Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

50-річчя українського супутника

by Guest on Mar 27, 2012

Ця подія поклала початок новому напряму розвитку ракетної галузі в України з освоєння космічного простору.

Сьогодні українські ракети доставляють у космос штучні супутники Землі, які забезпечують мобільний зв'язок та Інтернет, трансляцію радіо та телебачення, навігацію та зондування земної поверхні, а також проводять наукові дослідження.

З "Південмашу" - до зірок?

Але розпочиналося все в 1956 році з розробки космічних апаратів та їх ракет-носіїв у особливому конструкторському бюро під керівництвом Михайла Янгеля, відомому нині як КБ "Південне".

Дніпропетровський супутник ДС-1 з ракетою південмашівського виробництва спочатку створювався як "дублер" проекту Сергія Корольова. Однак після вдалого запуску першого штучного супутника Землі 7 жовтня 1957 року, потреба ще в одній ракеті тимчасово відпала.

Пізніше до цієї ідеї повернулися знову, оскільки для невеликих супутників корольовська ракета Р-7 була занадто дорогою та складною в експлуатації. Проект нового носія на базі бойової ракети Р-12 було створено у Дніпропетровську лише за рік.

Успішний запуск ракети з супутником на борту здійснили на космодромі Капустін Яр 16 березня 1962 року. Ця подія продемонструвала можливості майбутнього КБ "Південне" не лише у військовій сфері.
 

Як пригадує свідок запуску першого українського супутника, заступник генерального конструктора КБ "Південе" Віталій Гладілін, ДС-2 вагою 47 кілограмів був сферичним контейнером, в якому містився двочастотний радіопередавач "Маяк", призначений для перевірки проходження радіохвиль в іоносфері.

Робота супутника забезпечувалась від акумуляторної батареї, а ззовні він мав дві пари стержневих антен. "ДС-2 запустили з третьої спроби, розповідає Віталій Гладілін. – До речі, американці свій перший супутник змогли запустити лише з одинадцятої спроби. Тому для нас це було досягнення і яскрава подія".

Космічна співпраця

Згодом космічний апарат, що отримав у ЗМІ назву "Космос-1", став "батьком" серії космічних апаратів різного призначення.
"Так склалося, що в колишньому Радянському Союзі існувала спеціалізація по космічних напрямках, - сказав на прес-конференції, присвяченій 50-річчю запуску першого українського супутника, генеральний директор "Південмашу" Віктор Козир. – Нам було визначено виробляти супутники військового призначення. По-перше, це були супутники, які наводили на ціль ядерні ракети, по-друге – потужні супутники радіоелектронної розвідки. Сьогодні, після проголошення незалежності України, ці напрями відпали. Однак актуальною стала народно-господарча та академічна тематика – дистанційне зондування Землі, метеорологічні космічні апарати, і найголовніше – телекомунікаційні супутники. Цей напрям ми поки що лише розвиваємо і покладаємо надії на молодь".

Генеральний конструктор КБ "Південне" Олександр Дегтярьов каже, що запущений 11 серпня 2011 року 401-й український супутник "Січ-2" є розробкою на сучасній елементній базі. За його словами, космічна програма України визначає виробництво та запуск супутників як головний напрямок розвитку.

"Сьогодні ми можемо запропонувати нашим замовникам комплексні послуги на комерційній основі – виготовлення та запуск космічних апаратів, будівництво їх старту та зв'язок", - каже генеральний конструктор.
Як найбільш масштабні приклади, дніпропетровські ракетобудівники називають проект "Морський старт" та співпрацю з Бразилією щодо запуску з екваторіального космодрому Алкантара української ракети-носія "Циклон-4". Здійснення цього проекту відкриває для України нові перспективні ринки.

Як повідомив на прес-конференції Олександр Дегтярьов, КБ "Південне" веде переговори з Перу, Еквадором і Колумбією про створення для цих країн космічних апаратів.

"Сьогодні це той регіон, де дуже активно зростають космічні амбіції", - сказав він.

Зацікавлення космосом проявляють також африканські країни - наразі ведуться переговори з Алжиром про створення супутника зв'язку.
 

Автор: Вадим Рижков для ВВС Україна, Дніпропетровськ
Джерело:
Бі-Бі-Сі
На світлині ракета "Циклон"

Наука/Технології 710 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Прес-випуск: Оплата населенням Глибоцького району житлово-комунальних

За січень–липень п.р. населенням області було сплачено за житлово-комунальні послуги, включаючи погашення боргів попередніх періодів, 270,5...

Прес-випуск

Поширення чи розповсюдження?

Блог професора Пономаріва Радіослухач Олег просить дати оцінку словам "проплатити", "прорахувати", "проробити"....

Лінгвістика

Екологічний одяг: мода чи необхідність?

Екологічний одяг: мода чи необхідність? Автор: Віра Балдинюк  Шведські дизайнери стверджують, що пересічний покупець одягу насправді не...

Мода/Краса

Спасти Україну!

Автор: Причини та основні фактори виникнення економічної кризи в Україні Україна останнім часом докладає значних зусиль, щоб подолати кризу,...

Бізнес/Економіка

ІКОНИ В КРОВІ

ІКОНИ В КРОВІ Автор: Тарас Миколайович Качала Світлій пам’яті про мого тата присвячую. Не шукай чужих героїв.    Ап....

Культура/Суспільство

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.