Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Навчання у ВУЗах Канади: міфи і реалії

by Guest on Aug 12, 2010

Навчання у ВУЗах Канади: міфи і реалії

 

Торонто – 10.VIIІ.2010 – в час коли в Україні вирує вступна кампанія до ВУЗів на 2010 навчальний рік, фахівці українсько-канадської консалтингової фірми «Providence Group»,  проаналізували деякі основні моменти навчання у ВУЗах Канади. Українські абітурієнти та їхні батьки проведуть паралелі, зроблять відповідні порівняння канадської та української вищої системи освіти, та дізнаються дещо більше про навчання у далекій Канаді. Звичайно цей аналіз не є вичерпним, але дозволить започаткувати серію статтей, присвячених вищій та професійній освіті у Канаді. Адже завжди все пізнається у порівнянні.

 

По-перше, треба зазначити, що система вищої освіти у Канаді є платною, як у державних так і у приватних ВУЗах, інакше кажучи, бюджетна форма навчання взагалі  відсутня, але існують різноманітні гранти, стипендії, знижки та кредитове фінансування студентів за мінімальними ставками. Що стосується кредитування, то студент починає виплачувати свою позику після 6 місяців по закінченню навчання, або отримання диплому, так званий строк благодаті. Досить великий процент канадських студентів навчаються завдяки банківським позикам. Кожна провінція та федеральний уряд регулює ставки студентського кредитування. Ставка позики коливається від 4% до 6% від кредиту. Уряд виплачує цей процент кредиторам, банкам, коли студент ще навчається та під час 6 місячного строку благодаті. Але студенти, сім’ї яких заробляють достатньо грошей, не кваліфікуються на таку позику і повинні оплачувати навчання зі своїх джерел, або з іншої, окремої банківської позики за іншими ставками і правилами. Понад 60% тих хто взяли позику по урядовій програмі, неможуть робити вчасні виплати. Тому уряд запропонував програму, за якою до 50% боргу списується. Такий підхід дійсно сприяє можливості отримати вищу освіту для всіх бажаючих і унеможливлює хабарництво, бо бюджетна система освіти відсутня взагалі.

 

Ще треба підкреслити, що навчання у державних ВУЗах Канади коштує удвічі дорожче для іноземних студентів, ніж для канадців, але вартість навчання у приватних ВУЗах переважно однакова, за винятком медичної страховки та інших незначних послуг. Справа в тому, що всі державні ВУЗи субсидуються на 50% від кількості студентів за рахунок опадаткування, а так, як іноземні студенти не опадатковуються то повинні сплачувати повну вартість навчання. Приватні заклади отримують незначні державні субсидії.

 

Проте право на кредит мають тільки громадяни, або постійні жителі Канади, на міжнародних студентів такі правила не поширюються. Незважаючи на це є достатньо міжнародних грантів для студентів магістратури і докторантури для навчання у Канаді. Зазвичай, тільки найкращим студентам з відмінними рекомендаціями вдається потрапити на такі програми. Але не варто розчаровуватися багатьом іншим талановитим студентам. Малі гранти та стипендії доступні більш загальному колу іноземних абітурієнтів, але переважно суми настільки незначні і ще й до того виплачується по закінченню навчального року, що для більшості студентів за перший рік навчання прийдеться заплатити повністю  наперед.  Специфіка оплати за навчання наперед необхідна для офіційного запрошення від університету чи коледжу і отримання студентської візи у канадському консульстві. Тут здається все зрозуміло. Але існує ціла низка запитань. Скільки таке навчання коштує? Чи варто українським студентам навчатися у Канаді? Яка різниця між коледжем і університетом? Якщо студент не володіє, або погано володіє англійською чи французькою мовою?  Який процес подачі документів? Чи легше отримати працю по закінченню ВУЗу у Канаді чи Україні?

 

Українські студенти, а особливо їхні батьки переймаються питанням вартості освіти. Не секрет, що міністерство освіти та науки знизило державне замовлення на бюджетній основі при наборі абітурієнтів у багатьох ВУЗах України. Тепер в середньому українському абітурієнту прийдеться викласти від 8 тис., до 35 тис., гривень за рік. Приблизно від 1 тис., до 5 тис., канадських доларів.

 

У Канаді українському студенту в середньому прийдеться заплатити від 5 до 20 тис., канадських доларів. Але кожен ВУЗ у Канаді надає можливість більшості студентам працювати до 20 годин на тиждень під час навчання з мінімальної оплатою $10,25 за годину (наприклад в Онтаріо). За новим законодавством Канади для праці на кампусі не потрібно додаткової робочої візи для іноземних студентів. Канікули у Канаді набагато довші, тому можна розраховувати на повних 4 місяці праці по 40 годин на тиждень, а то й більше. Для праці за межами кампуса легко отримати робочу візу, тоді звичайно і більший заробіток.

 

Звичайно є і свої витрати: оренда житла, харчування, авто, страховка, телефон, але це вже залежить від інших факторів та потреб окремого аналізу. Необхідно зазначити, що студент має можливість самостійно заробити собі на навчання і не залежити від батьків у період навчання в університеті, коледжі чи інституті.

 

Ще привабливішим є навчанням у канадських коледжах, так як в основному коледжі приділяють багато уваги програмам з компонентами практики і стажування. Практика і стажування, це повноцінна праця, за яку отримують заробітну платню, а ще більше ціниться досвід отриманий таким чином. Переважно в університетах, такі програми відсутні. Помилкою в багатьох освітянських колах України є те, що освіта отримана в коледжі вважається не такою привабливою, як університетська. Парадокс в тому, що багато студентів Канади після диплому бакалавра, отриманого в університеті, продовжують навчання у коледжах, щоб здобути сертифікат магістерського рівня для того, аби збільшити свої шанси отримати гарну роботу. Виглядає так, що студенти, які отримали рівень бакалавра у коледжі, більш пристосовані для праці у своїй галузі, ніж студенти бакалаври університету. Коротко можна охаректеризувати, що університети націлені більше на теоретичну та дослідницьку академічну науку, а коледжі зосереджуються на окремих професійних, галузевих напрямках та на потребах науки і суспільства. Також, необхідно знати, що багато університетів мають по декілька коледжів у своїй структурі, але велика кількість коледжів є незалежним вищим учбовими закладами Канади. В Україні вже вводиться така практика серед деяких університетів.

 

Звичайно студент повинен сам вибирати де йому навчатися, але перше, про що йдеться, це мета навчання, уподобання та покликання самого абітурієнта. Для українських студентів, які планують навчатися за кордоном, можемо порадити, магістерські однорічні сертифіковані та дипломні програми (слід зауважити не ступінь Магістра, а сертифікат і диплом) у канадських коледжах, які суттєво піднімуть шанси студентів у пошуках роботи за фахом, адже досвід праці буде канадський, той, що відповідає міжнародно-визнанним стандартам. А це особливо важливо для України на передодні ЄВРО 2012 і для демократичного майбутнього та економічного розвитку країни.

 

Економічна глобальна криза довела, що канадська банківська система є найкраща у світі, бо є найстабільнішою. Економічні показники та неодноразове лідерство у якості життя, демократичних свободах, реєструванні та веденні бізнесу, а також при розгляді таких сфер, як податкова, медична та соціальна, вказують на потужну теоритичну і практичну базу вищої та середньо-професійної освіти в Канаді. Варто також задуматися, чому у 2010-2011 році Онтаріо хоче збільшити кількість іноземних студентів на 50%. Українці повинні зайняти відповідне місце серед міжнародних студентів Канади. Тому закликаємо студентів з України подумати про навчання у Канаді.

 

«Providence Group» надає консультації усім студентам, які бажають навчатися у Канаді.  Працівники групи професійно допоможуть абітурієнтам та їхнім батькам обрати програму навчання у Канаді, заповнити  документи та проведуть їх через весь процес вступу до коледжів від початку до кінця, а студентам з мінімальним знанням англійської мови порадять, як підготуватися до проходження тестів TOEFL, або IELTS з найвищими балами, або, як отримати студентську візу і офіційне запрошення на навчання навіть без знання англійської мови. Також можливе навчання на французькій мові, переважно у провінції Квебек.

За порадами та із запитаннями звертайтеся до директора з міжнародних відносин Providence Group Тараса Паславського на е-пошту: director@prov.in.ua , або за телефоном 647-831-2102.

 

«Providence Group» включає у себе багатовекторний профіль порад по лобіюванню, ПіаРу, освіти та розширенню українського бізнесу на північноамериканському ринку. Також працюємо з внутрішніми та міжнародними міністерствами, посольствами, урядовими агенціями, політичними організаціями та партіями.  Головний офіс групи знаходиться в Торонто, Онтаріо.

 

Тарас Паславський

Торонто, Онтаріо

www.prov.in.ua

 

 

Освіта/Тренінг 1529 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Юлія Смага співачка з українським корінням

У 2000 році, приїхавши в Іспанію заробітчанами, зробивши крок на зустріч новим випробуванням, ми навіть не могли уявити, що ця країна стане...

Шоу-бізнес

І бронхіт відступить...

І бронхіт відступить... Автор:  Леся ПИСАНКА Це захворювання органів дихання, що супроводжується підвищенням температури, задишкою,...

Здоров'я

ТЕЛЕФОННИЙ ДОВІДНИК ХРИСТИЯНИНА

Прочитай цей список і подзвони туди, куди тобі потрібно: При появі втоми телефонуй Матвія 11,28-30. При появі хвилювання телефонуй Матвія...

Корисні Поради/Повчальні

Старого птаха говорити не навчиш...

Старого птаха говорити не навчиш... Автор:  Олеся Пастернак Що потрібно знати, перш ніж заводити пернатих друзів, дізнавалася...

Тварини

Дитяча кардіохірургія: сенсаційне відкриття українських лікарів

Дитяча кардіохірургія: сенсаційне відкриття українських лікарів Автор: Олена Ремовська В Україні вперше у світі винайдено і застосовано...

Наука/Технології

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.