Меню
Пошук у мережі
Популярні статті
Як змінити мову інтерфейсу у версії Windows 7 (і можливо, Windows 8),
Спосіб встановити LP-пакет на версії Windows 7, котрі не підтримують цю функцію досить простий і не вимагає зміни системних файлів, і для його...
27818 Переглядів
Що таке вугрова хвороба і "як позбутися прищів"
Ті, хто ніколи не стикався з вугровою хворобою не зрозуміють, які труднощі відчуває людина з прищами і вуграми на обличчі. Центр всіх думок...
23186 Переглядів
Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.
Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква на часи 16 століття формально...
19492 Переглядів
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
13532 Переглядів
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА Автор: О. І. Дворчук Черкаський національний університет імені Богдана...
12732 Переглядів
Реклама 2
New blog posts
Статистика сайту
Лужна вода – мертва чи жива?
by Csufficsboni on Sep 12, 2012
Так чи інакше, про власне здоров’я турбується кожна людина. Науково-технічний прогрес допоміг нам частково подолати проблему інфекційних захворювань. Водночас це створило неприродні умови існування для людства та призвело до забруднення довкілля. Тривалість життя зросла, але одні хвороби змінилися іншими, і здоровішими ми не стали. Саме на хвилі незадоволення станом власного здоров’я виникла «індустрія здоров’я», так звана wellnes-індустрія (як її називають на Заході). Націлена на людей, котрі хочуть покращити стан свого здоров’я чи підтримувати його на хорошому рівні, wellnes-індустрія все частіше пропонує їм дивні товари та послуги. Насправді вони задовольняють не саму потребу людини покращити своє здоров’я, а швидше психологічну потребу усвідомлювати, що вона щось робить для себе. Окрім морального задоволення, іншої реальної користі ці необґрунтовано дорогі продукти не приносять. Зважаючи на це, знаходиться багато нечесних ділків, які, користуючись довірою населення, продають йому «надію на здоров’я».
Ідеться не про здоровий спосіб життя та спортзали, а про різноманітні харчові добавки, пігулки та дивні пристрої, які пропонуються нібито для покращення роботи організму, сповільнення старості, профілактики хвороб тощо. Люди раді вірити, що «диво-продукти» можуть замінити тренування та відмову від шкідливих звичок. У наш час досить довести, що продукція не є шкідливою, а от доведення її корисності – це справа реклами.
Нещодавно інтернет-ресурс українських науковців www.labprice.ua розпочав публікацію серії статей про фальсифіковані ліки, «чудодійні» властивості води, харчування сучасного українця тощо. Статті підготовлені за сприяння української Науково-сервісної фірми «ОТАВА», що спеціалізується на проведенні унікальних хімічних та біохімічних аналізів.
Одна із статей присвячена «диву-продукту» – так званій іонізованій лужній воді (жива вода, катионіт), а також пристрою для її виготовлення. Щоб зацікавити покупців, автори таких пристроїв пишуть різноманітні статті та книги, проводять експерименти, які трактують так, як їм заманеться. Але освіченій людині одразу помітно, що тут присутня псевдонаука та є багато нісенітниці. До речі, терміном «катионіт» у науковій літературі позначають сорбент, який при проходженні через нього розчину здатний заміняти в ньому одні позитивно заряджені іони на інші, що містяться в сорбенті.
То що ж таке «лужна іонізована вода»?
Нейтральна вода має рН=7, рН-показник указує на кількість іонів водню H+ і гідроксилу OH- , у даному випадку вона рівна. У лужній воді міститься більше іонів гідроксилу, у кислій (мертвій) – водню. Позитивно заряджені іони урівноважуються негативно зарядженими, тобто розчин електронейтральний – один з основних пунктів теорії електролітичної дисоціації. На основі цього можна зробити логічний висновок: якщо лужна вода містить надлишок іонів OH-, то в ній завжди є рівноцінна кількість іонів, заряджених позитивно, а значить вода не є чистою.
«Лужну іонізовану воду» виготовляють за допомогою нескладного пристрою – електролізеру. Він являє собою коробку з напівпроникною мембраною, яка ділить її на дві камери. У кожну камеру поміщено по електроду, на які подається струм, при цьому відбувається електроліз – процес хімічного перетворення розчину під дією електричного струму.
Деякі моделі «іонізаторів» мають картриджі з кухонною сіллю для підвищення провідності води та збільшення ефективності електролізу. Тож стає зрозумілим, що «іонізатори» – це прості прилади, які можна зробити власноруч. Натомість нам їх пропонують по захмарних цінах! А чи є взагалі користь від лужної води?
Аби продати свої чудодійні прилади, автори вдаються до різноманітної реклами, в якій вони оперують сучасними науковими термінами, проте освіченій людині важко знайти логіку в таких текстах.
Спробуємо проаналізувати найпоширеніші промо-твердження і демонстраційні досліди, що використовують продавці іонізованої лужної води, і прокоментуємо їх з точки зору людини з раціональним науковим світоглядом.
1. Основний вислів, який використовує, певно, кожен продавець чудодійних приладів: «Наш товар продовжує життя (зупиняє старіння, повертає молодість)».
Насправді немає приладів і методів, котрі продовжують життя. Це підтверджено сучасною офіційною наукою. Єдиний частковий метод сповільнити старіння організму – гіпокалорійна дієта. Її потрібно дотримуватися протягом усього життя. Тому різні чудодійні товари та послуги – це не що інше, як шахрайство. Щоб зменшити масштаби цих шахрайств, близько п’ятдесяти відомих сучасних науковців-геронтологів підписалися під статтею «No Truthtothe Fountainof Youth». У ній ідеться про те, що немає засобів подовження молодості, окрім здорового способу життя без шкідливих звичок.
2. «рН у шлунку близько 2,5, у кишечнику – близько 8,3. Тому споживання лужної іонізованої води допомагає нейтралізувати надлишок кислоти зі шлунку та покращує травлення».
Що стосується рН-показників, то, дійсно, у шлунку кисле середовище, а у кишечнику лужне. Це потрібно для нормального функціонування ферментів травлення. При потраплянні їжі зі шлунку в кишечник організм самостійно нейтралізує надлишок кислоти. Для цього в організмі є складні механізми для регулювання кислотно-лужного балансу. Якщо ж у Вас підвищена кислотність шлунку, то слід звернутися до лікаря, оскільки це може свідчити про серйозне захворювання. А при печії краще скористатися звичайною харчовою содою. Принаймні це буде безпечніше та набагато дешевше, ніж уживання лужної води.
3. «У середньому рН людського тіла слабколужний. Лужна вода допомагає підтримувати його таким... Це допомагає сповільнити старіння.»)
Дійсно, рН крові, лімфи та внутрішньоклітинний слабколужний. Але, вживаючи певні продукти, у тому числі й лужну воду, змінити рН дуже складно, це відбувається лише локально і може нашкодити здоров’ю. Узагалі офіційно не доведено, що лужне середовище якось зв’язане з процесами старіння. Тож спроби зсунути рівновагу рН споживанням лугів чи кислот швидше за все завдадуть шкоди організму.
4. Часто продавці попереджають про можливу діарею на початку споживання лужної води і радять привчатися до цієї води поступово.
Це закономірно, оскільки луг нейтралізує кислоту в шлунку, травні ферменти перестають виконувати свою функцію, тому виникають проблеми з травленням.
Якщо людина привчається поступово до вживання лужної води, то шлунок повільно призвичаюється виробляти більше кислоти, для того, аби після нейтралізації лугу з води в шлунку лишалося кисле середовище, необхідне для травлення. Коли така людина раптово перестає пити розчин лугу, то організм, звичний виробляти більше кислоти, не встигає переналаштуватися, тому виникають печія і ризик виразки. Отже, привчивши себе до лужної води, людина наражається на небезпеку серйозно захворіти при відмові від неї чи у випадку тимчасової недоступності такої води.
5. «Лужна вода використовується для боротьби з ацидозом».
Для лікування ацидозу слід звернутися до лікаря, а наслідки умисного споживання розчину лугу наведені вище.
6. «...використовується технологія енергетичної частотності. Методиками квантової фізики створюється і кодується близько 250 частот, потенційно корисних для людського організму. Іонізатор оптимізує молекулярну структуру й енергетичні якості води для проникнення цілющої енергії в організм та інтенсифікації процесів у ньому».
Інтенсивність коливання молекул напряму залежить від температури, а частоти коливання молекулярних зв’язків строго визначаються структурою самої молекули. «Запис» якої-небудь частоти коливання у склянці чи пляшці води є скоріше вигадкою авторів популярних фантастичних книжок, ніж реальним науковим фактом. А енергія – це просто фізичне поняття. Вона не може бути цілющою чи хвороботворною.
7. «...має антиоксидантні властивості для покращення здоров’я та боротьби зі старінням».
Більша кількість іонів гідроксилу ще не означає, що лужна вода має антиоксидантні властивості.
Надати воді антиоксидантних властивостей іонізацією не можна. Можливо, до складу води додається чи генерується електрохімічно речовина-відновник. Та навіть це ще не означає, що ця речовина – антиоксидант. Вона має певний сенс у середині клітини, але далеко не факт, що вона туди потрапить у такому вигляді чи взагалі туди потрапить, не зруйнувавшись у кишечнику. Тож антиоксидантні властивості лужної води – це просто реклама, що базується на сучасній моді.
8. «Дослід, який доводить безконтактну активність. Вимірюють ОВП (окисно-відновний потенціал) води після роботи «диво-приладу» – він екстремально низький (через присутність відновників). Потім занурюють пластикову склянку зі звичайною водою в банку з обробленою водою. З часом ОВП води у склянці теж падає. Робиться висновок про надзвичайну корисність обробленої води (оскільки від перебування в ній склянки з необробленою водою ОВП води у склянці падає)».
Цей дослід сумнівний, оскільки зниження ОВП можливе і через ряд інших причин. У промо-тексті не вказано деталей, за якими можна оцінити адекватність експерименту.
Взагалі ОВП води навряд чи має якесь відношення до здоров’я людини. Науковцями не виявлено помітних покращень від споживання такого продукту.
Автори рекламних статей стверджують, що вживання іонізованої лужної води знижує ризик раку, серцево-судинних захворювань, покращує здоров’я та ін. Диво-воду рекомендують уживати в комплексі зі здоровим харчуванням, тренуваннями для підтримки тонусу і відмовою від шкідливих звичок. Зазначимо, що подібний стиль життя вже сам по собі покращує самопочуття людини і без уживання лужної іонізованої води.
Якщо Ви маєте сумніви щодо якості води, яку п’єте, то проведіть її аналіз на відповідність санітарним нормам. При відхиленнях від норми використовуйте якісний фільтр для води, але в жодному разі не намагайтеся зробити з питної води «диво-еліксир», оскільки це може бути небезпечним для Вашого здоров’я.
З іншими статтями про «чудесні» властивості води Ви можете ознайомитися на ресурсі українських науковців www.labprice.ua.
Заява Редакції
Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.
Українська музика рокeрує
Most Recent Articles
- Aug 15, 2016 Відкритий лист Президенту України Порошенко П.О.від А. Вовнянко by Administrator
- Jun 4, 2016 Авіабудування України – деградація прискорюється by Administrator
- Nov 2, 2015 Авіабудування України - імітація продовжується by Administrator
- Jan 25, 2013 Компанія СІМВОЛЬТ – офіційний дилер в Україні провідного виробника теп by Guest
- Jan 25, 2013 Офіційним дилером торгової марки СЕМ в Україні стала компанія СІМВОЛЬТ by Guest
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
HTML block #1
Random Articles
НЕВТОМНА БДЖОЛА НА НИВІ УКРАЇНСьКОЇ ПОЕЗІЇ
Відома українська поетеса, лауреат кількох поважних літературних премій Наталка Поклад презентувала свою книжку вибраних поезій «Голос криці».
Голодомори в УСРР в 20-30-х роках ХХ ст.
Автор: Валерія Дроздова Хто ж тобі зготовив цей кривавий час? Хто ж так люто кинув на поталу нас? Павло Тичина Період 20-х -30-х років в...
Google запустив сайт про історію кібернетики і комп'ютерів в Україні
Компанія Google спільно з Фондом історії та розвитку комп'ютерної науки і техніки створили проект "Інформаційні технології в Україні: історії та...
Дисидентський рух в УРСР
Автор: Валерія Дроздова Дисидентський рух в УРСР Суперечливе «хрущовське» десятиріччя стимулювало оновлення суспільної свідомості....
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
Actions
Повідомлення
Very Bottom Block Position
Ваше оголошення тут
Пишіть admin@ezreklama.com
Реклама 3
Новини
Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади
Nov 8, 2015
Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →
Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі
Nov 8, 2015
Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта" де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →
ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів
Sep 6, 2014
Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →