Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Супутники на орбіті - скільки і чиї?

by Guest on Apr 25, 2011

Перший штучний супутник Землі запустили в СРСР 1957 року. Відтоді в космос запущено понад 6000 супутників. Супутники відіграють дедалі важливішу роль для життя на Землі: їх використовують для зв’язку, навігації, безпеки, розваг, але найголовніше те, що вони дозволяють нам по-новому поглянути на нашу планету. Тут ви зможете дізнатися, хто володіє супутниками, де вони і для чого використовуються.

Хто має найбільше супутників?                 

 

423 із загальної кількості діючих 957 супутників на орбіті належать США. Далі за кількістю супутників іде Росія. Китай також посідає провідне місце на Земній орбіті. Принаймні 115 країн є власниками частки супутників. На цій схемі вказано країни, де базуються власники або оператори супутників.

44 країни світу є співвласниками супутників і співпрацюють у їхньому запуску та управлінні (здебільшого, це групи з двох-трьох країн). Тут вони вказані як спільні проекти. США, Тайвань, Японія і Франція – найактивніші учасники проектів космічної співпраці.

 

Переповнений космос - історія запусків

      В 1957 році СРСР перший у світі запустив у космос штучний супутник Землі. Відтоді на орбіту було запущено понад 6000 супутників. Ця схема показує динаміку запусків супутників від 1957 року, які здійснювали СРСР (і згодом Росія), КНР та інші країни. У рік, коли запуски досягли верхівки для країни, поставлено символ супутника.

Для СРСР це були 1970-1980 рр., що стали періодом розквіту радянської військово-космічної програми, коли переважали супутники розвідки, навігації і зв’язку.

Для США пік запусків настав у 1998 році: саме тоді почалося створення трьох комерційних мереж супутникового зв’язку - Globalstar, Iridium и ORBCOM. Багато з тих супутників були запущені за допомогою американських ракет-носіїв, подекуди по кілька супутників на одній ракеті.

Загалом пік запусків супутників можна пояснити змінами в їхньому призначенні. В 1970-ті виникла гостра потреба в супутниках зв’язку. В 1990-ті – в навігаційних супутниках, а в попереднє десятиліття – в цивільних і науково-дослідних супутниках.

Якщо ця тенденція триватиме, то космічні держави, можливо, будуватимуть більші і витриваліші супутники, а міжнародні цивільні інститутути, такі як університети, зможуть взятися за виготовлення малих дешевших супутників.

  
Засмічений космос - недіючі супутники

 

Верхня частина цієї схеми показує загальну кількість супутників, запущених між 1957 і 2010 роками. Сіра зона – це супутники, які вже не діють, оранжева – це супутники, які досі експлуатуються.

Найстаріший з діючих супутників на орбіті - Amsat-Oscar 7, запущений з бази військово-повітряних сил США Ванденберг у Каліфорнії 15 листопада 1974 року. Він перебуває на низькій навколоземній орбіті і використовується, головно, радіоаматорами.

Сіра зона - це 5428 супутників. Багато з недіючих апаратів перетворилися на частину орбітального сміття. Згідно з підрахунками НАСА, на довколаземній орбіті перебувають біля 19 тисяч предметів завбільшки понад 10 см.
 

 

 

Національні пріоритети

На цій схемі супутники виокремлено в чотири групи за головними власниками/операторами – це США, Росія, КНР і інші країни (супутники спільної власності і співпраці не враховані). З неї випливає, що призначення супутників залежить від економічного та політичного клімату в різних частинах світу.

Призначення (комерційне, урядове, військове чи цивільне) засвідчує головного користувача супутника, але важливо зауважити, що багато супутників мають багатоцільове використання. Наприклад, супутник може одночасно мати комерційне і військове застосування.

Комерційні супутники є власністю окремих компаній і синдикатів, які фінансуються інвесторами, а також приватних груп. Супутники використовуються для зв’язку і мовлення. Військові супутники часто використовують для розвідки, навігації і радіозв’язку. Урядові призначені для метеоролічних і наукових спостережень. Цивільні користувачі – це академічні установи чи групи науковців-аматорів.

Майже дві третини діючих супутників використовуються для комунікацій. Супутники навігаційні, розвідувальні, метеорологічні, астрофізичні і геодослідницькі складають від 5 до 7% загальної кількості супутників.Довкола світу за 80 хвилин 

 Ця схема показує, скільки часу супутникам забирає здійснити повний оберт довкола Землі. Супутники на низькій навколоземній орбіті (ННО) – на висоті від 80 до 1700 км – кружляють довкола планети зі швидкістю в 30 разів вищою, ніж авіалайнер. Такий супутник облітає планету за 88 хвилин.
 


Джерела

 
У цих схемах використано дані Спілки стурбованих науковців (Union of Concerned Scientists – UCS). Спілка є провідною неурядовою науковою організацією. Вона створена на базі студентів і викладачів Массачусетського технологічного інституту в 1969 році.

База даних UCS про супутники оновлюється щоквартально:

 http://www.ucsusa.org/nuclear_weapons_and_global_security/space_weapons/technical_issues/ucs-satellite-database.html

В цьому проекті використано також інформацію з таких організацій:

 НАСА (Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору - NASA)

 Європейське космічне агентство (ESA)

 Європейський інститут космічної політики (ESPI)

Дослідники-консультанти проекту:

 Лора Ґреґо, UCS , Джефф Фауст (Jeff Faust, The Space Review), Джонатан Макдавелл (Jonathan McDowell, Harvard–Smithsonian Center for Astrophysics) ,  Спірос Пагкратіс

Наука/Технології 1206 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Переполох у науковому світі: Вчені повідомили про можливе виявлення те

Переполох у науковому світі: Вчені повідомили про можливе виявлення темної матерії Співробітники Національної лабораторії Фермі при міністерстві...

Наука/Технології

Rolling Stone назвав найкращі музичні альбоми та пісні 2011 року

Американський журнал Rolling Stone назвав найкращі музичні альбоми та пісні 2011 року. В обох рейтингах, що складаються з 50 позицій, лідирувала...

Шоу-бізнес

Що є причиною одержимості?

Автор: о.Кирило Лесько Роздуми на Євангеліє понеділка VII зв. тижня На сторінках Євангелія ми набагато частіше зустрічаємось з...

Релігія/Духовність

Як поводитися з першокласником

Перший клас - це серйозне випробування не тільки для дитини, але і для всієї сім`ї. Від того, яким буде цей перший шкільний рік, багато в чому...

Сім’я і виховання

Як збільшується вага і зріст дитини

При народженні здорове маля має вагу від 2500 до 4500 г. Зазвичай довжина тіла новонародженого становить 45-55 см.

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.