту,...

Права людини

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.