Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

"І дитина переконається, що без віри в себе жити не можна..."

by Administrator on Mar 10, 2009

"І дитина переконається, що без віри в себе жити не можна..."

Автор: Юрій Самсон

Я навіть не кажу про "реформування", необхідна повна перебудова всієї системи освіти. Навіть правильніше сказати – побудова. Бо те, що ми нині маємо, не є ні системою, ні освітою:  Українською, національною, сучасною, відповідальною, продуманою, спрямованою на виховання  особистостей у вільному демократичному суспільстві...

"Прагніть виховати в дитини віру в себе. Поставте її в таку ситуацію, щоб вона самостійно  виконала якусь хорошу справу і любувалася її успішним завершенням. І скажіть їй: "Дитино, все, що  ти бачиш, все, що тебе хвилює своєю красою, величністю, принадою, мудрістю, створила та  людина, яка вірила у сили свої, яка вчилася думати і сліпо не потрапляла під вплив всього  баченого і почутого". І дитина переконається, що без віри в себе жити не можна" Лев Силенко, "Мага Віра"

На превеликий жаль, у сучасній українській педагогіці (про совєтську взагалі не згадую), проблема  психічного розвитку дитини не є визначальною. Разом з тим, психічний розвиток – це абсолютно  особливий, відмінний від інших процес, який де термінується не знизу, а згори, тобто  зумовлюється тими формами практичної і теоретичної діяльності, які існують на даному рівні  розвитку суспільства.

Фактично у спадок від совєтів нам дістався непорушний постулат тієї системи, коли школа лише  контролювала, як батьки вдома навчають і виховують своє чадо. Що само по собі є абсурдним. І  це добре, коли батьки всупереч системі намагалися всебічно розвинути дитину, не пустивши її на  самоплив комуністичної освіти. Але ж більшості було не до того. Важливішими були значно інші  проблеми.

Наприклад, ні для кого не є секретом, що переважна більшість радянських людей займалась  крадіжками (навіть приказка така з'явилась: "Скільки у держави не кради, все одно свого не  забереш"), обдурюванням одне одного і незчисленної армії начальників, постійним пошуком "кому  дати", щоб вирішити свої поточні проблеми тощо. Звісно, що діти, які не мали альтернативи у  шкільному вихованні, переймали цей "передовий досвід" лицемірства, брехні та злочину від  батьків. Так сформувалось не одне покоління. Наслідки чого ми пожинаємо й понині... Але проблема ще й в тому, що сьогодні ці люди, про психологічний розвиток яких у дитинстві взагалі важко щось сказати, не мають бажання подивитися на світ сучасними очима, скинути  внутрішнє ярмо, подолати кордон власної обмеженості та закомплексованості. І це є велика біда  для України.

Та ще більша проблема, на яку наші можновладці разом із більшістю батьків в уже незалежній  Україні не звертають уваги, це та сама практична педагогіка. У школах відсутня як така система  виховання. Адже величезна кількість вчителів дісталась нам у спадок від тієї спотвореної  системи. Випускники педагогічних "вишів" вже після 1991 року майже нічим від них не різняться. І  це велика трагедія для України.

Коли я сьогодні приходжу в школу, де я навчався, то бачу повну деградацію. Інтелектуальний  рівень педагогів здебільшого геть низький. Поведінка деяких вчителів просто абсурдна, зважаючи  на те, де вони працюють. А те, що об'єднує й учнів і педагогів – майже повна байдужість до того,  чим вони займаються: у вчителів до викладання, в учнів до навчання.

І ніхто цією проблемою серйозно не переймається. Ні батьки (виховані в совєтах), ні держава,  керманичи якої так само ще з тієї епохи, ні суспільство загалом. Усім глибоко байдуже. Хоча, на  мою думку, найперше цим би мала турбуватись держава. І міністерство освіти, яке очолював то есдепеушник, то нині вірний ленінець Ніколаєнко, переймається далеко не тими проблемами. Шкода, що й Президенту так само байдуже.

Їм до розвитку дитини, майбутнього нашої нації (як дуже люблять заявляти вони на "тематичних  зібраннях"), просто байдуже. Але це надзвичайно складний процес, в якому змінюються  одночасно, системно та нерівномірно різні сфери людського буття: почуття, інтелект, поведінка,  свідомість. І неуважність чи небажання чиновників сьогодні виконувати свою роботу матиме  катастрофічні наслідки у майбутньому, якщо нічого не зміниться.

А міняти треба практично все! Я навіть не кажу про "реформування", необхідна повна  перебудова всієї системи освіти. Навіть правильніше сказати побудова. Бо те, що ми нині маємо,  не є ні системою, ні освітою.

Батькам же радив би побільше звертати уваги на своїх дітей. Не цуратися віддавати їм свою  любов. Подумайте, наскільки важливою є сьогоднішній день. Не відкладайте на завтра добру  пораду, красиве слово, розумну дію. Дітям у сучасному світі вкрай важко, можливо навіть більше  ніж нам. Допомагайте формувати в дитини віру в себе! У власні сили! Бо у школах України, на  жаль, ніхто цим не займається...

 

Фото і зміст :За матеріалами: Народна Правда.

Освіта/Тренінг 1088 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

«Біла гарячка» колишнього СРСР

«Біла гарячка» польського журналіста Яцека Гуґо-Бадера – це репортажі зі світу соціальних низів колишнього Радянського Союзу. Автор мандрує...

Література

В Україну переїжджає вдвічі більше людей, ніж виїжджає

Починаючи з 2005 року в Україні спостерігається стабільна тенденція перевищення припливу мігрантів над кількістю охочих покинути країну.

Цікаво знати

Аби дієта не «вилізла боком»…

Аби дієта не «вилізла боком»… Автор: Лариса ПОПРОЦЬКА Фото Ігоря НЕСТЮКА Представниці чарівної статі наполегливо...

Здоров'я

Туризм для незрячих на Закарпатті

Автор: Олександр Попович В Україні близько 50 000 незрячих, для яких пізнавальний туризм практично недосяжний. Напередодні Міжнародного дня...

Туризм і дозвілля

Секонд-хенд: заборонити чи залишити?

Плани українського уряду скоротити або взагалі унеможливити імпорт уживаних речей до України викликали затятий спротив тих, хто будує на торгівлі...

Культура/Суспільство

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.