Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Ланка, якої бракувало в еволюції: В Ефіопії знайдено найдавнішого пред :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Ланка, якої бракувало в еволюції: В Ефіопії знайдено найдавнішого пред

by Guest on Oct 3, 2009

Ланка, якої бракувало в еволюції: В Ефіопії знайдено найдавнішого предка людини


Група вчених із 47 країн описали ланку в еволюції людини, якої раніше бракувало. Це стало можливим завдяки знахідці з Ефіопії - добре збереженим останкам прямоходячої особини, віком 4,4 млн років, найдавнішого з відомих предка людини. Про це повідомляє в серії статей спеціальний випуск журналу Science. 

Виявлений під час розкопок у центральній частині національно парка Аваш в Ефіопії вид отримав назву Ardipithecus ramidus. Ученим вдалося знайти більше 110-ти фрагментів кісток віком близько 4,4 мільйонів років, які в сукупності належали не менше ніж 36 особинам, а також скелета особини жіночого роду, що отримала ім'я Арді. Реконструкція показала, що вона важила близько 50 кілограмів, а її зріст складав 1,2 метра. 

До цього часу найбільш стародавнім предком людини вважалася Люсі - фрагментований скелет жіночої особини австралопітека афарського, що жила приблизно 3,2 мільйона років тому, який було знайдено в 1974 році в Ефіопії.

Виявлені фрагменти скелета Арді мають багато раніше невідомих ознак, що дозволило авторам дослідження спростувати декілька поширених раніше теорій. 

Учені встановили, що її скелету властиві як примітивні риси, властиві загальним предкам людини і мавп, так і прогресивні ознаки, які зустрічаються тільки у пізніших видів гомінід.

Багато з цих рис не зустрічається у нинішніх людиноподібних мавп, тому вчені тепер можуть точно стверджувати, що горили і шимпанзе - не предки людини, а з'явилися в ході незалежної еволюції лінії приматів, що відокремилася від людей близько шести мільйонів років тому. 

Вивчення будови скелета Арді показало, що загальний предок людей і мавп був усе-таки прямоходячим, і не використав кулаки для ходьби. Крім того, хоч він і населяв тропічні ліси й уміло лазив по деревах, не міг довго висіти на гілках і перестрибувати з однієї гілки на іншу, як це роблять шимпанзе. 

Будова іклів Арді спростувала теорію про те, що вони скорочувалися в міру розвитку знарядь праці і зменшення внутрішньовидової агресії. Учені стверджують, що Ardipithecus ramidus були всеїдними і споживали фрукти, горіхи і молоді паростки.

Аналіз черепа Арді, "зібраний" з безлічі дрібних осколків за допомогою цифрової реконструкції, показав, що мозок Ardipithecus ramidus був істотно меншим, ніж у австралопітеків і за розмірами близький до мозку шимпанзе. Проте його будова і розміщення в черепній коробці ближчі до австралопітекам. 

Учені так само звернули увагу на будову нижньої частини черепа, де сходяться нервові канали і судини, що йдуть у мозок. Аналіз цієї ділянки говорить про те, що вже 4,4 мільйона років тому мозок Ardipithecus ramidus був "підготовлений" до подальшої еволюції і зростання. 

Автори дослідження ретельно проаналізували природні умови, в яких жила Арді та її родичі. Вивчення останків тварин і рослин на місці розкопок показало, що Ardipithecus ramidus населяли лісові території. Це суперечить попереднім уявленням учених, оскільки раніше вважалося, що прямоходіння виникло в результаті виходу предків людей на відкриту місцевість, де основну частину рослинності складають трави.

Територія проживання Ardipithecus ramidus була холоднішою і вологішою, ніж зараз, тут були великі чагарники так званих кам'яних і інжирних дерев, а також різних видів пальм.  Тут вчені виявили останки безлічі птахів і гризунів, серед яких було знайдено декілька десятків раніше невідомих для науки. Великі тварини, які, крім власне Ardipithecus ramidus, були представлені павіанами і мавпами. Крім того, через ці території пролягали шляхи міграції антилоп. 

"Ardipithecus є неспеціалізованою формою, яка ще не еволюціонувала великою мірою у напрямі австралопітеків. Якщо розглядати скелет Арді від голови до п'ят, то легко розгледіти "мозаїчне" створення, яке не є ні шимпанзе, ні архаїчним гомінідом", - сказав Тім Уайт з Каліфорнійського університету в Берклі, один з авторів дослідження.

Провідними авторами сенсаційних публікацій у складі колективу з 47 вчених різних країн є також Берхан Асфау зі Служби дослідження долини Ріфтової в Аддіс-Аббебі, Гідай Вольд-Гебріел з Лос-Аламоської національної лабораторії в США, Джен Суа з Токійського університету, а також Оен Лавджой з Кентського університету. 

Нагадаємо, в 2005 році в Ефіопії був знайдений скелет гомініда віком 3,8-4 млн років. Він був молодший за Арді, проте дозволив ученим припустити, що був старшим за Люсі, був вищим на зріст і мав довші ноги.

Джерело: Новинар www.novynar.com.ua

Наука/Технології 1048 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Викид адреналіну, гормону щастя і грошей...

Викид адреналіну, гормону щастя і грошей... Діагноз і порятунок від психолога Автор: Олеся Пастернак Жінки - основна рушійна сила світової...

Корисні Поради/Повчальні

Історичний аспект розвитку і становлення міжнародного гуманітарного пр

Автор: Букало І. С. В історії розвитку міжнародних відносин збройна сила застосовувалася надзвичайно часто як спосіб вирішення міжнародних...

Права людини

Американці з'ясували, чому імунна система вагітних не атакує плід

Клітини плоду, що потрапляють в кровотік матері, зазвичай визначаються як чужорідні і знищуються імунною системою. При цьому плацента і плід, що...

Здоров'я

В інтернеті з'явився сайт, на якому можна розрахувати наслідки від пад

16 грудня 2010 Астрономи створили інтернет-сайт Impact: Earth!, на якому можна розрахувати наслідки від падіння на Землю метеоритів. Як повідомляє...

Наука/Технології

Ігри в "українських патріотів". Що таке націоналізм

Автор: Святослав Швецов Останні двадцять років в Україні посилено обговорюється тема українського націоналізму. Як панацея від усіх наших бід і...

Правознавство

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.