Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Блог Куспися: Україна серед лідерів торгівлі зброєю :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Блог Куспися: Україна серед лідерів торгівлі зброєю

by Guest on Aug 17, 2009

Блог Куспися: Україна серед лідерів торгівлі зброєю 
 
Автор: Петро Куспись, Викладач Яґеллонського університету
___________________________________________________________________________________________
 
Все більше фактів вказують на те, що Україна прагне утвердити позиції світового виробника зброї. Незважаючи на фінансову кризу, котра дестабілізувала українську економіку, військова промисловість зберігає хорошу форму і ймовірно утримає її протягом наступних років. Підтверджує це статистична інформація за попередній період.

У 2004 році обсяги експорту військових товарів становили 400 мільйонів доларів, в 2007 році - 700 мільйонів доларів. В свою чергу у 2008 році, в порівнянні з 2004 роком, прибутки України від торгівлі озброєнням сягнули 800 мільйонів доларів США. Отже впродовж чотирьох років Україна подвоїла свої прибутки, завдяки чому утримала почесне місце серед десятки світових експортерів зброї після таких країн як США, Росія, Німеччина, Великобританія, Франція та Ізраїль. Щоправда, Київ не може рівнятися з Росією, яка за минулий рік заробила 8,3 мільярдів доларів, проте збільшення розмірів експорту військово-промислового сектору можна вважати значним поступом, беручи до уваги факт, що Україна виготовляє таке ж як Росія або близьке за технічними параметрами устаткування.

Після розпаду СРСР Україна отримала в спадок не лише широкомасштабну військову промисловість, але також чимало готової військової техніки. Відповідно до деяких оцінок, в українських складах у 1991 році знаходилося 18 тисяч артилерійських систем, 11 тисяч бронетранспортерів, 9 тисяч танків, 4 тисячі бойових і транспортних літаків та 150 балістичних міжконтинентальних ракет. Вартість цього озброєння оцінюється на 90-100 мільярдів доларів. Ці дані є приблизними, оскільки офіційний Київ не був у змозі повністю контролювати всі свої запаси. Імовірно через це протягом наступних років час від часу спливали афери, пов'язані з нелегальною торгівлею зброєю. Жодна з цих інформацій не отримала підтвердження, незважаючи на гучні обвинувачення з боку США і Росії - світових лідерів в торгівлі зброєю, що дозволяє припускати, що такі дії були спрямовані на послаблення іміджу України як виробника високотехнологічного озброєння та як надійного торговельного партнера. З другого боку, не можна повністю виключити проведення нелегальних комерційних операцій за участю українських підприємців, котрі відбувались під прикриттям найвищих посадових осіб у державі, або також без їхнього відома.

На перший погляд здається, що Київ зорієнтований на торгівлю з малорозвиненими ринками. Дійсно, головними партнерами та найбільшими споживачами українського військпрому є насамперед країни "третього світу", а також колишні радянські республіки. На цьому список контрагентів Києва на вичерпано. Беручи до уваги офіційні дані за 2007 рік, надані Державною службою експортного контролю України, можна зауважити, що Україна утримує широкомасштабні комерційні зв'язки з різними країнами світу. У 2007 році танки українського виробництва купили, між іншим, Кенія - 77 і Грузія - 74; бронетранспортери: Ірак - 110, Нігерія - 30, Азербайджан - 29, США - 3; важку артилерію: Азербайджан - 55, Грузія - 5; бойові літаки: Ємен - 23, США - 3, Австралія - 3; ракетні системи - Російська Федерація - 100, Азербайджан - 43, Казахстан - 26, Алжир - 20, Словаччина - 6. Це в основному східний напрямок співробітництва. В свою чергу західні країни, котрі також є споживачами українського військпрому, зацікавлені придбанням вогнепальної зброї. До числа лідерів, за обсягами купівлі, належать наступні країни: револьвери і пістолети: США - 7400 одиниць, Великобританія - 6480 одиниць, Німеччина - 960, Чехія - 660, Норвегія - 300, Австрія - 100; гвинтівки та карабіни: США - 53000 одиниць, Великобританія - 47988, Німеччина - 7085, Уганда - 1000, Франція - 500 одиниць.

За даними Державної служби експортного контролю України, до групи найбільших споживачів української зброї в попередніх роках належали: США, Китай, Лівія, Великобританія, Азербайджан, Грузія, Ірак, Індія і Німеччина. Якщо йдеться про 2009 рік, можна назвати три відомі на даний момент контракти в сфері військового співробітництва. За результатами тендеру, котрий в лютому поточного року проводила Індія, було підписано контракт на ремонт і модернізацію 105 літаків Aн-32. Вартість цього контракту становить 400 мільйонів доларів. Таким чином, українські авіапідприємства мають забезпечені замовлення протягом найближчих п'яти років. Це, безумовно, успіх Києва, так само, як контракт із В'єтнамом на поставки радіолокаційних систем вартістю 104 мільйонів доларів США. Третя трансакція - продаж двох реактивних літаків СУ-27 Пентагонові. Американці придбали ці машини з метою проведення навчальних та дослідницьких робіт з уваги на їхнє широке використання багатьма країнами світу, в тому числі Росією, Індією, Китаєм, державами СНД та Африки.

Вже кілька років підряд Україна утримує місце в десятці світових лідерів у торгівлі зброєю та військовою технікою. У 2000 році це було десяте місце, а в 2006 році - шосте. Наведені в матеріалі дані є офіційними. За деякими неофіційними даними, український експорт військового призначення сягає щорічно 1 мільярда доларів США. Наскільки ця інформація є достовірною, важко сказати.

Не даючи юридичної оцінки таким діям, варто зазначити, що збільшення експорту кожного виду товарів має свої переваги та недоліки. З одного боку, зростають зовнішні фінансові надходження, з другого - збільшується залежність України від зовнішньоекономічних операцій, котра може дестабілізувати українську економіку.

 
Джерело: BBC Ukrainian, http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2009/08/090817_kuspys_blog_it.shtml

Наука/Технології 1030 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Статистичні підсумки роботи Глибоцького району за січень-липень 2013 року

За січень–липень п.р. автоперевізниками Глибоцького району було перевезено 40,9 тис.т вантажів, виконано вантажооборот у обсязі 38,7 млн.ткм. У...

Цікаво знати

Прийняття Конституції України

Автор: Андрєєва А.С. Як відомо, Конституція України - Основний закон України, що визначає її державний та суспільний лад, правову систему,...

Історія

10 порад для безтурботної відпустки у Європі

10 порад для безтурботної відпустки у Європі У четвер Європейська комісія оприлюднила 10 найефективніших порад, аби протягом відпустки не...

Туризм і дозвілля

Їм би наші проблеми!

Їм би наші проблеми! Автор:  Галина ВДОВИЧЕНКО На фото -- чоловік робить стійку на руках просто на лікарняному ліжку. У чоловіка...

Лідерство/Управління

Берестейська унія 1596 року

Автор: Брицький Владислав             З моменту розколу християнства 1054 року на...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.