Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

ПУНКТ НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА РЕЛІГІЇ В ҐІЖИЦЬКУ, ПОЛЬЩА

by Guest on Mar 5, 2009

ПУНКТ  НАВЧАННЯ  УКРАЇНСЬКОЇ  МОВИ  ТА  РЕЛІГІЇ В  ҐІЖИЦЬКУ, ПОЛЬЩА

Автор: Ярослава Кобилко, м. Ґіжицько, Польща

(Międzyszkolny Zespół Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Greckokatolickiej w Giżycku )

Пункт навчання українськиї мови та релігії в Ґіжицьку, що діє при польській Школі Но. 7 має  свій гарний ювілей-15 років діяльності!  Пункт в Ґіжицьку має характер Міжшкільного Пункту, вчаться в ньому учні з 12 Шкіл Ґіжицька та околиць.  Слідкуючи за найновішими  даними можна сказати, що Ґіжицький Пункт навчання української мови та релігії є одним з найбільших в Польщі.  В цьому шкільному році вчилося у нас 77 учнів. Всього є 9 класів–кл. І, ІІ, ІІІ, ІV,V,VI Початкової школи та І, ІІ, ІІІ  Гімназії.  Релігія є грекокатолицька, але української мови вчаться також учні православні.  Навчання української мови в Ґіжицьку має свою довгу історію.  Багато років тому, відбувалось воно в світлицях та приватній хаті, коли ще не було офіційного дозволу освітніх влад на відкриття Пункту.

Офіційна інаугурація діяльності Ґіжицького Пункту при школі Но. 7 мала місце 16 листопада 1992 року.  Першою вчителькою української мови була Жанна Остжинська родом з України, яка працювала 2 роки. В 1994 році, тобто 14 років тому, українську мову почали викладати філологи–україністи, які закінчили Варшавський університет-Ярослава Кобилко та  Ірина Патра. Вони також почали широку дидактичну, організаційну та виховну роботу.  Ірина Патра надалі працює в польській Школі Но. 7, як вчитель початкового навчання, але в цьому році не вела занять з української мови, на її місце до Пункту прийшла Івона Марчиха.

Греко–католицьку катехезу вело кілька сестер.  Від семи років вчителем релігії була сестра Наталія Маціна–теолог.  Вона виїжджає до Перемишля, недавно ми попрощалися з нею.  Від вересня прийде нова сестра.  З початком вересня 2005 року прибув ще один вчитель.  В рамках україністичного навчання, ведуться в Школі  Но. 7 уроки української музики, вчителем є Роман Рапіта.

Вчителі української мови, релігії та музики згідно, динамічно і ефективно співпрацюють зі собою, займаються дидактикою, вихованням, а також організаційними заходами–все з думкою про своїх школярів.  На уроках ведеться широке навчання україністичне–вчителі знайомлять учнів з рідною мовою,  культурою, традицією, історією, літературою, релігією та музикою. Щоденна праця Ґіжицького  Пункту–це не тільки праця з учнями в класі під час щоденних уроків. Це також різні організаційні, культурні заходи, які мають на меті підтримування національної тотожності в атракційній формі. 

Вчителі організують культурні імпрези,  зустрічі, конкурси, забави, виїзди загальпольські та закордонні.  Організуються Андрійки,  зустрічі з Миколаєм, Свят-вечори, Дні Мами, дискотеки, танцювальні Бали, мистецькі виставки, декламаторські конкурси, мовознавчі акції–наприклад акція “О, яка чудова українська мова “, концерти в честь Тараса Шевченка, Лесі Українки, поетичний вечір присвячений пам’яті  Василя  Стуса, тощо.  В квітні минулого року учні виступили в церкві з концертом та артистичною програмою присвяченою 60-ій річниці Акції “Вісла”.

Два рази в році вчителі разом з учнями відвідують літніх мешканців Domu Pomocy Społecznej (Дім суспільної опіки) в Ґіжицьку з Колядою та Великодніми побажаннями.  Кожного року сестра-катехитка готує учнів ІІ класу до І-го Святого Причастя.  Разом з учнями вчителі відвідують Осінні Концерти Церковної Музики.  Учні з Гіжицька вже  традиційно виступають з артистичною програмою на Перегляді Коляд і Вертепів у Банях Мазурських, а також в червні під час Днів Української Культури.  Учні з Ґіжицького Пункту навчання  української мови та релігії були учасниками Міжнародної Школи Україністики у Львові та Києві,  відпочивали  в Криму, подорожували по західній та центральній Україні, відвідали Литву.  Від кількох років Ґіжицькі учні виїжджають на вакаційний відпочинок до українського міста Дубна.

Деякі культурні заходи організовані вчительками української мови, Ярославою Кобилко та  Іриною Патра, мали характер повітовий, а навіть воєводський.  Наприклад Повітовий диктант  “Рідне Слово”, воєводський Декламаторський конкурс сучасної української поезії, воєвідські Бали,  Маланочки, Ялинки, чи організована вчительками аж 5 разів воєвідська культурна імпреза “Свято  Дитячої Творчості “–тепер це Свято організує гурток Об’єднання українців Польщі в Ґіжицьку.   Варто підкреслити, що Пункт навчання української мови та релігії організує для своїх учнів      зустрічі з науковцями, політиками, директорами шкіл, вчителями інших міст, духовенством,  головами громадських організацій, представниками польських та українських медіа–пресою, радіо, телебаченням.

Ґіжицький Пункт навчання української мови та релігії від початків своєї діяльності організує урочистий початок та кінець року.  Тоді на апелю зустрічаються учні всіх класів, вчителі, Батьківський Комітет, охочі батьки. Запрошеними є Дирекція школи Но. 7, представники Об’єднання українців Польщі, священик та інші гості. Учні дістають сертифікати, свідоцтва, а ті, які досягли успіхів у навчанні також нагороди.   Вчителі Пункту дбають про приятельські взаємини в Школі Но. 7, місті Гіжицьку та воєвідстві.  Українські школярі були запрошеними взяти участь в Sejmie Dzieci, який організувала Школа Но. 7, виступали з артистичними програмами в Festiwalu Piosenki Europejskiej, який організуть вчителі  іноземних мов.  Цікавим заходом виявився цикл українознавчих уроків для учнів поляків, який  вела Ярослава Кобилко.  Вчителі української мови та релігії були ініціаторами та  oрганізаторами  українсько–польського колядування.  Два роки тому відбувся в Школі Но. 7 українсько–польський  Бал–маскарад.  В листопаді минулого року Школа Но. 7 святкувала урочистий ювілей 20–ліття.  Учні з Ґіжицького Пункту навчання були запрошені до виступів з артистичними програмами, а також до участі в різних інших заходах ювілею.  Пункт навчання української мови й релігії в Ґіжицьку має свою книгозбірню  i дидактичні матеріали.  Від початків ведеться також хроніка, де поміщені фотографії та розповіді про діяльність Пункту, працю з учнями.  На сьогодні маємо 6 томів хроніки.

Школярі разом зі своїм вчителем редагують  газетку в рідній мові, яка називається “Червона калина”.  Газетка“Червона калина” виходить від 1998 року.  Вже сьомий рік при Пункті навчання активно діє Zespół Samokształceniowy Nauczycieli Języka Ukraińskiego i Religii.  Займаємось самоосвітою, дбаємо, щоб професійно функціонував Пункт, дидактична сфера, та щоб динамічно здійснювались культурні організаційні заходи для учнів.

Уроки української мови та релігії відбуваються щоденно від понеділка до пятниці в годинах  16.00 – 19.15.  Уроки української музики відбуваються в суботи.  На музиці учні вчаться співати,  але також готуються до концертів, артистичних виступів.  Учні мають також нагоду вчитися гри на інструментах–гітарах, мандолінах, сопілках.   Хоча Пункт навчання української мови та релігії, який діє при Школі Но. 7 в Ґіжицьку молодий,–  йому лише 15 років, має він у своєму доробку багато сукцесів та гарну перспективу розвитку.  Інформація про наш Пункт навчання української мови та релігії записана в офіційних   документах Школи Но.7–Statut SP 7, Program Rozwoju Szkoły, Program Wychowawczy Szkoły.

Уроки української мови в Пункті відбуваються на підставі програми навчання для Пунктів затвердженої МНЕ, опублікованої.  Навчання релігі  відбувається на підставі програми затвердженої  катехетичною комісією.  У нас вчаться діти та молодь не тільки українського походження.  Маємо  також учнів з родин українсько–польських.  Оцінка з української мови та релігії враховується до середньої, що мобілізує учня, кожен хоче мати якнайкращі результати.   Ми , вчителі, у співпраці з батьками, духовенством, організацією Об’єднання українців Польщі  та іншими структурами, стараємось діяти динамічно та ефективно.

Автор: Ярослава Кобилко, м. Ґіжицько, Польща

Освіта/Тренінг 1628 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Про пріоритети і паралелі

Про пріоритети і паралелі Даніель КАРОН: У короткостроковій перспективі ви побачите більше Канади в Україні Автор: Микола СІРУК,...

Культура/Суспільство

"Единственно правильная" історія та формування політичної на

"Единственно правильная" історія та формування політичної нації Автор: Валерій Степаненко Стало вже традицією періодичне...

Політичні оглядачі

Християнський погляд на Фен-Шуй

Автор: Milites Christi Imperatoris Останнім часом у багатьох людей з'явилося нове захоплення, яке називається фен-шуй. Література про фен-шуй...

Релігія/Духовність

Тіроль — зимова казка

Автор: Ніна БАЙ Нині подорожувати до австрійських Альп зовсім нескладно. Завдяки австрійським авіалініям з Києва до Інсбрука Ви дістанетеся за...

Туризм і дозвілля

Будемо гулять, чи гуляти?

Автор: Професор Олександр Пономарів У своїх листах радіослухачі часто запитують: „Чи закономірні наголоси типу будеш, будемо, підеш,...

Лінгвістика

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.